Menu
reklama
reklama
reklama

Alex

Alex

URL strony:

Jak wziąć w auto leasing i zyskać rabat? Zobacz poradnik leasingu dla nowych firm

ultimo wprost CustomWśród firm rośnie popularność leasingu samochodów osobowych – tak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. To atrakcyjna forma finansowania, dzięki której można nie tylko osiągnąć wiele korzyści podatkowych, ale również skorzystać z dodatkowych rabatów. Poznaj najważniejsze informacje i sprawdź, czy to rozwiązanie opłacalne również dla Ciebie.

Leasing aut osobowych to ciekawa forma finansowania, którą charakteryzuje więcej zalet w porównaniu z typowym kredytem samochodowym. W przeciwieństwie do kredytu, leasing dla nowych firm jest łatwiej dostępny i oferowany w oparciu o uproszczone procedury.

Kwiatowe aranżacje w jednym ze śląskich miast - odgapiamy?


bytom 3Nie tak dawno - w lipcu, pisaliśmy o Sandomierzu, w którym na każdym, dosłownie każdym rogu ulicy, w każdej wolnej przestrzeni umieszcza się kwiaty. To wygląda pięknie i chyba w Jaworznie coś w tym roku ruszyło w temacie, bo w różnych miejscach pojawiają się gazony, donice obsadzone zielenią i kwiatami.

Ale to, co można zobaczyć w niedalekim Bytomiu naprawdę jest powodem do zazdrości. Miasto i jego wygląd raczej optymizmem - uchodzi za jedno z najbardziej zniszczonych i zaniedbanych miast -  ani pozytywnymi odczuciami estetycznymi niespecjalnie napawają, przynajmniej w niektórych miejscach.
Natomiast gdzieniegdzie kwiatowe rozwiązania są fantastyczne. Nam udało się zaobserwować kilka z nich. Podobają się? Odgapiamy?

Na zdjęciach -oprócz kwiatów również ciekawy pomysł na samochodowy złom oraz... grzyby w mieście - na chodniku - tego jeszcze nie było!

O Sandomierzu piszemy tutaj - Temat na niedzielę - A może by tak kwiaty na ulicach?
oraz - również o roślinach
- Co dalej z Geosferą? Czy więcej roślin to dobry pomysł?

Kulisy Teatru, Małżeństwa, Korporacji... Anna Korczyk i Jej Aktorzy!

kulisy141017g 158Wniosek z obejrzenia spektaklu "Kulisy, w reżyserii Pani Anny Korczyk może być jeden. W każdej dziedzinie życia, jak w samym życiu mamy do czynienia z pewnego rodzaju teatrem. W każdym momencie jesteśmy zarówno sobą, jak i aktorami, swoje inne oblicze ukazując różnym,
nazwijmy je "grupom odbiorców". Inaczej rozmawiamy z rodziną, inaczej ze znajomymi, jeszcze inaczej z przełożonymi, a inaczej z podwładnymi w pracy.

Autorką scenariusza, którą jest również Pani Anna Korczyk pokazała teatr, a w zamyśle kulisy trzech życiowych sytuacji, a z jakimi spotyka się każdy z nas.
Pierwszą z nich jest sam w sobie teatr, który za kulisami obnaża prawdziwe oblicza aktorów, mających swoje twarze, a nie te, które mają na scenie, choć nie zawsze te twarze za kulisami są naprawdę prawdziwe. Bo istnieje walka o sympatie, o role, istnieją zazdrości, zawiści, a nawet nienawiści.

Carrantuohill, Irek Krosny, Salake - moc irlandzkiej radości

carantuohill 101Wyjątkowe przedstawienie, niepodziewane, zaprezentowali w Jaworznie artyści kilku dziedzin scenicznych. Aby nie popaść w monotonię, zespół Carrantuohill postanowił wprowadzić do swoich koncertów elementy zupełnie niezwiązane z ich podstawową działalnością.

