Menu
reklama

Maria MaterlaSmolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750Wiesław Więckowski Mariusz BurczyTeresa Kondoszek

reklama
reklama

Breaking news (285)

Cyrk Wictoria - Konkurs rozsztrzygnięty!

 

cyrknewwictDyskusja była bardzo burzliwa. Jurorzy brali pod uwagę pomysł, wartości artystyczne, użyte środki poetyckie i poczucie humoru i wkład pracy, zawarte w nadesłanych krótkich wierszykach.

W końcu niejednogłośnie, acz oczywiście większością głosów zapadła decyzja, że najfajniejsze wierszyki o Cyrku nadesłali, a dokładnie - nadesłały Panie:

Renata C.

Katarzyna F.

Agnieszka K,

Sylwia G Z

Cieszymy się, że nie zginęła chęć brania udziału w konkursach nie polegających wyłącznie na klikaniu, czy dawaniu "lajków". Tym bardziej brawo dla Pań. Na konkurs wpłynęło aż 13 wierszyków! mamy nadzieję, że podoba się Państwu taka forma zdobywania nagród. mamy nadzieje że jest satysfakcjonująca.

Wysyłamy do Państwa wiadomości e-mailem, a we wtorek skontaktujemy się z Paniami telefonicznie a wejściówki będą do odebrania w kasie Cyrku przed środowym seansem.

Czytaj dalej...

Witam Cię Polsko! Jaworzno przed i po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą w 1918 roku

witamciepolskozapW związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej Witam Cię Polsko! Jaworzno przed i po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą w 1918 roku. Otwarcie odbędzie się w piątek 12 października 2018 roku w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5. Wstęp bezpłatny.

Czytaj dalej...

Velostrada już jest codziennością w Jaworznie


velostrada0918 133 HDRVelostrada, czyli po naszemu rowerowa autostrada, pierwsza w naszym kraju, otwarta została z wielkim hukiem, który zapewne rozlegał się będzie jeszcze długo w mieście, bowiem zainteresowanie zarówno jaworznian, jak i przyjezdnych jest bardzo duże.

Już w dzień po, widziano w Jaworznie samochody z rejestracjami z odległych miast, z rowerami na dachach - goście przyjechali do nas, aby przejechać się na dwóch kółkach taką autostradą, o której mogą jedynie pomarzy.  A co będzie w weekend? Pewnie ruch, jak na Marszałkowskiej w stolicy.

Czytaj dalej...

Szczęśliwa siódemka dla Jaworzna - Prezydent Paweł Silbert zaprezentował program

 

konwpsilbert270918 1To naprawdę program imponujący. Ale nawet nie wielkością, nie ilością koniecznych do jego realizacji pieniędzy, choć one oczywiście pozostają rzeczą niezbędną, ale imponujący zakresem potrzeb, jakim ma sprostać, szczegółowością  konsekwencją i uwzględnieniem najważniejszych obszarów w którym miasto ma działać aby żyło się w nim dobrze, bezpiecznie komfortowo i... z dumą.
Jednocześnie jest to program długofalowy i sensownie zaaranżowany, przemyślany, w którym nie ma przypadkowości ani rzeczy niemożliwych do realizacji. nie ma wyjętych z kontekstu, pojedynczych propozycji, ale jest scalona wizja miasta nowoczesnego, które może stać się pionierem, wielu dziedzinach. W wielu kolejnych dziedzinach, bo przecież Jaworzno już dziś jest miastem wskazywanym jako innowacyjne, pionierskie.

Czytaj dalej...

Inwestycje wod-kan w dzielnicach

 

Faza V Budowa Kanalizacji w Jeleniu

Dziś przedstawiamy pierwsze z czterech podsumowań inwestycyjnych dokonań spółki wodociągowej w minionych latach, a przeprowadzonych dla mieszkańców poszczególnych dzielnic. Opisane inwestycje obejmują m.in. budowę, przebudowę, czy też wymianę sieci
wod-kan. Poniżej prezentujemy już zrealizowane i trwające zadania dla osiedli: Jeleń, Warpie, Bory, Byczyna, Pańska Góra, Podwale, Gigant.

Czytaj dalej...

Doceniona wyjątkowa postawa życiowa Wojciecha Błachnio

 

wojciechblachnio 4Podczas obrad Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie, w czwartek - 27 września br. jaworznianin Wojciech Błachnio otrzymał z rąk Posła na Sejm Dariusza Starzyckiego, nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej honorową odznkę Primus in Agendo.

Gratulacje odznaczonemu złożyli m.in. Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami: Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, Radni Rady Miejskiej w Jaworznie oraz zaproszeni goście.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie Jaworzno to My rozlicza akcję charytatywną

stjawtomyrolzlicz 960Sekundujemy corocznie działaniom Stowarzyszenia "Jaworzno to My, które oprócz działania dla miasta, ma w swoich celach pomoc potrzebującym. Głównymi adresatami działań Stowarzyszenia są mieszkańcy Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Jaworznie, czyli popularnego Domu Dziecka.

Akcja zbierania środków na letni wypoczynek dzieci i młodzieży trwa do wakacji, a w ich czasie pieniądze zostają wydane na sfinansowanie wyjazdów na obozy, i wycieczki, nawet zagraniczne.

Zaprezentowana grafika ilustruje wielkość zebranych w tym roku środków i cele na jakie zostały wydane.
Gratulujemy, popieramy i życzymy kolejnych dobrych lat, w których dzieciaki będą mogły radośnie spędzić wakacje.

Wspomnijmy koncert III Koncert Charytatywny na rzecz Domu Dziecka w Jaworznie - wielka rzecz!

 

 

 

 

Czytaj dalej...

Dotacje do termomodernizacji, wymiany pieca, okien, dachu. Wielki program rządu

czystepowietrze0918Pierwsza w historii tak wielka akcja rusza. Rozmiar i zakres oraz programu rządowego dotyczącego ograniczenia niskiej emisji porównuje się tylko z programem 500 plus.

Ogromne pieniądze uruchomione przez rząd RP w celu poprawy jakości naszego życia poprzez ograniczenie niskiej emisji czyli substancji, które podczas spalania wydzielają się z naszych kominów i powodują zagrożenie zarówno dla przyrody nas otaczającej, jak i nas samych.

Prezentację programu dal zainteresowanych jaworznian przygotowało Ministerstwo Środowiska we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a popołudniowe spotkanie zorganizował Poseł na Sejm, Pan Dariusz Starzycki

Czytaj dalej...

Wybory samorządowe w Jaworznie. Partie ujawniają kandydatów

 

kandydaci2018Kandydaci na radnych dwóch ugrupowań znani.
Po gorącym okresie zbierania podpisów poparcia na listach ugrupowań, nastąpił czas rejestracji list kandydatów na radnych.

Wielki sukces ogłosiła partia Prawo i Sprawiedliwość, która zebrała niemal 5 tysięcy podpisów, dystansując innych o "pięć długości".

To zapewne jest sporym dowodem poparcia partii, która obecnie rządzi w kraju, legitymując się wielkimi sukcesami w zasadzie wszystkich dziedzinach kierowania państwem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS