Menu
reklama

Breaking news (357)

Pożar pustostanu na Obrońców Poczty Gdańskiej
pozaropg1 960
Dzisiaj, 22 lipca, około godziny 18:30 Jaworznickie służby ratownicze zostały powiadomione o pożarze budynku - pustostanu na skrzyżowaniu ulicy Sławkowskiej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy JRG Jaworzno OSP w Jaworznie-Jeleniu OSP KSRG Długoszyn oraz patrole policji oraz patrol straży miejskiej - na miejscu łącznie interweniowało 6 zastępów straży pożarnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, na czas powadzonych działań ulica Obrońców Poczty Gdańskiej, Sławkowska była zablokowana przez strażaków oraz strażników miejskich po przeszukaniu pustostanu, na szczęście nie znaleziono osób poszkodowanych, działania straży pożarnej trwały do około godziny 20:15.

pozaropg2 960pozaropg3 960

Czytaj dalej...

Ewa Malik na pierwszym miejscu na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgukonwencja pis50719 72Pani Ewa Malik Poseł na Sejm VIII kadencji, z wykształcenia magister inżynier metalurg, absolwentka Politechniki Śląskiej z 1986. Ukończyła też w 2005 studia podyplomowe z dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Do 2004 była zatrudniona w Instytucie Informatyki na tej uczelni. Zakładała i redagowała miesięcznik społeczno-religijny „Zagórzanin”. Od 2002 do 2005 była radną Sosnowca i dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w tym mieście.
Od początku lat 90. należała do Porozumienia Centrum, następnie przystąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu sosnowieckim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 32 231 głosów. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 25 214 głosów.
W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 28 909 głosów.

W roku 2019 w najbliższych wyborach parlamentarnych będzie startować z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 32  Sosnowiec - obejmującym również Jaworzno.

STRONA SEJMOWA
POSEŁ EWY MALIK - KLIKNIJ

Listę "Jedynek" ogłosił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, 13 lipca w godzinach przedpołudniowych

konwencja pis50719 77

Czytaj dalej...

Przyjaciel Jaworzna, Grzegorz Kapołka o organizowanym przez siebie festiwalu bluesa w Imieliniegrzegorzkapolka fot przemekkokotFot Przemek Kot
Znamy już termin tegorocznej, dziesiątej edycji Imielin Blues Festival. Konkursowe przesłuchania oraz festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 23-24 listopada, tradycyjnie w Domu Kultury „Sokolnia”. Do 10 listopada organizatorzy Imielin Blues Festival czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby spróbować sił w tegorocznym konkursie. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

- Jak co roku: podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Zapraszam utalentowanych artystów, grających szeroko rozumianego bluesa do spróbowania sił na festiwalu – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor IBF oraz przewodniczący konkursowego jury.

Materiały można przesyłać zarówno pocztą tradycyjną (na adres: DK Sokolnia, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 29 z dopiskiem „Blues Festival"), jak i elektroniczną (mail: sokolnia@imielin.pl). Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. W nim wykonawcy zagrają na żywo na scenie DK „Sokolnia” w pierwszym dniu festiwalu.

Dyrektor imielińskiego festiwalu nie chce na razie zdradzać nazwiska głównej gwiazdy tegorocznej imprezy. - Jesteśmy już „po słowie”, ale... personalia niech pozostaną jeszcze tajemnicą. Powiem tyle, że będzie dość egzotycznie – mówi Grzegorz Kapołka.
Fot: Alex Tura
gkapolka0617 7

Czytaj dalej...

Wodne potwory w zbiorniku WYDRA - Gródek Jaworzno. Jest wideo

 

grodek20719 2 4
Gródek codziennie przeżywa oblężenie. Oprócz rowerzystów, spacerowiczów, nordic walkerów i rodzin z dziećmi, niemal zawsze można spotkać pary, którym fotografowie robią tak zwane sesje plenerowe.

grodek20719 1 2Pomysłowość fotografów i państwa młodych waha się od, co tu dużo mówić, żadnej, po naprawdę ciekawe ujęcia, łącznie z wchodzeniem do wody i rzucaniem wianka w toń. Niestety tu wianek nie odpłynie z nurtem, ale i tak najczęściej jest już tylko i wyłącznie symbolem.

