Menu
reklama

Breaking news (405)

Czas zarazy, czas zagłady - piosenka na nasz czas epidemii


Czas zarazy czas zaglady
Tym razem mamy nieco katastroficzną, ale i przechodzącą w umiarkowany optymizm piosenkę na temat zarazy Koronawirusa.
Sytuacja robi się rzeczywiście wymagająca przestróg dużego kalibru.
Zapraszamy do posłuchania i udostępniania również trzech poprzednich piosenek na ten temat. Słowa, muz, wykonanie - Alex Tura.

Zapraszamy również do posłuchani trzech innych piosenek na temat "Wirusa" - https://www.youtube.com/playlist?list=PLbgIchsoWH4jNnyxNR2ahvYztM0iWayG4

 

Czas zarazy czas zaglady a

 

 

Czytaj dalej...

Sasin: będą wzmożone patrole policji; być może będziemy chcieli dołączać do nich żołnierzyrejestelektrBędą wzmożone patrole i kontrole policji; być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby wyegzekwować obowiązujące przepisy - mówił w niedzielę wicepremier Jacek Sasin o kontrolach przestrzegania przez Polaków rozporządzenia ministra zdrowia.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński mówił w niedzielę w Polsat News o wciąż popularnych - mimo obostrzeń - spacerów i apelował o zrozumienie, że obecny czas epidemii jest wyjątkowy. "Niestety, w ciągu tego weekendu pojawiły się może nie tłumy, ale dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych" - mówił. "Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy" - zapowiedział Gliński.

Dopytywany, czy zapowiadane obostrzenia pojawią się w przyszłym tygodniu, Gliński odpowiedział: "One będą szybciej". "Tu nie chodzi o kary, chodzi o to, że musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy" - tłumaczył.

W tym kontekście, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, był pytany w niedziele także na antenie Polsat News o to, jakie warianty kolejnych obostrzeń są brane pod uwagę. "Nie ma dzisiaj potrzeby, żeby wprowadzać jeszcze dalej idące obostrzenia. Dzisiaj trzeba przestrzegać tych przepisów, które już wprowadziliśmy" - ocenił wicepremier Sasin.

Jak przypomniał, przepisy te mówią, że nie wolno gromadzić się w miejscach publicznych, a przebywać w nich można tylko w sytuacjach niezbędnych do życia. "Zakupów, udawania się do pracy, można również jakąś formę rekreacji odbywać, ale tylko w grupie nie więcej niż dwuosobowej i tylko raz dziennie" - wyliczał. "Wystarczy, żebyśmy wszyscy tego przestrzegali" - podkreślił.

Jak mówił, rząd apeluje o to do samorządów, które mają możliwość m.in. zamykania miejsc publicznych, takich jak parki, ogrody czy bulwary, gdzie tradycyjnie gromadzą się ludzie. "Po drugie, możemy apelować o to, żeby przestrzegać tych przepisów, bo przecież tu chodzi o bezpieczeństwo każdego z nas" - dodał Sasin. Ocenił, że nie przestrzegając tych przepisów, występujemy przeciwko sobie i swoim najbliższym.

"I wreszcie po trzecie, będą również wzmożone patrole i wzmożone kontrole służb publicznych, policji" - zapowiedział. "Być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które są" - zapowiedział. Ocenił jednocześnie, że przepisy te są dosyć rygorystyczne. "I myślę, że nie ma dzisiaj potrzeby wprowadzania dalszych ograniczeń" - podkreślił.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 marca, w okresie od 25 marca do 11 kwietnia zakazano przemieszczania się z wyjątkiem m.in. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług. Do pięciu ograniczono liczbę osób, które jednocześnie mogą uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, wyłączając osoby sprawujące posługę. (PAP)

dka/ godl/
zaszczepsiewidza

Czytaj dalej...

