Menu
reklama

Artykuły filtrowane wg daty: lutego 2019 - Mojejaworzno.pl

Asy Polskiego Lotnictwa Wojskowego - Patriotyczna konferencja w Jaworznie

 • Dział: Relacjelotnicykonf250219 2Wybitni lotnicy, którzy walczyli pod niebami wielu krajów na frontach wojen, nauczyciele młodych adeptów tej dziedziny wojskowości byli tematem konferencji zorganizowanej przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich pod wodzą Pana Tadeusza Zemuły.

Konferencja odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie, a gośćmi prelegentami były osoby, których swoje życie poświęciły lotnictwu i zgłębianiu historii, życiorysów oraz sukcesów naszych Asów Lotnictwa.

Młodzież wielu szkół wysłuchała wykładów o życiu i działalności kapitana pilota nawigatora Stanisława Pietruskiego, o nieugiętości generała brygady pilota Witolda Urbanowicza, o męstwie generała brygady pilota Stanisława Skalskiego oraz o działalności jaworznianina majora pilota Karola Pniaka.

lotnicykonf250219 41Konferencja oprócz swojego dokumentującego charakteru była podyktowana wielką odpowiedzialnością jej organizatorów za historię i przyszłość naszej Ojczyzny. Stąd wielka liczba młodzieży, która zasiadła na widowni i mimo dość długich i wymagających uwagi referatów, przysłuchiwała się o oklaskiwała mówców.

Patriotyzm, to jedna z najważniejszych cnót - zwrócił się do zebranych słowami Świętego Jana Pawła Drugiego, Pan Tadeusz Zemuła - Polak musi być wierny tożsamości, gdyż żadnego innego narodu wolność i niepodległość nie kosztowała tak wielu nieprzeliczonych ofiar" - i dalej kontynuował - Nie ma wątpliwości, że wybór modelu życia obejmuje aspekty moralne, w związku z tym i demokracja musi respektować autonomię narodów w kontekście historycznym.

lotnicykonf250219 18Zwracając się do młodzieży, Pan Tadeusz Zemuła powiedział że "nasza Ojczyzna, Rzeczpospolita będzie taka, jaką wy, młodzieży polska, będziecie w dobie tak wielu najprzeróżniejszych zagrożeń. Tych celowo zaplanowanych godzących w naszą godność, suwerenność, kiedy upiory przeszłości nakładają się na bezkarne kreowanie przyszłości.

To mocne słowa, ale kiedy mamy do czynienia z działaniami kultywującymi naszego ducha narodowego, naszych patriotów walczących i ginących nie tylko na wojnie światowej, ale i eksterminowanych przez władze po jej zakończeniu, oczywistą staje się wartość historii i wiedza o tych, którzy bezkompromisowo przeciwstawiali się okupantowi, czy też wrogowi narodu polskiego przez długie, długie lata.

lotnicykonf250219 22Po wysłuchaniu wykładów przyszłą pora na część podziękowań, które Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich złożyło na ręce przybyłych osobistości, a byli nimi między wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki, Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, Pani Karolina Kosowska-Raczek -  sekretarz województwa śląskiego, dr Andrzej Drogoń, dyrektor wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz mówcy zaproszeni do wygłoszenia referatów.

Za takie podejście do historii i jej zatrzymaniu w pamięci należą się Panu Tadeuszowi Zemule wielkie słowa uznania.

Mamy kilka zdjęć z konferencji, do obejrzenia których zapraszamy.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!


Czytaj dalej...

Pytania i odpowiedzi na temat ubezpieczenia komunikacyjnego

 • Dział: Breaking newspytaniaiodpowiedzinatematubezpieczeniakomunikacyjnego1Przymierzasz się do zakupu swojego pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego?
A może od lat korzystasz z oferty tej samej firmy ubezpieczeniowej i nie bardzo orientujesz się, o co chodzi z tymi wszystkimi dodatkowymi ofertami?
Przeczytaj podstawowe pytania z zakresu polis samochodowych i poznaj odpowiedzi na nie.
Dzięki nowej wiedzy wybierz lepsze ubezpieczenie!


