Menu
reklama
reklama
reklama

Relacje 2 (143)

Teatralny dzień festiwalu przedszkolaków

festpryedsykdy2180318 6Wtorek, to dzień teatru podczas trwającego kilka dni Festiwalu Przedszkolnego w Domu Kultury w Jeleniu.
Przygotowane z wielkim zaangażowaniem przestawienia dzieci zaprezentowały w godzinach południowych na deskach siedziby Archetti.
Była trema, ale było i szczęście na dziecięcych  buźkach, spowodowane tym, że ich talent jest oglądany i oklaskiwany przez widownię. Prezentujemy nagrodzonych, ale kto wygrał, dowiemy się dopiero za kilka dni

VII Artystyczny Festiwal Przedszkolny
Konkurs teatralny - 20.03.2018
Lista Laureatów (kolejność alfabetyczna grup)
Kategoria I
Grupa "Stokrotki" Przedszkole Miejskie nr 19 w Jaworznie,
Kategoria II
Grupa "Misie" - Przedszkole Miejskie nr 19 w Jaworznie,
Grupa "Słoneczka" - Przedszkole Miejskie nr 22 w Jaworznie,
Grupa Smerfy- Przedszkole Miejskie nr 18 w Jaworznie,
Grupa Smerfy- Przedszkole Miejskie nr 18 w Jaworznie,
Wesołe Przedszkolaki- Niepubliczne Przedszkole Wesołe Przedszkolaki w Jaworznie

Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24.03.2018 o godz. 16.00

Czytaj dalej...

Artystyczny Festiwal Przedszkolny po raz VII

festprzedszk190318 45

Rozpoczął się artystyczny Festiwal Przedszkolny.
Przez kilka dni w Jeleniu, w siedzibie Archetti przedszkolaki będą prezentować swoje umiejętności plastyczne, sceniczne - teatralne, ,muzyczne, taneczne, wokalne i recytatorskie.

Poniedziałek, 19 marca upłynął pod znakiem plastyki , dzieci malowały, rysowały, przepiękne obrazy, które oceniło jury.

My prezentujemy protokół jury i oczywiście zdjęcia z przebiegu konkursu.

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet UTW w Klubie Szczak


dyienkobietsycyak050318 44W klubie Szczak Panie i Panowie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowiły zainaugurować okres, kiedy świętuje się dzień kobiet, ale i Dzień Mężczyzn! Tak, to Panie wpadły na pomysł aby połączyć dwa święta, bo z reguły tak bywało, że Panie otrzymały należne im honory, odebrały życzenia i prezenty, a panowie tylko coś słyszeli na temat ich dnia. Ale jakoś mało kto się płcią brzydszą przejmował.
Teraz jest już inaczej. Wspólne świętowanie to na pewno ciekawsze chwile - nikomu nie jest smutno, nikt nie zostaje pominięty w powinszowaniach.
Nawet przybyły na spotkanie do klubu Zastępca Prezydenta, Pan Tadeusz Kaczmarek, miał drobne upominki i dla Pań i dla Panów, oczywiście również życzenia kierując do wszystkich, bez wyjątku.

Czytaj dalej...

Wyklętych uczczono złożeniem kwiatów, mszą świętą i zadumą...

wykleci40318 10Przedpołudniowe. niedzielne chwile poświęcone były Ojczyźnie i tym, którzy za nią ginęli. W mieście odbywa się szereg wydarzeń poświęconych żołnierzom wyklętym, czyli tym wielkim patriotom,którzy nie mieli prawa aby o nich mówić zaraz po wojnie, czy też przez czas panowania ustroju totalitarnego narzuconego nam przez sowiecką Rosję.

Ale nawet po roku 1991 nie od razu prawda o mordowaniu członków AK, i tych, którzy z komunizmem nie chcieli się pogodzić, wyszła na jaw.

Nawet do tej pory od środowisk związanych z tak zwaną władzą ludową padają słowa dyskredytujące Wyklętych.

Czytaj dalej...

Sprawozdanie z pracy Posła Dariusza Starzyckiego

poselsprawozdanierynek 24Przedpołudniową akcją rozdawania gazetki podsumowującej ponad dwuletnią działalność Posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, zajęci byli członkowie i sympatycy prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie.