Nowa piosenka - Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami

 

niebadzkiep
Dziś został ogłoszony komunikat rządu, ze od jutra, czyli od 25 marca do 10 kwietnia będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wychodzenia z domu poza rzeczywiście koniecznymi sytuacjami. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa - dla zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zanim jednak zaprosimy do przeczytania komunikatu proponujemy nową, "jeszcze ciepłą" piosenkę Aleksandra Tury dotyczącą spraw epidemiologicznych.

 

 

W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, wyprowadzamy psa - zapowiedział we wtorek minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Podczas konferencji prasowej Szumowski podkreślił, że doświadczenia z innych krajów pokazują, że umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić do przesunięcia fali zachorowań.

"Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć" - stwierdził.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, że ludzie są już zmęczeni dotychczasowymi ograniczeniami. "Tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek we wspólnym działaniu, by ograniczyć wirusa" - zaapelował.

"+Zostańmy w domu+ wprowadzamy teraz praktycznie w życie. W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, do lekarza - choć starajmy się dzwonić do lekarza, a nie iść do przychodni. Również takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, przejście się" - poinformował. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec... Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

 

niebadzkiep

Czytaj dalej...

Nasza zima zła - nowa piosenka o tej, której w tym roku nie było

 

naszazimazla1

Ta piosenka czekała na swoja premierę od dawna i zimy się nie doczekała - tak mogłaby brzmieć zapowiedź jej premiery, aby udramatyzować sprawę.

Ale tak naprawdę piosenka powstała kilka di temu, a ponieważ dziś spadło kilka płatków śniegu to warunek został spełniony i oto pojawia się nowa piosenka Aleksandra Tury pod tytułem: "nasza zima zła"

Zapraszamy do posłuchania i do wczucia się w zimowo śnieżny klimat. bo najbliższa okazja dopiero w październiku - jak dobrze pójdzie.

naszazima

Czytaj dalej...

Dzikie wysypisko w okolicach Kantego wieje groząsmiecikanty200320 26

smiecikanty200320 5Wiele głosów oburzenia odezwało się kiedy opublikowaliśmy na portalu społecznościowym krótki film pokazujący zaśmiecony kawałek obszaru w okolicach supermarketów na Kantym.


To tak mały "lasek" samosiejek, gdzie ktoś, prawdopodobnie nie jedna osoba, wyrzuciła sporo śmieci, papierów, puszek, butelek, kubków a nawet mebli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - może ktoś pozna swoje śmieci, al;bo śmieci sąsiada?

Do postu w portalu społecznościowym zapraszamy tutaj - https://www.facebook.com/watch/?v=2404385769662923

 

Czytaj dalej...

Pierwszy dzień wiosny z piosenką jaworznickiego zespołu

 

wiosna2019 31
Dziś 20 marca, a więc pierwszy dzień wiosny. Wprawdzie pogoda właśnie dziś nieco mniej wiosenna niż w dniach poprzednich, ale w ramach rekompensaty mamy dla naszych fanów piosenkę wiosenna zespołu Shanta Rei.

Piosenka w klimacie balladowym powinna rozjaśnić niebo i spowodować przypływ ciepła do dusz i serc Zapraszamy do wysłuchania.

wiosna2019 14

Czytaj dalej...

KONKURS RODZINNY NA CZAS KWARANTANNY - siedź w domu... AKTYWNIE!

 

konkurswirus2020
"Dziennik roku zarazy" Daniela Defoe, znany bardziej jako autor Przypadków Robinsona Crusoe to swego rodzaju opis, lub nawet gawęda o epidemii dżumy, która nawiedziła Londyn w latach 1665-66. Siła tego dzieła oddziałuje na wielu autorów – do inspiracji przy tworzeniu własnych dzieł przyznali się m.in Dżumy A. Camus. Innego świata G. Herlnig Grudziński. Aktualnie prześmiewczy Dziennik czasów zarazy koronawirusem prowadzi jedna z gazet.

