Menu
Subskrybuj to źródło RSS

Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz. Konkurs

  • Dział: Zapowiedzi Plakat Pędzlem i nitka 960

Już po raz szósty Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, serdecznie zapraszają do udziału w konkursie artystycznym pt. „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz”. Rywalizacja, która cieszy się ogromną popularnością wśród artystów profesjonalnych i amatorów, zakończy się w listopadzie uroczystym wręczeniem nagród laureatom oraz wernisażem otwierającym wystawę zwycięskich prac. Szczegóły zawarte są w Regulaminie i na stronie internetowej www.stk.decoart.pl

 

 

Plakat Pędzlem i nitka 960

Czytaj dalej...

Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. Konkurs literacki - Edycja 2020

  • Dział: Zapowiedzi


zlote pioro 2020 1200
Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” przeprowadzony zostanie przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Jaworznie już po raz 24. Inicjatywa, która w znaczący sposób przyczynia się do upowszechnienia literatury, wspiera młodych ludzi

w realizacji ich twórczych pasji.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół. Uczestnicy wysyłają swoje prace w dwóch kategoriach: poezja i proza. Głównymi ideami projektu są: rozwijanie wyobraźni i zdolności młodych ludzi do werbalnego wyrażania własnych emocji, a także podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

zlotepioro170616001

Czytaj dalej...

V OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH osób bardzo dorosłych AMARANTUS

  • Dział: Zapowiedziamarantusplak1200
Jak co roku, obecnie po raz piąty, Stowarzyszenie "Amarantus" zaprasza do uczestnictwa w przeglądzie amatorskich teatrów osób bardzo dorosłych "AMARANTUS 2020".

Brzmi groźnie, ale aż tak groźnie nie jest. Chodzi o to aby średnia wieku występujących w ramach jednego podmiotu wykonawczego wynosiła minimum 40 lat. Organizator stawia tutaj na doświadczenie życiowe, sposób przeżywania dramatu na scenie oraz  stworzenie wyjątkowej atmosfery w kręgu 40 plus

Zapraszamy do pobrania regulaminu i karty zgłoszenia. KLIKNIJ TUTAJ

Na zdjęciu uczestnicy przeglądu AMARANTUS 2019

amarantus 2019 113

Czytaj dalej...

Łydka Grubasa w Klubie Relax

  • Dział: Zapowiedzilydkakubasa
Bilety już dostępne!
Zapraszamy po nie do klubu (Jaworzno, ul. Szczakowska 35 B) i na kupbilecik. Do końca roku 2019 w cenie 45 zł., od początku stycznia przedsprzedaż w cenie 50 zł., zaś w dniu koncertu: 60 zł.

Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 19.00

W połowie lutego 2020 roku startuje najnowsza trasa zespołu – Łydka Grubasa, której pierwsza część potrwa praktycznie do końca sezonu letniego. W jej ramach Łydka Grubasa zawita w około 30 miastach, występując przed publicznością klubową. Grupa szykuje super - odświeżony repertuar, skupiając się na nowych kompozycjach z tegorocznej płyty pod tytułem „Socjalibacja”, które będą stanowić oś koncertów. Ale – nie zabraknie żelaznych przebojów grupy, jak również niespodzianek muzycznych i nie tylko.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.

lydkakubasaa


Czytaj dalej...

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us