Menu
reklama
Alex

Alex

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Pożar pustostanu na Obrońców Poczty Gdańskiej
pozaropg1 960
Dzisiaj, 22 lipca, około godziny 18:30 Jaworznickie służby ratownicze zostały powiadomione o pożarze budynku - pustostanu na skrzyżowaniu ulicy Sławkowskiej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy JRG Jaworzno OSP w Jaworznie-Jeleniu OSP KSRG Długoszyn oraz patrole policji oraz patrol straży miejskiej - na miejscu łącznie interweniowało 6 zastępów straży pożarnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, na czas powadzonych działań ulica Obrońców Poczty Gdańskiej, Sławkowska była zablokowana przez strażaków oraz strażników miejskich po przeszukaniu pustostanu, na szczęście nie znaleziono osób poszkodowanych, działania straży pożarnej trwały do około godziny 20:15.

pozaropg2 960pozaropg3 960

Letni Festiwal Rocka - dzień 3

lfr 2019 3 46

Regularnie, dystrybuujemy reportaże z Letniego Festiwalu Rocka, który odbywał się w Klubie Relax przez ostatnie dwa tygodnie. 12 zespołów zostało zakwalifikowanych do przeglądu a ostatnie koncertu odbyły sie w niedzielę, 21 lipca.
My dziś publikujemy zdjęcia z soboty, a ostatnie trzy zespoły będą pokazane za dwa dni.
Na stronie fejsbukowej Klubu Relax można jeszcze głosować na najlepsze kapele, które zostaną uhonorowane udziałem w koncertach.

Sobota to mocny doskonale głośny i rewelacyjnie odtwarzający najlepsze utwory z klasyki rocka zespół Cztery Generacje z Czechowic-Dziedzic i Tychów. To zespół wielopokoleniowy i międzynarodowy, a więc doskonale rozumiejący zarówno muzykę sprzed 40 lat, jak i dzisiejszą.

Druga formacja to Erannie z Krakowa. Piszą o sobie na swojej stronie internetowej - to grupa młodych facetów, którzy bezpamiętnie oszaleli i zakochali się w muzyce. Oddając serce rock’n’rollowi, ruszyli z własnym zespołem w świat, aby wszem i wobec szerzyć swoją pozytywną energię. Są młodzi, zakręceni, zawsze zwarci i gotowi do grania swojego autorskiego materiału.

No i trzecia kapela - Snowblind z Katowic. Ich credo to tykająca bomba muzyczna odpalona w 2015 roku w Katowicach oraz Częstochowie. Energia, adrenalina oraz autentyczność to cechy rozpoznawcze zespołu. Muzycy, w tylko sobie znany sposób, łączą ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu, czego wypadkową jest piorunująco uzależniający materiał, gotowy w każdej chwili “rozjechać” potencjalnego słuchacza.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


lfr 2019 3 104

Ponad 10 milionów dla Jaworznacentrumprzystanek 7
Zarząd Województwa Śląskiego zwiększył kwotę dofinansowania na projekt „Centrum Integracji Transportu Jaworzno z integracją dróg dla rowerów i systemem roweru miejskiego” o ponad https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/39_20e3.png")">9️⃣ mln zł oraz przyznał dofinansowanie w wysokości prawie 1,8 mln zł na projekt związany z uruchomieniem i doposażeniem „Centrum Usług Społecznych w Jaworznie”.

centrumprzystanek 4 2

Letni Festiwal Rocka - dzień 2lfr2019 2 16
Mamy za sobą dwa dni letniego Festiwalu Rocka. Wcześniej umieścilismy zdjęcia z dnia pierwszego, czyli z soboty, 13 lipca, a teraz przyszła pora na niedzielne koncerty, w których wystąpiły trzy zdecydowanie różniace się od siebie zespoły Möönshiners i Warhlack - oba z Katowic oraz jaworznicka Noc Na Wycieraczce, dobrze znana fanom festiwalu.


