Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda odwiedził Jaworzno w Barbórkę

prezdudabarborka041223MJ 34 16004 grudnia, w dzień tradycyjnej górniczej Barbórki do Jaworzna przyjechał Prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda.
Wizyta zaplanowana na Jaworzno była związana zarówno z górniczym świętem, jak i z wypadkiem, który niedawno wydarzył się w jaworznickiej kopalni, w którym zginęło czterech górników, a kolejnych dwóch zostało poszkodowanych.
Prezydent Andrzej Duda złożył kwiat w kaplicy Świętej Barbary zlokalizowanej na terenie szybu Sobieski, po czym spotkał się z ratownikami górniczymi, którzy brali udział w akcji ratowniczej.
Następnie Prezydent wygłosił oświadczenie związane ze świętem i z tragedią rodzin, niezmiernie ubolewając nad kruchym życiem i niebezpieczeństwami czyhającymi na górników pod ziemią.
Wspomniał również swoje związki z Jaworznem, gdzie mieszka jego chrzestny, a gdzie w latach młodości mieszkała i wychowywała się jego mama.
Po wizycie w Jaworznie Prezydent udał się do Gliwic.

Święto Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaworznie

pck231123mj 120 1600W czwartek, 23 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyły się uroczystości jaworznickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża związane z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Uhonorowanych zostało ponad trzydziestu jaworznickich krwiodawców, którzy otrzymali odznaczenia za dzielenie się najcenniejszym darem życia jakim jest krew.

 

Gratulacje w imieniu Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta i swoim, złożył krwiodawcom Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.

Więcej a ten temat na stronie www.jaworzno.pl 

Magia Kolorów 2023 - nagrodzeni szczęśliwi


magiakolorow221123mj 171 1600Wyłoniono i udekorowano nagrodami laureatów XIII. Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami.

W tym roku tematem przewodnim prac były utwory Aleksandra Fredry.
Zwycięzcom gratulacje złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert, wręczając nagrody regulaminowe.
Regionalny Konkurs Plastyczny „Magia Kolorów”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska. 65 prac złożonych w konkursie napłynęło z piętnastu ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne z regionu. Tematem prac, z okazji roku Aleksandra Fredry, były jego utwory – „Zemsta”, „Paweł i Gaweł” oraz „Małpa w kąpieli”.

magiakolorow221123mj 11 1600Zacytujmy słowa Pani Monika Włodarczyk – Raczek

ROK 2023 poświęcony jest między innymi obchodom Roku Aleksandra Fredry z okazji jego 230 rocznicy urodzin. Był polskim hrabią, zajmował się poezją i pamiętnikarstwem, jednak najbardziej znany jest jako najwybitniejszy polski komediopisarz. Tworzył na styku dwóch epok: romantyzmu i pozytywizmu, współtworząc kulturę XIX wieku, jednak jego sztuki nie dają się zakwalifikować do żadnych prądów tych epok, bowiem mają charakter autorski i innowacyjny. Fredro był bardzo dobrym obserwatorem ówczesnych typów ludzkich: sarmatów, lichwiarzy, wojskowych, hulaszczych młodzieńców, sentymentalnych panienek, wyrachowanych dam i sług różnego autoramentu. Różnicował swoje postacie pod względem temperamentu, stosował komizm sytuacyjny i językowy. Do najbardziej znanych jego komedii należą: „Zemsta", „Śluby Panieńskie" i „Pan Jowialski". Jest również autorem pamiętników „Trzy po trzy", w których opisał swoje czasy dzieciństwa i młodości. Ponadto Fredro spisywał przez całe swoje życie fraszki, przysłowia i aforyzmy. Należy też wspomnieć o Fredrowskich bajkach stanowiących udaną kontynuację XVIII -wiecznych bajek narracyjnych. Należą do nich między innymi: „Małpa w kąpieli", „Paweł i Gaweł" i „Osiołkowi w żłoby dano".
Jako pisarz bardzo mocno zaistniał w naszym języku potocznym. Do dziś często słyszy się w potocznych wypowiedziach Polaków cytaty z jego utworów: „gwałtu, co się dzieje", „wielki człowiek do małych interesów", „wolnoć Tomku w swoim domku", „idź serdeńko, bo cię trzepnę", czy „niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba".
Jak widać utwory Aleksandra Fredry po 230 -u latach nie tylko bawią i uczą, ale stały się wdzięcznym materiałem do działań plastyczno - terapeutycznych tegorocznej Magii Kolorów. Ale nie tylko, są bowiem od dawna w repertuarze teatru Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie, który w tym roku obchodzi Jubileusz 30 - lecia działalności.