Jakie ubezpieczenie muszę kupić, żeby uniknąć kary?

Podstawowe i jedyne wymagane prawnie ubezpieczenie komunikacyjne to OC. Wykupuje się je na rok, po tym okresie zaś automatycznie się odnawia. Pamiętaj, by opłacać składki na czas, a na pewno unikniesz kary za zaniedbanie obowiązków. Gdy już zadbasz o podstawę, rozważ zakup innych, dodatkowych ubezpieczeń. Przeczytaj słownik pojęć ubezpieczenia komunikacyjnego, by dowiedzieć się o nim nieco więcej: https://kioskpolis.pl/slownik-pojec-dla-ubezpieczenia-komunikacyjnego/.

pytaniaiodpowiedzinatematubezpieczeniakomunikacyjnego2
Jakie dodatkowe ubezpieczenia warto kupić?

Jedyna właściwa odpowiedź brzmi: na wszystkie, ponieważ każde ubezpieczenie chroni przed czymś innym. Wiemy jednak, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup pełnego pakietu polis samochodowych. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na AC, które zapewni Ci odszkodowanie, gdy Twoje auto zostanie zniszczone (z wielu różnych przyczyn) lub ukradzione. NNW opłaci leczenie i rehabilitację, jeżeli podczas wypadku samochodowego Ty lub Twoi pasażerowie doznacie uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Z kolei Assistance to cały przekrój różnych rodzajów ochrony. Sprawdzi się m.in. gdy auto dozna awarii i będzie Ci potrzeba pomoc drogowa (dostarczenie paliwa, uruchomienie zamarzniętego silnika, holowanie itd.).
pytaniaiodpowiedzinatematubezpieczeniakomunikacyjnego3

Czy można kupić ubezpieczenie komunikacyjne na krótszy okres?

Podstawowym okresem ochronnym ubezpieczeń komunikacyjnych jest jeden rok. OC odnawia się automatycznie, dodatkowe polisy zaś nie. Są jednak wyjątkowe sytuacje, w których można skrócić czas ochrony, np. do 30 dni. Do wykupywania krótkoterminowego OC mają prawo posiadacze zabytkowych aut, właściciele komisów czy nabywcy aut z zagranicy, którzy potrzebują tymczasowego ubezpieczenia, by sprowadzić je do kraju. Krótkoterminowy Assistance oferowany jest np. na wyjazd za granicę. Możesz mieć trudności ze znalezieniem 30-dniowego AC, ale jest kilka towarzystw, które taką opcję umożliwiają.

Jak zmienić ubezpieczyciela i kupić tańsze OC u innego?

Do zmiany ubezpieczyciela masz prawo na dowolnym etapie trwania polisy OC. Jednocześnie tylko kilka sytuacji sprawia, że ochrona zostanie przerwana natychmiast, a Ty odzyskasz pieniądze za niewykorzystany czas. Są to m.in. wyrejestrowanie, kradzież lub szkoda całkowita pojazdu, podwójne ubezpieczenie. W przeciwnym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe przyjmie Twoje wypowiedzenie, ale OC i tak będzie trwało aż do końca okresu ochronnego.

Gdzie kupić tanie OC?

Zaoszczędzisz czas i pieniądze, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych. W formularzu podasz dane, a to darmowe internetowe narzędzie wliczy zniżki i na ich podstawie ułoży dla Ciebie listę ofert z cenami i dodatkowymi informacjami. Co ważne, nie jesteś zobowiązany do skorzystania z żadnej z nich, to tylko podpowiedzi. A ponieważ zostały wyliczone z Twoich danych, ceny są wiarygodne, odpowiadają rzeczywistej sytuacji.

Czytaj dalej...

Używane wózki widłowe – dobra inwestycja dla Twojego biznesu?

