Menu
reklama

Maria MaterlaSmolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750

 

reklama

Relacje 2 (176)

W nowym żłobku w Jaworznie już głośno dziecięcym gaworzeniem

zlobekpodwale0918 58Pluszowe misie, tort i pachnące radością łóżeczka i zabawki.

Wszystko nowe, wszystko świeżutkie i radosne, kolorowe, a zwłaszcza pościel, która czeka na dzieci, mające w niej spać.

Prezydent miasta, Pan Paweł Silbert wspominał swoje doświadczenia z tego typu jednostkami, kiedy był jeszcze dzieckiem.
Przyznał, że dzisiejszy wygląd żłobka w niczym nie przypomina tamtego, czy tamtych przedszkoli, sprzed kilkudziesięciu lat, gdzie łóżeczka były albo surowe, metalowe, pokryte białą, niepierwszej jakości poszewkami, spranymi i mało przytulnymi, bądź też łóżeczka drewniane - takie składane leżaki, na których niespecjalnie chciało się leżeć.

zlobekpodwale0918 33Na skromne, ale bardzo radosne otwarcie żłobka przybyli oprócz Prezydenta, Pani Monika Bryl - Jego zastępca i Pan Dariusz Starzycki, poseł na Sejm.
To była okazja dla mam, aby poznać osobiście osoby od który w dużym stopniu zależało to, że żłobek powstanie i będzie służył, i to z dopłatami 300 zł dla każdego dziecka.

Jest tu miejsca dla 30 dzieci, a to dzięki remontowi budynku, za kwotę około 1,7 miliona złotych.
Żłobek dla rodzin oznacza ni mniej ni więcej, tylko to, że mamy będą mogły wrócić do pracy, czyli zadbać o podtrzymanie domowego budżetu, który, jak wiadomo, w wypadku obecności w rodzinie małego człowieczka, nigdy za bogaty nie jest.
Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z otwarcia placówki.

Czytaj dalej...

I święcić będą nam potomni po pierwszym września, siedemnasty

 

pomn ikkatynski170918 12By uczcić ofiary sowieckiej agresji, w 79. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, prezydent Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki oraz Paweł Kamiński - syn gen. Feliksa Kamińskiego zamordowanego w Charkowie - złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej jaworznian zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Osiem lat temu w tym miejscu został posadzony długowieczny Dąb, który ma być symbolem nieustającej pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej.

Czytaj dalej...

Wędkarskie Lato Archetti i Grajdołka

szkolkawedkarskafinal18 153Dwumiesięczna wakacyjna szkółka wędkarska zorganizowana przez Koło nr 94 Polskiego Związku Wędkarskiego Jaworzno Jeleń dobiegła końca.

Jej ukoronowaniem były zawody uczestników zajęć, którzy przez wakacje poznawali tajniki życia ryb, sposoby ich łowienia, ale również podczas zajęć uczyły się zasad bezpieczeństwa nad wodą, udzielania pierwszej pomocy, czy też ratowania tonących.

Te zajęcia zawdzięczają dzieci funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Czytaj dalej...

Święto latawca - z kolorowym uśmiechem żegnamy lato,

swietolatawca2018 12Święto latawca na jaworznickim rynku to pod koniec lata niejako pożegnanie z nim. Lato mija, mijają ciepłe, dni, a ich miejsce zajmą krótkie dzionki, długie noce i chłód, potem zima, ale przecież wszystko, co piękne powróci znów za rok.
Święto latawca organizuje Świetlica Środowiskowa Pod Kolegiatą we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wydarzeniu patronuje Poseł na Sejm Pan Dariusz Starzycki.
Na rynku pojawiła się niespotykana w naszym mieście dmuchana platforma zabawowa, było tradycyjne malowania buziek, były konkursy rysunkowe i na skonstruowanie latawca.
Była i ciekawa możliwość pomalowania samochodu osobowego w odlotowe wzory, obrazki, kształty. Ubarwieniem nieco ulotnym, ale jakże uroczym, było robienie baniek mydlanych przez najmłodszych i tworzenie zwierzątek z baloników.

Czytaj dalej...

