Menu
...
reklama

Breaking news (316)

Konkurs na ferie zimowe - Stowarzyszenia ,,Jaworzno to My"konkurslaser1

 

Stowarzyszenie ,,Jaworzno to My" zaprasza do wzięcia udziału w konkursie. Konkurs bardzo łatwy i przyjemny a nagrody do wygrania bardzo atrakcyjne. Wystarczy polubić post konkursowy oraz odpowiedzieć w komentarzu na pytanie ,,Z czym kojarzą Ci się ferie zimowe?". Do wygrania podwójne zaproszenie do Laserowego Centrum Rozrywki laserhouse. Zapraszamy do wzięcia udziału!
Post konkursowy znajduje się tutaj:

https://www.facebook.com/jaworznotomy/photos/a.192187054614223/542941576205434/?type=3&theater


konkurslaser2

Czytaj dalej...

Wspólnota Betlejem gościnnie w kolegiacie
betlejemkolegiata20219 19Niedawno, podczas obchodów Światowych Dni Ubogich w Jaworznickim Betlejem ogłoszono kolejny niezwykły pomysł, w jaki będą zaangażowani mieszkańcy, a który trzeba będzie sfinansować.

betlejemkolegiata20219 11Mieszkańcy Wspólnoty postanowili uhonorować Włodka, który żył tutaj 7 lat, a jego głównym zajęciem, które wykonywał niezwykle sumiennie i staranie było utrzymanie czystości otoczenia Domu Betlejem. Wszystkie chodniki były pozamiatane z liści, kurzu i innych zanieczyszczeń, a w zimie odśnieżane.

Włodek doczeka się pomnika. Będzie to zarazem pomnik jego samego, we własnej osobie, jak i symbol - symbol bezdomnego.

Kogoś, kto jest godzien szacunku tak, jak każdy inny człowiek, jest równy przez Bogiem, ja inni ludzie, a często swoją postawą, zasługuje na taki sam, albo i na większe poważanie, niż tak zwani obywatele godni czci.

betlejemkolegiata20219 28Betlejem nie stoi jednak na rogu ulicy i nie wyciąga ręki po pieniądze. Betlejem zapracowuje ciężko na każdą złotówkę, tworząc ikony, ceramikę ozdobną, bądź użytkową i sprzedaje te cacka, które są niewątpliwą ozdobą każdego miejsca, w którym się znajdą.

Czy to jest ściana w pokoju, na której wisi ikona, czy samochód z zawieszką na lusterko, Lodówka z magnesikiem, czy też łazienka, gdzie znaleźć może miejsce mydelniczka.

Niedziela należała do nich, do mieszkańców i księdza Mirka Toszy, którzy w sali Księdza Kowalczyka, wystawili swoje dzieła, w oczekiwaniu na mieszkańców, którzy zakupią je. I po każdej mszy świętej w sali robiło się ciasno, a sztuka znajdowała swoich właścicieli.

W międzyczasie ksiądz Mirek opowiadał o działalności Betleje i wyświetlał filmy o Wspólnocie.

I nam udało się spędzić kilkadzisiąt minut w tym wybornym towarzystwie. Dzięki temu mamy małą galerię zdjęć - zapraszamy do obejrzenia.

 
 
 
 
Czytaj dalej...

Czy stawom Makowiska grozi katastrofa ekologiczna?


audycja10219 1
bobry1 4Spokojne dotychczas miejsce, gdzie wędkarze z Koła nar 19 Jaworzno - Miasto zarybiali stawy, gdzie przyjeżdżali amatorzy amatorskiego połowu ryb z wielu okolicznych miast, może przestać istnieć.

