Menu
reklama
reklama

Breaking news 2 (148)

Nowa taryfa po staremu - Już po raz czwarty cena wody bez zmian

wodawodociagiJuż po raz czwarty cena wody bez zmian.Na podstawie nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, Wodociągi Jaworzno 12 marca bieżącego roku złożyły do Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE z siedzibą w Gliwicach nowy wniosek taryfowy. Przygotowany dokument taryfowy, został pozytywnie przyjęty przez regulatora rynku usług wodnych. Zatwierdzona na okres 3 lat i obowiązująca od 22 maja br. na terenie Jaworzna taryfa, utrzymuje cenę wody i ścieków oraz opłat abonamentowych na obecnym poziomie.

Tak skalkulowana i przyjęta taryfa jest akceptowalna przez mieszkańców, a także zapewnia
na chwilę obecną pozyskanie środków finansowych na świadczenie usług wodociągowych
na niepogorszonym poziomie, a także umożliwia zabezpieczenie środków na realizację nowych zadań inwestycyjnych
tłumaczy Prezes Wodociągów Jaworzno Józef Natonek.

Czytaj dalej...

Szukasz stabilnej pracy w Jaworznie? Zostań stolarzem budowlanym!

zostanstolarzem NiestandardowyTrudno o inny zawód, gdzie tak ważna jest trwałość, solidność i efekt. Stolarz budowlany (cieśla) jest profesją cenioną od wieków. Profesjonaliści tego fachu są coraz częściej poszukiwani, dlatego warto zastanowić się nad kształceniem w tym kierunku, jeśli szukasz pracy w Jaworznie!

Poznaj zakres obowiązków cieśli!

Cieśla pracuje w branży budowlanej, więc zakres jego obowiązków znacznie różni się od zadań zwykłego stolarza czy meblarza. Stolarz budowlany wykonuje rusztowania, konstrukcje oraz szkielety drewniane domów, mostów, szalunków, więźby dachowej, mocuje ścianki działowe, drzwi i okna. Może również rozebrać istniejącą już konstrukcję, decydować o wyborze drewna, transportować elementy stolarskie na plac budowy, zabezpieczać drewno przed gniciem i zagrzybieniem oraz wymieniać uszkodzone elementy.

Jakie narzędzia wykorzystuje stolarz budowlany?

Pracując w Jaworznie jako stolarz budowlany, będziesz korzystał z siekiery, młotków, piły, wiertarki, wiertarko-wkrętarki, frezarki, strugarki, heblarki, dłutownicy, pilarki czy kątomierza. Najbardziej znanym narzędziem wykorzystywanym w tym zawodzie od wieków jest topór zwany ciesakiem.

Praktyka czyni mistrza! Jak zostać cieślą?

W tej profesji niezbędna jest precyzja, solidność, wytrwałość, zdolności manualne, dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa, siła fizyczna, odwaga w pracy na wysokościach, komunikatywność i odpowiedzialność. Myśląc o pracy w Jaworznie jako cieśla, musisz mieć ukończoną szkołę zawodową o odpowiednim profilu, jednak w tym fachu najważniejsze jest doświadczenie. Ważne, żebyś potrafił odczytywać rysunki techniczne i miał podstawową wiedzę za zakresu budownictwa.

Ile zarabia stolarz budowlany?

Wynagrodzenie w tym zawodzie zależy od miejsca zatrudnienia i doświadczenia. Zwykle jest to około 3 tysięcy brutto. Cieśla z wieloletnim stażem może zarobić nawet 5 tysięcy brutto. Stolarz budowlany bez problemu znajdzie etat na budowie, ale może również otworzyć własną działalność gospodarczą.

 

 

Czytaj dalej...

Projektowanie stron www a działania e-marketingowe

man 1915351 1280Projektowanie stron internetowych to usługa niezwykle skomplikowana, ponieważ wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy technicznej, ale także umiejętności graficznych oraz znajomości zagadnień związanych z użytecznością. Niezwykle ważne jest też to, aby powstająca strona www była przystosowana do celów marketingowo-strategicznych, jakie zostały do niej przypisane już na etapie tworzenia planu biznesowego – inaczej wygląda bowiem strona sprzedażowa, inaczej informacyjna, a jeszcze inaczej np. blog.

