Menu
reklama
reklama

Relacje 3 (21)

Aktywne jaworznianki - po raz pierwszy!

aktywnejaworznianki 40Dla Pań, o Paniach, albo już aktywnych, albo tych, które aktywne pragną być, ale najpierw pragną dowiedzieć się czegoś o pokonywaniu trudności, o zmianie drogi życiowej w taki sposób, aby mogła ona bardziej niż dotychczas usatysfakcjonować, albo po porstu zmienić się, bo dotychczasowe osiągnięcia nie wystarczają

Aktywne Jaworznianki to seria spotkań, na pomysł których wpadły dwie... oczywiście jaworznianki, Panie Patrycja Kłósek i Karolina Boborowska. W zorganizowaniu spotkania pomogła Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Czytaj dalej...

Jak przebiegł wakacyjny lipiec w Jeleniu

Wakacje z Archetti 53 CustomWarsztaty teatralne, zajęcia plastyczne, zagadki, łamigłówki niebanalne, gry zespołowe, w tym integracyjne mecze w Boccię, różnorodne zajęcia muzyczne, ale i wycieczki, konkursy wokalne i oczywiście, jak to zawsze w Jeleniu - zajęcia szkółki wędkarskiej, które zostaną zakończone sprawdzianem nabytych umiejętności podczas zawodów.
"Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna mająca siedzibę w Domu Kultury w Jeleniu to nie tylko, jak widać, orkiestrowe atrakcje, to różnorodna szeroka działalność wśród lokalnej dziecięcej społeczności, z czego zadowolone są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, mający pewność że oddane pod opiekę pociechy, są w dobrych rękach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z różnorodnych zajęć i wydarzeń w Lipcu, podczas wakacji w Archetii.
Autorem, zdjęć jest Pani Barbara Stachańczyk.


Czytaj dalej...

Lipcowy "Pchli Targ" na Małym Rynku

lilie140717 3Pchli targ na Małym Rynku w lipcu nie zanotował wzrostu odwiedzających, niemniej rzeczy do kupienia było sporo i ten mniejszy ruch trochę odbił się na cenach. Można było dobrze utargować, można było kupić coś taniej, niż kiedy miedzy stoiskami przeciskają się tłumy.

A więc bibeloty, figurki, stare portfele, czy też nieużywane od dawna przedmioty codziennego użytku, łącznie z niedziałającymi budzikami, czy też sprzętem radiowym.

Dobrze stoją na targu stare aparaty fotograficzne, choć dziś szczególnie cennych egzemplarzy nie było. Były natomiast lornetki, lunetki i etui na okulary oraz fikuśne popielniczki i porcelanowe i szmaciane laleczki.

Kilka zdjęć z Pchlego Targu poniżej. Zapraszamy w sierpniu ponownie zarówno sprzedających jak i kupujących.

Szczególnie polecamy wyszukanie w domach, na strychach, rzeczy, które z pozoru nadają się do wyrzucenia, a u handlarzy, czy też kolekcjonerów mogą osiągnąć tak zwane dobre ceny.

Jednym zdaniem - kupić nie kupić, potargować można.

Czytaj dalej...

Mamy zwycięzców konkursu Świat Zawodów!swiat zawodow 2017 8Uroczysta Gala Laureatów II edycji konkursu ”Świat zawodów” odbyła się 5 czerwca 2017 r. o godzinie 10.30 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.   Zmagania z poezją, tworzenie jej na określony temat i dla określonego odbiorcy stanowiły temat I edycji konkursu „Świat zawodów”.  Natomiast tegoroczna II  edycja dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych dotyczyła przygotowania logo wybranego zawodu z logotypem- sygnetem z nazwą zawodu  i hasłem reklamowym, co okazało się dla uczestników konkursu nie lada wyzwaniem.  Podjęli je jednak gimnazjaliści w kategorii collage oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w kategorii grafika wektorowa. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie szkolnictwa zawodowego, kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych, kreatywności i umiejętności prezentowania własnych obserwacji, spostrzeżeń.

Czytaj dalej...

Prezent dla szpitala w Jaworznie - nowa karetka

nowa karetka jaworzno 24W piątek, 26 maja br., Fundacja TAURON przekazała Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie karetkę transportową, która ma za zadanie poprawić jakość i niezawodność świadczeń udzielanych mieszkańcom. W przekazaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcą Moniką Bryl, Filip Grzegorczyk - Prezes Zarządu TAURON Polska Energia oraz dr n. med. Józef Kurek - Dyrektor Szpitala.

