Menu
reklama
reklama

Akcja WF na 100 % zakończona kolejnym sukcesem aktywnej młodzieży

wfnastoproc18 132Dzisiejsze lecznictwo stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wydłuża się czas życia ludzi, którzy mogą liczyć na stosowanie wobec ich schorzeń najbardziej wyrafinowanych i nowoczesnych metod terapii, mimo, że stan opieki zdrowotnej z pewnością nie jest zadowalający.

Państwo nie może sobie poradzić z kolejkami w przychodniach, pacjenci narzekają na drożyznę, zarówno w dostępie do lekarzy, jak i samych dysponowanych im leków.

Czytaj dalej...

Dzień Strażaka w jednostce OSP Osiedle Stałe

 

strazacyjaworznom190518 8W sobotę, 19 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin, wpisana w coroczne obchody Dnia Strażaka.

Wprawdzie dzień strażaka przypada na 4 maja, ale uroczystości na różnych szczeblach strażackiej braci jest tak dużo, ze odbywają się one sukcesywnie w różnych terminach w różnych jednostkach.

Msza Święta został odprawiona w obecności figury świętego Floriana, która na co dzień zdobi lokal jednostki przy ulicy Wojska Polskiego.

Czytaj dalej...

Aktywne jaworznianki - ważne, majątkowe sprawy Pań

aktjaworzn180518 1 2To było jedno z ciekawszych do tej pory spotkań aktywnych jaworznianek.

Pomysłodawczyniami cyklu Aktywne Jaworznianki są Patrycja Kłósek oraz Karolina Boborowska. W inicjatywę spotkań włączyła się również Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Dotyczyło nie tylko pań, które rozwijają swój biznes, które są aktywne na gruncie zawodowym, ale Pań wszystkich, prowadzących domowe gospodarstwa, czy będących żonami, matkami, dziećmi swoich rodziców.

Czytaj dalej...

Finał XVIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


paraolimp0518 90To już koniec czterodniowego święta. Święta Godności osób z niepełnosprawnościami. Ta Jaworznicka, po raz 18 realizowana inicjatywa spotyka się z bardzo dobrym i empatycznym przyjęciem jaworznian.

Kiedy rozpoczynano Dni Godności, we wtorek, 15 maja, przypadkowi przechodnie na rynku zatrzymywali się i z aprobatą wypowiadali o udanych próbach integracji środowisk w mieście.

Byli i tacy, którzy po raz pierwszy spotkali się z korowodem i zabawą dzieci i dorosłych na płycie rynku, przekonując się że niepełnosprawność, czy nabyta, czy wrodzona nie powinna być w jakimkolwiek, nawet najmniejszym stopniu determinantą mówiącą o wartości człowieka, który ma w życiu trudniej egzystować.

Czytaj dalej...

Witajcie w naszej bajce - śpiewali nauczyciele - aktorzy dla dzieci

gnigodnosci2dz 2018 122Bajki wpadły do jednej książeczki, pomieszały się, ich bohaterowie znaleźli się w zupełnie nieznanych im miejscach i wyniknął z tego niezły ambaras.

Czerwony kapturek i krasnoludki, Jaś i Małgosia i groźny wilk, do tego czarownica, i mnóstwo zabawy i nieoczekiwanych sytuacji, ale i dużo strachu, który na koniec rozwiał się, a wszystko dobrze się skończyło.

Taką wspaniałą bajkę zobaczyły dzieci na scenie MDK w trakcie drugiego dnia Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Inscenizację przygotowali i przedstawili wyłącznie nauczyciele i wychowawczy jaworznickich placówek mających w zadaniach integrację dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. To było wielkie przeżycie dla milusińskich, zobaczyć swoich wspaniałych opiekunów, jako doskonałych aktorów, na scenie. Gra wręcz brawurowa, a ponieważ publiczność dziecięca jest najbardziej wymagającą i surową publicznością nie było miejsca na prowizorkę, na improwizację. Postacie były autentyczne, a gra aktorska szczera, bez cienia zawstydzenia, czy zakłopotania. Brawo Państwo nauczyciele, wychowawcy.

Zanim jednak bajka bajek zagościła na scenie, musiało dojść do wielkiego nagradzania dzieci w konkursach, jakie zostały zorganizowane dla nich.

Czytaj dalej...

"Polska Jest Jedna" zatrzymała się w Jaworznie

minosteradamczyk 18W niedzielę, 20 maja do Jaworzna na zaproszenie Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego przyjechał Minister Infrastruktury w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego – Andrzej Adamczyk. Spotkanie w MBP Jaworzno odbyło się w ramach spotkań polityków PiS w całej Polsce pod hasłem „Polska Jest Jedna”.

Minister opowiedział o dotychczasowych dokonaniach i dalszych planach rządu Prawa i Sprawiedliwości w wielu dziedzinach, skupiając się jednak w większości na sprawach resortowych.

Nie obyło się bez tematów związanych z Jaworznem.

Czytaj dalej...

Rajd Czterech Pór Roku - lato 2018

czteryporylip18Już dziś zapraszamy na kolejną VI edycję naszego Rajdu Stowarzyszenia Cztery Pory Roku Lato 2018.
Miejscem zbiórki będzie tradycyjna galeria Galena lecz tym razem będziemy się zbierać na Jaworznickich Plantach obok Galeny. Zapisy rozpoczną się na naszych stanowiskach od godz 9 30 a sam start o godz 11 00.
Jeśli chodzi
o zakończenie wydarzenia i samą linię mety będzie ona znajdować się na Stadionie Azotani.

Trasę przejazdu udostępnimy w terminie późniejszym, lecz tym razem będą wyznaczone dwie trasy jedna dla naszych pociech a druga dla starszych uczestników naszego Rajdu.

Czytaj dalej...

Sezon nurkowy na Koparkach rozpoczęty


koparkisezon18 42Kilkaset osób nurkujących w tym bardzo dużo pań przybyło do Diving Marina "Koparki" w Jaworznie, aby rozpocząć sezon nurkowania podczas którego większość z nich zapewne odwiedzi wiele miejsc w całej Polsce ale i Europie, gdzie będą poznawać podwodne światy - wszędzie inne, wszędzie proponujące inne niespodzianki, podwodne skarby, różną głębokość i różną przejrzystość wody.

To wyjątkowo spokojny, wymagający rozwagi, ogromnej koncentracji sport. Ważne jest opanowanie, wytrzymałe nerwy i odwaga.

Czytaj dalej...

Rolkowanie z powerem na Sosinie - dla Hospicjum!

rolkowaniemaj18 131Na wezwanie do rollkowania na Sosinie w szczytnym celu pomocy dla Jaworznickiego Hospicjum Homo Homini odpowiedziało niemal 200 osób. wraz z tymi, którzy pomagali i przyglądali się imprezie, wraz z organizatorami teren wokół pola namiotowego opanowało niemal ćwierć tysiąca osób, które poświęciły swoje sobotnie przedpołudnie aby wspomóc zarówno materialnie, jak i mentalnie, duchowo, wszystkich, którzy docierają już do kresu ziemskiej wędrówki.
10 zalecanych okrążeń, z których każde miało około 1000 metrów przebyli niemal wszyscy, ale byli tacy, którzy na tym nie poprzestali i jeździli dalej - dwa, trzy okrążenia więcej. Każdy z biorących udział otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. ale największą nagrodą była satysfakcja z oddanego serca.
Zapraszamy do wielkiej galerii z rolkowania 2018 na Sosinie.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us