Nie wypieram się i ja inspiracji – lecz proponuję działanie, które wypełni czas przymusowego pobywania w domach własną twórczością – indywidualną lub rodzinną. Wystarczy napisać opowiadanie na jedną, dwie, trzy strony lub wiersz związany z trwającą pandemią.
Muzykalni mogą napisać i zaśpiewać piosenkę na temat, a posiadacze aparatów zrobić zdjęcie.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone (symbolicznie), a wiele z tych, które będą „mniej najlepsze” opublikowane w portalu Mojejaworzno.pl”.
Osoby, które chciałyby wesprzeć nasz fundusz nagród skromnymi kwotami, bądź nagrodami, zapraszamy do kontaktu

Regulamin:

Cel – promocja talentów i wypełnienie wolnego od zajęć czasu kwarantanny.

- na adres: mojejaworzno@prokonto.pl

- należy przysłać w terminie, który może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji: pierwszy termin
to 30 kwietnia 2020 r.

- Jedno, dwa, najwyżej trzy opowiadania jednej rodziny.

- Jeden, dwa, niech będzie – trzy wiersze jednej rodziny

- Jedną, dwie, ech, trzy piosenki jednej rodziny

- Jedno, dwa, trzy zdjecia jednej rodziny

- Na temat: „Koronawirus - jaki jest, każdy widzi”

- Autorem może być każdy – bez względu na wiek, płeć i pochodzenie, a nawet grupa rodzinna.

- Utwory nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane

Warunek dodatkowy – dzieło ma być dobrze napisane i dowcipne, albo co najmniej w aurze tak zwanego „pozytywnego myślenia” - smęty będą dyskwalifikowane.

Teksty należy wysłać w formie e-mailowej

Utwory muzyczne – jako nagrania.

Dzieła zostaną ocenione przez kompetentne, wymagające i znudzone wolnym od wytężonej pracy JURY.

Ale...to jeszcze nie wszystko. Poza konkursem, proponujemy zaśpiewanie własnej piosenki na temat taki jak temat konkursu. Warunek taki, aby nie była to piosenka na melodię żadnej znanej piosenki. Dlaczego? A dlatego, że chcemy pozostawać uczciwi i nie „pożyczać” chronionych prawnie melodii. Łatwo można sprawdzić w internecie, jakie utwory są chronione.

A to stanowi jeszcze jeden element całości. Bo zaproponujemy nagranie najfajniejszej piosenki z akompaniamentem, towarzyszeniem i w aranżacji zespołu Shanta Rei oraz jej odpowiednie nagłośnienie w mediach.

W ramach zabawy fotograficznej będziemy preferowali ambitne pomysły, ciekawe spojrzenie na świat w chwili zarazy...


NA WSZELKIE PYTANIA ODPOWIADAMY POD ADRESEM mojejaworzno@prokonto.plW wypadku ciekawych prac, urządzimy wystawę – ściany swojej galerii zaoferował w tym celu Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków. Prosimy nie zmniejszać zrobionych przez siebie zdjęć, również w wypadku obróbki w programach do edycji. Zdjęcia źle pomniejszone nie będą się dały wydrukować, wywołać w labie.

 

Do konkursów zapraszamy amatorów niezajmujących się zawodowo żadną z dziedzin naszej inicjatywy, czyli nie polonistów, nie pisarzy, nie poetów, nie muzyków, nie fotografów.

Zabawa ma na celu pobudzenie rodzinnej pomysłowości, wydobycie z osób, które nie próbowały takich działań, do pierwszych kroków. W ten sposób szanse będą wyrównane i na pewno nawet najbardziej amatorskie prace mogą zostać dostrzeżone przez jury.

Przetwarzanie danych osobowych

  1. Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Organizator.
  2. Celem przetwarzania danych jest realizacja Konkursu oraz promocja działalności Organizatora.
  3. Dane przetwarzane w związku z wygraną w Konkursie, w szczególności wizerunek i imiona i nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych mogą być udostępniane w mediach, a szczególnie w portalu www.mojejaworzno.pl.
  4. Dane są przetwarzane za zgodą Uczestnika Konkursu a, jeżeli to konieczne, jego rodzica lub

opiekuna prawnego. Organizator przewiduje przetwarzać dane osobowe Uczestników tak długo, jak będzie to konieczne w związku z prezentowaniem prac Konkursowych oraz promocją Organizatora na jego stronie internetowej www.mojejaworzno.pl na portalu społecznościowym Facebook pod adresem https://pl-pl.facebook.com/mojejaworzno oraz YouTube.

5. Uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo wglądu w swoje dane, ich usuwania, przenoszenia oraz uzyskania wyczerpującej informacji na ten temat. W celu skorzystania ze swoich praw Uczestnik Konkursu powinien wysłać wiadomość na adres e-mail: mojejaworzno@prokonto.pl

Dla potrzeb przeprowadzenia konkursu niezbędne są wyłącznie imiona i nazwiska uczestników i laureatów, oraz przesłany adres e-mail.

konkurswirus20

 

 

Czytaj dalej...

Jak zabija dezinformacja? Zdrowie w czasach fake newsów

 

szczepienieFake newsy dotyczące koronawirusa szerzą się błyskawicznie. To jednak zaledwie kropla w morzu fałszywych wiadomości związanych ze zdrowiem. Lewoskrętna witamina C, szczepionki powodujące autyzm, cudowne suplementy zwalczające raka – lista mitów medycznych jest długa. Nieprawdziwych treści jest wiele i prawie zawsze przyświeca im jeden cel: osiągnąć partykularną korzyść.

Fake newsy są, niestety, coraz powszechniejszym zjawiskiem. Ich łatwemu rozprzestrzenianiu sprzyja specyfika mediów społecznościowych – otwartych, ogólnodostępnych portali, gdzie można swobodnie dyskutować i wymieniać poglądy z innymi użytkownikami. Tymczasem prawie 40% ruchu w sieci generują boty, natomiast głównym celem fake newsów jest wywoływanie niepokoju przekładanego na korzyści autorów fabrykujących fałszywe informacje.

Ponadto, warto pamiętać, że problem nie dotyczy wyłącznie przestrzeni wirtualnej: fałszywe wiadomości mogą pojawiać się również w mediach tradycyjnych, takich jak telewizja czy prasa. Informacje te bazują przede wszystkim na emocjach, więc jedną z ich podstawowych cech są sensacyjne, przesadzone i nachalnie zachęcające do sprawdzenia tytuły. Fake newsy mogą dotyczyć wszystkich sfer życia, jednak szczególnie niebezpieczne są te o tematyce zdrowia.

Dlaczego nie wierzymy nauce i kto zarabia na szkodliwej informacji?

Brak zaufania do nauki to bardzo szkodliwa i niebezpieczna postawa. Warto jednak wiedzieć, że uleganie wierze w pseudonaukowe treści nie bierze się znikąd. Zarówno oglądanie reklam suplementów, jak i przyswajanie fałszywych, sensacyjnych informacji, uruchamia w ludzkim mózgu ten sam mechanizm. Chodzi o tendencję do upraszczania rzeczywistości, która daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją.

Eksperci wydają się często nieosiągalni i zdystansowani, a informacje przez nich przekazywane skomplikowane i niejasne. Szczególnie, kiedy chodzi o dolegliwości fizyczne, które nierzadko wymagają dodatkowych badań lub czasu. W tej sytuacji dowód anegdotyczny, czyli np. zasłyszany od zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, jest prostszy i łatwiej dostępny, przez co dla mózgu wiarygodniejszy od słów eksperta. Jednak to właśnie brak krytycznego myślenia, wiara w mity medyczne i uleganie fake newsom może nieść katastrofalne skutki dla zdrowia.

Pozostaje pytanie: kto zyskuje na przekonywaniu, że szczepienia są niebezpieczne, lekarze i naukowcy kłamią, a cudowne suplementy leczą raka? Odpowiedź jest prosta - szarlatani, którzy ochoczo sprzedają „zamienniki” leków i szczepionek oraz autorskie sposoby terapii. Ich celem są przede wszystkim łatwowierne osoby, które szybko ulegają atmosferze strachu wywoływanej fałszywymi doniesieniami. Nierzadko żerują także na tragedii pacjentów zmagających się z ciężkimi chorobami, którym dają złudną nadzieję na poprawę stanu zdrowia.

