Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Działkowe świętowanie w szczakowskim Hutniku

dzialki230916002Trwają działkowe dożynki - tak określił jeden z przemawiających na spotkaniu wrześniowym w Ogrodzie Działkowym Hutnik swoiste święto - Dzień Działkowca. Ponieważ zmienia się powoli podejście do ruchu działkowego, zrywającego dziś ze starymi n"niezdrowymi" dla niego przepisami, na korzyść bardzo racjonalnych ustaw, oddających wszelkie decyzje dotyczące przede wszystkim spraw własnościowych ziemi, na której stoją altanki i organizowane są przeróżne uprawy tak warzyw, jak i drzew owocowych ale i kwiatów i roślin ozdobnych, działkowcy z ulgą przystępują co roku do kolejnych prac służących pozyskaniu własnych plonów.
dzialki230916018W Ogrodzie działkowym Hutnik w Szczakowej bardzo trudno jednak o radość, choć oznaki poprawy sytuacji, a w każdym razie na działania służące takiej poprawie są.
O tym mówił zaproszony na święto Działkowca Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek. Nie do dziś wiadomo, że tamtejsi działkowcy mają naprawdę uprzykrzone życie z powodu obumierania wszelkich roślin, które starają się wyrosnąć na uprawianej ziemi. Niestety jak widać w ogrodach, jednymi z niewielu roślin, które przyzwyczaiły się do złej atmosfery są, skądinąd piękne, ale dające mało satysfakcji kwiatuszki - aksamitki, znane z tego że kwitną nawet na przysłowiowej skale.

dzialki230916015Jako powód takiej sytuacji działkowcy wskazują działający nieopodal zakład chemiczny. Z którego pyły i inne "odpady" mają zanieczyszczać okolicę.
Aby to stwierdzić Urząd Miejski zlecił badania gleby, roślin, kory drzew, aby diametralnie zlokalizować źródło zła.
Kiedy badania zostaną ukończone, zostaną podjęte działania w kierunku uzdrowienia sytuacji.
Na ten czas jednak zachęcono działkowców do radośniejszego spędzenia popołudnia, delektowania się przygotowanymi pieczonymi i innymi smakowitościami.
Działkowcom życzymy z okazji ich "Dnia" dobrych warzyw wyhodowanych własnymi siłami i mniej problemów, zależnych od okolicznych uwarunkowań gospodarczo biologicznych.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us