Oczywiście irlandzki taniec jak najbardziej, ale dynamiczna konferansjerka, będąca zaplanowanym scenariuszem, tworząca z koncertu swego rodzaju fabularną historyjkę, oraz pantomima w wykonaniu kochanego przez publiczność Ireneusza Krosnego już odbiega od znanej nam formuły Koncertów z "Zielonej wyspy".

Co mogło z tego powstać? Każdy, kto wybierał się na koncert zadawał sobie to pytanie.

Tężnia solankowa w Geosferze - doskonały pomysł - wystarczy zagłosować

 

geotezniaaTo będzie subiektywne wskazanie, ale biorąc pod uwagę niezwykłość projektu, wydaje się on wyśmienitym zarówno pod względem merytorycznym, jak i wartościowym dla miasta i jego mieszkańców.

Zdrowie przede wszystkim - wszystko inne możemy mieć albo nie. Zdrowie jest niezbędne.

Tego typu kuracje były stosowane już wielki temu. W XVII wieku odkryto zbawienną moc powietrza nasyconego specyficznym aerozolem wody i soli.

Dzięki przebywaniu w tężni można skutecznie leczyć schorzenia dróg oddechowych, zapalenie zatok, rozedmę płuc, ale i nadciśnienie tętnicze, czy różnego rodzaju alergię.

PROCEDURA GŁOSOWANIA
Link do głosowania znajduje się
TUTAJ - zapraszamy, zachęcamy

Doskonale można również wzmocnić odporność organizmu i kondycję!

Wymienione schorzenia, bardzo popularne, zwykle leczy się farmakologicznie zapominając o rewelacyjnej metodzie naszych babć, prababć, wyjeżdżających na terapię, czy na wczasy "do wód"..

Ciechocinek, Konstancin, Inowrocław, to najbardziej znane miejsca tego typu. Są tam potężne urządzenia wiekowe, ale skuteczne. Nam wystarczy mniejsza tężnia, którą możemy mieć ot tak, w zasadzie na zawołanie, już za rok, w okolicy przedstawionej na zdjęciu.Geosfera Jaworzno Sasanki 220417 65

Propozycja wybudowania tężni solankowej padła z inicjatywy Pań: Jadwigi Grzybek, Marii Królikowskiej i Teresy Ptak.

Obiekt ma znaleźć się w Geosferze, czyli w miejscu wymarzonym !

Zarówno otoczenie sprzed wieków, sprzed epok, jak i już sam mikroklimat specyficzny, wśród skał i podłoża pamiętającego dinozaury, zachęcać będzie do odwiedzania tego miejsca.

Nasz typ do głosowania w Jaworznickim Budżecie Obywatelskim na rok 2018 to Numer 6

 • Jadwiga Grzybek, Maria Królikowska, Teresa Ptak "Budowa tężni solankowej w Geosferze" - KLIK
 • PROCEDURA GŁOSOWANIA
  Link do głosowania znajduje się
  TUTAJ - zapraszamy, zachęcamy

   

  Nie tylko nowa kanalizacja. W wielu ulicach trwa wymiana wodociągów  wodociag1017aPatrząc na ostatnie inwestycje i publikacje prasowe, ktoś mógłby pomyśleć iż jaworznickie wodociągi skupiają się na realizacji ekologicznych przedsięwzięć związanych tylko z rozbudową kanalizacji sanitarnej w naszym mieście. Jednak nic bardziej mylnego. W sposób sukcesywny
  i zaplanowany dużo dzieje się także w sferze modernizacji rurociągów przesyłających wodę pitną.
  Od 2013 roku w Jaworznie funkcjonuje ujęcie wody pitnej Piaskownia. To dało miastu niezależność oraz możliwość obniżenia ceny wody o 16 groszy. Przed oraz po tym zdarzeniu m.in. dzięki dotacją unijnym, nastąpiła ekspansja związana z kanalizowaniem poszczególnych dzielnic Jaworzna. Łącznie wybudowano od 2011 ponad 100 kilometrów rur sanitarnych. A co z instalacjami wodociągowymi, których w mieście jest blisko 600km? Te również stopniowo były i są unowocześnianie. Blisko 50 km w ciągu ostatnich 6 lat.

