Menu
reklama
reklama
reklama

Alex

Alex

URL strony:

Karczma Piwna Solidarności 2017


karczma17a 6Grudzień to w górnictwie czas podsumowań, uroczystości wyznaczonych przez świętą Barbarę oraz oczywiście czas zabawy na wyłącznie dla mężczyzn przeznaczonych karczmach piwnych. Solidarność z ZG Sobieski bawiła się 9 grudnia.

Oprócz górników młodych, którzy dopiero zostali pasowani, były stare lisy oraz szacowni goście. Za ławą główna zasiadło "Wysokie, a w sprawach piwnych nigdy nieomylne prezydium.

Wśród gwarków byli Prezes Zarządu spółki Tauron Wydobycie Pan Zdzisław Filip i wiceprezesi Panowie Łukasz Gębala i Janusz Czarnecki.

karczma17a 43Przy nich Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Bogdan Biś – pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" Waldemar Sopata - przewodniczący Terenowej Sekcji NSZZ Solidarność Miasta Jaworzna: Waldemar Sopata oraz jako honorowy gość, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Pan Józef Tobiszowski.

Ponad cztery godziny przy piwnym stole obfitowały w momenty poważne i refleksyjne, kiedy to uczczono górników, którzy odeszli w ostatnim roku, czy też odśpiewano pieśń "Mury" i zbierali datki na fundację imienia Grzegorza Kolosy powstałej w 1992 roku z inicjatywy Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. W swojej działalności Fundacja skupia się głównie na wspieraniu dzieci i młodzieży z rodzin o najsłabszej kondycji finansowej - zebrano ponad 4 tysiące złotych!

karczma17a 27Ale przede wszystkim bawiono się przy różnorakich konkursach i testach sprawnościowych.

Nie mogło zabraknąć konkursu na króla piwnego oraz na najbardziej sprawnego mechanika, a młodzi adepci zawodu skakali przez skórę, aby stać się prawdziwymi gwarkami. Rozrywkę zagwarantował kabaret "Jestem"


Ze strony miasta w karczmie uczestniczyli Prezydent Pan Paweł Silbert, Jego zastępca - Pan Tadeusz Kaczmarek, poseł na Sejm RP, Pan Dariusz Starzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wiesław Więckowski, Radny Dawid Domagalski i wiele innych postaci z Jaworznickiej przestrzeni publicznego życia.

Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z Karczmy Piwnej 2017 NSZZ Solidarność ZG Sobieski w Jaworznie.Rondo Marii i Lecha Kaczyńskich

 

rondomariiilecha 9W niedzielę, 10 grudnia odbyła się uroczystość poświęcenia i odsłonięcia nowego obiektu publicznego - ronda imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i "Obwodnicy Północnej". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz, związków zawodowych oraz mieszkańcy Jaworzna.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta, specjalnie podstawionym autobusem udali się z Rynku - na rondo imienia Marii i Lecha Kaczyńskich u zbiegu ulicy Św. Wojciecha i Obwodnicy Północnej, gdzie odsłonięto tablice pamiątkowe i poświęcono obiekt.

Anioł dla wolontariusza - serdeczne podziękowania

anioldlawolwnt 1Wolontariusz to taki człowiek, który dla innych oddaje swoje serce, swój czas i dzieli się radością, jaką ma w duszy, z tymi, którym jej brakuje.

Czy wolontariusz liczy na wynagrodzenie? Ależ nie! On syci się uśmiechem tego, któremu pomógł. I to wystarczy, bo kieruje się myślą według Juliana Tuwima, że "Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie - uszczęśliwić innych.

Dlatego aby w jakiś sposób docenić dobro wolontariusza, wystarczy kilka słów, drobny upominek, piosenka i cały świat wygląda jeszcze piękniej.

Piękna i Bestia - Musical niczym z Broadwayu

 

pieknaibestia960 142Wielomiesięczne przygotowania do spektaklu nie zwiastowały tego, co zobaczyliśmy na scenie. Bo wiele razy jakieś grupy formalne, albo nieformalne realizowały różne spektakle teatralne, czy musicalowe, Które w końcu ujrzały światło dzienne, były oklaskiwane,. a czasem wystawione były kilka razy ze względu na życzenia publiczności. Ale różnica między tymi spektaklami, a przedstawieniem, które zostało wystawione na scenie "Archetti" w Jeleniu jest ogromna.


Piękna i bestia to realizowana na całym świecie historia o miłości i nienawiści, a może raczej o nieufności, o przemianach bohaterów, o ich szlachetności, ale i o walce dobra ze złem, które to dobro w ostateczności zwycięża, a zło zostaje pokonane tak, że widz nie ma wątpliwości z jakimi emocjami opuścić teatr.

Stowarzyszenie "Jaworzno to My" i święty Mikołaj w Domu Dziecka

 

jtmwdomudziecka 2Święty Mikołaj za sprawą Stowarzyszenia ,,Jaworzno to My" zawitał w tym roku także do jaworznickiego Domu Dziecka.

Nie był osamotniony bowiem do placówki przybył wraz z urodziwymi Śnieżynkami.