Prace oceniało jury w składzie.
dr hab. Sybllla Skałuba adiunkt na Wydziale Grafiki Warsztatowej AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH
Sonia Wilk kierownik Działu Sztuka Nieprofesjonalna MUZEUM ŚLĄSKIE W KATOWICACH
Monika Włodarczyk – Raczek skarbnik Zarządu POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOLO W JAWORZNIE
Przemysław Dudzik dyrektor MUZEUM MIASTA JAWORZNA
Jolanta Kempka – Dzikowska specjalista ds. osób niepełnosprawnych FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „RATOWNIK GÓRNICZY" W JAWORZNIE
Agata Karweta bibliotekarz MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE
Dorota Pamuła artysta plastyk STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY W JAWORZNIE
Maciej Stanek radny RADA MIEJSKA W JAWORZNIE
Paulina Śląska kurator wystaw ATEIIer KULTURY W JAWORZNIE
Anna Wysocka specjalista ds. programowych MIEJSKIE CENTRUM KULTURY I SPORTU W JAWORZNIE
Mariola Zych – Walaszczyk dyrektor MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W JAWORZNIE

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału konkursu. 


”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...2023

pdinmal2023 6IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz”...

Tegoroczny konkurs jak co roku objęty był honorowym patronatem Prezydenta miasta Jaworzna – Pawła Silberta. Przewodnim celem konkursu było pobudzenie inwencji twórczych zarówno artystów zrzeszonych jak i nie zrzeszonych, oraz promocja miasta Jaworzna w sferze kultury plastycznej, a przy okazji stworzenie możliwości do bliższego kontaktu oraz nawiązanie bezpośrednich relacji z twórcami całego kraju. Konkurs skierowany jest, tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.
W tegorocznej IX-ej edycji wzięło udział 52 uczestników, w tym 6 z miasta Jaworzna, którzy nadesłali aż 95 prac.
Prace wykonane były różnymi technikami tj; oleje, akwarela, akryl, grafika, rzeźba oraz haft. Na konkurs nadesłano prace z takich miejscowości jak; Jaworzno, Tychy, Katowice, Wadowice, Łaziska Górne, Mikołów, Będzin, Chorzów, Siemianowice Śl, Polkowice, Mielec, Dąbrowa Górnicza, Legnica, Chrzanów, Guzice, Kraków, Jerzmanowice, Bielsko Biała, Bieruń, Przytyk, Chełmek, Oświęcim, Bobrownik, Tuszów Narodowy, Zabrze.
Ogłoszenie wyników odbyło się 17 listopada 2023r, w pięknej galerii Muzeum Miasta Jaworzna w Jaworznie, gdzie zgodnie z protokołem Jury w składzie; Małgorzata Wosik, Zbigniew Kramarz, Magdalena Milka-Bielińska oraz Angelina Więckowska wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach;

W kategorii malarstwo:

Grand Prix Agnieszka Sroka

I miejsce Agnieszka Sroka
II miejsce Renata Bartecka – Grochla
III miejsce Bożena Polaczek
Wyróżnienie Sylwia Prażnowska – Kulig i Marian Knapik

Akwarela:

I miejsce Krystyna Nowak
II miejsce Alicja Zdunek
III miejsce Katarzyna Skrodzka – Piętek

Grafika:

I miejsce Ewa Błaszczyk
Wyróżnienie Katarzyna Skrodzka – Piętek
Rysunek:
I miejsce Eugenia Sochowska
II miejsce Felicja Habdas

Rzeźba:

Wyróżnienie Monika Spyra

Haft:

I miejsce Ewelina Pawelec
II miejsce Bożena Nester
III miejsce Józefa Stańczak
Wyróżnienie Marta Figura

