Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Breaking news (743)

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”

zlotalira2023 3Po raz dziewiętnasty poeci zmierzyli się w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie. 
Liczba edycji świadczy o popularności konkursu i o konsekwencji organizatorów, którzy stawiają na popularyzację poezji w różnych środowiskach - od uczniowskich wszelakiego szczebla  szczebla, po dorosłych. 

To ważne, aby podtrzymywać miłość do literatury,  do jej piękna zawartego w poezji.
W dzisiejszych czasach nastawionych na komercję i blichtr, piękne słowo owiane emocją i tajemniczością,  liryką i ulotnością jest po wielokroć pożądane. 

Niniejszym publikujemy sprawozdanie z przebiegu konkursu, jako zadania publicznego pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jaworzna 

.....XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Złotą Lirę”.....

Konkurs objęty honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Jaworzna

Głównym celem konkursu było rozbudzenie umiejętności twórczych, oraz kształtowanie poprawnego i zarazem poetyckiego wyrażania swoich spostrzeżeń i uczuć w języku ojczystym. Konkurs skierowany był tak do młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych. W tegorocznej XIX-tej edycji wzięło udział w trzech kategoriach wiekowych 52 uczestników, wśród których zdecydowana większość to młodzież z miasta Jaworzna. Ogółem nadesłano 90 prac (wierszy) do konkursu. W tym roku nadeszły prace z Dąbrowy Górniczej, Nowej Huty, Kielc, Tychów, Chorzowa, Sosnowca, Piły, Suwałk i z Krakowa.
Ogłoszenie wyników odbyło się 20 października 2023r w klubie „Relax” gdzie zgodnie z protokołem Jury w składzie; Anna Adamus, Magdalena Gajocha-Kulpa, odczytane zostały wyniki konkursu.
Nagrodzone utwory zaprezentowali uczniowie III LO im.”Orła Białego” w Jaworznie. Następnie wręczone zostały nagrody w poszczególnych kategoriach;

Kategoria A;
I Laura Stasikowska godło - Lauren
II Natalia Kątny godło – Ex aequo
II Marcel Musialik godło - Podgrzybek
III Milena Trela godło - Anelim
Wyróżnienie - Lena Prędka oraz Mateusz Kasperkiewicz

Kat. B
I Nikodem Baran godło - Arnika
II Magdalena Helbin godło - Sheenani
III Łukasz Pasek godło - Strajp
Wyróżnienie - Oliwia Surmacz

Kat. C
I Paulina Wojciechowska godło - Beatrycze
II Dominika Świaczny godło - Brzoza
III Jan Gumbisz godło – Janko
Wyróżnienie - Tadeusz Charmuszko


Godnym zauważenia jest fakt, że konkurs cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem, a do pięknej rywalizacji nieustannie dołączają nowi uczniowie nie tylko z jaworznickich szkół.
Konkurs nasz, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem czego dowodem są powyższe statystyki oraz fakt, że całe rodziny chętnie uczestniczą i wspierają naszych laureatów co widoczne jest na oficjalnym rozdaniu nagród.


Czytaj dalej...

Szkoła KANA - Odblaskowa Szkoła


odblaskszkola1023 1W czwartek, 5 października w Szkole Podstawowej KANA odbyła się pierwsza impreza w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Konkurs jest organizowany przez Wojewódzką Komendę Policji i Kuratorium w Katowicach. Ma na celu zwrócenie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, w elementy odblaskowe.
Wszyscy uczniowie Szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Wykonane plakaty zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Uczniowie sami, w powszechnym głosowaniu wybrali najlepsze prace. Ich autorzy otrzymali odblaskowe nagrody:-)
Uczniowie i pracownicy Szkoły przygotowali w tym dniu odblaskowe stroje. Chętni wzięli udział w konkursie pt. „Pokaz mody - bądź odblaskowy”. Pokaz odblaskowej mody odbywał się na szkolnej scenie w dwóch kategoriach: odblaskowy strój j i strój ozdobiony odblaskami. Najlepsze pomysły w każdej grupie wiekowej zostały nagrodzone. Dopełnieniem konkursu, był pokaz mody sportowej i codziennej w kolorach odblaskowych i z elementami odblaskowymi przygotowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego :-)
Uczniowie, poprzez te działania, sami przekonali się jak ważne są odblaskowe elementy strojów, które noszą w drodze do szkoły i będąc uczestnikami ruchu drogowego. Trzeba bowiem zawsze świecić przykładem!

odblaskszkola1023 3odblaskszkola1023 4
odblaskszkola1023 1odblaskszkola1023 2odblaskszkola1023 2

Czytaj dalej...

