Menu

ogłoszenie bezpłatne

Talent i kunszt fotograficzny Kamila Wędzichy nagrodzony!

  • Autor 

 

kamil wedzicha 1116 1Prawdziwie artystyczną duszę i niepospolite spojrzenie na otaczający świat, godne uznania, ma fotografujący w Jaworznie Kamil Wędzicha, uczeń CKZiU Grota-Roweckiego 64, Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.

Kamil zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w II edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Bleu, Blanc, Rouge pod hasłem ?Francja elegancja". Organizatorem przedsięwzięcia była Sekcja Dwujęzyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni i Instytut Francuski.

Kamil Wędzicha miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu oraz osobiście odebrać dyplom wraz z nagrodą z rąk pana Sebastien Durrmeyer - attache ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji w Polsce. Opiekunem podczas podróży do Gdyni była pani Anna Lasak, doradca zawodowy CKZiU.

 

kamil wedzicha 1116 6Praca Kamila została pochwalona za ogromny kunszt fotograficzny oraz niezwykły zmysł artystyczny. Modelką pozującą do zdjęć była Ita Marysia Zarychta - uczennica tej samej szkoły, która przygotowała stylizację ?Coco Chanel".

Z całej Polski spłynęło do konkursu ponad 530 prac. Prawie 180 uczniów gimnazjów, liceów i szkół ponadgimnazjalnych postanowiło pobawić się kolorami i elegancją oraz utrwalić to na fotografii. Podczas obrad, jury chwaliło kreatywność uczestników, ich odwagę czy też szaloną dbałość o kompozycję zdjęć.

Powyższy tekst zaczerpnięto z artykułu opublikowanego przez CKZiU w Sosnowcu.

My ze swojej strony jesteśmy dumni z takiego werdyktu jury, ponieważ Kamil Wędzicha współpracuje z naszym portalem od dawna, a od jakiegoś czasu jego zdjęcia ilustrują artykuły na stronie Miasta Jaworzna www.jaworzno.pl.

Wielce gratulujemy, ale sądzimy, że to dopiero jeden z pierwszych sukcesów i liczymy na kolejne wieści z fotograficznego świata artystycznego dotyczące Kamila.


Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us