Möönshiners to kapela nawiązująca do tradycyjnego rocka sprzed 30, 40 lat, kojarząca się nieco z poczciwym Glam Rockiem, ale i z zespołem takim, jak Judas Priest, a to za sprawą niespotykanej mocy wokalisty, którego warto było posłuchać i skojarzyć z Noddy Holderem, czy Romem Halfordem.

Drugi zespół bardzo mocny w brzmieniu, u którego wokalisty zdecydowanie przyciągały wzrok niecodziennie długie dredy i oczywiście nasza noc na wycieraczce, która rozbawiła publikę swoimi interpretacjami znanych światowych przebojów.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

lfrii

lfr2019 2 64

 

Święto kolorów znów w Jaworznie - już w niedzielę

swietokolorow0719
Holi Święto Kolorów w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019 odwiedzi drugi raz Jaworzno!

Święto Kolorów odbędzie się w Parku Lotników, już 21 lipca. Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu! Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach!

Wstęp na Holi Święto Kolorów jest bezpłatny!

Na naszej imprezie czekać na Was będą:
? Oryginalne kolorowe proszki Holi w 9-ciu kolorach!
? DJ który poprowadzi imprezę tak abyście nie mogli ustać w miejscu!
? Kolorowa wata cukrowa!
? Kolorowe Granity
? Wyrzutnie proszków Holi

Poczuj magię kolorów Holi!
Obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi i baw się wspólnie ze znajomymi przy muzyce naszych DJ-ów!
Krótkie Podsumowanie
➡ Data: 21 lipca 2019
➡ Start: 16:00 Koniec: 19:00
➡ Miejsce: Park Lotników Polskich Os. Stałe
➡ Wstęp Bezpłatny

❕❗UWAGA❗❕
Zgarnij darmowy pakiet proszków

Co należy zrobić
- Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
- Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
- Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia!
Pierwsze 30 osób zgarnia 5 dowolnych kolorów Holi za darmo!

Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.

swietokolorow0719a

Letni Festiwal Rocka - dzień 1
lfr2019 1 24
Jak na lato przystało w Klubie Relax w Niedzieliskach, kilka wakacyjnych weekendów będzie wypełnionych rockiem w wielu jego odmianach i ciężkim, metalem, i lżejszym, do słuchania a nawet tańczenia. W pierwszym Dniu wystąpiły trzy zespoły, a których udało się nam się sfotografować dwa. Dla naszych czytelników galerie ze zdjęciami HOT STREAK z Krakowa i INSEKT z Pszczyny.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!lfr2019 1 72

5 lat Geosfery - na sportowo

 


ageos150719
Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Geosferę w pięć lat po jej oddaniu do użytku mieszkańców. Wprawdzie pogoda straszyła od rana, ale na godzinę 15 chmury rozwiały się, a temperatura wzrosła, ale z umiarem, co pozwolił bardzo aktywnie spędzić czas.

My skoncentrowaliśmy się głównie na pokazach treningów i na wspólnym ćwiczeniu, ze specjalistami Fitness z grupy Ewy Chodakowskiej oraz na nieocenionej grupie Stowarzyszenia W kręgu Formy.

Pojawiła się również nowa grupa Capoeiry, która działa w naszym mieście oraz ekipa niemal akrobatów z Flyparku.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

Zapraszamy do obejrzenia pokaźnej dawki zdjęć z popołudniowego szaleństwa w "podkręcaniu" formy fizycznej.

pieclatgeosfery 45

 

 

Ewa Malik na pierwszym miejscu na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgukonwencja pis50719 72Pani Ewa Malik Poseł na Sejm VIII kadencji, z wykształcenia magister inżynier metalurg, absolwentka Politechniki Śląskiej z 1986. Ukończyła też w 2005 studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Do 2004 była zatrudniona w Instytucie Informatyki na tej uczelni. Zakładała i redagowała miesięcznik społeczno-religijny „Zagórzanin”. Od 2002 do 2005 była radną Sosnowca i dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w tym mieście.
Od początku lat 90. należała do Porozumienia Centrum, następnie przystąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu sosnowieckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 32 231 głosów. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 25 214 głosów.
W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 28 909 głosów.

W roku 2019 w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie startować z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 32  Sosnowiec - obejmującym również Jaworzno.

STRONA SEJMOWA
POSEŁ EWY MALIK - KLIKNIJ

Listę "Jedynek" ogłosił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, 13 lipca w godzinach przedpołudniowych

konwencja pis50719 77

Przyjaciel Jaworzna, Grzegorz Kapołka o organizowanym przez siebie festiwalu bluesa w Imieliniegrzegorzkapolka fot przemekkokotFot Przemek Kot
Znamy już termin tegorocznej, dziesiątej edycji Imielin Blues Festival. Konkursowe przesłuchania oraz festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 23-24 listopada, tradycyjnie w Domu Kultury „Sokolnia”. Do 10 listopada organizatorzy Imielin Blues Festival czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby spróbować sił w tegorocznym konkursie. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

- Jak co roku: podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Zapraszam utalentowanych artystów, grających szeroko rozumianego bluesa do spróbowania sił na festiwalu – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor IBF oraz przewodniczący konkursowego jury.

Materiały można przesyłać zarówno pocztą tradycyjną (na adres: DK Sokolnia, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 29 z dopiskiem „Blues Festival"), jak i elektroniczną (mail: sokolnia@imielin.pl). Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. W nim wykonawcy zagrają na żywo na scenie DK „Sokolnia” w pierwszym dniu festiwalu.

Dyrektor imielińskiego festiwalu nie chce na razie zdradzać nazwiska głównej gwiazdy tegorocznej imprezy. - Jesteśmy już „po słowie”, ale... personalia niech pozostaną jeszcze tajemnicą. Powiem tyle, że będzie dość egzotycznie – mówi Grzegorz Kapołka.
Fot: Alex Tura
gkapolka0617 7

Cztery Pory Roku - Osiedle przedstawia się mieszkańcom4poryczerw19 27
Kilka dni temu informowaliśmy, że inwestor budujący Osiedle Cztery Pory Roku w Jaworznie przygotował szereg udogodnień dla mieszkańców powstającego osiedla. Dzisiaj deweloper podzielił się z nami kolejnymi ułatwieniami, jakie przygotował z myślą o właścicielach oraz najemcach lokali w powstających budynkach przy ul. Jana Pawła II w Jaworznie.

4poryczerw19 13Przypomnijmy, że dotychczas inwestor zagwarantował dla nabywców mieszkań rabat na usługi notarialne przy zakupie mieszkania, zobowiązał się do zorganizowania dla mieszkańców transportu wyposażenia z dotychczasowego mieszkania, a także pomocy sprawdzonych ekip budowlanych, pracowni projektowania wnętrz oraz osób sprzątających oraz opiekujących się dziećmi mieszkańców osiedla.

Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem tego pakietu korzyści, wśród których szczególną uwagę przykuwa osiedlowa aplikacja, za pośrednictwem której mieszkańcy kilkoma kliknięciami na swoim smartfonie, laptopie czy tablecie zarezerwują miejsce parkingowe dla gości, opłacą rachunki mieszkaniowe, a także zgłoszą zapotrzebowanie oraz ustalą dogodny dla siebie termin pomocy konserwatora, osób sprawujących opiekę i wykonujących prace porządkowe. Docelowo aplikacja służyć ma również integracji członków osiedlowej społeczności, którzy za jej pomocą będą mogli skontaktować się z administracją osiedla, umówić się na wspólną wycieczkę rowerową, zaplanować wzajemną opiekę nad dziećmi czy zgłosić pomysły poprawiające jakość życia na osiedlu. O kolejnych udogodnieniach będziemy informować naszych czytelników na bieżąco.

Inwestor poinformował również, że jeszcze do końca lipca bieżącego roku będzie można nabyć mieszkania w promocyjnej cenie od 4 266 zł brutto za metr kwadratowy.

O idei Osiedla Cztery Pory Roku obszernie pisaliśmy TUTAJ - KLIKNIJ

O możliwości nabycia mieszkań można dowiedzieć się więcej na stronie www.osiedle-jaworzno.pl oraz na profilu FB Osiedla: https://www.facebook.com/OsiedleCzteryPoryRokuJaworzno/

Konwencja PiS w Katowicach - Wystąpił Pan Dariusz Starzycki
konwencja pis60719 6
konwencja pis60719 63W drugim dniu konwencji programowej Zjednoczonej prawicy w Centrum Kongresowym w Katowicach nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia.

Było nim o godzinie 11. 30 wystąpienia Trzech ugrupowań wchodzących w skład tego frontu złożonego z prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski.


To były niezwykle emocjonalne wystąpienia, w których szefowie partii określili dobitnie cel, do jakiego dążą, którym jest Polska wolna, niezależna od innych , ale wchodząca w skład zjednoczonej Europy.

Cztery lata to mało, a według Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby móc naprawdę zreformować państwo, ale są wielkie ku temu przesłanki, że społeczeństwo doceni rzetelną realizację poprzednio złożonych deklaracji wyborczych i poprze kandydatów w nadchodzących wyborach.

konwencja pis60719 67Do konwencji z 2015 roku nawiązał Jarosław Gowin, szef Porozumienia, który przypomniał jak to cztery lata temu w tym samym miejscu powołał piosenkę Wind of Change, jako wiatr zmiany, która nadchodzi - Dobra Zmiana.

No i co? Nieźle powiało - skwitował Prezes Gowin a sala wybuchła brawami

Mimo ogromnej mowy nienawiści przeciwników, mimo nie zawsze dobrych wiatrów z zachodu Europy Polska rośnie i pokazuje światu swój potencjał.

Wszyscy mówcy nawiązali do chrześcijańskich korzeni Europy jako podstawy, której nie wolno ani lekceważyć ani się wypierać.

konwencja pis60719 69Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski konkretami zobrazował zmiany, jakie dokonały się w wielu dziedzinach życia publicznego, w zakresie bezpieczeństwa.

Wyliczył zmiany w działalności sądów, komorników, w pzyskiwaniu podatków, w zablokowaniu tak zwanego czyszczenia kamienic, w walce z łapówkarstwem.

Od rana w katowickim MCK odbywały się panele tematyczne dotyczące wszystkich aspektów życia kraju.

Już o godzinie 9 w sali nr 4 w dyskusji wziął udział Wicemarszałek województwa Sląskiego, Pan Dariusz Starzycki, który niezwykle trafnie zdiagnozował problemy w funkcjonowaniu służby zdrowia w aspekcie kadr, których nie zawsze jest pod dostatkiem.


konwencja pis60719 3Mimo, że kadry w służbie zdrowia powiększają swoje zasoby, to mamy problem z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi, analitykami, rehabilitantami itp.

Ważne problemy trudno było zmieścić w ograniczonych ramach czasowych wystąpień, niemniej podobnie jak w innych dziedzinach podejmowanych podczas konwencji prawo i Sprawiedliwość nie ograniczyła się do pisania programów i realizacji pomysłów na dobre zmiany, ale po raz pierwszy od 1989 roku jako jedyne ugrupowanie poczyniło głęboką analizę faktów i wartości zastanych i na tej podstawie opracowało diagnozę oraz precyzyjny program rozwoju we wszelkich dziedzinach życia kraju.
Wystąpienie Pana Dariusza Starzyckiego przyjęte zostało brawami licznie zgromadzonych gości Panelu.