 • Dział: Breaking news 2

 

 

uzywane wozki widlowe

Używane wózki widłowe są coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców i właścicieli magazynów, hal czy centrów logistycznych. Dlaczego? Ze względu na dużą opłacalność takiego rozwiązania!

Wózki jezdniowe podnośnikowe, zwane popularnie wózkami widłowymi lub widlakami, na stałe zdominowały wyposażenie polskich magazynów, a także innych terenów roboczych. Nic dziwnego – stanowią one duże ułatwienie w wykonywaniu codziennych czynności związanych z transportem bliskim ładunków o różnych wielkościach i ciężarze.

Obecnie da się zaobserwować tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zakup wózków używanych zamiast nowych. Jest to znacząca zmiana w porównaniu do lat poprzednich, kiedy na kupno sprzętu używanego decydowali się jedyni ci, których nie stać było na sprzęt nowy. Aby zrozumieć, dlaczego używany sprzęt zaczął cieszyć się w ostatnim czasie taką popularnością, warto zacząć od obalenia kilku popularnych mitów na jego temat.

Używane wózki widłowe – popularne mity

1. Używane wózki widłowe nie posłużą nam już za długo – MIT

Tego rodzaju stwierdzenie – choć ma podstawy w rzeczywistości – jest daleko idącym uproszczeniem. Owszem, wózki widłowe były, w mniejszym lub większym stopniu, używane, nie oznacza to jednak od razu, że okres ich prawidłowego funkcjonowania się kończy. Aby obiektywnie ocenić, ile wózek nam jeszcze posłuży, konieczne jest sprawdzenie następujących elementów jego budowy:

 • silnik – jest to najważniejsza część maszyny, od której w głównej mierze zależeć będzie jej dalsza żywotność – dlatego warto jego przeglądowi poświęcić sporo uwagi. W szczególności powinien nas zaniepokoić każdy sygnał, który może świadczyć o nieprawidłowym jego działaniu, np. wycieki.
 • opony – w przypadku wózków widłowych te elementy budowy pojazdu mają szczególne znaczenie, ponieważ to im zawdzięczamy bezpieczeństwo w trakcie poruszania się wózkiem. Należy zatem skontrolować, czy nie posiadają żadnych odkształceń, uszkodzeń lub przetarć.
 • hamulce – jest to kolejny element gwarantujący bezpieczeństwo operatora oraz osób znajdujących się w pobliżu, należy zatem sprawdzić, czy oba hamulce – zarówno ręczny, jak i nożny – działają w pełni poprawnie.
 • akumulator – jest to część maszyny, którą poddać należy szczegółowym oględzinom, jeśli chcemy przewidzieć, jak długo pojazd nam jeszcze posłuży. Tym, co powinno nas zaniepokoić, są kryształki na powierzchni akumulatora – mogą one sygnalizować zasiarczenie.
 • widły oraz maszt – są to części typowe dla budowy wózka widłowego, należy więc dokładnie je sprawdzić, mając świadomość, że jeśli okażą się one wadliwe, wózek, choćby jego silnik czy akumulator był w idealnym stanie, nie przyda się nam na wiele. W szczególności powinny nas zaniepokoić: w przypadku masztu – jego wygięcie, zaś w przypadku wideł – ich niepoprawny przechył, a także wszelkie rysy i pęknięcia.

Miernikiem, który pozwoli z dużym prawdopodobieństwem ocenić stan wózka, są motogodziny – liczba przepracowanych przez pojazd godzin. Warto tę wartość zestawić z rokiem produkcji – duża liczba przepracowanych motogodzin w połączeniu ze stosunkowo nieodległą datą oddania pojazdu do użytku świadczą o intensywnym eksploatowaniu wózka przez poprzedniego właściciela.

