Menu
reklama

Breaking news (374)

Uważaj na oszustwa „na ZUS”zusa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do swoich klientów o ostrożność przy otwieraniu i odpowiadaniu na maile, które wydają się być korespondencją z ZUS. Dokładnie zwracajmy uwagę na adres, z którego przychodzą maile.

Po kilku miesiącach spokoju, oszuści podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie podjęli aktywność w internecie. W ostatnich dniach dość liczna grupa klientów Zakładu, w różnych częściach kraju, otrzymała maile z informacją o pilnej konieczności spłaty zaległości składkowych. Część maili sugeruje ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych ZUS ZUA, który jest załącznikiem do maila. Umieszczone w stopce korespondencji logotypy (ZUS i PUE – Platforma Usług Elektronicznych) sugerują, że nadawcą jest sam Zakład. Gdy jednak przyjrzymy się dokładnie adresowi nadawcy, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że korespondencja elektroniczna nie pochodzi z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie oszuści posługują się dwoma adresami: składki@ubezpieczenia.pl i zus.@zua.pl. Jak widać żaden z adresów nie ma stosowanego przez Zakład rozwinięcia „zus.pl”. ZUS nie stosuje też w swoich adresach mailowych rozwinięcia „gov.pl”, które to pojawiało się przy wcześniejszych próbach oszustw.

- Przypominamy, że kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji, gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych i wyraził zgodę na taką formę kontaktu. Ostrzegamy naszych klientów, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem:
22 560 16 00.

Beata Kopczyńska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa śląskiego

zus2019

Czytaj dalej...

Gdzie znaleźć informacje o kandydatach i ich programach?

 

 

wybory19a

Z internetu korzysta około 77 % Polaków, czyli około 30 milionów, co mniej więcej wyklucza nieletnich i bardzo wiekowe osoby.
Fejsbuk zdominował nasze życie. Szkoda, że zdominował również życie polityczne, a przecież to tylko część internetu.
Jeśli liczba lajków i uśmiechów zarówno emotikonów, jak i uśmiechów kandydatów, przełoży się na wynik wyborczy, to tylko poddać się i przyznać, że to wielka siła medialna.

Ale jak na razie konto na fejsie ma niestety tylko około 16 milionów Polaków z czego tylko ok 80 % loguje się tu codziennie. Czyli około 12 milionów, w tym niepełnoletni -  nieuprawnieni do głosowania.
A tych, z czynnym prawem wyborczym w Polsce jest również 30 milionów - część z nich zobaczy banery na rurkach, część fotki na fejsie, a co z tą ponad połową Polaków, do których kandydat powinien dotrzeć w jakikolwiek sposób.

Są portale, o których tak naprawdę kandydaci zapomnieli, a jest ich w Jaworznie niewiele, bo dwa, w porywach trzy komercyjne jednak stanowią znaczącą siłę przekazu.

Ze startujących jaworznian w wynikach wyszukiwania w Googlach - pierwsza strona - artykuły związane z wyborami dotyczące poszczególnych kandydatów plasują się na takich miejscach: (wykluczamy portale zbiorcze niezwiązane z miastami i sondaże) Fraza - Imię i nazwisko, a w pozyji drugiej fraza - imię, nazwisko i "Jaworzno" (dane sprzed 2, 3 dni,  mogą dynamicznie ulegać zmianom)

Wojciech Saługa - 1 - 1
Maria Materla - 6 - 3
Marcin Kozik -  8 - 3
Wacław Chudzikiewicz  - 8 - bd
Łukasz Curyło - 13-  2
Artur Jakóbik - 15 - 5
Marcin Zapart - bd - bd
Janusz Ciołczyk - bd - bd

Czy statystyka całego kraju przekłada się na Jaworzno?
Czy co najmniej około 50 % jaworznian nie znajdzie informacji o kandydatach wpisując ich nazwisko w Googlach i znajdując choćby krótką wizytówkę z podstawowymi informacjami o kandydacie?
Czy nie poczyta o zamiarach, planach programie kandydata w razie wyboru do parlamentu?