Hipokryzja opozycji odmieniana przez przypadki...

jog a1Dorwać się i POdpiąć – pomysł PO na wybory. Kiedy trzeba było głosować za JOGiem, czyli Jaworznickim Obszarem Gospodarczym, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej na czele z głównym reprezentantem tej partii w Jaworznie, Saługą, martwili się o wycięte drzewa, płazy, grzyby, a nawet o pingwina pływającego na topniejącej krze na Grenlandii jeśli miałoby to jakiś związek z Jaworznem, ale nie kiwnęli nawet palcem w sprawie powodzenia JOGu.

Poseł Saługa od początku nie chciał tej inwestycji, a radni PO w mieście, jak przychodziło do decyzji to wyciągali karty do głosowania.

Takich przedstawicieli mieszkańcy wybrali.
Ciekawe, bo dziś zapewniają, że będą rozwijać JOG po rzekomo wygranych przez siebie wyborach.
Dziś widzą w tym szansę na gospodarczą przyszłość Jaworzna, szkoda że nie widzieli jej wcześniej i z niej szydzili.
No więc jak?
Jaworznicki Obszar Gospodarczy jest dobry, czy jest zły, a wycięcie drzew było złem, potępianym przez nich w czambuł?
Może zdecydowaliby się, za czym są?
Czy są za rozwojem swojego miasta, czy może raczej za wstecznictwem, któremu wtórują od lat? Czy potrafią wiarygodnie się określić w naszej rzeczywistości, czy tylko obracają swoje poglądy tak, jak im wygodniej, a raczej jak im wiatr zawieje?
Bo teraz zawiał wiatr, który przyniósł złe, pisowskie pieniądze dla Jaworzna na rozwój gospodarki w naszym mieście w kwocie już 350 milionów złotych.
No i bum.. teoria PO poszła w piach... będzie JOG... co teraz mówić?
Ależ ten PIS zły!
Dzięki niemu Jaworzno otrzymało już 12 i pół miliona złotych na remont ulicy Szczakowskiej oraz 22 miliony na budowę Nowoszczakowskiej.
Mało tego, PIS ukarał Jaworzno przeznaczeniem 8 – słownie ośmiu – milionów złotych na termomodernizację placówek zdrowotnych i oświatowych.
Deszcze pieniędzy, ale antycypując logikę Platformy, to może doprowadzić do niebezpiecznych podtopień jaworznickiej infrastruktury.
Jaworzno może sobie nie poradzić z „taką kasą”.
Pewnie funkcjonariusze PO wiedzieliby co z takimi pieniędzmi zrobić... ufff dobrze, że to tylko hipoteza a nie rzeczywistość...
A czyja to sprawka, ta rosnąca suma pieniędzy płynących do Jaworzna od rządu Prawa i sprawiedliwości?
A no taką gehennę zafundowała nam polityka lokalna tegoż Silberta i jego współpracowników, na każdej sesji Rady Miejskiej obrzucanych pomówieniami i atakowanych przez funkcjonariuszy i funkcjonariuszki opozycji jaworznickiej.
Do tej polityki dołączył się tenże Starzycki, główny reprezentant Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie, dzięki któremu wiele dobrego się w naszym mieście wydarzyło.
Co w tym czasie zrobił dla Jaworzna Saługa?
Może z tym pytaniem zostawimy Państwa, aby nie kompromitować kandydata z, jak to mówią, pustym, papierowym serduszkiem w okolicach żeber.
Pustym jak koszyk jego dokonań...
                                                                                         Drwal

Czytaj dalej...