Młodzi niestety nie zdają sobie sprawy, że spod wody może nagle wyskoczyć wielki potwór i wszystkich zjeść.

No, może nie wszystkich, ale na panny młode z pewnością by się połakomił.

To, co widać na ziemi, to tylko część życia na terenie akwenu. Pod powierzchnią dzieją się istne cuda oraz horrory, jak to pisał Jan Kaczmarek w swojej piosence:

Tam szczupak bandyta poluje na lina
i okoń się czai na żabę!
Sandacz na płotkę swój parol zagina,
węgorz się wpija w doradę.

Tam rak, wodny żulik, dopadłszy robaka,
zamęcza go w sposób haniebny,
sum goni pędraka, leszcz męczy ślimaka,
liczą się tylko zęby!

A w górze słoneczko i miły zefirek
i zielsko rozrasta się sielsko.
Na zielsku nenufar, a nad nim motylek
z tą swoją słodyczą anielską.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji głębin zbiornika Wydra


Czytaj dalej...

Wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik w Jaworznie

eksperymentuj naukobus 5 1200
Naukobus grafika z napisemDotknij nauki/Eksperymenty w zasięgu ręki/Nauka blisko, coraz bliżej

160 małych miejscowości w całej Polsce. 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli. 20 eksponatów i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu.

Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Jaworzna.11 i 12 lipca Naukobus przyjedzie do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera Jaworzno. Wystawa udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

Dzieci będą zachwycone. Na wystawę zaproszeni są także dorośli. W wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.


eksperymentuj naukobus 4 1200Dotykanie nauki
Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu.

Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”.

Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

eksperymentuj naukobus 3 1200Nauka inaczej
Dlaczego Naukobus jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki.

To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. 20 eksponatów daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę - edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.


Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których wystawa jest rozstawiona w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z niej korzystać przez 6 godzin dziennie.

Przez całą Polskę
Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w młodych ludziach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.
fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

Czytaj dalej...

Cztery Pory Roku - Osiedle mieszkaniowe w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji
4_pory_roku_jaworzno
Jak już informowaliśmy na początku czerwca, prace nad budową pierwszego z budynków Osiedla Cztery Pory Roku ruszyły pełną parą. Dodatkowo inwestor przygotował pakiet korzyści dla osób, które zdecydują się zamieszkać w powstającym osiedlu.

4_pory_roku_jaworznoZamierzeniem prezesa zarządu spółki inwestora w osobie Henryka Węgrzyna jest nie tylko zbudowanie mieszkań i przekazanie kluczy mieszkańcom, ale również zapewnienie społeczności osiedla dostępu do szeregu udogodnień wykraczających poza standardy oferowane przez innych deweloperów. Pierwszej z tych inicjatyw, czyli cyklu rajdów rowerowych organizowanych przez Stowarzyszenie Rowerowe Cztery Pory Roku Jaworzno, nie trzeba przedstawiać żadnemu z jaworznickich miłośników aktywnego wypoczynku. Teraz deweloper przedstawił nam zestaw następujących benefitów, adresowanych już bezpośrednio do nabywców mieszkań oraz uzupełniających jego dotychczasowe zobowiązania w tym zakresie:

 • atrakcyjny rabat cenowy na usługi notarialne przy zakupie mieszkania oraz pomoc przy kompletowaniu wymaganych dokumentów
 • pomoc ekipy budowlanej inwestora oraz sprawdzonych firm zewnętrznych, które w bardzo korzystnej cenie (z licznymi rabatami) i w krótkim terminie pomogą nabywcom urządzić mieszkania
 • pomoc w przeprowadzce do nowego mieszkania - inwestor za niewielką opłatą zorganizuje transport wyposażenia dotychczasowego mieszkania (domu) klientów do nowego mieszkania. Pierwszy przewóz rzeczy z terenu miasta Jaworzna gratis!
 • rabat cenowy (nawet do -20%) dla nabywców, którzy zamierzają skorzystać z usług współpracującej z inwestorem pracowni projektowania wnętrz,
 • pomoc w organizacji ekipy sprzątającej oraz opieki na dziećmi, co pozwoli mieszkańcom oszczędzić czasochłonnego szukania sprawdzonej osoby do sprawowania opieki nad dziećmi oraz posprzątania mieszkania.