Zawody reprezantacji jaworznickich kół wędkarzy

zawodygrajd250818 25Sześć drużyn złożonych z najlepszych wędkarzy poszczególnych jaworznickich kół zrzeszonych i niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim, wzięło udział w dorocznych zawodach o Puchar Prezydenta Jaworzna, w których do zdobycia jest honor, szacunek kolegów i... wyzwanie, jaki jest zorganizowanie zawodów w roku następnym.

Już po raz drugi z rzędu wygrała ekipa z Jelenia zabierając największy puchar. Druga uplasowała się drużyna Koła PZW Jaworzno - Miasto, trzecia Koła PZW Szczakowa Kolejarz.

Czytaj dalej...

Koncert finałowy warsztatów muzycznych Poluzone na rynku

poluzone2018a 172W sobotni wieczór na Rynku odbył się koncert finałowy czwartych warsztatów dla młodych muzyków, zdolnych, obiecujących, którzy często swoją przyszłość wiążą z występami na scenie, ze śpiewaniem, czy też grą na różnych instrumentach.
Wiedzę zdobywają przez kilka dni podczas których członkowie doskonałej grupy Poluzjanci dzielą się z nimi wiedzą i doświadczeniem.

Każdy dzień trudnych często ćwiczeń i zmagań z własnymi słabościami kończył się wspólnym koncertem.
Koncert finałowy w tym roku to 35 piosenek w wykonaniu solistów duetów i różnych innych kombinacji składów osobowych.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z sobotniego długiego wieczoru na rynku.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice w Jeziorkach

dzielnicejeziorki 31Jak to w weekend - tym razem w Jeziorkach w Klubie Kasztan przygotowano atrakcje dla tych, którzy nie spędzają czasu przed telewizorem, ale chcą i potrafią się pobawić w gronie bliskich, znajomych, przyjaciół.

Były jak zwykle gry, zabawy zarówno umysłowe, jak i zręcznościowe, ale największymi atrakcjami cieszyły się tym razem pieczone ziemniaki przygotowane przez gospodarzy oraz wyborny smalec i chleb upieczony według receptur, które pamiętają dziś nieco starsi jaworznianie - tak 50 Plus.

Najbardziej aktywni i posiadający wiedzę uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, a my zrobiliśmy kilka zdjęć z popołudnia.

Czytaj dalej...

Wakacyjne zajęcia w Archetti

wakacjearchetti 50W Archetti wakacyjne propozycje doskonale wpisują się w potrzeby małych artystów i sportowców, miłośników kina, ale i gier, zabaw, rywalizacji, czy po prostu zwykłej radosnej zabawy.

Pierwsza połowa lipca upłynęła właśnie w tym rytmie.

Dzieci uczyły się malować, poznawały tajniki gry Scrabble, lepiły figurki z masy z soli i mąki, uczestniczyły w zajęciach teatralnych oraz regularnie grały w grę Boccia dzięki przedstawicielom Fundacji Ratownik Górniczy, którzy współpracują z instytucja nie od dziś.

Zobaczmy na zdjęciach jak dzieciom upływa czas.


Czytaj dalej...

Aktywne Podłęże w ramach miejskiego programu

dzielnice201718podleze 60Kolejne aktywne dzielnice odbyły się w sobotnie popołudnie w Parku Podłęże. Różne atrakcje, a wśród nich konkurencje zręcznościowe, zabawy na trawie, konkursy logiczne i łamigłówki umysłowe, przygotowane przez jaworznickie instytucje kultury - Muzeum Miasta Jaworzna, Miejska Biblioteka Publiczna, czy Teatr Sztuk w Jaworznie.

Wprawdzie rekordów frekwencji nie pobito, ale ma to być alternatywna propozycja dla mieszkańców, więc ci, którzy mieli potrzebę takiego spędzenia wolnego czasu przyszli i bawili się znakomicie. największą popularnością cieszyły się zwariowane rowery, które były atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Różne dziwne, często wydawać by się mogło zaprzeczające prawom fizyki pojazdy na dwóch kółkach były w ciągłym ruchu, a prób podejmowali sę dosłownie wszyscy. Wyjątkowo dobrze poradziła sobie z jazda Pani prezydent Monika Bryl, dla której nie było roweru niedającego się poskromić.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z popołudnia w Parku Podłęże.


Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us