Menu

Szczególne wyróżnienie dla Zbigniewa Rutkowskiego

zrutknagroda032010.jpgGrupa jaworznickich młodych artystów ze "Studia Poezji i Piosenki", prowadzoengo przez Pana Zbigniewa Rutkowskiego uczestniczyła w dniach 17 - 18 marca w IV Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej "T-ART".
To konkurs o charakterze regionalnym - wojewódzkim, ale z racji tego, że już za rok, będą to "Piąte Spotkania...", ma on stać się imprezą ogólnopolską. Nie zmienia to wymiaru nagrody, jaką został uhonorowany kompozytor, a która przyznawana jest w wypadkach wyjątkowych. Statuetka, jaką pan Zbigniew przywiózł z Katowic symbolizuje sztuki piękne, począwszy od plastyki, na muzyce skończywszy i jest małym majstersztykiem rękodzielniczym. Ale oczywiście najbardziej liczy się to, za co została przyznana.
Na jej postumencie czytamy:
"Nagroda specjalna dla Zbigniewa Rutkowskiego za oprawę kompozytorską i opiekę artystyczną".


O tym, że Pan Zbigniew Rutkowski należy do czołówki polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej i poezji śpiewanej, wszyscy w Jaworznie wiemy.
Jego skromność i praca przede wszystkim dla młodzieży, oddanie się całkowicie wychowywaniu i nauczaniu muzyki swoich uczniów, których przez długie lata były już dziesiątki powoduje, że nie domaga się on obecności na pierwszych stronach gazet. Tym bardziej cieszy fakt, że jego osiągnięcia i kunszt zostają doceniane poza granicami naszego miasta.
Szczególne gratulacje składamy Panu Zbigniewowi i życzymy wielu, wielu tak wspaniałych chwil, kiedy to serce raduje się, że to, co Pan robi, wpisuje się w życie artystyczne Pańskich wychowanków i nas, słuchaczy i miłośników kutury.
Ale nagroda nie byłaby tak wielce satysfakcjonująca, gdyby nie uczestniczki konkursu przygotowane przez laureata. Oto wyśpiewały one piosenkami, oczywiście w kompozycji Zbigniewa Rutkowskiego, nagrody. Magdalena Ples zajęła drugie, a Anna Dul trzecie miejsce. Studio Poezji i Piosenki reprezentowała również Martyna Knot.
Konkursowi patronują Prezydent Katowic Piotr Uszok, "Teatr Korez" i Polskie Radio Katowice, a w jury zasiedli aktorzy scen śląskich: Barbara Lubos-Święs, Mirosław Książek i Dariusz Niebudek.

 

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us