Menu
Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Brawo jaworzniccy radni PIS i JMM

 

chlodnieszpital
Radni klubów PiS i JMM Rady Miejskiej w Jaworznie ufundowali dwie chłodnie dla Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Pieniądze przeznaczone na zakup urządzeń pochodziły z prywatnych zasobów radnych, tym bardziej ich ofiarność zasługuje na wyrazy uznania.

Sprzęt będzie wykorzystywany do zabezpieczenia większej liczby medykamentów na czas obecnego zagrożenia epidemiologicznego, a po ustaniu epidemii ma służyć do bieżącego leczenia mieszkańców naszego miasta.

chlodnieszpital2

Ministerstwo Zdrowia określiło zasady postępowania ze zwłokami zmarłych na COVID-19

 

Ministerstwo Zdrowia uregulowało zasady postępowania ze zwłokami osób zmarłych na COVID-19. Zmienione rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw.

W rozporządzeniu wskazano, że w przypadku zwłok osób zmarłych na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2 należy przeprowadzić dezynfekcję zwłok płynem odkażającym o wirusobójczym spektrum działania.

GIS: 461 osób personelu medycznego jest zakażonych koronawirusemepidemiaU 461 osób personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem; 4,5 tys. jest w kwarantannie – wynika z danych udostępnionych PAP w czwartek przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Rzecznik GIS Jan Bondar przekazał, że 106 osób personelu medycznego z potwierdzonym koronawirusem jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej.

Włoscy naukowcy: koronawirus preferuje suche zimne powietrze

 

Koronawirus najlepiej szerzy się w suchym zimnym powietrzu - ustalili włoscy naukowcy. Według nich epidemia rozwija się szybciej w temperaturze około 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności.

Z ustaleń dwóch włoskich naukowców wynika, że w przypadku wirusa Sars-CoV-2 istotne znaczenie ma czynnik pogodowy.

AP: coraz więcej dowodów, że wirusem zakażają ludzie bez objawów

 


corona20Naukowcy przedstawiają coraz więcej dowodów, że koronawirus przenoszony jest przez zakażone osoby, które nie wykazują wyraźnych symptomów - pisze agencja AP. Zakazić można się - jak twierdzą - choćby siadając na ławce zajętej wcześniej przez zainfekowanego człowieka.

NABÓR WNIOSKÓW O POŻYCZKI DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓWprocentDyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej"
 

  1. Wnioski Pracodawców będą przyjmowane od 1 kwietnia 2020 r.
  2. Wnioski należy przesyłać wyłącznie:

UWAGA - WAŻNE INFO: Dr n. med. Maciej Jędrzejko, Lider grupy szantowej Banana Boat radzi na ten trudny czas

 


maciej jedrzejko3Zdroworozsądkowo myślący lekarze nie mają wątpliwości, że czeka nas BARDZO TRUDNY CZAS. Za około 7-10 dni najprawdopodobniej (około 7 kwietnia) - wzorem innych krajów - zobaczymy gwałtowny przyrost zachorowań i zgonów - pisze dr Maciej Jędrzejko…
Rady dla osób mieszkających w bloku
Co możemy robić? To co dotąd - siedzieć w domach, wyjście na spacer z rodziną tylko samochodem i daleko od ludzi. Ci, którzy mieszkają w domach mają łatwiej, ale blokersi MUSZĄ założyć, że COVID-19 czeka na nich na klatkach schodowych, a szczególnie w windach.

Zakupy w czasach pandemii. Jak bezpiecznie zaopatrzyć się w niezbędne produkty?


zakupy pandemiaPandemia COVID-19, wywoływana przez SARS-CoV-2, doprowadziła do znacznych ograniczeń w wielu sferach handlu i usług. Zachowywanie środków ostrożności i higieny – szczególnie podczas zakupów – może uchronić nie tylko nas, ale także naszych bliskich przed zarażeniem się niebezpiecznym koronawirusem.

Orkiestra eM Band kończy 10 latemband10 lateM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna w tym roku obchodzi jubileusz 10- lecia działalności, jako artystyczna instytucja kultury miasta Jaworzna.
Co prawda Orkiestra eM Band powstała w 2006 roku z inicjatywy dyrektora Marka Malisza i działała w strukturach MCKiS. Od maja 2010 roku Orkiestra działa jako samodzielna, artystyczna instytucja kultury pod nazwą Miejska Orkiestra Rozrywkowa eM Band w Jaworznie, a w lipcu 2012 została zmieniona nazwa orkiestry, która obecnie brzmi: eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna.
eM Band to jedna z najciekawszych orkiestr rozrywkowych w Polsce. Przez ten długi czas, w składzie Orkiestry pojawiło się dużo osobowości muzycznych. Do dzisiaj Orkiestrę tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci i wykładowcy akademii muzycznych oraz laureaci prestiżowych festiwali jazzowych.
Podczas długoletniego istnienia na scenie muzycznej, zespół miał przyjemność koncertować z takimi artystami jak: Gordon Haskell, Basia Trzetrzelewska, Kevin Robinson, Eric Marienthal, Baptiste Herbin, Ute Lemper, Rudi Schuberth, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Respondek, Rafał Brzozowski, Wojciech Myrczek, Michał Szpak, Marek Bałata, Marcin Jajkiewicz, Ewa Uryga, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Patrycja Gola, Beata Bednarz, Gabriela Gąsior, Beata Przybytek, Grażyna Łobaszewska, Grażyna Auguścik, Paulinho Garcia, Dave Nilaya, Billy Prince, Woytek Mrozek, Andrzej "Papa" Gąszczyk, Krzysztof Szewczyk, Alexander Martinez, Mili Morena, Yaremi de las Mercedes Alfonso Napoles Kordos, Juan Carlos Hechavarria Leon, Rei Ceballo, Jan Trebunia - Tutka, Krzysztof Herdzin, Wioleta Białk, Jacenty Jędrusik, Monika Węgiel, Emilia Majcherczyk, Weronika Skalska, Kasia "Puma" Piasecka, Marcin Wawrzynowicz, Kamil Franczak, Daniel Cebula-Orynicz, oraz Grubson.