2. Nigdy nie mamy pewności, czy źródło, z którego kupujemy używane wózki widłowe, jest sprawdzone – MIT

Jak w przypadku każdego zakupu sprzętu używanego, istnieją zarówno niepewne źródła sprzedaży, jak i te sprawdzone. Do pierwszych zaliczyć można ogłoszenia na różnego typu portalach czy w mediach społecznościowych. Decydując się na taką transakcję, ryzykujemy, że kupowany wózek okaże się w rzeczywistości inny niż ten, który prezentowano w ogłoszeniu, czyli, mówiąc prościej, padniemy ofiarą oszustwa. Od ogłoszeniodawcy bowiem tylko zależy, co umieści on w ogłoszeniu – i nie muszą to być informacje zgodne z prawdą. Podobnie jest ze zdjęciami – może się zdarzyć, że po zakupie pięknie prezentującego się na fotografiach sprzętu okaże się, że w rzeczywistości wygląda on zupełnie inaczej – najczęściej, niestety, na naszą niekorzyść.

Gdzie w takim razie można znaleźć używane wózki widłowe, co do stanu których możemy być spokojni? U autoryzowanych, sprawdzonych dealerów! Renomowane marki w ogromnej większości prowadzą, obok sprzedaży wózków nowych, sprzedaż wózków używanych. Aby poznać ich ofertę, wystarczy wejść na ich stronę internetową, na której znajduje się zazwyczaj szczegółowy opis każdego modelu wraz z aktualnym zdjęciem, jak na przykład tutaj. Innym rozwiązaniem jest odwiedzenie salonu sprzedaży, w którym można przetestować wózek bezpośrednio w trakcie jazdy.

uzywane wozki widlowe fakty i mity

 

3. Kupując używane wózki widłowe, pozbawiamy się dodatkowych korzyści, dostępnych w przypadku wózków nowych – MIT

Powyższe twierdzenie jest prawdziwe tylko w wypadku kupowania wózków z wymienionych w poprzednim podpunkcie niepewnych źródeł, takich jak ogłoszenia od prywatnych osób na portalach ogłoszeniowych czy w mediach społecznościowych. Narażamy się wówczas na podwójne straty: nie tylko ryzykujemy, że kupowany wózek okaże się innym sprzętem niż ten, który prezentowano w ogłoszeniu, ale także samowolnie rezygnujemy z szeregu dodatkowych świadczeń, takich jak:

 • gwarancja – używane wózki widłowe mogą być objęte gwarancją, i to wcale nie krótszą niż wózki nowe!
 • możliwość korzystania z usług autoryzowanego serwisu (np. takiego) oraz dokonywania regularnych przeglądów i konserwacji sprzętu, wraz z odnotowaniem przez serwisantów wszelkich napraw w Dzienniku Konserwacji Wózka Widłowego.

Tego rodzaju dodatkowe świadczenia dostępne są tylko w przypadku zakupu wózka od autoryzowanych dealerów.

Kiedy używane wózki widłowe sprawdzą się najlepiej?

Chociaż cena jest ważną kartą przetargową, jeśli chodzi o wybór między wózkami widłowymi nowymi a używanymi, warto, podejmując decyzję, dokładnie rozważyć wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na to, w jakich okolicznościach będziemy używać wózka. Jeśli bowiem wybierzemy wózek używany tylko ze względu na niższą cenę, a nie na nasze potrzeby, które być może wymagają od pojazdu intensywnej codziennej pracy, możemy się rozczarować możliwościami używanego sprzętu.

Kiedy zatem używane wózki widłowe są najlepszym rozwiązaniem?

 • gdy potrzebujemy ich do prac wykonywanych z niską lub średnią częstotliwością, a także sezonowych;
 • gdy potrzebujemy ich do prac średnio intensywnych;
 • w sytuacjach, gdy „szkoda by nam było” wózków nowych – mowa tutaj o okolicznościach, w których wózki narażone są na szybkie zabrudzenie czy uszkodzenie, np. wskutek warunków atmosferycznych czy rodzaju powierzchni – np. na placu budowy.