Zmarł Jacek Gąsior

jacek gasior

Niespodziewanie spadła na Jaworzno wiadomość
o śmierci Jacka Gąsiora, znanego w całym mieście
i szeroko poza nim, artysty malarza, miłośnika sztuki, wychowawcy młodzieży, świetnego kolegi, człowieka dobrego, uczynnego, uśmiechniętego, ale nie zawsze docenianego w życiu. 

Módlmy się za Jego duszę. 

Czytaj dalej...

Piknik Rodzinny na Osiedlu Gigant

piknik gigant 71023 88 1600

Bardzo wesoło i zabawowo było dziś na Osiedlu Gigant, gdzie kolejny piknik rodzinny został zorganizowany z inicjatywy Pani Ewy Zuber - jaworznickiej radnej wraz z Panem Łukaszem Kolarczykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta.

Moc przygotowanych atrakcji wystarczyło na kilka godzin zabaw, konkursów i występów artystycznych na scenie. Rozstrzygnięto wcześniej przeprowadzone konkursy, rozdano nagrody a dla "kijaszków' przeprowadzono rajd Nordic Walking, w którym wzięli udział nasi seniorzy.

Na scenie wystąpili zarówno przedszkolaki, licealiści, jak i Panie zrzeszone w zespole śpiewaczym Jaworznianki.
Na przybyłych czekał słodki i ciepły poczęstunek, a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zachęcała do zdrowego tryby życia owocami.

Wszystko przebiegałoby w radości, gdyby nie incydent, którego autorami byli zwolennicy jednego z kandydatów w nadchodzących wyborach.
Impreza była z założenia całkowicie apolityczna, jednak kilka osób, działaczy opozycyjnych, w tym radne, z przyklejonymi pustymi papierowymi serduszkami z wyjątkową bezczelnością zaczęło lansować swojego kandydata i swoje poglądy, wręcz obrażając seniorki z jednego z klubów, wciskając się niewybrednie w obiektywy aparatów i telefonów, chcąc "zaistnieć", mimo tego, że mało kto zwracał na nie uwagę.
Z nachalnością wręczali ulotki polityczne nawet dzieciom. Do nich dołączyła kandydatka tej samej opcji z okręgu, która usiłowała wciskać obecnym swoje własne ulotki, ale zauważając, że jest tu niemile widziana odjechała swoim oklejonym jakimiś papierami samochodem.

Aż dziw bierze, że ludzie, którzy zarzucają miasto plakatami i banerami "partii oszustów", jak to mówi Pan Premier Mateusz Morawiecki, nie potrafią na własny koszt i według własnego pomysłu zaistnieć. W sumie co się dziwić - nie mają programu jak partia, więc tylko wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby się gdzieś wkręcić, aby zepsuć, zdezorganizować czyjąś dobrą zabawę i zupełnie apolityczne wydarzenie przeznaczone dla zwykłych mieszkańców. 
Na szczęście ludzie ci nie spotkali się ze szczególną sympatią uczestników pikniku i w końcu poszli sobie w swoją stronę. Zapewne będą teraz wrzucać do internetu swoje zdjęcia, podpinając się pod czyjąś inicjatywę. 
Dla umiejących się bawić, mamy sporą galerię zdjęć.


Czytaj dalej...

Koncert Jubileuszowy PSM w Jaworznie

szkmuz60lecie51023 17 1600W czwartek, 5 października, w Młodzieżowym Domu Kultury Jaworzno im. Jaworzniaków społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz świętowała 60-lecie istnienia.

W wydarzeniu udział wzięli: Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler oraz Pełnomocnik ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomasz Jewuła, którzy w imieniu Pawła Silberta - Prezydenta Miasta Jaworzna złożyli podziękowania i gratulacje dla kadry pedagogicznej, uczniów i nauczycieli .

Dyrektor Szkoły Muzycznej Anna Sieczkowska dziękowała wszystkim za wsparcie i podkreśliła znaczenie muzycznej pasji w życiu uczniów i absolwentów placówki.

Materiały tekstowe, zdjęciowe, graficzne, dźwiękowe, filmowe oraz ich układ w serwisie internetowym są prawnie chronione i stanową własność intelektualną ich autorów. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja, bez pisemnej zgody autor ów, jest zabroniona.


Czytaj dalej...

