Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

IV Regaty Kajakowe na Sosinie. Robert Studziżba najszybszy!

kajaki230916118Mnogość dziedzin sportu, w których w Jaworznie można zaistnieć jest naprawdę duża. W ostatnich latach mocno zostaje eksponowane kajakarstwo, które z roku na rok ma coraz więcej zwolenników, stawiających się na zawodach, bądź imprezach rekreacyjnych.

W sobotę, 23 września, na Sosinie odbyły się doroczne regaty kajakowe pod patronatem Prezydenta Miasta, w których wzięło udział kilkudziesięciu śmiałków zorganizowanych w osady jedno, bądź dwuosobowe.

Przygotowania rozpoczęły się już od wczesnych godzin rannych, a pierwsi zawodnicy stawi się na miejscu już około godziny 9.30.kajaki230916020Po potwierdzeniu zapisu, odebraniu numerów startowych można było oznakować swój kajak, bądź własny, prywatny, bądź zabezpieczony przez organizatora, i już o godzinie 12 załogi ruszyły.
Dystans nie był długi - tylko 6 kilometrów, jednak wielu osobom, zwłaszcza tym, które okazjonalnie podejmują wysiłek fizyczny, sprawił kłopot już po jednym okrążeniu (były okrążenia dwa) Część załóg zakończyła swoją przygodę w połowie, ale reszta dopłynęła prędzej, czy później do mety.
Jak można się było spodziewać tryumf odniósł po raz kolejny Robert Studziżba, któremu wystarczyło 30 minut bez jednej sekundy do przekroczenia linii mety.
Drugi w jedynkach mężczyzn był Andrzej Siemek z czasem 33,27, a trzeci Piotr Tylikowski - kolejne 3 minuty później.
Pozostałe wyniki poda Organizator - MCKiS - w swoich publikatorach.
Nam pozostaje wyrazić żal, że w tym roku na starcie nie stanął Pan Tadeusz Kaczmarek, który tym razem był sędzią obserwatorem, czuwającym nad prawidłowym przebiegiem  zawodów.
A z regat mamy zdjęcia, do których obejrzenia zachęcamy.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us