  Poznajmy projekty JBO na rok 2018

   

  jbo201710To nasi sąsiedzi, znajomi, osoby, które mijamy co dzień na ulicy, albo słyszymy i czytamy o nich w mediach. To te osoby, dla nas chcą zrobić coś lepszego, uczynić naszą codzienność, ciekawszą, skłonić do aktywności, do spojrzenia na swoje miasto, swoja okolicę na na swoja własność, swoje otoczenie do życia, do spędzania czasu.

  Te osoby zapraszają na prezentację swoich pomysłów na wydatkowanie publicznych pieniędzy w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

  Zapraszamy i my, bo tegoroczne pomysły, mające być zrealizowane w roku przyszłym są naprawdę bardzo ciekawe. Zanim zagłosujemy, dobrze je poznać, a potem cieszyć się realizacją najlepszych projektów.

  Po raz pierwszy FoodTrucki zaparkują na Rynku w Jaworznie

   

  foodtruck1017newPo raz pierwszy FoodTrucki zaparkują na Rynku w Jaworznie.

  Kolejną lokalizacją którą będzie miała impreza dla smakoszy, dla degustatorów, ale i obżartuchów w Jaworznie będzie nasz piękny rynek.

  To, jak się wydaje wymarzone miejsce dla tego typu wydarzenia, toteż bez zbędnych słów, bo podczas jedzenia się nie mówi... po prostu zapraszamy.

  Harmonogram "jadłodawania" wygląda następująco

  Piątek 16:00 – 22:00
  Sobota 12:00 – 22:00
  Niedziela 12:00 – 20:00

  Jerrys Fingers Zaduszki na BIS

  jerrysrelax31117

   3 listopada zapraszamy na koncert najlepszej, najbardziej znanej w Polsce jaworznickiej grupy bluesowej - Jerry's Fingers.

  Szczegóły na plakacie - będzie mocno, głośno i blues-rockowo.

  Bilety - 15,00 zł

  Do nabycia w Klubie Relax albo na www.emband.pl

  Zespół Jerry's Fingers to sześcioosobowy zespół z Jaworzna działający od 2011 roku. Inspirację czerpią z licznych odmian bluesa (Boogie, West Coast, Jump), najbardziej jednak z rdzennego bluesa rodem z Chicago. Ich kompozycje podsycane są również ognistym Rock&Roll'em. 
  W 2013 roku zespół wydał debiutancki album, EP'kę zatytułowaną: 'Welcome to fabulous Jerry's Fingers World!', która jest pierwszym, ale nie ostatnim wydawnictwem spod znaku JF.
  Przez ten niedługi czas działalności, Jerry's Fingers brał udział w kilku festiwalach w których sięgał po liczne nagrody. 3 listopada zespołu będzie można posłuchać podczas Zaduszek Bluesowych w Klubie „Relax”.


  Abba Mamma Mia - Grupa Teatralna Czwórka zaprosiła

  abbamammamia 93Aktywność młodzieży jaworznickiej osiąga nowe, zaskakujące pułapy. Jeszcze nie ochłonęliśmy po spektaklu grupy Pani Anny Korczyk, kiedy kolejnym przedstawieniem uraczyła nas Grupa Teatralna Czwórka, która na scenie MDK wystawiła Musical Mamma Mia, oparty na motywach piosenek wielkiej gwiazdy muzyki lat 70 / 80. Szwedzkiego zespołu ABBA.

  Musicale mają to do siebie, że ich fabuła jest wyjątkowo prosta, lekka, z reguły dotyczy spraw sercowych, damsko - męskich, rozpoczyna się małym nieporozumieniem pomiędzy bohaterami, a kończy oczywiście szczęśliwym rozwiązaniem wszelkich wątków. To tak, jak w operetce, starszej siostrze musicalu.

  Subskrybuj to źródło RSS

  Instytucje miejskie

  Kultura

  Polskie portale

  INSTYTUCJE

  Miasta różne

  Follow Us