 

 Zapraszamy do obejrzenia kilku losowo wybranych zdjęć z działalności orkiestry eM Band

rbrzozowskiemband1200 124

Badanie: czego w epidemii boją się Polacy? Przepełnionej służby zdrowia, kryzysu finansowego, choroby bliskiego, paniki innych


Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

Badanie zrealizowano 23-24 marca 2020 w ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna na próbie 1098 osób. Był to wspomagany komputerowo wywiad online (próba losowo-kwotowa).

Nowelizacja 14 ustaw z obszaru ochrony zdrowia ma ułatwić walkę z COVID-19usatwa 3Nowelizacja 14 ustaw z obszaru ochrony zdrowia ma ułatwić walkę z COVID-19 i stanowi uzupełnienie dotychczasowych zmian. Nowe przepisy m.in. precyzują, kto może zostać skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii i ułatwiają powrót do zawodu pielęgniarkom mającym co najmniej pięcioletnią przerwę.

Apel jaworznickiego Pogotowia Ratunkowego o pomocpogotowiejaworzno1
Przekazujemy dramatyczny apel pracowników Pogotowia ratunkowego w Jaworznie o pomoc w zakupie niezbędnych środków wyposażenia służących bezpieczeństwu zarówno medyków, jak i pacjentów.

Prosimy o poważne potraktowanie apelu.

W trudnych czasach walki z koronawirusem, chcemy prosić Was o pomoc w zakupie:

- pralko-suszarki oraz środków piorących,

- płynów dezynfekcyjnych,

- urządzenia do dezynfekcji ambulansów,

- środków ochrony indywidualnej personelu medycznego.

Zbiórka pieniędzy organizowana jest dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jaworznie.

Zakup pralko-suszarki pozwoli ratownikom, po zakończeniu działań związanych z opieką nad pacjentami zagrożonym COVID-19, zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania wirusa wśród personelu jak i ludzi, którzy mają styczność z ratownikami. Po długich i wyczerpujących dyżurach, ratownicy wracają do swoich domów z poczuciem stwarzania zagrożenia dla swoich bliskich!

LINK DO AKCJI ZRZUTKA - https://zrzutka.pl/zrzutka-na-srodki-ochrony-osobistej-dla-ratownikow-medycznych-z-jaworzna

Dlatego zwiększyliśmy cel zbiórki, aby dodatkowo doposażyć naszą stację pogotowia w urządzenie do dezynfekcji ambulansów. Obecnie ambulans jest myty i dezynfekowany „ręcznie” co zajmują czasem nawet 2 godziny! To urządzenie pozwoli przeprowadzić dezynfekcję w o wiele krótszym czasie, dzięki czemu będziemy szybciej w gotowości do następnego działania. Jesteśmy w tym mieście dla Was i chcemy dla Wam pracować jak najlepiej.

W tych ciężkich czasach, każdy nawet najmniejszy gest z Waszej strony ma dla ratowników ogromne znaczenie. Wszystkie zakupy rozliczymy i pokażemy Wam co dzięki tej pomocy udało się kupić.

To dzięki Wam, odzew na naszą akcję jest bardzo duży. Wasze wsparcie w tych trudnych dniach jest nieocenione, dodaje nam wiary i siły.

Jeśli kwota ze zbiórki urośnie do założonego celu to gwarantujemy, że w pełni ją wykorzystamy na właściwy sprzęt i wyposażenie. Pomoże to sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów jakości nieść pomoc wszystkim potrzebującym. A w tych dniach do dla całej nasze społeczności to ogromne i trudne wyzwanie.

Będziemy informować na bieżąco, gwarantujemy że żadna złotówka którą nam powierzycie nie zostanie zmarnowana. Wydamy ją na wyposażenie, które będzie służyło Wam!

Zdjecia: Kamil Maciejewski - Jaworzno 112.

pogotowiejaworzno2

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte


epidemia 2Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Oprócz tego rząd zmienia zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.

Subskrybuj to źródło RSS