Projektowanie stron dla kampanii internetowych

Strona www stworzona specjalnie dla kampanii internetowej zwykle nazywana jest landing pagem, czyli tzw. stroną lądowania dla użytkowników, którzy wyrazili zainteresowanie jej zawartością już wcześniej, na etapie reklamy. W większości przypadków celem takiej witryny jest zbieranie zapytań biznesowych.

Czytaj dalej...

Konferencja podsumowująca prace w Jeleniu Łęgu

wodociagi jelen 0518 3Po ponad 20 miesiącach intensywnych prac, wybudowaniu 9 km kanalizacji dla 1200 mieszkańców, przekopaniu 44 160 m3 ziemi, posadowieniu 336 studni o łącznej głębokości ponad 1 kilometra i po ułożeniu około 23 700 m2 nawierzchni asfaltowej przyszedł czas
na uroczyste zakończenie piątej fazy projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna”.

Konferencja z udziałem Prezydenta Miasta Pawła Silberta, Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego, Zarządu Wodociągów Jaworzno sp. zo. o. oraz jej pracowników, a także
z udziałem przedstawicieli jednostek samorządowych oraz wykonawców, odbyła się 15 maja w Domu Kultury w Jeleniu.

Czytaj dalej...

Upadek z wysokości na Geosferze

wypadekkladkageo 2Dzisiaj - 13 maja,  około godziny 12:15 w pobliżu kładki widokowej na kamieniołomie "Sodowa Góra" w pobliżu ośrodka "GEOsfera" doszło do upadku z wysokości około 20 metrów.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe m.in. patrole policji oraz karetka pogotowia ratunkowego - na miejscu zdecydowano się o zadysponowaniu Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  z Krakowa.

W celu zabezpieczenia lądowania helikoptera LPR na miejscu również pojawiły się dwa zastępy JRG Jaworzno (481[S]21,22) poszkodowaną osobę przetransportowano helikopterem LPR do szpitala w Sosnowcu.

Fotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak

 

Czytaj dalej...

W Ciężkowicach „wiercą” wodociąg

wodociagciezkowiceKanalizacja w Ciężkowicach od kilku lat już działa. Z tego faktu zadowoleni są mieszkańcy. Teraz rozpoczęły się prace związane z wymianą i modernizacją sieci wodociągowej.

Przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Ciężkowickiej na odcinku ponad 3 km ruszyła końcem kwietnia. Jej koszt to blisko 2 mln zł. Zakres obejmuje ułożenie sieci od ulicy Botanicznej do skrzyżowania z ulicą Księdza Mroczka.

Wymiana wodociągu prowadzona jest metodą bezwykopową w terenie zielonym, pod nawierzchnią asfaltową, chodnikami i wjazdami z kostki betonowej. Nie wiąże się ona
z wycinką drzew. Obserwowana wycinka i regulacja drzew, prowadzona była przez operatora energetycznego, czy też telekomunikacyjnego –
tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel i jak dodaje – wybór metody bezwykopowej związane było m.in.
z urbanistycznymi uwarunkowaniami tej ulicy. Dzięki przewiertom wykonamy mniej wykopów otwartych.

Tym samym mieszkańcy oraz kierowcy mogą liczyć na mniejszą niż dotychczas liczbę zwężeń
oraz mniejszą ingerencję w nawierzchnię drogi. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie,
a w rejonie pobocza nie napotkamy koparek i wywrotek. Udając się tą drogą do Ciężkowic należy więc zachować stosowną prędkość oraz uwagę. Całość prac ma być zakończona w listopadzie br.

Czytaj dalej...

Kanalizacja zgodnie z planem

 

2017 14 06 Wodociagi Jaworzno Byczyna Rewolucjonistow ZAWA8760 NiestandardowyNiebawem mieszkańcy osiedla Byczyna będą korzystać z kanalizacji miejskiej.
Prace są w toku, co jest odczuwalne poprzez czasowe ograniczenia w ruchu, objazdy
i dźwięki koparek. Jednak niebawem to się zmieni. Tam, gdzie rury sanitarne zostały już zakopane, ruszają stopniowe odtworzenia nawierzchni.

W Byczynie ułożonych zostało już ponad 30 kilometrów kanalizacji oraz 19 km sieci wodociągowej. Jest to łączna suma wykonanych prac dwóch firm pracujących przy tym kontrakcie – firmy Omega i firmy Wolimex. Planowo do listopada 2018 prace mają zostać zakończone. Wodociągi, jako główny inwestor liczą, że do tego czasu w Byczynie nastanie budowlana cisza, drogi zostaną odtworzone a zakopane pod ziemią rury kanalizacyjne gotowe do przyjęcia i odprowadzania ścieków z prywatnych posesji wprost do oczyszczalni.