Wspieranie zakupu sprzętu dla  Wielospecjalistycznego Szpitala to działania podejmowane z myślą mieszkańcach Jaworzna. Aktualny stan karetki z powodów technicznych uniemożliwiał jej dalszą eksploatację. Szpital, w którym hospitalizowanych jest ponad 30 tys. pacjentów rocznie i udziela się około 50 tys. porad specjalistycznych zyskał dziś specjalistyczny samochód do transportu.

Czytaj dalej...

Piknik na Podłężu i bieg patriotyczny za nami

bieg pileckiego jaworzno JINa 7Piknik na Podłężu połączony z jednym z trzech zaplanowanych na ten rok biegów patriotycznych był strzałem  dziesiątkę dla wielu mieszkańców tej dzielnicy, ale nie tylko.
Był to Pierwszy Jaworznicki Bieg Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Aby zaznać zabawy na świeżym powietrzu, do Jaworzna przyjechali oprócz mieszkańców naszego miasta, członkowie klubów biegaczy z okolicznych miast, a cały plac między lasem a ulicą Piłsudskiego wypełniony został atrakcjami związanymi zarówno z historią, tradycją, jak i typową zabawą, relaksem fizycznym.

W biegu uczestniczyło niemal sto osób, które miały do pokonania dystans ośmiu kilometrów.
Impreza nie była zawodami, toteż liczyło się samo przebiegnięcie odległości, sam udział.

Czytaj dalej...

Dzień dziecka z wędką na Grajdołku

zawody4cze 2017022Wiktoria Fedak, Oliwia Sowa, Amelia Wątroba oraz Jan Wróbel, Jakub pastuszka i Marcin Nóżka, to dwie pierwsze trójki w kategoriach dziewcząt i chłopców w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez koło nr 94 Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniu i Archetti - Dom Kultury.

Zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników bo aż sześćdziesięciu dziewięciu! .

Ryba brała z różnym powodzeniem, a i zawodnicy różnie przykładali się do łowienia. Nie dziwne to, bo startowały i trzy, czterolatki!
Jedni wytrwali cały czas na stanowiskach z wędką w ręku, innym musieli pomagać głównie tatusiowie, choć i mamusie wykazywały się dobrą orientacją w tym rzemiośle. Ale chodziło głównie o zabawę, która była przednia.
Zwycięzcy zostali wyróżnieni pięknymi pucharkami, a każde dziecko otrzymało zestaw nagród i słodkości.

Wśród fundatorów znalazła się Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna, Radny z Dzielnicy, Pan Janusz Papuga, Koło PZW z Jelenia oraz firmy z terenu miasta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wędkarskiego Dnia Dziecka.

Czytaj dalej...

Pierwszy Night Biking w roku - Jaworzno 2017

night biking Jaworzno 220417 28Jeszcze pół godziny przed startem wydawało się że będzie kiepsko pod względem liczby uczestników. jednak mimo bardzo dotkliwego chłodu, jaki nagle spadł na miasto, mimo rzęsistych, przelotnych, ale bardzo mokrych opadów, wszystko poszło jak powinno.

Były atrakcje w postaci nagród dla chętnych zasiewać piosenkę, albo opowiedzieć dowcip.

Było stanowisko warsztatowe, na którym można było podregulować przerzutki, albo zacisnąć hamulce. Był i nasz obiektyw, który uwiecznił kilka ciekawych momentów z przygotowań do startu.

Zapraszamy do GALERII.

Pierwszy w tym roku Night Biking został odznaczony, odfajkowany, przejechany i dziś odliczamy już do kolejnego, majowego, który zaplanowany jest na 20 maja.

Czytaj dalej...

Izabela Trojanowska w wielkiej artystycznej formie


izabela trojanowska jaworzno 2Wiele faktów z życia, wiele ciekawostek, ocierających się nawet o dementowanie niektórych plotek było tematem spotkania z wielką gwiazdą muzyki i filmu w bibliotece, które odbyło się w środę, 5 kwietnia.

Gościem była Pani Izabela Trojanowska, która właśnie nagrała nową płytę, a premiera jej następuje w tych dniach. Mimo że zapewne tej gwieździe promocji nie potrzeba, bo krążek rozejdzie się, życzymy tego, w wielkiej liczbie egzemplarzy, zwłaszcza u pokolenia 40 plus, to spotkania z wielbicielami, fanami, są bardzo miłym gestem artystki, która nawet na chwilę nie zwalnia tempa w swojej działalności artystycznej, w tym również aktorskiej.

Kiedy Izabela Trojanowska wyśpiewała początkiem lat 80 kilka piosenek, które z miejsca stały się przebojami i pozostały nimi do dziś, z dnia na dzień stała się idolką młodzieży.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us