4_pory_roku_jaworznoCo więcej, jak zapewnia inwestor, niebawem zaprezentowane zostaną kolejne udogodnienia dla przyszłych mieszkańców Osiedla, o czym będziemy informować naszych czytelników na bieżąco.

Inwestor poinformował również, że jeszcze do końca lipca bieżącego roku będzie można nabyć mieszkania w promocyjnej cenie od 4 266 zł brutto za metr kwadratowy.

O idei Osiedla Cztery Pory Roku obszernie pisaliśmy TUTAJ - KLIKNIJ

O możliwości nabycia mieszkań można dowiedzieć się więcej na stronie www.osiedle-jaworzno.pl oraz na profilu FB Osiedla: https://www.facebook.com/OsiedleCzteryPoryRokuJaworzno/

Czytaj dalej...

Mały felieton dla wędkarzy i nie tylko - Testujemy sprzęt
wedkarz 1

Do małej refleksji skłoniło mnie słowo, które dziś robi olbrzymią karierę i w zasadzie nie zanosi się, aby zeszło do podziemi.
"Test".
Według słownika języka polskiego interesującym nas znaczeniem słowa "test" będzie "badanie, próba".
Jakże fajnie jest coś testować. Zostać testerem to nobilitacja, to postawienie na wyższym szczeblu drabiny użytkowników wszelkiego rodzaju dóbr. Ale to zadanie trudne, odpowiedzialne i wymagające niezwykłej percepcji, wiedzy, spostrzegawczości i cierpliwości, aby żaden z elementów testu nie uszedł uwadze testującego.
Niegdyś testerem zostawał specjalista, doskonale znający się na danej dziedzinie, posiadający najczęściej w tym kierunku wykształcenie poparte stosownymi papierami, świadectwami, zaświadczeniami zdanych egzaminów, albo przynajmniej potwierdzającymi szczegółową wiedzę.
wedkarz 2Dziś testerem może zostać każdy i każdy, czegokolwiek by nie wziął w swoje szanowne ręce musi to przed użyciem przetestować.
Prawidłowy test z reguły odnosi się do jakichś wzorcowych parametrów, a ich porównanie może dać nam obraz wartości testowanego przedmiotu, urządzenia, na tle innych.
Wynikiem testu jest sprawozdanie z jego przeprowadzenia, naniesienie w odpowiednie miejsca tabel wyników pomiarów, parametrów, wartości szczytowych, granicznych i tym podobnych w celu dokładnego opisania sprawności, wytrzymałości, czy efektywności testowanej rzeczy. Opis ma w konsekwencji służyć kolejnym użytkownikom tego samego, aby wiedzieli oni na co mogą liczyć, nabywając ten, czy inny egzemplarz sprzętu.
Testerami, testującymi są i wędkarze. Bo test przeprowadzić trzeba, kiedy się ma do czynienia z czymś nowym, nieznanym, czego wcześniej nikt jeszcze nie przetestował.
W ostatnich czasach przeprowadzanie testów zrobiło zawrotną karierę do tego stopnia, że właściwie przestaje się użytkować sprzęt. Przestaje się korzystać z dobrodziejstw pięknej sztuki wędkowania, jako ze sposobu spędzenia wolnego czasu. Wędkarstwo przestaje być zabawą, sportem (niezależnie od zdania minister sportu)
Wędkarstwo to przede wszystkim testowanie.
Wędkarz w zasadzie rzadko kiedy wybiera się na ryby. Jak to? A tak.
Dajmy na to, że każdy z wędkujących, w każdym tygodniu idzie do sklepu wędkarskiego, aby uzupełnić swój ekwipunek. Rzadko kiedy kupuje się przez dłuższy czas ten sam sprzęt, te same żyłki, te same haki, spławiki, ciężarki, kołowrotki. Każdy z nas chce mieć coś innego, nowego, bo a nuż właśnie na tę przynętę weźmie rekordowy okaz, bo będzie to ryba życia.
"Łowiłem już na zielona gumę, a może szczupły weźmie na zieloną z błękitnym ogonkiem? A może sześciocentymetrowy wobler był zbyt mizerny do mojego łowiska, więc teraz spróbuję siedmiocentymetrowy".