Zarówno zadowolenie społeczne, jak i badania satysfakcji i preferencji wyborczych wskazują na wielkie poparcie dla tej partii, niespotkane w Polsce jeszcze nigdy. Ostatnie sondaże wskazują na 50, 2 % (pracownia Estymator - 24. 02. 2018)

Społeczeństwo chcąc dobrej zmiany wybrało PIS w wyborach w 2015 roku a sondaże pokazują, ze coraz większa jego część przekonuje się do programu i do jego realizacji przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj dalej...

Sprawozdawcze zebranie OSP Ciężkowice

strazacy170218 26W minioną sobotę, 17 lutego, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach odbyło się kolejne zebranie sprawozdawcze.

Co roku druhowie zdają relację o wykonanych zadaniach, wydanych środkach, o ratowanym ludzkim życiu i mieniu i o miejskich wydarzeniach, w których brali udział.

Tak było i tym razem, a goście, co już stało się tradycją była Pani Monika Bryl - zastępca Prezydenta Jaworzna, która gratulując pozytywnych sprawozdań zadeklarowała współpracę przez kolejny rok na niwie miasta i dzielnicy.

Czytaj dalej...

Neo-Nówka - pięciominutówka...

neonowka 090218 22W Jaworznie odbyło się jedno z premierowych przedstawień kabaretu Neo-Nówka pod tytułem "Kazik sam w domu". Nowe skecze, nowe piosenki, nowa scenografia i przede wszystkim renoma kabaretu przyciągnęły tłumy.

Impreza zorganizowana została przez niezależnego organizatora, który w Jaworznie skorzystał wyłącznie z wynajmu hali przywożąc własne nagłośnienie, własne światła, mało tego nawet własne krzesła. Publiczność tylko przyszła nasza.

Rozmach realizacyjny zrobił wrażenie, podobnie jak wrażenie robi częstotliwość wystawianych spektakli.
Wystarczy spojrzeć na "rozkład jazdy" zespołu i można dostać zawrotu głowy, zadając sobie pytanie,czy taka częstotliwość - czasem i dwa razy dziennie, wystawiania przedstawienia, nie odbije się na jego jakości. Wykonawcy i ich menago zapewniają że odsypiają solidnie, a siły regenerują bardzo szybko.

Czytaj dalej...

Takiego balu sam Hrabia Dracula by się nie powstydził!

karnawaldps10218 6Ile serca, ile empatii i duszy trzeba włożyć w te pracę, w codzienność w tym wielkim jaworznickim budynku. W tej niezwykłej społeczności ludzi, którzy nie mogą żyć we własnych domach, z różnych przyczyn.

Albo nie mają już nikogo na świecie, albo dzieci rozjechały się w cztery jego strony, albo nie mają sił i środków na pielęgnację rodziców, bo mają swoje dzieci, a może i swoje schorzenia, swoje wielkie problemy, którym nie potrafią sprostać.

Jak bardzo trzeba być człowiekiem, umiejącym być dla innych opiekunem, powiernikiem, pielęgniarką, sąsiadem, ale i synem, albo córką - taką nieprawdziwą, przyszywaną, ale dającą ciepło, którego bardzo brak. To mowa o pracownikach DPS.

Czytaj dalej...

Jarosław Cyba - kabaretowo i filmowo w CKZiU

 


cyba25240118a 14W auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie we czwartek 25 stycznia o godzinie odbyło się spotkanie dla młodzieży z klas graficznych, informatycznych i uczących się w zawodzie technik organizacji reklamy z nietuzinkowym gościem – Jarosławem Cybą.

Spotkanie pod hasłem: OD REPORTAŻU DO PEŁNEGO METRAŻU miało przybliżyć uczniom tematykę szeroko pojętego filmu. O filmie można rozmawiać, ale filmy można też tworzyć samemu.

Swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie podzielił się członek kabaretu DNO- formacji innej niż wszystkie, od zawsze oddanej jednej idei – jak mówi: ”nieprzeciętna ilość gadżetów i rekwizytów, dużo muzyki i ma być dynamicznie…” oraz autor znanej filmowej parodii fantasy „The Lord of the Stars. W pogoni za sławą”.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us