Oczywiście nie ma tutaj reguły – używane wózki widłowe można także z powodzeniem wykorzystywać w przypadku częstych, intensywnych prac – należy się tylko wówczas liczyć z faktem, że taka eksploatacja może się odbić na ich stanie znacznie szybciej niż na wózku nowym.

uzywane wozki widlowe podsumowanie

 

Podsumowanie

Jak widać, używane wózki widłowe są rozsądną – i często lepszą – alternatywą dla tradycyjnego zakupu, jakim jest wózek prosto z salonu. Mamy nadzieję, że w tym artykule skutecznie obaliliśmy mity, z jakimi najczęściej można się spotkać, jeśli chodzi o używane wózki widłowe, a także wyjaśniliśmy, kiedy warto na poważnie pomyśleć o takiej inwestycji.

Czytaj dalej...

Estrada Młodych - koncerty młodych skrzypków

 • Dział: Archiwum

estradamlodych0219

Zapraszamy na popisy młodych skrzypków w cyklu Estrada Młodych

Wykonawcy: Zofia Bogunia, Marta Fic, Michał Kaszowski, Zofia Pawlik, Alicja Proksa, Zofia Psiuk, Julia Solarz, Zofia Lipska, Kacper Solarz, Anna Sączewska.

 

estradamlodych0219aa

Czytaj dalej...

Spektakl Hydrozagadka - W tym nonsensie jest metoda...

 • Dział: Relacje 2

 

hydrozagadka0219 17

 


hydrozagadka0219 70Spektakl Hydrozagadka miał swoją premierę  już jakiś czas temu niestety wtedy nasze obiektywy nie trafiły w to miejsce i w ten czas, kiedy to w mieście zabrakło wody, a rozwiązanie tego problemu stało się zupełnie niewiarygodne, nieprawdopodobne.

Nie podejmując się relacjonowania ani komentowania, czy też nawet streszczania przedstawienia, które ma charakter z pewnością bardzo zagadkowy i trudny do opowiedzenia.
W każdym razie aby wejść na wyższy poziom percepcji należy spektakl zobaczyć, co naprawdę mocno polecamy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

Spektakl "Hydrozagadka" to wariacja grupy teatralnej "Nazwa in Progress" na temat filmu Andrzeja Kondratiuka. Przedstawienie jest ubrane w komiksową konwencję i absurdalne poczucie humoru.

Reżyseria: Paweł Sowa
Scenografia: Barbara Wójcik - Wiktorowicz
Kostiumy: Julia Ptasznik
Choreografia: Katarzyna Nieużyła
Projekt plakatu: Piotr Knapik
Występują: Aleksandra Grzesik, Anna Tokarska, Marcelina Michaj, Emilia Górka, Laura Kamińska, Sargis Davtyan, Piotr Knapik, Paweł Hajdecki, Kacper Staszek, Kacper Matusikhydrozagadka0219 16

Czytaj dalej...

Zespół Reprezentacyjny w Jaworznie - sławy dla elit

 • Dział: Relacje

 

zespol reprezentacyjny 4

 Wyjątkowa elegancja, wybitna kultura słowa, świetna narracja, doskonały kontakt z publicznością i przede wszystkim rewelacyjna muzyka, która w wypadku Zespołu Reprezentacyjnego nie jest jego własną muzyką w większości wypadków, ale jest niespotykanie wiernie oddającą sens oryginalnych treści, a w połączeniu z dynamicznymi aranżacjami stanowi o popularności i przebojowości piosenek.

A te pochodzą z różnych stron świata, z różnych kręgów kulturowych, oznaczają się różnymi odcieniami światopoglądowymi. Te słowa świadczą o niebanalności treści.

To nie są piosenki, jak zauważył Jarosław Gugała, typu Champs Elyseee, w których mowa o tym, że jeden pan wybrał się na spacer z panią i wspólnie spędzili piękną noc przydźwięku gitar.

Czytaj dalej...

Zakończenie ferii zimowych z Akademią Boksu Roberta Gortata

 • Dział: Relacje 2
bokslodowisko230219 106Konkursy na lodzie - domeną pięściarzy?