Powyższe wyniki ogłoszone zostały również poprzez media internetowe tj: facebook.stk.pl, stk.decoart.pl, Radio Art, Radio Fest, Puls Jaworzna, MojeJaworzno.pl, oraz rozpowszechnione zostały poprzez wiele indywidualnych stron naszych przyjaciół i sympatyków.
Na galę finałową przybyli niemal wszyscy wyróżnieni laureaci, dotarło też nie małe grono miłośników naszego konkursu i gości, którzy niezmiennie kibicują i uważnie obserwują rozwój naszej imprezy, czemu dają wyraz w rozmowach kuluarowych.
Po części oficjalnej, czyli przywitaniu wszystkich przybyłych, podziękowaniu współorganizatorom i sponsorom oraz wręczeniu nagród i wyróżnień, wszyscy uczestnicy wernisażu mogli nawiązać luźną rozmowę oglądając nadesłane prace.
Wystawa najciekawszych prac z tegorocznej edycji będzie dostępna do obejrzenia w Galerii Muzeum Miasta Jaworzn do 25 listopada 2023r.
Już po raz dziewiąty finał konkursu okazał się bardzo pomocny w nawiązywaniu nowych znajomości, oraz umacnianiu już zawartych, a rozmowy kuluarowe prowadzone nie tylko o sztuce, często podkreślały uznanie dla miasta Jaworzna za tą inicjatywę, oraz potrzebę kontynuacji tego projektu.
Ten wspaniały finał kolejnej edycji nie mógł by się jednak odbyć bez dużego zaangażowania przyjaciół skupionych wokół tego pomysłu i wytrwałych sponsorów takich jak; Urząd Miasta Jaworzna, Tauron, oraz bardzo dobrej współpracy pomiędzy Muzeum Miasta Jaworzna a STK Jaworzno – Dziękujemy.


Zaduszki Pierwszego Liceum Ogólnoksztłcącego

zaduszkijedynka91123 90 1600Jedynkowe Zaduszki odbyły się jak zwykle w okresie jesiennym, z inicjatywy Pani Ewy Zuber, która wraz ze swoją klasą, której jest wychowawczynią, oczywiście w Pierwszy LO, zawsze zaskakuje ciekawa koncepcja koncertu poświęconego tym nauczycielom, którzy odeszli tak już dawno temu, jak i w ostatnim czasie.

Tym razem zadanie było o tyle trudne, ze Pani Ewa Zuber ma wychowawstwo w klasie pierwszej, a więc pod swoja opieka ma najmłodszych licealistów, którzy jeszcze oswajają się z nową szkoła. A tu już tak odpowiedzialne zadanie, jak występy przed pełną salą publiczności.

Wyszło fantastycznie, mimo pojawiającej się tremy było wręcz rodzinnie, a tak naprawdę „szkolnie” Na widowni zasiedli absolwenci i byli pedagodzy, a wśród gości honorowych znaleźli się Zastępca prezydenta Jaworzna, Pan Łukasz Kolarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Tadeusz Kaczmarek oraz Pani Irena Wojtanowicz Stadler – Naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.


Opowieści natury - spektakl z tej ziemi - dosłownie

opowieści natury271023mj 66 1600Na scenie Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej odbył się finał projektu „Opowieści Natury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2023.
Koordynatorką projektu jest Pani Katarzyna Pokuta. 

Podziękowania oraz gratulacje dla niej i dla uczestników przedsięwzięcia złożył w imieniu Prezydenta Miasta, Pana Pawła Silberta Przewodniczący Rady Miejskiej Pan TadeuszKaczmarek.
Projekt skierowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z uwzględnieniem osób o szczególnych potrzebach. Opowieści Natury to rozmaite działania artystyczne pobudzające różne wrażenia odbiorców. Polegały one na nowatorskim "odbiorze od roślin, różnych dźwięków za pomocą nowoczesnych urządzeń akustycznych i przetworzeniu ich na "zrozumiałą" dla ucha ludzkiego specyficzną muzykę, przy której młodzież wykonała spektakl czarujący, tajemniczy i wzbudzający wyobraźnię. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z premiery spektaklu. 
UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linku do artykułu  NIE KOPIUJ - LINKUJ ARTYKUŁ! .


Licealiści dla Seniorów w 1 LO

seniorzy1lo251023 49 DużyTym razem uczniowie z Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego, i to z pierwszej klasy pod wychowawstwem Pani Ewy Zuber zorganizowali dla seniorów rozrywkowe popołudnie.

Rezydenci Klubów Seniora "Pod Arkadami",  Podwale - Słoneczna" oraz "Mój czas dla Seniora" przybyli do licealnej świetlicy aby zostać ugoszczonymi przez uśmiechniętych uczniów, którzy doskonale zdają sobie sprawę że seniorów trzeba szanować, bo. jak brzmiało hasło na tablicy - "My też będziemy seniorami". Zapewne młodzi jeszcze nie zdają sobie sprawy jak to szybko nastąpi, ale szacunek i sympatie dla przybyłych gości dało się odczuć na każdym kroku. 