Czy kandydaci tak zapatrzyli się i zaufali portalowi społecznościowemu, że nie potrzeba nic więcej oprócz profilu i banerów na barierkach ?
Przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

wybory19

Czytaj dalej...

Jaworznianie Daria Nowak i Wojciech Kuzma Mistrzami Światamistrzowie swiata taniec 0919 48
mistrzowie swiata taniec 0919 19Dwoje młodych tancerzy z jaworznickiej Szkoły Tańca Sukces osiągnęli niebywały, sukces w zmaganiach tanecznych na szczeblu światowym w turnieju Freedom Dance Cup. W dniu 21 września odbyły się mistrzostwa świata w dziesięciu tańcach, czyli w zestawie tańców klasycznych i latynoamerykańskich.

Były to mistrzostwa najbardziej prestiżowej tanecznej organizacji na świecie - WDC, a brało w nich udział ponad 550 najbardziej utalentowanych par świata.

Aby zdobyć mistrzostwo świata trzeba było otrzymać średnią punktów najwyższą z tych 10 tańców. A wiec teoretycznie wystarczyło zwyciężyć 6 podejść i tytuł byłby w kieszeni. Ale to Darii Nowak i Wojtkowi Kuzmie (para do lat 16) było mało Zwyciężyli we wszystkich tańcach!

mistrzowie swiata taniec 0919 126Niemniej to nie cały ich sukces. W niedzielę 22 września odbył się turniej Word Cup, czyli współzawodnictwo w poszczególnych stylach i w tym turnieju również wygrali!

Ostatnia klasyfikacja to standardowe tańce latynoskie - tu również para zdobyła pierwsze miejsce, tak więc był to prawdziwy Hat Trick jaworznian.

To kolejny, po trzech latach wyczyn wychowanków szkoły Sukces. Kolejne turnieje mające się odbyć w kraju wydają się być dla Darii i Wojtka tylko formalnością.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych kategoriach wiekowych. Brawo taniec, Brawo Jaworznianie, brawo Daria i Wojtek!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przywitania mistrzów w Szkole Sukces.mistrzowie swiata taniec 0919 50

Czytaj dalej...

Krzysztof Cugowski: "Lepiej późno niż wcale"

krzysztof cugowski fot agnieszka kalinowska 1
Pół wieku na scenie. Kawał czasu... I wciąż znakomita forma wokalna. 20 października, Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie. Jak brzmią klasyki Budki Suflera w wykonaniu muzyków towarzyszących obecnie wokaliście? Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się płyty tego składu? Jak postrzega obecne zamieszanie wokół zespołu, z którym jest kojarzony? Między innymi o tym opowiada Krzysztof Cugowski w poniższej rozmowie.

Jak długo rodziła się w Pana głowie idea Zespołu Mistrzów, złożonego z przedstawicieli różnych gatunków muzycznych?

Kiedy kończyliśmy trzyletni okres wspólnego koncertowania z synami, wiadomo było, że trzeba będzie zrobić następny krok, znaleźć coś nowego... Z gitarzystą Jackiem Królikiem byliśmy umówieni na granie od bardzo wielu lat. W zasadzie od czasu, gdy nagrywaliśmy moją płytę solową „Integralnie” z evergreenami polskimi i zagranicznymi. Kiedyś słuchałem też Czarka Konrada, w zupełnie innym, bardziej bigbandowym repertuarze, ale wiedziałem, że jest perkusistą, który potrafi zagrać wszystko. Pozostawała kwestia stylistyki, ale to była banalna rzecz, żeby przejął rockową estetykę, co zresztą się stało. Miałem więc już dwóch ludzi. Wiedziałem, że perkusiści lubią grać z konkretnymi basistami. Czarek wskazał Roberta Kubiszyna. Proszę bardzo – odpowiedziałem. Klawiszowiec Tomek Kałwak też był mi znany z działalności chociażby... w zespole Bracia. No i tak się złożył skład, który zresztą na początku wcale nie nazywał się Zespół Mistrzów. Dopiero gdy troszkę pograliśmy, doszedłem do wniosku, że spokojnie można go tak nazwać, bo rzeczywiście są to muzycy z najwyższych półek.