Emocje nad rozsądkiem, czyli jak daliśmy się oszukać, że szczepienia powodują autyzm

Leczenie magią i nadnaturalnymi sposobami przypisujemy dawnym czasom – przede wszystkim wiekom, w których edukacja nie była dostępna dla wszystkich, a naukę potępiano. Inaczej ma się kwestia ruchów antyszczepionkowych – wielu wydaje się, że te narodziły się najdalej kilkadziesiąt lat temu. Nie jest to prawdą: przeciwnicy szczepień istnieją tak długo, jak same szczepionki, a ich argumenty od początku bazowały na niewiedzy i wywoływaniu strachu. Jednak to właśnie teraz internetowe szerzenie dezinformacji burzy zaufanie do szczepień bardziej niż kiedykolwiek.

Jeden z najpopularniejszych mitów łączący szczepienia z autyzmem to zasługa fake newsa – konkretnie jednej fałszywej publikacji autorstwa Andrewa Wakefielda. Jej autor od początku z premedytacją fałszował dowody i wyniki swoich badań, za co stracił prawo do wykonywania zawodu. Jego hipoteza została wielokrotnie obalona przez niezależne od siebie grupy ekspertów na całym świecie, a mimo tego przeciwnicy szczepień powołują się na nią do dziś.

Mitów medycznych związanych ze szczepieniami jest więcej; dotyczą m.in. rzekomej zawartości toksycznej rtęci, wysokiej częstotliwości występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych i przeciążania układu immunologicznego dzieci. Regularnie pojawiają się także nowe fake newsy dotyczące np. ciężkich, śmiertelnych i zazwyczaj zatajonych przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Wiedza i krytyczne myślenie najlepszym remedium na dezinformację

W przeciwstawianiu się dezinformacji kluczową rolę odgrywa świadomość problemu i rozwijanie krytycznego myślenia. Pamiętajmy, że fake newsy charakteryzują się m.in. sensacyjnym i emocjonalnym wydźwiękiem, sugerowaniem spisków i nawoływaniem do zbiorowej reakcji. Ponadto, szukając w internecie informacji o zdrowiu zawsze warto sprawdzić wydawcę znalezionych treści. Naszą czujność powinny wzbudzać portale, które publikują wyłącznie anonimowe informacje lub mają dużo reklam konkretnych produktów czy usług. Wiedza medyczna powinna zawsze opierać się na dowodach naukowych, faktach i badaniach, a nie emocjach, czynnikach nieracjonalnych czy osobistych opiniach. Miarodajne źródła rzetelnych informacji zazwyczaj są certyfikowane przez Ministerstwo Zdrowia, instytucje publiczne lub autorytety medyczne.

W Polsce naprzeciw dezinformacji dotyczącej szczepień już od ponad pięciu lat wychodzi akcja Zaszczep się Wiedzą. Jej organizatorzy tworzą na portalu www.zaszczepsiewiedza.pl bezpieczną przystań, gdzie „można zaszczepić się wiedzą przeciwko epidemii niewiedzy, ale też jej współczesnej, zmutowanej odmianie: „wiedzy” pozornej, kreowanej anonimowo w przestrzeni internetu, podrabianej tak samo, jak podrabia się inne produkty, aby były tanie, przystępne i do złudzenia przypominały prawdziwe.”

 

„Zaszczep się wiedzą” to akcja informacyjna i edukacyjna prowadzona od 2015 roku przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Jest przewodnikiem po wiarygodnych i sprawdzonych informacjach dotyczących szczepień. Rzetelne i sprawdzone informacje na temat szczepień można znaleźć na stronie internetowej www.zaszczepsiewiedza.pl. Osoby stojące przed decyzją: „szczepić, czy nie szczepić?”, znajdą tu informacje sprawdzone przez autorytety wspierające akcję. Są wśród nich uznani eksperci oraz instytucje od lat zajmujące się wakcynologią. Akcję „Zaszczep się wiedzą” wspierają: Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Rozwoju Pediatrii, Krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Medicover Polska, Polskie Towarzystwo Higieniczne, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Polska Akademia Nauk, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Krajowy konsultant w dziedzinie pediatrii, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.