Były występy artystyczne uczniów - piosenki, wiersze, były śpiewy zespołu  śpiewaczego jaworznianki, był akcent przygotowany przez Świetlicę Środowiskową "Pod Kolegiatą, a gościem specjalnym była Pani Alicja Dudek, której wiersze odczytał współpracujący z nią znany stąd i zowąd Alex.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego miłego popołudnia. 

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”

zlotalira2023 3Po raz dziewiętnasty poeci zmierzyli się w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. 
Liczba edycji świadczy o popularności konkursu i o konsekwencji organizatorów, którzy stawiają na popularyzację poezji w różnych środowiskach - od uczniowskich wszelakiego szczebla  szczebla, po dorosłych. 

To ważne, aby podtrzymywać miłość do literatury,  do jej piękna zawartego w poezji.
W dzisiejszych czasach nastawionych na komercję i blichtr, piękne słowo owiane emocją i tajemniczością,  liryką i ulotnością jest po wielokroć pożądane. 

Niniejszym publikujemy sprawozdanie z przebiegu konkursu, jako zadania publicznego pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jaworzna 

.....XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”.....

Konkurs objęty honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Jaworzna

Głównym celem konkursu było rozbudzenie umiejętności twórczych, oraz kształtowanie poprawnego i zarazem poetyckiego wyrażania swoich spostrzeżeń i uczuć w języku ojczystym. Konkurs skierowany był tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych. W tegorocznej XIX-tej edycji wzięło udział w trzech kategoriach wiekowych 52 uczestników, wśród których zdecydowana większość to młodzież z miasta Jaworzna. Ogółem nadesłano 90 prac (wierszy) do konkursu. W tym roku nadeszły prace z Dąbrowy Górniczej, Nowej Huty, Kielc, Tychów, Chorzowa, Sosnowca, Piły, Suwałk i z Krakowa.
Ogłoszenie wyników odbyło się 20 października 2023r w klubie „Relax” gdzie zgodnie z protokołem Jury w składzie; Anna Adamus, Magdalena Gajocha-Kulpa, odczytane zostały wyniki konkursu.
Nagrodzone utwory zaprezentowali uczniowie III LO im.”Orła Białego” w Jaworznie. Następnie wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach;

Kategoria A;
I Laura Stasikowska godło - Lauren
II Natalia Kątny godło – Ex aequo
II Marcel Musialik godło - Podgrzybek
III Milena Trela godło - Anelim
Wyróżnienie - Lena Prędka oraz Mateusz Kasperkiewicz

Kat. B
I Nikodem Baran godło - Arnika
II Magdalena Helbin godło - Sheenani
III Łukasz Pasek godło - Strajp
Wyróżnienie - Oliwia Surmacz

Kat. C
I Paulina Wojciechowska godło - Beatrycze
II Dominika Świaczny godło - Brzoza
III Jan Gumbisz godło – Janko
Wyróżnienie - Tadeusz Charmuszko


Godnym zauważenia jest fakt, że konkurs cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem, a do pięknej rywalizacji nieustannie dołączają nowi uczniowie nie tylko z jaworznickich szkół.
Konkurs nasz, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem czego dowodem są powyższe statystyki oraz fakt, że całe rodziny chętnie uczestniczą i wspierają naszych laureatów co widoczne jest na oficjalnym rozdaniu nagród.


Zmarł Jacek Gąsior

jacek gasior

Niespodziewanie spadła na Jaworzno wiadomość
o śmierci Jacka Gąsiora, znanego w całym mieście
i szeroko poza nim, artysty malarza, miłośnika sztuki, wychowawcy młodzieży, świetnego kolegi, człowieka dobrego, uczynnego, uśmiechniętego, ale nie zawsze docenianego w życiu. 

Módlmy się za Jego duszę. 

Piknik Rodzinny na Osiedlu Gigant

piknik gigant 71023 88 1600

Bardzo wesoło i zabawowo było dziś na Osiedlu Gigant, gdzie kolejny piknik rodzinny został zorganizowany z inicjatywy Pani Ewy Zuber - jaworznickiej radnej wraz z Panem Łukaszem Kolarczykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta.

