Menu
reklama
reklama
reklama

Breaking news (198)

Lotos-Mistrzowie w pasach - szkolenia dla instruktorów nauki jazdy!

 

bezpieczdrog1017 CustomINSTRUKTORZY NAUKI JAZDY JAKO AMBASADORZY
KAMPANII SPOŁECZNEJ „LOTOS-MISTRZOWIE W PASACH”
23-24 PAŹDZIERNIKA, JAWORZNO
KREUJEMY MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW
NIETYPOWE SZKOLENIE INSTRUKTORÓW NAUKI JAZDY

W ramach 4. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos-Mistrzowie w pasach” (2014-2017) realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Grupą Lotos eksperci brd, psychologowie i organizatorzy poszukują ambasadorów MODY NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW wśród instruktorów nauki jazdy. 23 i 24 października kandydaci zjadą się do Jaworzna na specjalnie organizowane warsztaty doskonalenia zawodowego z Mistrzami w pasach.
W nietypowych i niezwykle bogatych tematycznie szkoleniach w tym zakresie mogą wziąć udział instruktorzy z całej Polski. Rekrutacja trwa do 20 października.

Czytaj dalej...

Tężnia solankowa w Geosferze - doskonały pomysł - wystarczy zagłosować

 

geotezniaaTo będzie subiektywne wskazanie, ale biorąc pod uwagę niezwykłość projektu, wydaje się on wyśmienitym zarówno pod względem merytorycznym, jak i wartościowym dla miasta i jego mieszkańców.

Zdrowie przede wszystkim - wszystko inne możemy mieć albo nie. Zdrowie jest niezbędne.

Tego typu kuracje były stosowane już wielki temu. W XVII wieku odkryto zbawienną moc powietrza nasyconego specyficznym aerozolem wody i soli.

Dzięki przebywaniu w tężni można skutecznie leczyć schorzenia dróg oddechowych, zapalenie zatok, rozedmę płuc, ale i nadciśnienie tętnicze, czy różnego rodzaju alergię.

PROCEDURA GŁOSOWANIA
Link do głosowania znajduje się
TUTAJ - zapraszamy, zachęcamy

Doskonale można również wzmocnić odporność organizmu i kondycję!

Wymienione schorzenia, bardzo popularne, zwykle leczy się farmakologicznie zapominając o rewelacyjnej metodzie naszych babć, prababć, wyjeżdżających na terapię, czy na wczasy "do wód"..

Ciechocinek, Konstancin, Inowrocław, to najbardziej znane miejsca tego typu. Są tam potężne urządzenia wiekowe, ale skuteczne. Nam wystarczy mniejsza tężnia, którą możemy mieć ot tak, w zasadzie na zawołanie, już za rok, w okolicy przedstawionej na zdjęciu.Geosfera Jaworzno Sasanki 220417 65

Propozycja wybudowania tężni solankowej padła z inicjatywy Pań: Jadwigi Grzybek, Marii Królikowskiej i Teresy Ptak.

Obiekt ma znaleźć się w Geosferze, czyli w miejscu wymarzonym !

Zarówno otoczenie sprzed wieków, sprzed epok, jak i już sam mikroklimat specyficzny, wśród skał i podłoża pamiętającego dinozaury, zachęcać będzie do odwiedzania tego miejsca.

Nasz typ do głosowania w Jaworznickim Budżecie Obywatelskim na rok 2018 to Numer 6

 • Jadwiga Grzybek, Maria Królikowska, Teresa Ptak "Budowa tężni solankowej w Geosferze" - KLIK
 • PROCEDURA GŁOSOWANIA
  Link do głosowania znajduje się
  TUTAJ - zapraszamy, zachęcamy

   

  Czytaj dalej...

  Po raz pierwszy FoodTrucki zaparkują na Rynku w Jaworznie

   

  foodtruck1017newPo raz pierwszy FoodTrucki zaparkują na Rynku w Jaworznie.

  Kolejną lokalizacją którą będzie miała impreza dla smakoszy, dla degustatorów, ale i obżartuchów w Jaworznie będzie nasz piękny rynek.

  To, jak się wydaje wymarzone miejsce dla tego typu wydarzenia, toteż bez zbędnych słów, bo podczas jedzenia się nie mówi... po prostu zapraszamy.

  Harmonogram "jadłodawania" wygląda następująco

  Piątek 16:00 – 22:00
  Sobota 12:00 – 22:00
  Niedziela 12:00 – 20:00

  Czytaj dalej...

  Co może prezydent - o sprawie odpadów niebezpiecznych Z CH "Azot" pisze Andrzej Węglarz


  beczkiazotZdaniem naszych opozycyjnych radnych może dosłownie wszystko. A jeśli przypadkiem czegoś nie zrobi, to jest to ewidentny przykład celowego zaniechania i złej woli.

  Piszę o temacie, który wywołał gwałtowną dyskusję na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie. Rzecz dotyczy „Azotki” i jej składowiska bardzo niebezpiecznych odpadów poprzemysłowych.

  Pytanie zaś brzmi, czy urząd mógł zrobić więcej w przedmiotowej sprawie?

  Same zakłady chemiczne zostały założone m.in. przez późniejszego Prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego w roku 1917 i na początku produkowały kwas azotowy i saletrę sodową.
  Chronologicznie patrząc, już w roku 1921 pierwsze odpady z produkcji wylądowały na tym samym składowisku, o którym mowa. Początek produkcji środków ochrony roślin to dopiero rok 1928 i kolejne odpady są deponowane w tym samym miejscu. Potem byłą wojna.

  Czytaj dalej...

  Odeszła od nas Pani Profesor Paderewska - wspomnienie

   


  dpaderewskaaByła postrachem. W każdym razie w pewnym czasie funkcjonowania liceum. Kiedy w roku 1980 roku zdawałem egzamin - tak były egzaminy, wprawdzie w formie raczej rozmowy, bo decydującym było świadectwo podstawówki, to życzono mi abym nie dostał się pod skrzydła Profesor Paderewskiej, bo to jedna z najstraszniejszych rzeczy, jakie mogą się jaworznickiemu licealiście przytrafić. Oczywiście jeżeli słabo ogarniało się fizykę. Bo biegli w temacie nie mieli się czego obawiać.

  Fizyka to był jeden z "koników" Pani Danusi, bo jeszcze niedawno tak właśnie byli Jej uczniowie do Niej się zwracali.
  Innym konikiem była turystyka i gdyby nie ona, to pewnie nie skończyłbym liceum. Kiedy kiepsko szło z tego przedmiotu, w zasadzie jedynym ratunkiem było pójście na rajdy rajdy i zapisanie się do PTTK. Zdjęcie z 26 listopada 2016 r.

  Czytaj dalej...

  Koty z Kociego Domu czekają na dom na zimę

  kotywrzesien17 13Koty, którymi opiekują się organizacje opieki nad zwierzętami losu słodkiego nie mają. Bo choć pracownicy opiekujący się nimi dokładają wszelkich starań, aby czuły się jak najlepiej, to jak może się czuć kot, który musi przebywać w klatce.

  Musi, bo koty puszczone samopas w kocim domu bardzo szybko zaczęłyby ze sobą rywalizować i walczyć. Każda klatka jest wyposażona w kuwetkę i miskę oraz wyścielona jest miękkimi kocykami, To cały koci świat.

  A kiedy obca osoba wchodzi do pomieszczenia z kotkami, widzi jak bardzo pragną one ludzkiego ciepła. miałczą, prosząc o choćby pogłaskanie.

  Czytaj dalej...

  Jak kilkunastotysięczna gmina chce zostać rowerową stolicą Polski!

   

  kreckilometry17 6W tym roku już się nie uda, ale być może w kolejnych edycjach Kampanii "Kręć Kilometry" Jaworzno pokaże na co je stać?
  Dziś piszemy o tym, jak rowerzyści z małej gminy "dali po szprychach".

  Prawie codziennie, a już na pewno w każdy weekend. Osobno lub w zorganizowanych grupach. Około tysiąca dwustu mieszkańców kilkunastotysięcznego wielkopolskiego Międzychodu wykręciło prawie 400 tys. kilometrów, przez co depczą po piętach samej Warszawie w rankingu akcji „Kręć Kilometry po technologię”. Wrzesień to ostatni moment na to, żeby wziąć udział w największej rowerowej rywalizacji w kraju, zawalczyć o event technologiczny dla swojego miasta i satysfakcję dla siebie.

  Czytaj dalej...

  Remiza na Osiedlu czeka na pierwsze wezwanie. Oby to nie musiało nastąpić

   

  strazremizaost0917 105Kiedy w 2016 roku nasz portal gościł w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiedlu Stałym, niespecjelnie pozytywnie kojarzył się wygląd pomieszczeń, w których rezydują strażacy.
  Ale już wtedy mówiono o koniecznym ale planowanym nieuchronnym remoncie całego kompleksu pomieszczeń.
  I oto dziś we wrześniu 2017 roku na zaproszenie OSP mieliśmy okazje uczestniczyć w otwarciu wyremontowanej, pachnącej farbą i lśniącej nowością remizy, w której znalazł się także nowy samochód.

  W piątek, 8 września br., nastąpiło oficjalne otwarcie oraz poświęcenie nowo wyremontowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na Osiedlu Stałym. To efekt realizowanego od kilku lat programu wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez modernizację remiz. W uroczystościach wzięli udział prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem. Przybył również Poseł  Na Sejm RP, pan Dariusz Starzycki, który w słowie skierowanym do strażaków życzył im jak najmniej wyjazdów do tragicznych zdarzeń, a jeśłi już takowe będą konieczne, niech będą bezpieczne i niech nikt nie ucierpi z powodu czy to pożaru, czy innego wypadku. Pan Poseł odczytał list od Pana Ministra Jarosława Zielińskiego do strażaków.

  Czytaj dalej...

  Czy lubimy odwiedzać Sukiennice? Tak? Warto więc wiedzieć o nich więcej

   

  sukienniceduzyk 3Józef Dużyk - przylgnęło do niego miano dość charakterystyczne - "Rzymianin z Krakowa".
  Urodził się w Krakowie tamże zmarł już 17 lat temu, ale do dziś wspomina się go tam ciepło i z żalem, że nie ma go, że nie spaceruje po rynku, pod Sukiennicami, ale i po Bronowicach, że nie pisze swoich wspaniałych notatek o życiu Królewskiego miasta.

  W Rzymie spędził niemal 10 lat, na przełomie lat 70 i 80 XX wieku i stamtąd regularnie przysyłał do Dziennika Polskiego swoje korespondencje dotyczące kultury, sztuki, codziennego życia, oraz przede wszystkim Polaków, którzy we Włoszech bywali rzadziej częściej, krócej i dłużej. Również pisał o naszym Papieżu Janie Pawle II.

  Czytaj dalej...
  Subskrybuj to źródło RSS

  Instytucje miejskie

  Kultura

  Polskie portale

  INSTYTUCJE

  Miasta różne

  Follow Us