Już w jesieni 2018 roku dało się zauważyć niepokojące skutki działalności dzików, które bezwzględnie ryją tern wokół stawów, w tym groble, nasypy i brzegi dzięki którym woda w zbiornikach utrzymuje swój stały poziom.
Ale dziki niszczą powierzchnię lądu i to jeszcze nie jest taka tragedią, choć brzegi pozostają po ich ryciu niezwykle mocno spulchnione, co ułatwia niszczenie brzegów innym żyjątkom.

bobry1 9Niestety w okolice Makowisk wprowadziły się bobry, które tworzą wokół zbiorników swoje jamy, domki i korytarze. Fragmenty opisu działalności bobrów zaczerpnęliśmy z portalu bobry.pl.

"Działalność inżynieryjna bobrów jest wywołana potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Stały i podwyższony poziom wody pozwala na ukrycie podwodnych wejść do schronień - domków (żeremi) i nor, umożliwia zatopienie magazynów pokarmu na zimę, skraca drogę ucieczki w przypadku żerowania bobrów na lądzie.

W przypadku, gdy brzegi cieków lub zbiorników wodnych są wystarczająco wysokie a grunt jest wystarczająco zwięzły, bobry kopią nory.

bobry1 17Często są one bardzo skomplikowane i wielopoziomowe z mnóstwem komór, a długość korytarzy może dochodzić do kilkudziesięciu metrów. Ujście korytarzy także znajduje się pod wodą, natomiast na brzegu można natknąć się na ujście kanałów wentylacyjnych.

Ponieważ nory często zawalają się od góry, bobry łatają powstałe dziury wysuwanymi od wewnątrz gałęziami i mułem.

Później nanoszą materiał z zewnątrz i powstaje coś pośredniego między norą i żeremiem - noro-żeremie.

bobry1 12Bobry kopią kanały w celu ułatwienia transportu pożywienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa (szczególnie jest ich dużo w przypadku zwiększonej presji człowieka lub drapieżników). Są zazwyczaj wypełnione wodą a ich długość może dochodzić do kilkuset metrów, szerokość zaś do kilku metrów."

Zarząd jaworznickiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego zastanawia się co w tym wypadku robić. Bobry są zwierzętami chronionymi, więc na pewno nie można pozbyć się ich z pomocą myśliwych.

Potrzeba jednak jakoś zapobiec degradacji pięknych stawów i katastrofie, której skutków nie będzie się dało odwrócić.

bobry1 19Informacja została złożona zostanie w okręgowym PZW w Katowicach i zapewne trafi również do nadleśnictwa, w którego zasobach własnościowych są stawy Makowiska. (Koło PZW jest gospodarzem wód).

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kanałami, które bobry wykopały może odpłynąć całkowicie woda ze stawów na tereny zlokalizowane w bezpośredniej bliskości, ale poniżej poziomu wody w akwenach, co spowoduje obumarcie fauny i likwidacją jednego z najciekawszych łowisk w Jaworznie.

Co dalej? Na pewno będziemy obserwować sytuację, tymczasem przedstawiamy zdjęcia jam i zapadlisk w groblach.

Czytaj dalej...

Masz stare auto? Sprawdź, jak nie płacić OC!

 
 

maszstareauto1Jeśli jesteś posiadaczem starego samochodu, możesz uniknąć płacenia OC.

Uwaga jednak! Jest to wyjątek od reguły i bynajmniej nie oznacza, że możesz zaniechać opłacania obowiązkowej polisy i bezkarnie jeździć po mieście.

Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, z czym związane jest posiadanie starego samochodu i kiedy rzeczywiście nie musisz wykupywać ubezpieczenia OC.Ubezpieczenie OC a jeżdżenie starym samochodem

Niech to wybrzmi jasno i wyraźnie: każdy posiadacz samochodu, który zamierza się nim poruszać po drogach, musi wykupić ubezpieczenie OC. Sytuację tę reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

W popularnym obiegu przyjęło się mówić, że absolutnie każdy posiadacz samochodu musi mieć ważne ubezpieczenie OC, jednak to nie do końca prawda. Zwolnieni są właśnie posiadacze starych samochodów. I znów: nie wszyscy. Póki co brzmi to może skomplikowanie, zaraz jednak wszystko wytłumaczymy. Niektórzy kierowcy mogą uniknąć wykupywania rocznego ubezpieczenia OC, a na przykład kilka razy w roku zdecydować się na 30-dniowe. Przeczytaj o tym więcej: Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?
maszstareauto2

Stary samochód, który musi mieć ubezpieczenie OC, to…

Na pewno miałeś w życiu sąsiada, który zaniedbał swoje auto, przestał go używać, porzucił. Stało na podwórku lub pod drzewem, pokrywało się rdzą, a karoseria jaśniała od promieni słonecznych. Ktoś ukradł koła, ktoś inny wybił szybę. Takich aut widzi się zaskakująco dużo.

Dlaczego „zaskakująco”? Ponieważ w świetle prawa posiadacze tego rodzaju starego samochodu są zobowiązani do opłacania za niego składek OC. Nikogo nie obchodzi, czy pojazd nadaje się do jazdy. Skoro nie został wyrejestrowany, w świetle prawa znaczy, że działa.

Wobec tego posiadacze zniszczonych starych samochodów nie tylko mają zagracone podwórko, ale jeszcze tracą pieniądze. Jeśli jakimś sposobem udało im się uniknąć ponoszenia wydatków, w każdej chwili mogą otrzymać grzywnę wysokości kilku tysięcy złotych za brak ważnego OC. By uniknąć nieprzyjemności, wystarczy udać się do punktu złomującego, oddać tam pojazd, uzyskać dokument potwierdzający zezłomowanie i udanie się do Urzędu Komunikacyjnego celem wyrejestrowania starego samochodu. Nigdy więcej płacenia OC za grata!
maszstareauto3

Stary samochód, który nie musi mieć ubezpieczenia OC, to…

Całorocznego ubezpieczenia OC nie potrzebuje właściciel starego samochodu zarejestrowanego jako zabytek. By dokonać takiej rejestracji, auto musi mieć co najmniej 25 lat, wyjść z produkcji minimum 15 lat termu i w większości składać się z oryginalnych części. To jedne z najważniejszych wymogów zakwalifikowania starego samochodu jako zabytku.

Ale sama rejestracja nie wystarczy. Zwolniony z opłacania OC będziesz tylko w sytuacji, w której nie będziesz poruszał się swoim starym samochodem po drogach. Niektórzy właściciele przez większość roku trzymają swoje cacko w garażu, pielęgnując je, oglądając i zapraszając przyjaciół do podziwiania. Tylko raz lub dwa razy w roku wsiadają za kółko, aby dotrzeć na konwent właścicieli starych samochodów. Wówczas muszą wykupić OC, jednak wystarczy im krótkoterminowe, np. 30-dniowe.

Czytaj dalej...

Archetti Co słychać?

archetticoslychac1Archetti Co słychać? - to tytuł foldera, który od stycznia będzie ukazywał się w przestrzeni miejskiej. Jego zawartość będzie obejmowała wydarzenia i zapowiedzi wydarzeń odbywających się w siedzibie i z udziałem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna Archetti oraz w Centrum Kultury w Jeleniu. Koncerty, spotkania, spektakle, zajęcia i warsztaty czyli wszystko, co oferuje jednostka będzie dostępne w tej nowej formie w wersji papierowej.

W czasach kiedy wydaje się, że media społecznościowe zdobyły świat, jednak większość społeczeństwa nie jest w tych mediach zarejestrowana i korzysta z tradycyjnych, czy to papierowych, czy też elektronicznych, ale bardziej uporządkowanych i wolnych od pobieżności i zdawkowości stron statycznych, w których jest miejsce i na felieton, i na spokojną obszerniejszą relację, informację, do której można w każdej chwili wrócić, czy zatrzymać się i zastanowić.

Folder będzie ukazywać się początkiem trzeciej dekady każdego miesiąca.
Folder będzie można pobrać w Urzędzie Miejskim, Bibliotece, Teatrze Sztuk oraz w siedzibie Archetti.

Zapraszamy do pobrania foldera - wystarczy kliknąć ARCHETTI CO SŁYCHAĆ?

 

 

 

archetti co slychac 2

 

Czytaj dalej...

Siciziowanie - koszmarna maniera wymowy u nastolatek


mowiepoprawnieInfanytylizm komunikacji niesprzyjający budowaniu autorytetu - mówi logopeda.
Patologia, która nie jest wadą wymowy ale rodzajem powielanego obrzydliwego błędu w wymowie, który nastolatkom, czy nawet już dorosłym osobom wydają się modne, cukierkowe, takie "fajniusie". niestety w języku polskim w naszej mowie mamy ś, ć, ź, a nie si,  ci, zi.

Zwróćmy uwagę naszym dzieciom, wnukom, na to, że jeśli nawet chcą być dziś księżniczkami, to z taką wymową, królowami na pewno za kilka lat nie będą - mówi polonista.
Wysłuchajmy fragmentu audycji na ten temat. - Program 3 Polskiego Radia, audycja poranna 22 01 2019. 

Pozytywnym przykładem walki z takimi manierami w mowie jest reakcja jurorów konkursów recytatorskich wokalnych, czy też oratorskich, którzy bezwzględnie dyskwalifikują osoby posługujące się tymi modnymi "siciziami". Niestety, zbyt rzadko rodzice, czy tez nauczyciele zwracają na to uwagę swoim dzieciom. Czy problem widzą nauczyciele, którzy w pierwszym rzędzie powinni czuwać nad poprawnością językową swoich wychowanków? tego nie wiemy, ale widząc plagę "sisciziowania", problem jest chyba bagatelizowany.


mowiepoprawnie1

Czytaj dalej...

Wodociągowe plany na 2019 rok

 

 

Plan Działań 2019wodociagi
Z Nowym Rokiem z nowym, pewnym krokiem. Wodociągowe plany i założenia inwestycyjne na 2019 rok już się ukształtowały i nabrały następującej formy.

Oprócz trwającej i prowadzonej modernizacji oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb, ważnym
i kluczowym przedsięwzięciem będzie dokończenie inwestycji sanitarnej w Byczynie oraz rozpoczęcie budowy kanalizacji w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. W pierwszym kwartale 2019 ponownie ogłoszony zostanie przetarg na to nie małe zadanie. Zarówno Spółce, jak
i mieszkańcom zależy, aby inwestycja w Dąbrowie została wykonana w terminie.
Zakres zaprojektowanej kanalizacji obejmuje bowiem około 20 km sieci sanitarnej dla ponad 550 posesji oraz dodatkowo modernizację 19 kilometrów sieci wodociągowej. Realizacja inwestycji jest elementem projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza VI” – tłumaczy rzecznik jaworznickich wodociągów Sławomir Grucel.

W przedsiębiorstwie trwają również prace nad dokończeniem robót wodociągowych
w osiedlu Podwale, w ulicy Ciężkowickiej, robót wod-kan w ulicy Wiosny Ludów i w rejonie Jeleń Rynek, a także nad kolejnym etapem wymiany sieci wodociągowej w os. Gigant.
W nowych planach i zadaniach na rok 2019 znalazła się również budowa kanalizacji w ulicy Kruczej i Tylnej, Upadowej i Zubrzyckiego. Przygotowywane są również przedsięwzięcia projektowe mające na celu opracowanie projektów budowlano – technicznych pozwalających wybudować sieć sanitarną w osiedlu Cezarówka, Jeziorki, i Wilkoszyn. Przygotowanie projektu nie należy mylić z wykonaniem. To może nastąpić dopiero po 2021 roku – dodaje Grucel.