Czy mając tak wszechstronnych muzyków nie korciło Pana sięgnięcie po mniej oczywiste utwory, na przykład z płyty „Wokół cisza trwa” z Piotrem Figlem, czy też materiał zrobiony przed laty z zespołem Cross?

Jesteśmy w trakcie przygotowywania przekrojowego albumu z pięćdziesięciolecia mojego występowania na scenie. To będzie dwupłytowe wydawnictwo. Jeden krążek – live - mamy już nagrany. A w tej chwili pracujemy nad płytą akustyczną i na niej będą utwory, które padły w pytaniu. Od pierwszej piosenki, nagranej z Budką Suflera, jeszcze przed tym, gdy publiczność nas poznała - „Blues George'a Maxwella”. To był utwór wczesnego składu zespołu, który zresztą zawiązywał się u mnie w domu. A teraz z Mistrzami nagraliśmy ten utwór w sposób współczesny. Zarejestrowaliśmy też piosenki z różnych płyt, okresów i repertuaru... Na płycie będą bodaj trzy utwory zrobione niegdyś z Crossem, naprawdę różnorodne rzeczy...
To będzie album studyjny, jesteśmy pod koniec całego procesu pracy w studio, bo w połowie września mamy termin oddania materiału. Na krążku znajdzie się również premierowa piosenka, która podsumuje w pewien sposób moje pięćdziesiąt lat na scenie. A w przyszłym roku, jeżeli tylko zdrowie pozwoli, chcemy nagrać płytę z zupełnie nowymi utworami. Taką, która będzie odzwierciedlała podejście muzyczne wszystkich kolegów. Mamy pomysł na wspólny mianownik tego albumu i mamy już nawet parę rzeczy przygotowanych do nagrania. Jeżeli nic złego się nie wydarzy, do końca przyszłego roku zrobimy taką płytę.

Czy jest już znany – chociażby roboczy – tytuł tego jubileuszowego wydawnictwa?

Jeszcze się nie zastanawiałem nad nim. Na pewno będzie w jakiś sposób nawiązywał do tej mojej pięćdziesiątki, podobnie jak obecne koncerty.

A możemy spodziewać się również specjalnej akustycznej trasy?

Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, wszystkie koncerty które gramy w salach, a występujemy często na przykład w filharmoniach, są akustyczne. Bo nie ma sensu hałasować w stosunkowo małych pomieszczeniach. Przyznam, że nawet bardziej lubimy takie koncerty niż „elektryczne”. One pokazują niuanse gry muzyków zespołu. W hałasie wiele rzeczy umyka, a tutaj pokazana jest maestria tych ludzi. Na naszych koncertach są dwa utwory instrumentalne. Nie ukrywam, że wchodzę wtedy z boku na scenę, żeby sobie posłuchać takich muzyków, bo to naprawdę duża przyjemność!

Zdarza się Panu – dzięki obecnemu składowi - odkrywać nowe barwy w dobrze znanych, klasycznych utworach Budki Suflera?

Gramy różne rzeczy. Nie ma oczywiście żadnych piosenek pop typu: „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych”, „Piąty bieg”. Od prawie pięciu lat nie zaśpiewałem tych utworów. Zakończyłem taką działalność. Jestem wokalistą rockowym, może trochę bluesowym... Nie wiem jak to nazwać. Z repertuaru Budki, którego części jestem zresztą współkompozytorem, to bardzo wiele utworów – na przykład „Pieśń niepokorna” - w wykonaniu moich kolegów brzmi jak zupełnie inne piosenki. Inne są wartości... Nie ukrywam, że nigdy w życiu nie grałem z takimi muzykami. Dla mnie to jest odkrywanie różnych rejonów muzyki popularnej w nowych konfiguracjach. Żałuję, że nie zrobiłem tego dużo wcześniej. No ale cóż... Lepiej późno niż wcale.