Biuro prasowe „Zaszczep się wiedzą”

zdrowiea2

Czytaj dalej...

Pan Marszałek zdrowy. Nie wierzmy plotkom i fakenewsomdstarzycki marzec2020a
W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi zdrowia Wicemarszałka województwa Śląskiego, Pana Dariusza Starzyckiego oraz osób z jego najbliższego służbowego otoczenia, przytaczamy oświadczenie Pana Marszałka, opublikowane na jego oficjalnym profilu społecznościowym.

Jestem zdrowy i czuję się bardzo dobrze.
Wykonany test na obecność koronawirusa dał wynik NEGATYWNY.
Cieszę się z tej informacji, stosuję się do zaleceń i przez najbliższy tydzień będę przebywał w kwarantannie domowej. Procedury zadziałały, obserwacja i badanie musiały zostać wdrożone po informacji od Pana Ministra Michała Wosia o zarażeniu się koronawirusem - spotkaliśmy się 9 marca.

Pracuję z domu i tak będzie przez najbliższy tydzień. Jesteśmy po kolejnej ważnej telekonferencji z dyrektorami szpitali.
Zabezpieczamy niezbędny sprzęt medyczny, dokupujemy wyposażenie jednorazowe do placówek. Usprawniony został też kontakt pomiędzy szpitalami, a sanepidem. Jesteśmy w stałym kontakcie ze sztabem Pana Wojewody - ustalamy kolejne wspólne działania, by cały czas dbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa.

Życzę zdrowia i przypominam, kto nie musi wychodzić, niech zostanie w domu. I koniecznie stosujmy się do wszelkich zaleceń lekarzy i służb. Bardzo dziękuję za wszystkie życzenia i słowa sympatii.

Podobne oświadczenie opublikował Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, a jednocześnie Radny Rady Miejskiej w Jaworznie, Pan Maciej Stanek.
Obu Panom, życzymy zdrowia.

 

mycierak

 

 

Czytaj dalej...

Premiera nowej piosenki o Coronawirusie - Gość w Wuhan - taki mały wirus

 

Gość z Wuhan jeden mały wirusKiedy w latach 80 ubiegłego wieku napisałem i zaśpiewałem dwie piosenki dotyczące aktualnej sytuacji w kraju, zapłaciłem karę w formie mandatu wyposanego przez cenzorów - mówi Alex Tura - jak się sam nazywa - grajek okazjonalny.
A były to piosenki poświęcone katastrofie w Czernobylu i akcji, jaką zaproponował były rzecznik rządu, który sam się umiał wyżywić, czyli Jerzy Urban - jedna z najbardziej podłych i ohydnych postaci życia publicznego w Polsce. Akcja polegać miała na wysłaniu dla bezdomnych Amerykanów w Nowym Yorku koców i śpiworów.
Tym razem cenzury w kraju nie ma więc nie obawiam się żadnej kary.
Pierwszy tekst na temat wirusa i sposobów radzenia sobie z nim powstał kilka dni wcześniej i osiągnął w internecie niesamowitą oglądalność.
To sprawiło, że apetyt zacżął rosną i wkrótce powstała druga piosenka - mówi Alex Tura, trochę bardziej powaznie ujmująca plagę coronawirusa.
"Gość z Wuhan - Taki mały wirus" to tyuł piosenki, nagranej w dość spartańskich warunkach, ale nie ważna tutaj aż tak forma, jak treść, która z pewością zasługuje na nadanie jej miana piosenki z tekstem.
A więc zapraszamy do słuchania, a może do śpiewania w domowym gronie, bowiem przecież trzeba sobie w jakiś sposób zorganizować czas pozostawania w czterech ścianach.


 A na koniec przypominamy pierwszą - Piosenkę antywirusową

Gość z Wuhan jeden mały wirus

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us