Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

eM Band w mediach ogólnopolskich - Koncert w Trójce!

  • Autor  Sasha

 
jantrebembandJak zwykle w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce zespół zaproszony na niedzielny koncert otrzymał owacyjne brawa. Jak zwykle, więc w tym nie ma nic szczególnego, jednak dla nas, dla Jaworzna to wielkie przeżycie. Kto słuchał koncertu Jana Trebuni Tutki w niedzielny wieczór i kto śledzi nasze artykuły wie, że ów Jan nagrał swoją nową płytę wraz z naszą Orkiestrą Rozrywkową Miasta Jaworzna eM Band.

Aby przypieczętować wydawnictwo Trójka wyemitowała koncert podczas którego kilka razy można było z dumą usłyszeć miano naszego miasta oraz nazwiska muzyków. To ważne, bo bywają artyści, wykonawcy wokaliści, zespoły, które nie zawsze nie wstydzą się swojego rodowodu. Mamy przykłady, o których wspominać nie będziemy, bo po co reklamować kogoś, kto nie pamięta skąd pochodzi.


eM Band pamięta doskonale, co sprawia, że nasza miejska kultura jest znana w kraju coraz szerzej.

jantrebpocoW ciągu godziny transmisji zmieściło się kilka piosenek: "Godnie przez życie", "Moja Piękna Dziewczyno",  "Na klawiszach fortepianu", "Cy to jawa cy to sen", "James błąd", "W jedną stronę", "I po co tyle mówić", Pod białym Dunajcem", "Zabier ze sobą". Były i piosenki spoza płyty "I po co tyle mówić" a wszystkie utrzymane w bardzo modnym klimacie góralskim, podhalańskim, ale nieco ewoluującym, bardziej rozbudowanym niż tego typu piosenki sprzed lat. Oczywiście słychać w nich zarówno nutę góralska, jak i nieco jazzu, szczyptę popu, trochę typowej bigbandowej wolności i oczywiście słychać Jaworzno.

EM Band okazął swoje kolejne oblicze, a znamy ich już wiele. W zasadzie kapela może zagrać wszystko i z każdym wykonawcą. Bo przypomnijmy, że muzycy pod wodzą Marka Malisza grali dla Basi Trzetrzelewskiej, Gordona Haskella, Mili Moreny, Krystyny Prońko, Rudi Shubertha, i wielu wielu innych sław polskich i światowych.

Płyta a zarazem koncert utrzymane w gwarze góralskiej, ale zrozumiałej dla każdego, nazwanej przez dziennikarzy muzycznych góralszczyzną współczesną.

Cóż, tylko czekać, aż kolejni jaworzniccy muzycy pojawią się na liście przebojów Programu Trzeciego. Czekamy oczywiście na koncert w Jaworznie całej ekipy, bo po niecałej godzinie w Trójce, bardzo chce się posłuchać więcej.

Miejmy nadzieję że na taki koncert nie przyjdzie nam czekać kilku miesięcy, a najwyżej kilka tygodni, chociaż w tym składzie już grano w Jaworznie, ale to było kiedyś...

 

Dzień później w poniedziałek em Band zagościł wraz z Janem TT w Studiu Telewizji Polskiej, w Pytaniu na Śniadanie, o czym poniżej. 

 

embandPNSDocierają do nas pokłosia działalności eM Bandu na arenie ogólnopolskiej.

Wczoraj w Programie Trzecim Polskiego Radia, dziś w telewizji !

Mamy świeży materiał z "Pytania na śniadanie" w Drugim Programie Telewizji Polskiej, gdzie eM Band pod dyrekcją Marka Malisza i Jan Trebunia Tutka zagrali utwór z ich płyty A,D, 2016 "I po co tyle mówić".

Na ten temat piszemy poniżej ale wcześniej zapraszamy do obejrzenia materiału.


 


ZAPOWIEDŹ KONCERTU W TRÓJCE

Już w niedzielę, 30 października, w tradycyjnym koncertowym paśmie najbardziej popularnej rozgłośni radiowej Polskiego Radia usłyszymy koncert będący prezentacją albumu płytowego nagranego Przez Jana Trebunię Tutkę wraz z naszą Orkiestrą Rozrywkową Miasta Jaworzna eM Band.

Koncert odbędzie się w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej


Płyta została wydana w bieżącym roku pod tytułem "Po co tyle mówić".

Zawiera czternaście utworów doskonale, światowo brzmiących, ale w każdym rytmie, w każdej nucie, w każdym dźwięku słychać tu również oczywiście klimat i moc naszego miasta.

Marek Malisz Dyrektor orkiestry nie kryje satysfakcji i dumy z sukcesu, jakim może pochwalić się prowadzony przez Niego zespół.
Nie ma co ukrywać, dumy nie ukrywamy i my.

Zapoznajmy się z ekipą grającą na krążku:

Jan Trebunia Tutka ? wokal, altówka
Andrzej Jarząbek ? Fiś ? skrzypce, wokal
Andrzej Polak ? skrzypce, wokal
Józef Dorula ? akordeon, wokal
Szymon Bobrowski ? trąbka
Grzegorz Poliszak ? perkusja
Thomas Celis Sanchez ? instrumenty perkusyjne
Joachim Mencel ? Fortepian
Marcin Zaleś ? gitara
Michał Rorat ? instrumenty klawiszowe

Orkiestra Rozrywkowa miasta Jaworzna eM Band:
Marek Podkowa ? sax tenor
Jerzy Główczewski ? sax alt
Kuba Moroń ? puzon
Karol Ogrodnik ? puzon
Piotr Krawczyk ? tuba
Marek Malisz ? trąbka
Roman Marczyński ? trąbka
Andrzej ?Karwa? Rusek ? bas
Jarek Spałek ? trąbka

 Wielki koncert za nami - Gordon Haskell w Jaworznie

Niedziela, 30. 10. 2016, godz. 19.05
JAN TREBUNIA TUTKA & eM BAND


Organizator: Program 3 Polskiego Radia

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us