Publiczność nie domaga się na koncertach „Tanga”, czy nawet „Jolki”?

Bardzo się tego obawialiśmy. Gramy przecież również plenery. To są stadiony, place, łąki, rynki miast. Mimo wszystko, publiczność słuchając tego, co im proponujemy, zaczyna się zastanawiać, dochodzi do wniosku, że coś w tym musi być... Nie mieliśmy nigdy z tym problemu i chwała Bogu! Ludzie chcą też usłyszeć inną jakość. Takie jest moje wrażenie…

Zaskoczyło Pana ostatnie zamieszanie wokół Budki Suflera? Pożegnaliście się z klasą, a tymczasem zrobił się konflikt wokół powrotu zespołu...

Nie ma żadnego konfliktu. Mnie jest tylko przykro, że w to takim stylu się ten powrót odbywa. Nie chce mi się nawet o tym mówić, bo nie ma o czym... Jeszcze w kontekście bardzo poważnej choroby Romka Lipko. Nie wiem... To nie do mnie należy ocena.

Uścisnęlibyście sobie dłonie?

Ja nie mam z tym żadnego problemu. Słucham z żalem wypowiedzi Romka. Nie wiem, czy to wpływ choroby... Znam go od sześćdziesięciu lat i nie przypuszczam, że w normalnej sytuacji, powiedziałby takie słowa...

Budka Suflera ogłosiła trasę na jesień, Pan - duże koncerty z Zespołem Mistrzów. Będziecie konkurować ze sobą?

Proszę nie żartować... Z kim mam się ścigać? Ja po prostu robię swoje i tyle...

Rozmawiał: Robert Dłucik

Bilety na łódzki koncert dostępne są w systemie ebilet: https://sklep.ebilet.pl/67835469387268127

krzysztof cugowski fot agnieszka kalinowska

Czytaj dalej...

OGŁOSZENIE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - 500 + dla niepełnosprawnych
zus500egzyst
Oddział ZUS w Sosnowcu organizuje dyżur telefoniczny w związku z nowym świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zainteresowanie tematem jest duże. Już teraz w Oddziale ZUS w Sosnowcu złożonych jest ponad 800 wniosków, najwięcej w całym województwie śląski.

Dlatego też, by ułatwić dostęp do informacji na temat świadczenia 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji  - 19 września będzie uruchomiona specjalna infolinia w sosnowieckim ZUS.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

zusniepelnospr

Czytaj dalej...

Streetworker vs. wróżka? – które z nich to zawód?


Debata plakat 1200
debatakrakow1001Kim jest streetworker?
Czym się zajmuje? I dlaczego istnieje zawód „wróżka”, a „streetworker” nie?

Odpowiedzi na te pytania były rozważane w piątek, 6 września na debacie regionalnej pt. „Pokonać bezdomność” w Krakowie.

Obecni byli na niej przedstawiciele regionu obejmującego południe Polski, ale oprócz tego delegaci z Urzędu Miasta z Warszawy, z krakowskiej Straży Miejskiej oraz policji.

Pozostali uczestnicy, to osoby mające styczność z osobami bezdomnymi na co dzień w Ośrodkach Pomocy Społecznej oraz w organizacjach pozarządowych, którzy choć nie działają w służbach miejskich, mogą podzielić się swoim doświadczeniem i efektami pracy z bezdomnymi.


debatakrakow1002Tematem przewodnim tego spotkania był obszar streetworkingu, czyli pracy indywidualnej na polu socjalnym z osobą bezdomną.