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego. Jaworznickie obchody

lotnicy170923 87 1600W niedzielę, 17 września, miały miejsce uroczyste obchody, które zgromadziły miłośników historii lotnictwa oraz osoby związane z Polskimi Siłami Powietrznymi. Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich. W tym roku obchody poświęcone były również upamiętnieniu 30. lecia ciągłości istnienia oraz 80. rocznicy objęcia dowództwa w Polskich Siłach Powietrznych przez gen. bryg. pil. Mateusza Iżyckiego. W wydarzeniu udział wziął Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek oraz Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny.

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego to nie tylko uroczystość, to symboliczna podróż przez historię polskiego lotnictwa, moment, w którym skupiamy się na naszych bohaterach i ich dziedzictwie. To ważne wydarzenie, które buduje most między przeszłością a teraźniejszością, ukazując nam nasze korzenie i inspirując do przyszłych lotów – mówi Prezydenta Miasta Paweł Silbert – Życzę dalszych osiągnięć, kontynuowania pasji oraz utrwalania dziedzictwa polskiego lotnictwa dla przyszłych pokoleń.




Czytaj dalej...

43 rocznica Porozumień Sierpniowych i Solidarności

mszasolidarnosc100923 16 160043 lata, to szmat czasu.
Ile się przez ten czas wydarzyło?

Ci, którzy wtedy byli dziećmi, dziś są już często rodzicami. Młodzież ówczesna, zdarza się, że dziadkami, starsi mają po 60, 70 i więcej lat... a ile osób już nie ma z nami?

Co by nam powiedzieli dziś, w rocznicę wielkiego zrywu narodu, który doprowadził do dzisiejszej pozycji Polski w Europie, w świecie, do wolności, z której możemy czerpać do woli? I choć są i tacy, którzy wolność zrozumieli nieco opacznie, i wydaje im się, że wolno zachowywać się według zasady "Hulaj dusza, piekła nie ma", to jednak większość, to ludzie rozsądni, umiejący uszanować to, co się ma.

Tym bardziej, że wolność, oprócz tego, że została nam dana, cytując słowa Papieża Jana Pawła II, wolność została nam również zadana. I z tego zadania powinniśmy stale się wywiązywać, i stale je rozwiązywać na nowo.

mszasolidarnosc100923 44 1600Bo prawo do wolności nie kończy się nigdy, ale wolność to coś, co mówiąc potocznym językiem wisi na włosku. Jeżeli ten włosek przypilnujemy, uszanujemy, wolność będzie nam dawać swoje owoce, ale jeśli zachłyśniemy się nią i zlekceważymy do niej szacunek... biada nam, oj, biada.

Msza święta rozpoczęła się o godzinie dwunastej wprowadzeniem do kolegiaty sztandarów organizacji związkowych zrzeszonych w Solidarności.

W ławach kościelnych zasiedli związkowcy: i ci, którzy tworzyli podwaliny pod wolną Polskę, i ci, którzy tamte chwile pamiętają słabo, ale wiedzeni rodzinnym wychowaniem i prawdą historyczną uzyskaną podczas nauki, dziś kontynuują dzieło.

"Solidarność", to związek zawodowy, ale Solidarność to coś więcej. Po pierwsze gdyby to miał być tylko związek zawodowy, to jego działanie nie doprowadziłoby do zmian zarówno w Polsce, jak i w całej Europie wschodniej. Inaczej pewnie wyglądałaby cała Europa, a można pokusić się o stwierdzenie, że cały świat, przynajmniej w pewnych wymiarach.

mszasolidarnosc100923 27 1600"Solidarność" to ruch społeczny, to wielka idea przedstawicieli kilku pokoleń Polaków, to organizacja, kóra nadała kształt podwalinom dzisiejszego życia publicznego, to symbol Polski, to w końcu słowo. Słowo wymawiane nie tylko z myślą o Polsce, ale w każdym momencie, kiedy mamy na myśli działanie dla czyjegoś dobra osobistego i dobra wspólnego.