Czytaj dalej...

Ubezpieczenia pojazdów skrojone na potrzeby Twojego biznesu

 

ubezpieczenia pojazdow

Polisa na samochody służbowe określana jest w Anglii mianem Trade insurance i cieszy się sporą popularnością. W Polsce jest to jeszcze nowość, której uzyskanie wymaga od przedsiębiorcy sporego wysiłku. Skutki mogą jednak zaskoczyć


Kierowcy samochodów biznesowych muszą być niezawodni i ostrożni, ale warunki drogowe nie zawsze im sprzyjają – dotyczy to zarówno taksówkarzy, jak i kurierów czy dilerów samochodowych. Zdarzenia losowe potrafią boleśnie naruszyć finanse przedsiębiorstwa, a za powstałe szkody odpowiada czasami sam kierowca. Rozwiązaniem są ubezpieczenia specjalistyczne.

Czytaj dalej...

Bezpłatne zajęcia dla kobiet w ciąży z Jaworzna

paluszkiserce 1Ciąża to czas wielu wyborów.

Każda mama, która spodziewa się potomka doskonale o tym wie. To też odpowiedni moment, aby przygotować się na macierzyństwo. I to nie tylko na pierwsze dni po porodzie, ale również na  czas powrotu do pracy. Z taką kompleksową ofertą wychodzi do mieszkanek Jaworzna Szkoła Rodzenia SISMED. Od teraz przyszłe mamy mogą odwiedzić żłobek podczas bezpłatnych zajęć dla kobiet w ciąży.

Czy prawidłowo przebiega moja ciąża? Jakie są etapy rozwoju dziecka będąc w brzuchu matki? Jak spakować torbę do szpitala? I czym właściwie jest połóg? Takie pytania często stawiają sobie przyszłe mamy. Często szukają odpowiedzi w literaturze lub w Internecie.
Popularniejsze stają się jednak szkoły rodzenia, gdzie mogą spotkać nie tylko położną, ale również wymienić się doświadczeniami z innymi kobietami w tej samej sytuacji. Mieszkanki Jaworzna coraz częściej decydują się na mysłowicką szkołę rodzenia SISMED, która od teraz oferuje nietypową ofertę w ich mieście.

Szkołę rodzenia SISMED założyły parę lat temu trzy siostry, stawiając wtedy swoje pierwsze kroki w macierzyństwie. Doskonale wiedziały z jakimi trudnościami borykają się kobiety w ciąży i chciały dzielić się swoją wiedzą oraz wesprzeć młode matki profesjonalną wiedzą ekspertów. Tak powstał pierwszy punkt przy szpitalu w Mysłowicach. Szkoła cieszyła się coraz większym zainteresowaniem również wśród mieszkanek sąsiadujących miast.

Wiele przyszłych mam z Jaworzna przyjeżdża na nasze zajęcia do Mysłowic, dlatego chcemy wyjść im naprzeciw i zorganizować bezpłatne zajęcia w ich mieście. Wiemy, że wszystko co nowe w okresie ciąży czy po narodzinach dziecka przynosi kobiecie wiele stresu. Postanowiłyśmy spróbować go ograniczyć do minimum. – mówi Maja Szewczyk jedna z sióstr założycielek Szkoły Rodzenia SISMED
- Takimi trudnymi sytuacjami jest poród, ale również wybór, kto będzie opiekował się dzieckiem, po powrocie mamy do pracy. Połączyłyśmy te dwie sytuacje oferując zajęcia szkoły rodzenia w żłobku Zielone Wzgórze w fili „na Skałce”. Rodzice nie tylko przygotują się na przyjście na świat swojej pociechy, ale też poznają możliwości jakie dają żłobki. – dodaje.

Prowadzone kursy będą bezpłatne dla pań, które skończyły 21 tydzień oraz posiadają aktualne ubezpieczenie. Po zajęciami ze szkoły rodzenia, rodzice będą mogli skorzystać z oferty kursów pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt. Zajęcia w Jaworznie odbywają się w żłobku Zielone Wzgórze filia „na Skałce” adres: Insurekcji Kosciuszkowskiej 58.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS