Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pierwszy śnieg ... na rynku w Jaworznie

  • Autor 

rynek201116030Opad pierwszego śniegu zawsze jest godzien odnotowania, choć szkoda, że mało ambitne media z reguły nie mając koncepcji na sensowne materiały, śpiewają swoje coroczne narzekania, że drogowcy zaspali.

Nie ważne, ze śnieg zaczął padać kilkadziesiąt minut wcześniej, nie ważne, że liczba kilometrów dróg w miastach jest taka, że pokonując je z prędkością dozwoloną na autostradach, zajęłoby to kilka godzin.

A co dopiero jadąc powoli piaskarką, czy pługiem. Nie ważne, że śnieg zasypuje to, co już odśnieżone natychmiast. Ważne żeby sobie poużywać na drogowcach, którzy właśnie odśnieżają drogi zgodnie z wytycznymi pierwszeństwa, przewidzianymi dla odpowiednich kategorii - ważności w zimowym utrzymaniu nawierzchni.rynek201116010My narzekać nie będziemy, bo uważamy, że w temacie choćby takim, jak utrzymanie nawierzchni dróg podczas zimy, obowiązuje zdrowy rozsądek.

Poza tym, chyba w tym roku odpowiedzialnym za stan rzeczy należą się brawa. Niecałe dwie godziny po spadnięciu pierwszego śniegu na rynku pojawiły się służby, które rozpoczęły walkę z białym dywanem.

 

Była to jednocześnie okazja do zrobienia kilku zdjęć jeszcze niezgarniętego puchu i oto mamy skromny efekt spaceru z aparatem.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach wymaga zgody autora i uzgodnienia zakresu wykorzystania. W innym wypadku to kradzież.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us