Prelegenci z Łodzi i Częstochowy przedstawili realizowane przez nich projekty, dotyczące kwestii mieszkaniowych np. Housing First (do tej pory realizowane w krajach skandynawskich), podejmowania przez osoby bezdomne pracy w analogicznym projekcie Job First, skrzynek zaopatrujących potrzebujących w rzeczy potrzebne im do podjęcia pracy, zdalnego odtwarzania mapy miejsc noclegowych, a także o trudnościach w podejmowanej, przez zgromadzone osoby, pracy na co dzień z osobami w kryzysie bezdomności.

Housing First ma na celu przeznaczenie mieszkań tylko i wyłącznie dla osób bezdomnych, które spełniają określone w projekcie warunki, jednak bez codziennej kontroli nie obwarowane obowiązkiem abstynencji mieszkańca, jak jest w przypadku mieszkań socjalnych przyznawanych przez miasto.

debatakrakow1003Jest to o wiele bardziej realne dla osób, którym się pomaga, staje się osiągalne – głównym wymogiem jest właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie, nie powodujące zakłócania spokoju współlokatorów. Podobnie Job First polega na pośredniczeniu w zdobyciu pracy po dokładnym wywiadzie, oferując stanowiska z rynku pracy, dostępne dla każdego w danej branży, w której jest wykształcony.

Pozwala to też osobom w kryzysie bezdomności otworzyć się i poczuć się pewniej, wkraczając z powrotem na ścieżkę zawodową.
Duży nacisk kładzie się na samodzielność podjęcia pracy, kandydaci sami dzwonią do pracodawcy, sami umawiają się na rozmowę kwalifikacyjną, co skłania do wzięcia większej odpowiedzialności za podejmowaną pracę i faktycznie sprawdza się w Częstochowie – pionierskim mieście, który obmyślił i sukcesywnie realizuje założony projekt Job First.

debatakrakow2001Ta sama grupa osób, zrealizowała także pomysł stworzenia wirtualnej mapy miejsc, która pozwoli innym streetworkerom cyklicznie docierać do miejsc przebywania i noclegu osób bezdomnych, by sprawdzić, czy nie potrzebują one pomocy doraźnej, także medycznej oraz by dalej budować relacje, zaufanie, rozmawiać, pomagać w tworzeniu planu pracy zarobkowej, leczenia, znalezienia mieszkania, a przez to kierować na drogę wyjścia z bezdomności.

Streetworking jest obszarem pracy, który ciężko zamknąć w standardowych godzinach funkcjonowania zakładów pracy.

Dlatego też nie jest uznawany za zawód, w przeciwieństwie do poruszanego podczas konferencji przykładu wróżki. Streetworking polega bowiem na indywidualnym podejściu do danej osoby, której się pomaga, wyjściu do nich „na ulicę” i tam prowadzenia działań socjalnych.

W działania te wlicza się tak naprawdę każda praca, która dzieje się na otwartej przestrzeni dla osób bezdomnych, takie jak cotygodniowe wydawanie posiłków przez organizację Zupa na Plantach oraz Wspólnotę Hanna w Krakowie, opatrywanie wszystkich potrzebujących przez Fundację Przystań Medyczna, opiekę nad osobami bezdomnymi w ich miejscach noclegowych przez członków Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape w Częstochowie.

debatakrakow2002Dzięki temu bogatemu i różnorodnemu doświadczeniu, uczestnicy debaty, którzy pracują jako streetworkerzy, dzielili się swoim doświadczeniem walki o stworzenie takiej przestrzeni pracy, która pozwoliłaby im na elastyczność w działaniu z osobami bezdomnymi i na towarzyszenie im na drodze wychodzenia na prostą, ku normalnemu funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Wszyscy uczestnicy debaty mieli możliwość wypowiedzieć się i naradzić w ramach dwóch kół dyskusyjnych, które utworzyły się po części konferencyjnej.

Całość debaty skłaniała do refleksji nad tym, gdzie kończy się zwykła praca, a zaczyna budowanie relacji zaufania i zwykła chęć pomocy niemierzalna w czasie.