Moc przygotowanych atrakcji wystarczyło na kilka godzin zabaw, konkursów i występów artystycznych na scenie. Rozstrzygnięto wcześniej przeprowadzone konkursy, rozdano nagrody a dla "kijaszków' przeprowadzono rajd Nordic Walking, w którym wzięli udział nasi seniorzy.

Na scenie wystąpili zarówno przedszkolaki, licealiści, jak i Panie zrzeszone w zespole śpiewaczym Jaworznianki.
Na przybyłych czekał słodki i ciepły poczęstunek, a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zachęcała do zdrowego tryby życia owocami.

Wszystko przebiegałoby w radości, gdyby nie incydent, którego autorami byli zwolennicy jednego z kandydatów w nadchodzących wyborach.
Impreza była z założenia całkowicie apolityczna, jednak kilka osób, działaczy opozycyjnych, w tym radne, z przyklejonymi pustymi papierowymi serduszkami z wyjątkową bezczelnością zaczęło lansować swojego kandydata i swoje poglądy, wręcz obrażając seniorki z jednego z klubów, wciskając się niewybrednie w obiektywy aparatów i telefonów, chcąc "zaistnieć", mimo tego, że mało kto zwracał na nie uwagę.
Z nachalnością wręczali ulotki polityczne nawet dzieciom. Do nich dołączyła kandydatka tej samej opcji z okręgu, która usiłowała wciskać obecnym swoje własne ulotki, ale zauważając, że jest tu niemile widziana odjechała swoim oklejonym jakimiś papierami samochodem.

Aż dziw bierze, że ludzie, którzy zarzucają miasto plakatami i banerami "partii oszustów", jak to mówi Pan Premier Mateusz Morawiecki, nie potrafią na własny koszt i według własnego pomysłu zaistnieć. W sumie co się dziwić - nie mają programu jak partia, więc tylko wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby się gdzieś wkręcić, aby zepsuć, zdezorganizować czyjąś dobrą zabawę i zupełnie apolityczne wydarzenie przeznaczone dla zwykłych mieszkańców. 
Na szczęście ludzie ci nie spotkali się ze szczególną sympatią uczestników pikniku i w końcu poszli sobie w swoją stronę. Zapewne będą teraz wrzucać do internetu swoje zdjęcia, podpinając się pod czyjąś inicjatywę. 
Dla umiejących się bawić, mamy sporą galerię zdjęć.


Koncert Jubileuszowy PSM w Jaworznie

szkmuz60lecie51023 17 1600W czwartek, 5 października, w Młodzieżowym Domu Kultury Jaworzno im. Jaworzniaków społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz świętowała 60-lecie istnienia.

W wydarzeniu udział wzięli: Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler oraz Pełnomocnik ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomasz Jewuła, którzy w imieniu Pawła Silberta - Prezydenta Miasta Jaworzna złożyli podziękowania i gratulacje dla kadry pedagogicznej, uczniów i nauczycieli .

Dyrektor Szkoły Muzycznej Anna Sieczkowska dziękowała wszystkim za wsparcie i podkreśliła znaczenie muzycznej pasji w życiu uczniów i absolwentów placówki.

Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w serwisie internetowym są prawnie chronione i stanową własność intelektualną ich autorów. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja, bez pisemnej zgody autor ów, jest zabroniona.


Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego. Jaworznickie obchody

lotnicy170923 87 1600W niedzielę, 17 września, miały miejsce uroczyste obchody, które zgromadziły miłośników historii lotnictwa oraz osoby związane z Polskimi Siłami Powietrznymi. Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich. W tym roku obchody poświęcone były również upamiętnieniu 30. lecia ciągłości istnienia oraz 80. rocznicy objęcia dowództwa w Polskich Siłach Powietrznych przez gen. bryg. pil. Mateusza Iżyckiego. W wydarzeniu udział wziął Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek oraz Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny.

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego to nie tylko uroczystość, to symboliczna podróż przez historię polskiego lotnictwa, moment, w którym skupiamy się na naszych bohaterach i ich dziedzictwie. To ważne wydarzenie, które buduje most między przeszłością a teraźniejszością, ukazując nam nasze korzenie i inspirując do przyszłych lotów – mówi Prezydenta Miasta Paweł Silbert – Życzę dalszych osiągnięć, kontynuowania pasji oraz utrwalania dziedzictwa polskiego lotnictwa dla przyszłych pokoleń.
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us