W nowym roku, jednak nie wcześniej niż na wiosnę, ruszy proces i akcja podłączania mieszkańców osiedla Byczyna do kanalizacji sanitarnej. Sukcesywnie rozbudowywany będzie również system monitoringu sieci wodociągowej, dla lepszej kontroli i analizy przepływów wody produkowanej i wtłaczanej do sieci. Niezmiennie oprócz powyższych, cały czas spółka wodociągowa będzie produkować wodę dla mieszkańców oraz stać na straży jej jakości.

 

 

Plan Działań 2019wodociagiab

Czytaj dalej...

Przeciwtrądzikowa terapia IPL – na czym polega i kto może z niej skorzystać?


przeciwtradzikowa terapia ipl na czym polega i kto moze z niej skorzystacKuracje przeciwtrądzikowe stanowią odrębną grupę zabiegów, które są współcześnie przeprowadzane w większości gabinetów kosmetycznych i dermatologicznych. I już samo to mówi wiele o tym, z jak bardzo rozpowszechnionym problemem mamy do czynienia. Wśród dostępnych zabiegów znajduje się m.in. redukowanie trądziku przy użyciu aparatury IPL. I jest to z pewnością jedna z najpopularniejszych terapii tego typu.

Nie jest prawdą, że trądzik to problem występujący wyłącznie w okresie dojrzewania, głównie na skutek zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu. Coraz częściej borykają się z nim przecież osoby dorosłe – nawet po 40. roku życia. Wszystko przez to, że przyczyną powstawania nieestetycznych zmian skórnych mogą być także zła dieta, stres czy predyspozycje genetyczne. Natomiast terapia IPL sprawdza się znakomicie w szczególności przy redukowaniu trądziku zapalnego. I co najważniejsze, w tym przypadku widoczne efekty są osiągane bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Czytaj dalej...

Szkoła jak marzenie! KANA

kana dni otwarte 2019 1a
Dlaczego "szkoła jak marzenie"?

Przede wszystkim dlatego, że nasi uczniowie każdego dnia nie chcą wychodzić ze szkoły. Ciągle słyszymy jak mówią do rodziców: za wcześnie po mnie przyjechaliście, mamy jeszcze takie fajne zajęcia. Chcę zostać! To dla nas ogromnie motywujące i miłe.

Skąd taki entuzjazm wśród dzieci?

Przede wszystkim z dwóch powodów: po pierwsze - mamy nauczycieli, którzy naprawdę pracują z pasją i są autentycznie zaangażowani w pracę z dziećmi. Po drugie - oferujemy naszym uczniom bardzo bogaty wachlarz zajęć dodatkowych, zarówno artystycznych, "techniczo-inżynierskich", jak i ruchowych. Każde dziecko znajduje coś dla siebie. Nie bez znaczenia są też liczne wyjścia i wyjazdy edukacyjne. Dlatego też szkoła nie kojarzy się dzieciom z długimi, trudnymi lekcjami, a z ciekawymi zajęciami, które ich rzeczywiście interesują.

Co jeszcze odróżnia Waszą szkołę od szkół publicznych?

W związku ze szczególnym charakterem naszej szkoły i zastosowaniem niektórych metod, zaczerpniętych z pedagogiki Marii Montessori, mamy możliwość elastycznego prowadzenia zajęć. Nie używamy dzwonków - bywa, że lekcje trwają dłużej lub krócej, bo dostosowujemy czas pracy do możliwości dzieci w danym momencie, tak by pracowały najbardziej efektywnie.

Większość zadań domowych dzieci odrabiają jeszcze w szkole, więc rodzice mają mniej dodatkowych obowiązków, a dzieci czas po południu na inne zajęcia lub na rozrywkę i odpoczynek.

Mamy kilkuosobowe klasy, dlatego nauczyciel może poświęcić czas każdemu uczniowi z osobna.

Niektóre zajęcia odbywają się w grupach wielorocznikowych, w których młodsi uczą się od starszych, a starsi pomagają młodszym.

To wszystko powoduje, że atmosfera w szkole jest rodzinna, każdy zna każdego, a do tego autentycznie się lubimy, co ma kapitalne znaczenie, jeśli chodzi o aspekt wychowawczy szkoły.