Szykując się do strajków mających zapewnić pracownikom godziwe warunki życia i pracy, nie przypuszczano, że działania te przekształcą się w rewolucję obalającą totalitarny ustrój.
Przecież dopiero po pewnym czasie okazało się że można iść dalej, niż przewidywało to 21 postulatów ogłoszonych przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Gdańsku w sierpniu 1980 roku.
Przypomnijmy sobie te żądania.

1. Zalegalizowanie niezależnych od partii i pracodawców związków zawodowych.
2. Zagwarantowanie prawa do strajku.
3. Przestrzeganie zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji.
4. Przywrócenie do poprzednich praw ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 i studentów wydalonych z uczelni za przekonania, zniesienie represji za przekonania.
5. Podanie w środkach masowego przekazu informacji o utworzeniu MKS oraz opublikowanie jego żądań.
6. Podjęcie realnych działań wyprowadzających kraj z kryzysu.
7. Wypłacenie strajkującym zarobków za strajk, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).
8. Podniesienie zasadniczej płacy o 2 tys. zł.
9. Zagwarantowanie wzrostu płac równolegle do wzrostu cen.
10. Realizowanie pełnego zaopatrzenia rynku. Eksport wyłącznie nadwyżek.
11. Zniesienie cen komercyjnych oraz sprzedaży za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
12. Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz zniesienie przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego.
13. Wprowadzenie bonów żywnościowych na mięso.
14. Obniżenie wieku emerytalnego - dla kobiet do 50 lat, dla mężczyzn do 55, lub zapewnienie emerytur po przepracowaniu w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn.
15. Zrównanie rent i emerytur starego portfela.
16. Poprawienie warunków pracy służby zdrowia.
17. Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach.
18. Wprowadzenie płatnych urlopów macierzyńskich przez 3 lata.
19. Skrócenie czasu oczekiwania na mieszkania.
20. Podniesienie diety z 40 do 100 złotych i dodatku za rozłąkę.
21. Wprowadzenie wszystkich sobót wolnych od pracy.

mszasolidarnosc100923 49 1600Czy mamy wśród nich żądania uniezależnienia sie od Związku Radzieckiego? Czy mamy żądanie likwidacji PZPR? Czy jest tu cokolwiek o zmianie ustroju?
Mamy tu, niektóre wręcz bardzo ogólnikowe hasła, często nieporadnie sformułowane, dla wielu młodych ludzi dziś nie bardzo zrozumiałe, a większość z nich domaga się poprawy warunków życia i pracy w tamtym ustroju, w socjalizmie !
Ale od czegoś trzeba było zacząć. Władza nie miała innego wyjścia, jak tylko pójść na ugodę z narodem. Narodem zdesperowanym.
Porozumienia sierpniowe z robotnikami były dla rządzących koniecznością, bowiem uciszając oznaki niezadowolenia społecznego poprzez ich podpisanie, partia wiodąca mogła uśpić czujność wielkiego brata, który z zaniepokojeniem śledził wydarzenia w naszym kraju, co nie było dla niego szczególnie trudne, bo od czasów powojennych wszystko było tu czynione pod dyktando ZSRR, a ludzi swoich Kraj Rad miał tu pod dostatkiem.
Przed bezkompromisowym jego władcą, Breżniewem, w zasadzie nie mogło być tajemnic.
W wyniku nieciekawej sytuacji z punktu widzenia władz bloku wschodniego, PZPR uciszyła obawy, przewidując, że częściowe ustępstwa będą chwilowe i sytuacja powróci do tej sprzed strajków.

Nieco ponad rok trwał oddech niby to wolnością. Podczas tego roku niewiele się zmieniło w państwie. Owszem, utworzono Niezależne Związki Zawodowe, wprowadzono kartki na mięso, a potem na inne produkty, ale sytuacja ekonomiczna Polaków nie poprawiała się.

mszasolidarnosc100923 7 1600Stąd legalny związek zawodowy, wspierany przez inteligencję, doradców, formułował coraz to nowe postulaty, których władza zrealizować nie mogła, bo sytuacja ekonomiczna kraju była fatalna, a zza wschodniej granicy w stronę naszych władz płynęły żądania wprowadzenia w Polsce porządku.