Zazwyczaj to on wręcza prezenty grzecznym dzieciom, ale tym razem również dla niego przygotowano niespodziankę!

Dzieci pięknie zarecytowały wierszyk, odśpiewały piosenkę a następnie wręczyły rysunki z podobiznami Świętego Mikołaja.

Wzruszony ,,Miko" rozdał w podziękowaniu prezenty, które już po chwili cieszyły całą gromadkę. Radości nie było końca.

Piękna i Bestia - Musical niczym z Broadwayu w Jaworznie!

pieknaibestia960 142Wielomiesięczne przygotowania do spektaklu nie zwiastowały tego, co zobaczyliśmy na scenie. Bo wiele razy jakieś grupy formalne, albo nieformalne realizowały różne spektakle teatralne, czy musicalowe, Które w końcu ujrzały światło dzienne, były oklaskiwane,. a czasem wystawione były kilka razy ze względu na życzenia publiczności. Ale różnica między tymi spektaklami, a przedstawieniem, które zostało wystawione na scenie "Archetti" w Jeleniu jest ogromna.


Piękna i bestia to realizowana na całym świecie historia o miłości i nienawiści, a może raczej o nieufności, o przemianach bohaterów, o ich szlachetności, ale i o walce dobra ze złem, które to dobro w ostateczności zwycięża, a zło zostaje pokonane tak, że widz nie ma wątpliwości z jakimi emocjami opuścić teatr.

Hej kolęda kolęda - na rynku dzieci śpiewają i odbierają nagrody

koledowanierynekweekJuż w najbliższy weekend zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku.

Będzie to szczególny czas, bo oprócz możliwości zakupu świątecznych artykułów, dzieci będą mogły wyśpiewać upominek.

Każde dziecko, które zaśpiewa kolędę lub pastorałkę, albo choć jej część, otrzyma prezent.

Wspólne kolędowanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 15. 00.

W niedzielę, o godzinie 11. 30 coś dla miłośników domowych wypieków. Odbędą się warsztaty zdobienia pierników.

Warto przyjść, nauczyć się i zaskoczyć rodzinę niecodziennym wyglądem bożonarodzeniowego placka.
koledyplak1217

Bombka w Byczynie już świeci - święta tuż tuż

bombkabyczyna61217 68Święty Mikołaj i do Byczyny przybył na saniach, które wiozły go przez całe Jaworzno. Bo jechał od zachodnich granic miasta.

Widziano go tu i tam, ale nikt nie przewidział że tym razem trafi do Byczyny. Aby zachęcić go do odwiedzin, Byczyna przygotowała piękną niespodziankę i dla niego, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Wielka Bombka został ustawiona na rynku, a kiedy zapadł zmrok została zapalona, co oznaczało początek okresu przedświątecznego w tej dzielnicy.

Jest miło, jest przytulnie, kolorowo i po prostu świątecznie.

Podstawy haftu w Muzeum Miasta Jaworzna. Tego jeszcze nie było

szkolahaftu1Muzeum Miasta Jaworzna organizuje kurs haftu od podstaw dla mieszkanek i mieszkańców miasta Jaworzna.

Zapraszamy do spędzenia piątkowych popołudni całkiem „unplugged”.
W trakcie spotkania będziemy uczyć się ściegów haftu płaskiego, rozmawiać i inspirować się.

Warsztaty poprowadzi Monika Drożyńska - artystka sztuk wizualnych specjalizująca się w technikach haftu płaskiego. założycielka Szkoły haftu dla pań i panów Złote rączki w Krakowie.
http://monika.drozynska.pl/

Świety Mikołaj u dzieci w Jeleniu. Wór prezentów rozdany

mikojajelen51217 136W Jeleniu Święty Mikołaj był, przyniósł dzieciom prezenty, tańczył z maluchami a na koniec zrobił sobie z nimi zdjęcia, aby nie zapomniały, że przychodzi co roku i w rozdawaniu upominków kieruje się tym , czy dziecko było bardzo grzeczne, czy tylko grzeczne.

Bo niegrzecznych dzieci nie ma. W każdym razie Święty zapytany o to, czy zdarzyło mu się kiedyś przyjść i obdarować dziecko niegrzeczne powiedział, że kiedyś chciał zobaczyć jak wygląda niegrzeczny chłopczyk, czy dziewczynka.


Szukał, szukał, i z tego szukania tak się zmęczył, że zasnął tak mocnym snem, że o mało a nie zaspałby na kolejny dzień swoich imienin, czyli 6 grudnia.
Mało, że niegrzeczne dziecko (którego tak naprawdę nie ma) nie dostałoby prezentu, to i dzieci grzeczne, czyli wszystkie dzieci nie dostałyby nic, bo spałby kolejny rok.

fotouslugia


Więc stwierdził że nie warto szukać, nie warto nawet przypuszczać, że jakieś dziecko może być niegrzeczne i przynosi dary wszystkim.
Zapraszamy do obejrzenia mikołajowo - dziecięcej galerii ze spotkania Świętego Mikołaja w Domu Kultury w Jeleniu.

 

 

 

Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us