Co z Pani punktu widzenia jest najistotniejsze w tworzeniu takiej szkoły?

Niewątpliwie najważniejsze jest tworzenie nowej jakości w edukacji. Jest to proces niełatwy i długotrwały, ale dzień po dniu staramy się tworzyć szkołę, do której sami chcielibyśmy chodzić. Jednym z głównych naszych celów jest zmiana myślenia o nauce i szkole jako o przykrym obowiązku. Obserwacja małych dzieci pokazuje, że są one w naturalny sposób zainteresowane otaczającym je światem. Chcą wszystkiego dotknąć, polizać, obejrzeć - w ten sposób poznają swoje otoczenie, a potem..... idą do szkoły i cała ciekawość świata znika. Naszą ambicją jest, by podtrzymać w dzieciach tę naturalną radość i zainteresowanie światem, co przekłada się w dalszych latach na chęć zdobywania wiedzy. To jest klucz do pełnego rozwoju człowieka.

A jak wygląda metoda nauczania w Waszym liceum?

W szkole średniej, gdy mamy do czynienia z niemal dorosłą młodzieżą, jeszcze mocniej stawiamy na samodzielność i odpowiedzialność uczniów. Stosowana przez nas metoda Indywidualnego Nauczania Symultanicznego pozwala każdemu na naukę we własnym tempie i zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami i możliwościami, a także eliminuje niezdrową wśród uczniów rywalizację. Nasze liceum jest zupełnie inne niż wszystkie dotąd nam znane. Uczniowie, sami planując swój dzień nauki, mają szansę na maksymalne wykorzystanie czasu w szkole, zyskując go na liczne swoje aktywności pozaszkolne, mają też możliwość swobodnego konfigurowania rozszerzeń, a że metoda nauki przypomina system akademicki, fantastycznie przygotowuje ich do studiów. Najważniejszą jednak wartością jest to, że w ramach tak prowadzonego nauczania młodzi ludzie uczą się uczyć! To umiejętność nie do przecenienia w czasach, gdy kilkakrotnie w dorosłym życiu musimy zmienić miejsce pracy, a nawet wykonywany zawód. Nasi absolwenci mówią nam jak ogromne znaczenie dla ich dalszej edukacji miało zdobycie tej umiejętności samodzielnego i efektywnego uczenia się. Nie muszę chyba dodawać, że wszyscy nasi uczniowie zdają pomyślnie egzaminy końcowe, znajdując się wysoko w rankingu szkół naszego województwa! Taka metoda nauki po prostu musi przynosić efekt!

Jak wygląda rekrutacja?

Prowadzimy zapisy do wszystkich klas szkoły podstawowej oraz do liceum.

Na naszej stronie internetowej można zarezerwować miejsce w szkole. Potem jest czas na spotkanie - albo podczas dni otwartych, albo w innym, dogodnym momencie. Podczas takiego spotkania można szkołę obejrzeć i zapoznać się z pełną ofertą. Zapraszamy do odwiedzania nas w Jaworznie i w Sosnowcu, w ramach dnia otwartego, bowiem wówczas jest możliwość porozmawiania nie tylko ze mną czy nauczycielami, ale też z uczniami i ich rodzicami, którzy najlepiej opowiedzą o własnych odczuciach i doświadczeniach. Poza tym dzień otwarty to takie nasze święto szkoły i okazja, by razem bawić się i uczyć. Zawsze przygotowujemy szereg ciekawych zajęć - dla naszych uczniów oraz tych wszystkich, którzy chcą nas poznać.

Zapraszamy zatem na Dni Otwarte:

  • w szkole podstawowej - 6 lutego, godz. 17.00, Jaworzno, ul. Chopina 40,
  • w liceum - 31 stycznia, godz. 17.00, Sosnowiec, ul. Legionów 10.

I jeszcze słowo zachęty.....