Czytaj dalej...

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS
zusprzedsieb2

zusprzedsiebTydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Temat przewodni tegorocznej akcji to „Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie”. Część zagadnień dotyczyć będzie zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Zagłębia. Temat jest o tyle istotny, że obecnie na terenie oddziału ZUS w Sosnowcu zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych jest 5555 cudzoziemców.
Jednym z tematów szkoleń będzie delegowanie pracowników do pracy za granicą. - To ważne informacje zwłaszcza dla pracodawców, którzy wysyłają swoich pracowników do pracy w innym kraju. Eksperci ZUS opowiedzą jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z delegowania pracowników i uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Szczegółowy harmonogram szkoleń w Oddziale ZUS w Sosnowcu, w Inspektoracie w Zawierciu
i Jaworznie oraz w Zagłębiowskiej Izbie Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej poniżej:

Ponadto harmonogram poszczególnych seminariów dostępny też na stronie internetowej www.zus.pl pod adresem https://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy
Serdecznie zapraszamy na Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS.
Beata Kopczyńska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa śląskiego


harmonzus

Czytaj dalej...

Jaworzninanin dyrektorem w Filharmonii Narodowej w Warszawie
maciej tomasiewicz
Konkurs na stanowisko Asystenta Dyrygenta - Dyrektora Artystycznego Filharmonii narodowej w Warszawie został  rozstrzygnięty!

Nowym asystentem został Maciej Tomasiewicz -  Jaworznianin (przyp. red.)

Talent młodego dyrygenta mieliśmy okazję poznać podczas koncertów w Filharmonii 26 i 27 kwietnia tego roku, kiedy zastąpił Bena Gernona, który w ostatniej chwili odwołał swój występ. Maciej Tomasiewicz zebrał po koncercie znakomite recenzje.
Życzymy dyrygentowi udanej współpracy z Filharmonią oraz dalszych wspaniałych sukcesów!

Taki artykuł ukazał się na oficjalnym profilu Filharmonii Narodowej - czas składać gratulacje...

Gratulujemy i my!

maciej tomasiewicz 1

 

Czytaj dalej...

Sprzęt dla Straży Pożarnych od Ministerstwa Sprawiedliwościsamoloty 89
Ze środków, które pochodzą z konfiskaty majątków przestępców, z pieniędzy odzyskanych od struktur mafijnych Ministerstwo Sprawiedliwości finansuje wiele celów ważnych dla społeczeństwa. Jednym z nich jest działalność Ochotniczych Straży Pożarnych.

samoloty 50W przekazaniu sprzętu służącego ratowaniu życia i mienia w jednostce OSP w Osiedlu Stałym uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Jaworzna Pani Monika Bryl i ze strony Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry, Pan Marcin Kozik.

Wśród gości byli obecni również radni: Pani Ewa Zuber, Pan Maciej Stanek oraz Pan Mirosław Pieczara.

Sprzęt otrzymały dwie jednostki: Osiedle Stałe i Ciężkowice.

Na uroczystość przybyli komendanci miejskich jednostek OSP oraz zaproszone osoby, które w swoich zakresach działań mają strzeżenie mienia i życia ludzi w związku z działalnością Staży Pożarnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przekazania sprzętu.

Czytaj dalej...

Po śmierci belgijskiego kolarza - Biuro Lang Team Informuje. W Jaworznie bez parady rowerowej
Bjorg Lambrecht
Szanowni Państwo,

Z największym smutkiem informujemy o śmierci Bjorga Lambrechta, belgijskiego kolarza grupy Lotto Soudal.

Na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.

Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany.

Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna.

Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 6 sierpnia w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody z cyklu Cup.

(Biuro Prasowe Lang Team)

Redakcja Portalu MojeJaworzno składa wyrazy współczucia i ubolewania po tragedii na trasie TDP.

 

kolarz

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us