To przecież oczywiste - za każdym razem, kiedy wybieramy się na ryby głęboko wierzymy, że zastosowana przez nas metoda połowu, przynęta, żyłka, długość wędziska i zapach zanęty przyczynią się do wielkiego, na miarę rekordu, sukcesu.
3wedkarz No tak, ale jak tu łowić ryby, kiedy zakupiony sprzęt trzeba najpierw przetestować.
Ile ma trwać test? A no zależy to od wielu czynników. Pogoda, głębokość łowiska, flora rosnąca na dnie, rodzaj wędziska jakie posiadamy, i tak dalej...
Często opisujący wyprawę testową zaczyna tak: "Kupiłem to, tamto, owo i postanowiłem pojechać w weekend to przetestować".
Czyli rozumiemy że test będzie trwał co najmniej dwa dni z zarwaną ewentualnie sobotnio niedzielną nocą i nie ważna będzie zawartość siatki, bo,.. bo najpierw testujemy...
Ryba brała, albo nie, brania były częste albo nie, wędzisko dobrze lokowało przynętę w wybranym miejscu, pięknie pracowała szczytówka, doskonale współpracował kołowrotek...
Po przyjeździe z wyprawy zabiera się delikwent do sprawozdania z przeprowadzonego testu. Pisze, zamieszcza tu i ówdzie swoje spostrzeżenia i otrzymuje na forum albo pochwały z dobrze wykonanej roboty, bądź nagany z powodu powierzchownego i nic nie mówiącego opisu.
Ale test był.
W kolejny weekend sytuacja się powtarza, bo wędkarz zakupił ponownie jakiś nowy gadżet. Bo przecież testuje się nie tylko wędkę, kołowrotek, żyłkę, haczyk, czy przynętę. Testuje się na przykład kamizelkę, wodery, albo skarpety neoprenowe. Testuje się kulki proteinowe, albo wahadłówki na szczupaka, czy na pstrąga. Testuje się przypony, szczytówki do feederów, woblery, nowy parasol albo fotelik karpiowy (sic!).
Spotkałem się z opisem takim, w którym wędkarz testował na łowisku towarzystwo swojej żony, pisząc w konkluzji, że jeśli jeszcze ze dwa testy wypadną pozytywnie, to będzie ją brał częściej na wyprawy.
Niedawno wpadł mi w oko tekst jednego ze spinningistów, w którym pisał, że wędzisko jakiejś tam firmy "x" testował przez dwa lata !!!
No to ja się pytam - Kiedy przyjedzie czas na łowienie ryb i opis pięknej wyprawy, skoro kilkadziesiąt wypadów nad wodę to były same testy?

Autor tekstu: Aleksander Tura

Czytaj dalej...

Zachowaj rozwagę, bądź ostrożny, nie ryzykuj - to tylko wakacje!
wakacjezdrowe17

W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku:

Wakacje w górach

 • Wybierając się w podróż po górskich szlakach należy zaopatrzyć się w dobre buty i ubranie.
 • Pamiętaj, żeby nie wyruszać w góry bez opieki dorosłych.
 • Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych.
 • Ruszając ze schroniska dla własnego bezpieczeństwa warto powiedzieć dokąd idziemy i jakimi szlakami, zapamiętaj numer alarmowy GOPR.
 • Wyruszaj w góry rankiem, gdyż pogoda najczęściej psuje się po południu.
 • Miej ze sobą na wszelki wypadek latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.

Wakacje nad morzem, jeziorem, rzeką

Zasady bezpiecznej kąpieli

 • Pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR.
 • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 • Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi – unikniesz wstrząsu termicznego, niebezpiecznego dla naszego organizmu.
 • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
 • Dbaj o czystość plaży.
 • Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne.