No i nadszedł 13 grudnia 1981 roku, kiedy o północy zamilkły rozgłośnie radiowe, telefony, działacze związkowi zostali aresztowani, co nazwano, aby zamydlić oczy, internowaniem, a na ekranie telewizorów pojawił się generał Jaruzelski, który oświadczył z troską w głosie, że był zmuszony wypowiedzieć narodowi wojnę.

Na chwilę w sercach umarły nadzieje. Ale nadzieja ma to do siebie, że potrafi odżyć. I już w kolejnych miesiącach ci, którzy pozostali na wolności, zaczęli się organizować, tym razem w podziemiu.

Jednak działalność nie była łatwa. Władze z pomocą oficjalnych narzędzi, jakimi były służby milicji, SB, tajni agenci, wyszukiwały i tępiły z całą stanowczością jakiekolwiek przejawy działalności niezgodnej z linią polityczną partii komunistycznej.

To w latach 1981 - 1985 nastąpił szereg strasznych zdarzeń z morderstwem Grzegorza Przemyka, Księdza Jerzego Popiełuszki, skazaniem podziemnych działaczy na wieloletnie wyroki więzienia.
Do dziś ksiądz Popiełuszko jest symbolem walki i bezkompromisowości w głoszeniu prawdy. To właśnie w Jaworznie wystawia się relikwie Jego osoby w celi oddania im szacunku przez wiernych.


Czytaj dalej...

Piknik na Manhattanie

piknikosiedlowy090923 163 16009 września na Manhattanie odbył się imponująco zorganizowany piknik rodzinny połączony z otwarciem nowego elementu strefy relaksu obok hali targowej, czyli placu w egzotycznym stylu ze stolikami i zapleczem koniecznym do biesiadowania. 
Organizatorem - inicjatorem pikniku był Pan Maciej Stanek jeden z najbardziej aktywnych radnych obecnej kadencji. Pana Macieja widać i słychać wszędzie gdzie tylko potrzeba dobrej organizacji, wsparcia oraz pomocy dla potrzebujących. 
Nie szczędzi swojego czasu dla seniorów, niepełnosprawnych, żądnych kultury i rozrywki oraz pomocy w załatwianiu spraw urzędowych, czy zabieganiu o poprawę infrastruktury osiedlowej w swoim terenie wyborczym.
Tym razem zorganizował piknik oferujący mieszkańcom zarówno rozrywkę jak i elementy zdrowotne - badania, porady, zalecenia, ale i nie obyło się bez smacznego poczęstunku pieczonymi ziemniakami oraz wyrobami z grilla. 
Na scenie występowały Szczakowianki i tajemniczy gość o imieniu Alex. 
Nie udałoby się wszystko bez wsparcia Stowarzyszenia Kupców Manhattan w osobach prezesów Pana Andrzeja Kościańskiego, Pani Jadwigi Grzybek i Pana Stanisława Bigaja, radnych Teresy Kondoszek, Bernadety Palki, Dawida Domagalskiego, Mirosława Pieczary i Mariusza Kowalskiego.
Szczególnym gościem był Pan Dariusz Starzycki - partner wydarzenia. 
Istotnie wsparł całość Zastępca prezydenta Jaworzna Pan Łukasz Kolarczyk, w imieniu Pana Pawła Silberta - patrona honorowego,  a ze strony Miasta Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Zdrowia. W imprezie wzięli udział również prywatni przedsiębiorcy związani z szeroko rozumianą branżą medyczno - kosmetyczną. 
Była Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, MZNK ZLO i inne instytucje i osoby. 
Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z wydarzenia. 




Czytaj dalej...

Powracamy do dożynek

dozynki 270823 141 1600Już Jaworzno ochłonęło po dożynkach miejskich, może warto na chwilę powrócić do tego, co się działo na rynku w niedzielę, 27 sierpnia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii w której jest niemal 150 zdjęć ze wspaniałego miejskiego, a zarazem rolniczego święta.
Jaworzno to miasto ogromne obszarowo.ma około 150 kilometrów kwadratowych, czyli tyle co sam Waszyngton!

tak więc jest tu miejsce zarówno na typowo miejska architekturę i klimat, jak i na wiejskie, sielskie obrazki. 

Zobaczmy - zapraszamy do naszej GALERII - KLIKNIJ!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us