Tak, wydawać by się mogło, że skoro klub bokserski, to rywalizacja będzie również na pięści, a okazało się że tym razem Pani Teresa Kondoszek, Prezes Akademii Boksu Roberta Gortata postanowiła zachęcić dzieci i młodzież do spędzenia ostatniego dnia ferii zimowych nieco inaczej, organizując zawody na lodowisku.

Kilka konkurencji sprawnościowych na łyżwach, a w tym slalom, jazda na czas oraz konkurs typu - "Zanieś - Przynieś".


bokslodowisko230219 7Pogoda spłatała małego figla, bowiem było bardzo, ale to bardzo mroźno, niemniej na starcie pojawiło się sporo zawodników, którym żaden chłód nie straszny.

Dzieciaki, jedne bardziej doświadczone w jeździe na łyżwach, inne dopiero początkujące ambitnie walczyły o miano najlepszych.

Ale przecież nie wygrana była tu najważniejsza, ale możliwość wesołego, wspólnego spędzenia czasu i aktywności fizycznej.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na pieczenie kiełbasek przy ognisku, a my oczywiście zrobiliśmy sporo zdjęć, które prezentujemy w naszej GALERII.

Czytaj dalej...

Ostatni koncert Orkiestry Taurona - smutne chwile na pożegnanie

 • Dział: Relacje


 

orktauron220219 165Brawurowo Zakładowa Orkiestra Dęta TAURON Wytwarzanie S.A.- Oddział Elektrownia Jaworzno III w Jaworznie. zagrała swój ostatni koncert.

Tak, już nie zagra w takiej formie, a kto wie, czy zagra jeszcze kiedyś, bowiem niestety warunki ekonomiczne, wymogi między innymi unijnych przepisów spowodowały, że firma nie może w dalszym ciągu wspierać finansowo swojego zespołu dętego, który od ponad 30 lat okraszał swoją muzyką każdą ważną okazję, wszystkie jubileusze, święta branżowe, barbórki, dni energetyka.

W czterdziestoosobowym składzie orkiestra zajęła niemal całą scenę w Młodzieżowym Domu Kultury, a żegnać ją przyszli zarządzający firmą, z Panem Kazimierzem Szynolem na czele. Przybył również Pan Mirosław Żbik - dyrektor oddziału elektrowni Jaworzno III.

orktauron220219 48Kilka słów, niewesołych słów wyjaśnień, o ile takimi nazwać można wymienienie powodów, dla których taka decyzja była niezbędna, i publiczność mogła usłyszeć porywającą wiązankę piosenek, pieśni, utworów popularnych i musicalowych, które w swoim dorobku miał zespół Pana Tadeusza Stańczyka.

Muzyka, wykonania brawurowe, ale była to niestety smutna chwila i to dało się słyszeć w dźwiękach, w gestach muzyków, w prowadzeniu orkiestry przez dyrygenta.

Jak mówi Pan Tadeusz Stańczyk, serce kraje się, kiedy po dekadach oddania tej pasji, temu zespołowi, tym ludziom, trzeba się z nimi rozstać. Jak zapełnić pustkę, jak zorganizować sobie planowanie każdego następnego dnia?

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z KONCERTU - TUTAJ

Niestety takich decyzji, czy też takich działań, a co za tym idzie rozterek i rozczarowań jest ostatnimi czasy więcej, kultura nie jest niestety priorytetem dla firm, dla miast, dla władz różnego stopnia, mimo, że tak wiele się o tym mówi i podejmuje jakieś działania mające stworzyć wrażenie że jest inaczej.

orktauron220219 111
orktauron220219 112A przecież kultura wśród lokalnej społeczności to nie przede wszystkim, kolokwialnie mówiąc, handel komercyjnymi koncertami i przedstawieniami.

To powinno być przede wszystkim docenianie własnych artystów, amatorów, tych, którzy bez reszty poświęcili się swojej pasji, działają w lokalnym środowisku i dla niego, często zupełnie bezinteresownie.

Niestety miejsce jest dla wybranych, a często decydują o tym ci, którzy dość słabo potrafią ocenić wartość poszczególnych działań, wskazując małowartościowe trendy, jako mające obowiązywać.

Mowa o faworyzowanych nasyconych blichtrem ale nastawionych wyłącznie na zysk i poklask byle jakich wydarzeń w stylu takie, a takie ...polo, albo wysokobudżetowych, naciąganych show, w których to pieniądz decyduje o tym, kto ma talent, a kto nie.

orktauron220219 168To przykre, być może nieuniknione, z jednak czym na pewno można i trzeba polemizować.

Tauron, jak mówią zarządzający, musi zająć się swoją główną działalnością, bo wymaga tego ekonomia, prawa rynku. Trudno, trzeba to zrozumieć, mimo, że zrozumieć trudno.

Ale czy coś, co znika, potrafi się jeszcze kiedyś odrodzić?

Życzymy orkiestrze Pana Tadeusza aby nie zakopywała instrumentów, aby w dalszym ciągu spotykała się na próbach, czy choćby nawet towarzysko.

Wam, drodzy Państwo teraz potrzebne jest wsparcie siebie nawzajem. Nie rezygnujcie, bo bezczynność nie będzie dla Was dobrym rozwiązaniem. Nie wolno się poddawać.
Nie wolno!


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z KONCERTU - TUTAJ


Czytaj dalej...

Archetti Co słychać?

 • Dział: Breaking news 2

archetticoslychac1Archetti Co słychać? - to tytuł foldera, który od stycznia będzie ukazywał się w przestrzeni miejskiej. Jego zawartość będzie obejmowała wydarzenia i zapowiedzi wydarzeń odbywających się w siedzibie i z udziałem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti oraz w Centrum Kultury w Jeleniu. Koncerty, spotkania, spektakle, zajęcia i warsztaty czyli wszystko, co oferuje jednostka będzie dostępne w tej nowej formie w wersji papierowej.

W czasach kiedy wydaje się, że media społecznościowe zdobyły świat, jednak większość społeczeństwa nie jest w tych mediach zarejestrowana i korzysta z tradycyjnych, czy to papierowych, czy też elektronicznych, ale bardziej uporządkowanych i wolnych od pobieżności i zdawkowości stron statycznych, w których jest miejsce i na felieton, i na spokojną obszerniejszą relację, informację, do której można w każdej chwili wrócić, czy zatrzymać się i zastanowić.

Folder będzie ukazywać się początkiem trzeciej dekady każdego miesiąca w formacie PDF i będzie dostępny na stronach instytucji i w naszym portalu.

Zapraszamy do pobrania foldera nr 1 - wystarczy kliknąć ARCHETTI CO SŁYCHAĆ - 1

 

Zapraszamy do pobrania foldera nr 2 - wystarczy kliknąć ARCHETTI CO SŁYCHAĆ - 2

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Taka sobie historia pewnego głośnika

 • Dział: Breaking news 3

 

 

MczyzykiewiczJak to się czasem układa.

Niby nic, a jednak jakaś miła nutka niepodziewanie kapnie...

Sobie tak brzdąkając na gitarze, postanowiłem zaopatrzyć się w jakieś fajne combo akustyczne. Żeby nie było tak, żeby do dość prostego mojego i amatorskiego grania dochodziły jeszcze brumienia, czy chrząkania głośników, do których podpinam gitarę i mikrofon.

Chwilę trwały poszukiwania i w końcu trafiłem na coś, co z pewnością w sporym stopniu przewyższa moje potrzeby i umiejętności, niemniej, ponieważ nadarzyła sie okazja, postanowiłem nabyć drogą kupna urządzenie włoskiej firmy Acus. W zasadzie nie mające równych w swoim przeznaczeniu.
Zdjęcie By Annaczyzykiewicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50317240

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us