Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Powstanie kanalizacja w Dąbrowie Narodowej.

  • Autor  MPWiK

 

kanaldabrowa CustomW momencie podpisania przez MPWiK umowy na realizację piątej fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego i rozpoczęciu robót w osiedlu Jeleń Łęg, jaworznickie wodociągi miały również gotowy projekt rozbudowy sieci sanitarnej w Osiedlu Dąbrowa Narodowa. Teraz po zabezpieczeniu środków finansowych w Planie Inwestycyjnym Spółki na rok 2017, czas na jego realizację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2017 roku w wakacje lub tuż po nich, poznamy wykonawcę tego zadania.

Orientacyjny zakres zaprojektowanej kanalizacji w Dąbrowie Narodowej obejmuje około 20 km sieci sanitarnej dla ponad 700 posesji.


W założeniach Spółki jest także równoczesna wymiana infrastruktury wodociągowej w dzielnicy. Całkowity ostateczny koszt robót  znany będzie dopiero po rozstrzygnięciu zamówienia. Wiadomo jest natomiast, że swoim zakresem roboty obejmować będą ulice: Bema, Brzozową, Buczka, Dąbrowską, Długoszyńską, Fryderyka, Gajową, Gromadzką, Hałdy, Jasiugi, Katowicką, Nowotki, Nowowiejską, Rejtana, Reymonta, Starowiejską, Syrokomli, Szczotki, Szprotawy, Wolną, Wyspiańskiego, Źródlaną, Storczyków, Fortuny.

Przedsięwzięcie związane z budową kanalizacji w Dąbrowie Narodowej może stać się projektem, dla którego Spółka z ulicy św. Wojciecha, będzie dążyła o pozyskania kolejnych środków unijnych, a dokładnie zabiegała o jego refundację. Wraz z budową kanalizacji w Byczynie, która również ma wystartować w 2017 roku, byłoby to kolejne zadanie wchodzące w VI fazę projektu ?Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna?.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us