Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZiU w Jaworznie


tydzkariery1016 11Jak przygotować dokumenty aplikacyjne? Jak sprawdzić, czy odpowiadamy profilowi pracownika, którego szuka pracodawca? Co to znaczy dobre CV?

 Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć sobie podczas warsztatów ?Moje dokumenty aplikacyjne świadczą o mnie? zorganizowanych w ramach 8 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Warsztaty były prowadzone dla uczniów klas IV wszystkich trzech szkół wchodzących w skład Centrum, odbywały się 19 i 21 października i stanowiły część działań organizowanych w mieście przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego. Szkoły tym samym włączyły się w ogólnopolskie obchody OTK w tym roku pod hasłem ?Bądź autorem swojej kariery?.tydzkariery1016 9Hasło jest wskazówką, mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno-zawodową warto pracować jak nad dziełem sztuki, że decyzje związane z naszą przyszłością powinniśmy podejmować świadomie i odpowiedzialnie, że od nas zależy nasze życie, nasza przyszłość.

W naszych dążeniach warto korzystać z pomocy specjalistów, którzy wskażą, jak stawiać sobie i osiągać cele, wyjaśnią, że warto podjąć wysiłek, by dobrze poznać siebie i dokonać dobrych wyborów. Pomogą stworzyć jak najlepsze CV czy list motywacyjny.

Sporządzenie dokumentów aplikacyjnych wydaje się być pozornie łatwym zadaniem, ale już w momencie ich konstruowania można doświadczyć trudności w pisemnym przekazie, np. naszych dodatkowych atutów, umiejętności itp.

tydzkariery1016 8Od tego, jak będą zbudowane dokumenty aplikacyjne i w jaką treść wyposażone, zależy, czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Złożenie dokumentów aplikacyjnych to niejako zgoda na udział w pierwszym etapie rekrutacji i jeden z najważniejszych kroków podejmowanych w celu zdobycia pracy.

Muszą zatem zawierać one dostatecznie przekonujące informacje, zachęcające pracodawcę do zatrudnienia nas.

Zmagania naszych uczniów pod kierunkiem doradcy zawodowego Centrum, p. Teresy Mulki- Łuszcz  z pracą nad tworzeniem jednego z dokumentów aplikacyjnych- CV dokumentują poniższe zdjęcia.

tydzkariery1016 1W  ramach obchodów OTK oprócz działań na terenie Centrum nasi uczniowie wraz z doradcą zawodowym i pedagogiem przygotowali prelekcję na temat oferty kształcenia ustawicznego Centrum.

Została ona zaprezentowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie. Zainteresowani uczniowie z klas 3 i 4 wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez doradcę zawodowego CKZiU w Jaworznie na temat kształcenia ustawicznego i oferty kwalifikacyjnych kursów zawodowych prowadzonych w Centrum w tym roku szkolnym.

Młodzież szkół wchodzących w skład nowej placówki aktywnie promowała KKZ.


Teresa Mulka Łuszcz

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us