Warto starannie wybrać szkołę podstawową dla swojego dziecka, bo jak mówiła Maria Montessori: „Okres wczesnego dzieciństwa jest bez wątpienia najbogatszy. (...) Straty tego czasu nie da się odnowić.”

W dzisiejszych czasach umiejętność samodzielnego i szybkiego zdobywania wiedzy wyposaży człowieka na całe dalsze życie i da mu swobodę wyboru zawodu, miejsca pracy i sposobu życia. Szkoła średnia stawiająca na te zdolności jest szkołą na miarę współczesnego świata.

Daj sobie szansę na edukacyjną przygodę! Dołącz do nas

Więcej informacji na stronie: www.kana.edu.pl lub pod tel. 32 363 10 30.

  dr Magdalena Kielska                       

Dyrektor                       

Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA                       

kana dni otwarte 2019 1

Czytaj dalej...

Noworoczne spotkanie opłatkowe - zaprosił Marszałek Dariusz Starzycki


spotknowormarszalek 1 2

Na tradycyjne spotkanie noworoczne, połączone z opłatkiem i wzajemnie składanymi życzeniami zaprosił Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki.
Szef jaworznickich struktur Prawa i Sprawiedliwości trzy lata sprawował mandat Posła Na Sejm Rzeczypospolitej, a po wyborach w listopadzie 2018 roku został wybrany przez Sejmik Województwa Ślaskiego na Wicemarszałka.

spotknowormarszalek 121W spotkaniu udział wzięło szereg zaproszonych gości, w tym Poseł do parlamentu Europejskiego, Pani Jadwiga Wiśniewska, Wojewoda Śląski, Pan Jarosław Wieczorek, Radna Sejmiku, Pani maria Materla, Posłowie na Sejm VIII kadencji, prezydenci i burmistrzowie zaprzyjaźnionych miast, oraz władze Jaworzna z Prezydentem, Panem Pawłem Silbertem na czele.

Przybyli jaworzniccy radni PiS i JMM oraz członkowie i sympatycy obu ugrupowań koalicyjnych w jaworznickiej Radzie Miejskiej.

Najznamienitsi uczestnicy spotkania zabrali głos podsumowując ubiegłoroczne wydarzenia związane z wyborami samorządowymi i sukcesem, jakim było zwycięstwo w kluczowych dziedzinach polskiej samorządności oraz wyrażając wiele wyrazów uznania dla samorządowców i parlamentarzystów ale i dla szeregowych członków Prawa i Sprawiedliwości, bez których trudno byłoby mówić o reformowaniu kluczowych dziedzin służących funkcjonowaniu państwa polskiego.

spotknowormarszalek 29Szczególnie wyróżniły się słowa Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, która wyjątkowo emocjonalnie i z troską o prawdziwe wartości, jakie winny stanowić kanwę funkcjonowania Państwa w dzisiejszej Europie, mówiła o przyszłości i czekających kraj w tym roku dwóch ważnych wyborach.

 Pierwsze to wybory do Parlamentu Europejskiego w maju oraz do do parlamentu krajowego w jesieni.

Dziękując za poparcie i wsparcie, Pan Dariusz Starzycki zadeklarował ścisłą współpracę samorządu śląskiego z miastami województwa w tym oczywiście z władzami Jaworzna.

spotknowormarszalek 48Otrzymał w swoich słowach poparcie Wojewody Śląskiego, Pana Jarosława Wieczorka oraz deklaracje współpracy ze strony Prezydenta Pana Pawła Silberta, ale i ze strony związkowej, którą reprezentował Pan Waldemar Sopata Szef Jaworznickiej Solidarności i zarazem członek Komisji Krajowej związku.

Przy okazji spotkania odbyło się błogosławieństwo udzielone przez Księdza Prałata Eugeniusza Cebulskiego, a po tym akcie wszyscy zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne wyrażając nadzieję na kontynuację rozpoczętych inicjatyw, projektów i zadań.

UWAGA! Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń finansowych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us