Menu
reklama
reklama

Archiwum (137)

Już 1 lipca w ramach Aktywnych Dzielnic

 

Archetti zaprasza  na wyjątkową imprezę
PLANTY 1 lipca

archetti1lipca18

Czytaj dalej...

Nabór do drużyny juniorów Victorii 1918 Jaworzno

ZAPRASZAMY

MŁODYCH PIŁKARZY

victoria nabor0618

Czytaj dalej...

Wystawa malarstwa Andrzeja Makowskiego


makowski zaproszenie1Muzeum Miasta Jaworzna i Galeria „Obecna” mają zaszczyt zaprosić na wernisaż malarstwa Andrzeja Makowskiego, który odbędzie się 20 czerwca 2018 roku o godzinie 17:00 w Galerii Głównej Muzeum Miasta Jaworzna. Wystawę będzie można obejrzeć od 20.06. – 16.07.2018 r. Serdecznie zapraszamy.

Andrzej Makowski
Urodzony w 1955r. w Jaworznie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1980r. Nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (1980-1986), w Katowicach od 1986r. (obecnie Zespół Szkół Plastycznych).
makowski zaproszenie2
Twórczość w zakresie malarstwa i rysunku. W dorobku: wystawy indywidualne i udział w około 50 wystawach zbiorowych. Uczestniczył m.in. w wystawach pokonkursowych: Konkurs Malarski im. Z.R.Pomorskiego – BWA Katowice, Ogólnopolskie Triennale z Martwą naturą – BWA Sieradz, III Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów, Międzynarodowa Wystawa Miniatury – Częstochowa, VII Biennale Małych Form Malarskich – Toruń oraz w wystawach ZPAP Okręgu katowickiego, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich: Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Wystawach Pedagogów, w Wystawie „J.Szancebach i uczniowie” (1988r., 2018r.). Brał udział w plenerach i spotkaniach artystycznych m.in.: Warsztaty im. J.Czapskiego w Laille-en-Val (Francja), Nadburzański Plener Malarski – Dworek Łukowiska (od 2013r.).

Nagrody artystyczne: Ogólnopolska Wystawa Pasteli – Nowy Sącz (1991, 1994), Nagroda prezydenta Miasta Jaworzna (2003).

Czytaj dalej...

Rzeźba w przestrzeni

plakatrzezba2018czeraOd 20 czerwca 2018 r.w Jaworznie odbywać się będzie 2. plener rzeźbiarski.

 

Jego uczestnikami będą studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którzy wykonają rzeźby plenerowe pod kierunkiem wykładowców wydziału rzeźby.

Wykonane prace zostaną umieszczone w przestrzeni publicznej miasta Jaworzna.

Czytaj dalej...

Bartas Szymoniak po raz pierwszy w Jaworznie

bartas szymoniak10.06 wystąpimy po raz pierwszy w Jaworznie!
Zapraszamy Was do Jazz Club "Muzeum" /

BARTAS SZYMONIAK //

Twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat "IDOLA"/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015) // Marek Sierocki powiedziął o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go człowiekiem orkiestrą.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. nakładem S.P. Records, ukazała się ich pierwsza wspólna płyta pt. "Alarm". Pierwsza tego typu w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów min. A.Słonimskiego, K.K.Baczyńskiego czy T.Gajcego. Obok "Powstania" Lao Che i "Jestem Przestrzeń Moniki Borzym - "Alarm" zaliczany jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce w kraju. Nominowany został również do nagrody "Strażnika historii". Marek Sierocki o "Alarmie" - "Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo".

Czytaj dalej...

Uwaga! Casting do nowego spektaklu


castingniezginela

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w castingu do spektaklu muzycznego pt. „Nie zginęła” w reżyserii Anny Korczyk i Anny Dzierwy.

 

Casting odbędzie się w dniu 19 czerwca 2018 o godz. 18:00 w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 2.

Więcej o Castingu na naszej stronie internetowej
        www.teatroddzielny.pl

Czytaj dalej...

Przepraszam, nie przeszkadzam? - Premiera już 16 czerwca

 

Przepraszam nie przeszkadzamPo raz kolejny Teatr oddzielny zapraszana przygotowany przez siebie spektakl teatralny. To zgrana grupa osób, które swój czas poświęcają na rozwijanie talentów scenicznych. Śpiewają, biorą udział w przedstawieniach.

Ich zaangażowanie to niewątpliwa zasługa Pani Anny Korczyk, która niestrudzenie od lat skupia wokół siebie najlepsze młode talenty, pisząc dla nich scenariusze, piosenki, reżyserując, dbając o scenografię.

Każda premiera odbija się dużym echem wśród miłośników teatru w mieście, dowodząc, że praca i entuzjazm pozwalają osiągać naprawdę wiele.

Spektakl „Przepraszam, nie przeszkadzam?”, jest swoistym kalejdoskopem.
Przed naszymi oczami przesuwają się przypadkowi ludzie z ich na pozór powszednimi dramatami, które jednak uzyskują nowy, głębszy wymiar podczas nieoczekiwanych spotkań.

I wystarczy kawałek rzeczywistości, a w nim taka sobie zwyczajna ławka w miejskim parku, by jeden przypadek pociągnął za sobą lawinowo inne, a na nie zaczęły nakładać się okoliczności, tkające z przypadkowej materii, miejsca i czasu, wątki znaczące dla każdego z tych, którzy pozwolili sobie na drobny relaks, na tejże właśnie ławeczce.

Aby zaczęło toczyć się życie w nowych, zaskakujących dla samych uczestników tego dramatu odsłonach. Ale jest i róża, a jej rola jest nie do ocenienia. Prowadzi losy ludzi tak, jakby dotknęła ich ręka samego Boga.

Swoistym dopełnieniem wydarzeń są znane i bliskie każdemu polskie piosenki z końca poprzedniego stulecia.

Scenariusz i reżyseria - Anna Korczyk
Przygotowanie wokalne - Małgorzata Rogala
Muzyka - Dariusz Łętowski

Data premiery - 16.06.2018 - 19.00 i 17 06 2018 18.00
Czas trwania - 100 min

Obsada - Katarzyna Biały, Kajetan Bystry, Agnieszka Chyla, Aleksandra Jelonek, Rafał Jedlecki, Piotr Knapik, Michał, Korczyk, Ewa Kowalcze, Dariusz Łętowski, Jaśmina Madej, Aleksandra Mistarz, Karolina Kowalczyk, Aleksandra Rejdych, Ewa Szpak, Natalia Świętosławska i Anna Wawrzyńczak

 

Czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z poetką Krystyną Baran

wierszets0518aW ramach Saloniku Literackiego serdecznie zapraszamy 11 maja na godz. 17.00, na spotkanie autorskie z Krystyną Baran, której debiutancki tomik poezji pt. "Prześwit" ukazał się na rynku wydawniczym w marcu 2017 r. Autorka, jaworznianka, z wykształcenia ekonomistka, fascynuje się pięknem i bogactwem języka polskiego. Jej wiersze "Ja" oraz "Inaczej" opublikował w 2016 r. Magazyn Świąteczny Gazety Wyborczej.

Tomik "Prześwit" zawiera 34 wiersze, których źródłem jest uważne przypatrywanie się światu i sobie w świecie oraz pragnienie zbliżenia się do tajemnicy.

Nie tylko kosmos jest tajemnicą. Jest nią także człowiek, drzewo, motyl, wiatr, dusza i życie. Moment zachwytu, zdziwienia, potrzeba wyrażenia zadawnionego bólu lub wdzięczności sprawiają, że to, co wydawało się oczywiste, codzienne, nabiera głębszego znaczenia i staje się rozświetlone.

Poezja jest potrzebą wewnętrzną, podzieleniem się swoimi obserwacjami i refleksjami, łagodzi chaos wewnętrzny i zewnętrzny, ofiarowując harmonię na podobieństwo harmonii wszechświata. Poezja zawiera w sobie poczucie wspólnoty, bo mimo różnych losów łączy nas tajemnica życia.

Czytaj dalej...

Noc Muzeów w ŚCWIS - Pamięci górników KWK Wujek

kwkwujeknocmuz18Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zaprasza na NOC MUZEÓW

Noc Muzeów w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, Katowice)


19 maja 2018 r.

17.00-23.00

17.00 i 18.00 Zwiedzanie miejsc związanych z pacyfikacją KWK „Wujek”. Po kopalni oprowadzą górnicy, uczestnicy historycznego strajku. Zwiedzający zobaczą m.in:

• łaźnię łańcuszkową, w której odbyły się Msze święte odprawione przez ks. Henryka Bolczyka

• plac przy kotłowni, gdzie zginęli górnicy, zastrzeleni przez pluton specjalny ZOMO

• przyszybowy punkt opatrunkowy, w którym udzielano pomocy rannym górnikom

• Stację Ratownictwa Górniczego, gdzie złożono ciała zastrzelonych górników

 Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja telefoniczna: 32 601 21 08

 Zwiedzających zapraszamy do Muzeum Izby Pamięci Kopalni „Wujek” (wstęp wolny bez zapisów):

17.00-23.00 Zwiedzanie Muzeum – Izby Pamięci Kopalni „Wujek”, oprowadzać będą uczestnicy strajku w kopalni „Wujek” w grudniu 1981 r.

Pokazy Filmów:

18.00 i 19.00 Życiorysy z bliznami, reż. Agnieszka Świdzińska

21.00 Dziewięciu z „Wujka” - pokaz trzyminutowych filmów o każdym z zastrzelonych górników, reż. Wojciech Królikowski

Wystawa

Anna Walentynowicz. Legenda „Solidarności” 1929-2010, ekspozycja przedstawia życie i działalność jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet współtworzących „Solidarność”.

Podziemna drukarnia ‘80

100 bezpłatnych koszulek na 100-lecie odzyskania niepodległości z unikalną grafiką wykonaną metodą sitodrukową!

 

Atrakcje dla najmłodszych

• Kącik gier planszowych i karcianych: Kolejka, Znaj Znak

• Kącik dla najmłodszych (kolorowanki, puzzle)

23.00 Zakończenie

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us