Menu

Artykuły filtrowane wg daty: marca 2020 - Mojejaworzno.pl

Nowelizacja 14 ustaw z obszaru ochrony zdrowia ma ułatwić walkę z COVID-19

  • Dział: Zdrowieusatwa 3Nowelizacja 14 ustaw z obszaru ochrony zdrowia ma ułatwić walkę z COVID-19 i stanowi uzupełnienie dotychczasowych zmian. Nowe przepisy m.in. precyzują, kto może zostać skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii i ułatwiają powrót do zawodu pielęgniarkom mającym co najmniej pięcioletnią przerwę.

Czytaj dalej...

Apel jaworznickiego Pogotowia Ratunkowego o pomoc

  • Dział: Breaking newspogotowiejaworzno1
Przekazujemy dramatyczny apel pracowników Pogotowia ratunkowego w Jaworznie o pomoc w zakupie niezbędnych środków wyposażenia służących bezpieczeństwu zarówno medyków, jak i pacjentów.

Prosimy o poważne potraktowanie apelu.

W trudnych czasach walki z koronawirusem, chcemy prosić Was o pomoc w zakupie:

- pralko-suszarki oraz środków piorących,

- płynów dezynfekcyjnych,

- urządzenia do dezynfekcji ambulansów,

- środków ochrony indywidualnej personelu medycznego.

Zbiórka pieniędzy organizowana jest dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jaworznie.

Zakup pralko-suszarki pozwoli ratownikom, po zakończeniu działań związanych z opieką nad pacjentami zagrożonym COVID-19, zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania wirusa wśród personelu jak i ludzi, którzy mają styczność z ratownikami. Po długich i wyczerpujących dyżurach, ratownicy wracają do swoich domów z poczuciem stwarzania zagrożenia dla swoich bliskich!

LINK DO AKCJI ZRZUTKA - https://zrzutka.pl/zrzutka-na-srodki-ochrony-osobistej-dla-ratownikow-medycznych-z-jaworzna

Dlatego zwiększyliśmy cel zbiórki, aby dodatkowo doposażyć naszą stację pogotowia w urządzenie do dezynfekcji ambulansów. Obecnie ambulans jest myty i dezynfekowany „ręcznie” co zajmują czasem nawet 2 godziny! To urządzenie pozwoli przeprowadzić dezynfekcję w o wiele krótszym czasie, dzięki czemu będziemy szybciej w gotowości do następnego działania. Jesteśmy w tym mieście dla Was i chcemy dla Wam pracować jak najlepiej.

W tych ciężkich czasach, każdy nawet najmniejszy gest z Waszej strony ma dla ratowników ogromne znaczenie. Wszystkie zakupy rozliczymy i pokażemy Wam co dzięki tej pomocy udało się kupić.

To dzięki Wam, odzew na naszą akcję jest bardzo duży. Wasze wsparcie w tych trudnych dniach jest nieocenione, dodaje nam wiary i siły.

Jeśli kwota ze zbiórki urośnie do założonego celu to gwarantujemy, że w pełni ją wykorzystamy na właściwy sprzęt i wyposażenie. Pomoże to sprawnie i z zachowaniem najwyższych standardów jakości nieść pomoc wszystkim potrzebującym. A w tych dniach do dla całej nasze społeczności to ogromne i trudne wyzwanie.

Będziemy informować na bieżąco, gwarantujemy że żadna złotówka którą nam powierzycie nie zostanie zmarnowana. Wydamy ją na wyposażenie, które będzie służyło Wam!

Zdjecia: Kamil Maciejewski - Jaworzno 112.

pogotowiejaworzno2

Czytaj dalej...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

  • Dział: Breaking news


epidemia 2Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Oprócz tego rząd zmienia zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.

Czytaj dalej...

Ruszyła strona internetowa KE, która ma obalać mity w sprawie koronawirusa

  • Dział: Zdrowie

 

W poniedziałek ruszyła strona internetowa Komisji Europejskiej, która ma obalać mity i weryfikować doniesienia dotyczące koronawirusa. Jest ona dostępna także w języku polskim i zawiera praktyczną wiedzę dotyczącą pandemii.

Równolegle Europejska Służba Działań Zewnętrznych pracuje nad analizą i ujawnieniem dezinformacji na temat koronawirusa. Strona KE jest dostępna pod adresem: https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response_pl .

Czytaj dalej...

Czas zarazy, czas zagłady - piosenka na nasz czas epidemii

  • Dział: Breaking news


Czas zarazy czas zagladyTym razem mamy nieco katastroficzną, ale i przechodzącą w umiarkowany optymizm piosenkę na temat zarazy Koronawirusa.
Sytuacja robi się rzeczywiście wymagająca przestróg dużego kalibru.
Zapraszamy do posłuchania i udostępniania również trzech poprzednich piosenek na ten temat. Słowa, muz, wykonanie - Alex Tura.

Zapraszamy również do posłuchani trzech innych piosenek na temat "Wirusa" - https://www.youtube.com/playlist?list=PLbgIchsoWH4jNnyxNR2ahvYztM0iWayG4

 

Czas zarazy czas zaglady a

 

 

Czytaj dalej...

Podaruj lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach w prezencie!

  • Dział: Breaking news 2


lotwtuneluaerodynamicznymNie wiesz, co wręczyć jako prezent na ważną okazję? Podaruj coś, co na długi czas pozostanie w pamięci obdarowanej nim osoby!

Działający w Katowicach tunel aerodynamiczny Profly zawiesza swoją działalność na czas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zaplanowane na ten okres loty przekładane są na inne terminy.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa, która rozpoczęła się w Polsce w marcu, wprowadziła duże utrudnienia w codziennym życiu. Nie znaczy to jednak wcale, że trzeba rezygnować z podarowania wyjątkowego upominku dla ważnej osoby. Gdy prezent ten ma być jedyny w swoim rodzaju, warto podarować coś wyjątkowego – lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

 

Tunel aerodynamiczny – emocje jak podczas skoku spadochronowego

Aerotunele – tunele aerodynamiczne to specjalne konstrukcje, które pozwalają na stworzenie warunków imitujących swobodne spadanie podczas skoku spadochronowego.

Tunel aerodynamiczny jest wyposażony w duże wentylatory, które potrafią rozpędzić powietrze do prędkości wynoszącej nawet ponad 300 km/h, aby unieść w górę znajdującą się w jego wnętrzu osobę. Doświadczenie to jest podobne do spadania w powietrzu, które charakterystyczne jest dla swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych.

Do wzięcia udziału w locie nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań. Nie są wymagane żadne specjalne szkolenia, badania lekarskie. Bezpośrednio przed lotem odbywa się tylko krótkie szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiadują się, na czym polega lot, a także jak należy podczas niego postępować.

Podczas lotu jego uczestnik przez cały czas pozostaje pod opieką instruktora, z którym może wykonywać on także różnorodne ewolucje. Całkowity czas przebywania w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty, które dzielone są na dwa osobne loty po 1,5 minuty każdy.

Wobec tego wizyta w tunelu aerodynamicznym może być doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę, ale jednocześnie nie jest jeszcze przygotowany na skok ze spadochronem. To także tańsza alternatywa dla skoków spadochronowych – cena jest kilkukrotnie niższa.

Co więcej, tunel aerodynamiczny jest także pomysłem na wspaniały prezent dla kogoś, komu chce się sprawić niesamowitą, niezapomnianą niespodziankę!

 

Loty w tunelu aerodynamicznym – wspaniały prezent na każdą okazję

Chcesz podarować lot w tunelu aerodynamicznym? To możliwe również w Katowicach! Działający tutaj tunel Profly pozwala na wykupienie lotów za pośrednictwem swojej strony internetowej: katowice.profly.pl.

Jeśli lot ma być podarunkiem, warto zdecydować się na voucher. Jest to forma zaproszenia, która upoważnia obdarowaną osobę do samodzielnego wybrania terminu lotu. Voucher zachowuje swoją ważność aż przez 12 miesięcy od momentu jego zakupienia.

Voucher można zakupić bez potrzeby wychodzenia z domu. Za zaproszenie można zapłacić szybkim przelewem online – już w ciągu minuty od realizacji transakcji kupujący otrzymuje potwierdzenie płatności wraz z zakupionym voucherem w formie elektronicznej. Można je wydrukować i podarować w kopercie. Voucher można także przekazać obdarowanej osobie jako e-mail.

Lot w tunelu aerodynamicznym może być wspaniałym pomysłem na różne okazje – na urodziny, pod choinkę, na Walentynki, na Dzień Chłopaka, Dzień Matki czy Dzień Ojca. Sprawdzi się także jako podarunek na wieczór panieński lub kawalerski lub jako prezent ślubny.

Jeśli zatem szukasz pomysłu na prezent, który będzie mógł pozostawić po sobie wspaniałe wspomnienia, pomyśl o podarowaniu lotu w tunelu aerodynamicznym działającym w Katowicach!

lotwtuneluaerodynamicznym2

Czytaj dalej...

Sasin: będą wzmożone patrole policji; być może będziemy chcieli dołączać do nich żołnierzy

  • Dział: Breaking newsrejestelektrBędą wzmożone patrole i kontrole policji; być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby wyegzekwować obowiązujące przepisy - mówił w niedzielę wicepremier Jacek Sasin o kontrolach przestrzegania przez Polaków rozporządzenia ministra zdrowia.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński mówił w niedzielę w Polsat News o wciąż popularnych - mimo obostrzeń - spacerów i apelował o zrozumienie, że obecny czas epidemii jest wyjątkowy. "Niestety, w ciągu tego weekendu pojawiły się może nie tłumy, ale dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych" - mówił. "Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy" - zapowiedział Gliński.

Czytaj dalej...

USA - burmistrz Nowego Jorku: już za kilka dni będziemy potrzebować setek respiratorów

  • Dział: ZdrowieJuż za kilka dni Nowy Jork będzie potrzebował setek kolejnych respiratorów, a masek, fartuchów i innych materiałów medycznych wystarczy tylko do 5 kwietnia - mówił w niedzielę burmistrz Bill de Blasio. W mieście w wyniku epidemii zmarły już 672 osoby.

Występując w programie CNN „State of the Union” de Blasio ostrzegł, że Nowy Jork musi przygotować się na „długi kryzys”. Porównał obecną sytuację z epidemią grypy z 1918 roku oraz z Wielkim Kryzysem. Jak dodał, oprócz respiratorów miasto ma środki medyczne w ilości wystarczającej tylko na najbliższy tydzień.

Czytaj dalej...

Wicepremier Gliński: będą bardziej rygorystyczne przepisy mające ograniczyć epidemię koronawirusa

  • Dział: Zdrowie

 


pglinski1Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

"Niestety, spodziewamy się jeszcze większego wzrostu zachorowań. Codziennie odbywamy tę naradę generalną, czyli posiedzenie zarządzania kryzysowego, monitorujemy sytuację, która w dalszym ciągu jest bardzo poważna i są także zachorowania rozproszone, co znaczy, że niestety ten wirus rozprzestrzenia się mimo restrykcji wprowadzonych w odpowiednim czasie" - powiedział w Polsat News Gliński.

Czytaj dalej...

Przyłbica antywirusowa - zrób to sam

  • Dział: Zdrowie

 

 przylbicaPokazujemy Państwu, jak domowym sposobem, kosztem 50 groszy zrobić przyłbice chroniąca naszą twarz przed kropelkami skażonymi wirusem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us