Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Bezpłatne atrakcje w Sali koncertowej MDK

  • Autor 

mdkzapowiedz1aW dniach od 17 do 23 października trwać będzie Tydzień Uroczystego Otwarcia Sali widowiskowo-koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie ? Osiedlu Stałym, ul. Inwalidów Wojennych 2.

Każdego wieczoru odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia artystyczne.  Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia, a szczególnie na te, które obejrzeć można bezpłatnie.

A będą to:
18 października, godz. 18 00

Spektakl Teatru Tańca DyeMotion - ?Fluo? i spektakl pt. "Krzesło" Teatru Muzycznego AKAD (wstęp wolny)

19 października, godz. 18 00
Koncert pt. "Nasz Misz Masz" w wykonaniu Grupy Wokalnej PAKAMERA (wstęp wolny)

20 października, godz. 19 00
Projekcja komedii filmowej pt. ?Boska Florens? (wstęp wolny)

Zapraszamy na Kino w MDK!

Pierwszym wyświetlanym filmem na dużym ekranie będzie amerykańska komedia pt."Boska Florence" 
reż. Stephen Frears
występują: Meryl Streep, Hugh Grant

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Nazywana była najgorszą śpiewaczką świata. Była wszystkim tym, czym diva operowa nie jest. Jej kompletny brak talentu wokalnego nie przeszkadzał w śpiewaniu przed wypełnionymi salami koncertowymi. Niewątpliwie pomagały pieniądze, odziedziczone po ojcu bankierze. Dla boskiej Florence Foster Jenkins te występy były spełnieniem marzeń o operowej karierze, a dla widzów? wyjątkowym komediowym spektaklem, pełnym nietrafionych nut...

Wstęp bezpłatny! Zapraszamy :)
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us