Zasady bezpiecznego przebywania na słońcu

 • Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu.
 • Noś nakrycia głowy i okulary słoneczne (UWAGA! Noszenie ciemnych okularów bez filtra jest szkodliwe. Źrenica, do której dochodzi mniej światła, rozszerza się, dzięki czemu do wnętrza oka wnika więcej promieni UV).
 • Chroń się w cieniu w godzinach południowych.

Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze

 • Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru.
 • W czasie jazdy używaj kasku.
 • W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów.
 • Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów.
 • Przed skrzyżowaniami, wyjazdami z podwórek i bocznych ulic trzymaj zawsze dłoń na hamulcu.
 • Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu.
 • Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty.

WAŻNE TELEFONY

112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
997 – telefon alarmowy Policji
998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

Naczelnik Wydziału Zarządzania

Kryzysowego i Ochrony Ludności

Zbigniew Piątek

sosina02

Czytaj dalej...

SPORTOWO MUZYCZNY PIKNIK Przywitanie Lata W Kręgu Formy z "Nocnymi Podchodami"
piknikgeosf0619 62
piknikgeosf0619 30Długo zapowiadany i urządzony w dniu 20 czerwca piknik pod hasłem Sportowego Przywitania lata W Kręgu Formy udowodnił, że aby zorganizować dobrą zabawę dla setek jaworznian nie potrzeba wielkich nakładów. Wystarczy dobra wola i zapał oraz chęci i współpraca osób - pasjonatów.

Inicjatorem, podobnie jak podobnej imprezy u progu wiosny było Stowarzyszenie "W Kręgu Formy".

Kilka spotkań organizacyjnych, podzielenie zadań i wszystko ruszyło w piątek o 17.00.

Występy taneczne, muzyczne, konkursy, treningi pokazowe, zabrały niemal trzy godziny, a punktem kulminacyjnym było wyruszenie załóg na nocne podchody, które ujawniły ciekawy potencjał terenów wokół Geosfery.

piknikgeosf0619 109Odszukanie wskazanych punktów, wykonanie zadań najszybszym zajęło niespełna godzinę, inni byli nieco wolniejsi, niemniej każda drużyna wróciła na miejsce wśród okrzyków i oklasków gratulacyjnych.

Artystycznie wieczór ubarwiły dziewczyny z grupy tanecznej Paradise, wokalistki z Fabryki Talentów oraz zespół Shanta Rei śpiewający piosenkę żeglarską i turystyczną.
W zabawy i atrakcje włączyli się zarówno ci, którzy specjalnie przyszli na tę imprezę, jak i przypadkowi odwiedzający Geosferę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z części imprezy w naszej GALERII.

piknikgeo1200a

Czytaj dalej...

Pojechał Rajd Diecezjalny Silna grupa z Jaworzna

rajddiecezjalny2019 37
rajddiecezjalny2019 43Niedzielnym popołudnie odbył się finał Diecezjalnego Rajd Rowerowego i Zlotu Motocyklowego ku czci św. Jana Pawła II,dla uczczenia dwudziestej rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. To wyjątkowy sposób na uczczenie tego wydarzenia.

Pomysł na rajd był prosty, a zarazem spektakularny i świetnie łączący całą diecezję! W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjechały m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia.

Wszystkie trasy łączy jeden cel - parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. Ten punkt to także miejsce startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls' Hunters.


rajddiecezjalny2019 52O godzinie 15 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszają na Plac Papieski, gdzie o godzinie 16 rozpoczyna się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Całość wydarzenia na Placu Papieskim zakończy zorganizowany przez miasto Sosnowiec koncert zespołu Golec uOrkiestra o godz. 20.30.

A my mamy zdjęcia z wyjazdu Jaworznickiej grupy do Sosnowca, tuż przed burzą, która przeszła nad Jaworznem.  Wśród rowerzystów członkowie jaworznickich grup rowerowych, a nawet jeden z radnych - Dawid Domagalski.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us