Po południu nastąpił drugi kulminacyjny moment, kiedy to swoje przemówienia wygłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Pani Beata Szydło - dziś już Europosłanka.

Zapraszamy do mniej lub bardziej kuluarowych zdjęć z Konwencji w dniu 6 lipca.

Relacja z dnia poprzedniego - TUTAJ - KLIKNIJ!

Konwencja PiS w Katowicach "Myśląc: Polska 2019"
konwencja pis50719 1
konwencja pis50719 65Zakończył się pierwszy dzień trzydniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Myśląc Polska" w Katowicach.

„Cztery lata temu właśnie tu rozpoczęliśmy naszą drogę ku zwycięstwu w wyborach parlamentarnych” powiedział premier Profesor Piotr Gliński rozpoczynając Konwencję.

Jej efektem będą założenia, z którymi jako Prawo i Sprawiedliwość pójdziemy do wyborów parlamentarnych. 4 lata temu konwencja poprzedziła wygrane wybory. Wierzymy, że tak będzie i tym razem"!

konwencja pis50719 63W konwencji uczestniczy ogromna liczba działaczy prawa i Sprawiedliwości, członkowie rządu, parlamentarzyści oraz nowo wybrani europarlamentarzyści.

Przewiduje się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych dotyczących programu Prawa i Sprawiedliwości na kolejne lata, który to program partia przedstawi społeczeństwu przed wyborami parlamentarnymi, mającymi się odbyć w jesieni tego roku.

Dyskutanci, który zabierają głos są doskonale przygotowani do referowania swoich tematów, a wśród argumentów i propozycji znajdują się również elementy krytyczne, które należy ich zdaniem eliminować, aby z dobrą, czyta kartą wejść w nową kadencję budującą mocną i sprawiedliwą Ojczyznę.

W konwencji uczestniczy duża delegacja z Jaworzna z Wicemarszałkiem Województwa Panem Dariuszem Starzyckim na czele, który również jest jednym z panelistów. Swój wykład, dotyczący kadr w służbie zdrowia wygłosi w sobotę, 6 lipca. Obecna jest również Sekretarz Województwa Śląskiego, Pani Karolina Kosowska Raczek, a także związkowcy i członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do Galerii zdjęć z pierwszego dnia konwencji.

Wodne potwory w zbiorniku WYDRA - Gródek Jaworzno. Jest wideo

 

grodek20719 2 4
Gródek codziennie przeżywa oblężenie. Oprócz rowerzystów, spacerowiczów, nordic walkerów i rodzin z dziećmi, niemal zawsze można spotkać pary, którym fotografowie robią tak zwane sesje plenerowe.

grodek20719 1 2Pomysłowość fotografów i państwa młodych waha się od, co tu dużo mówić, żadnej, po naprawdę ciekawe ujęcia, łącznie z wchodzeniem do wody i rzucaniem wianka w toń. Niestety tu wianek nie odpłynie z nurtem, ale i tak najczęściej jest już tylko i wyłącznie symbolem.

Młodzi niestety nie zdają sobie sprawy, że spod wody może nagle wyskoczyć wielki potwór i wszystkich zjeść.

No, może nie wszystkich, ale na panny młode z pewnością by się połakomił.

To, co widać na ziemi, to tylko część życia na terenie akwenu. Pod powierzchnią dzieją się istne cuda oraz horrory, jak to pisał Jan Kaczmarek w swojej piosence:

Tam szczupak bandyta poluje na lina
i okoń się czai na żabę!
Sandacz na płotkę swój parol zagina,
węgorz się wpija w doradę.

Tam rak, wodny żulik, dopadłszy robaka,
zamęcza go w sposób haniebny,
sum goni pędraka, leszcz męczy ślimaka,
liczą się tylko zęby!

A w górze słoneczko i miły zefirek
i zielsko rozrasta się sielsko.
Na zielsku nenufar, a nad nim motylek
z tą swoją słodyczą anielską.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji głębin zbiornika Wydra


Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us