Menu
reklama

Maria MaterlaSmolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750

 

reklama

Wydarzenia (18)

W tym dziale:

Dziewczyny! Poraz zadbać o swoje ciało i kondycję!

aerobikdlapan0918Wyjątkowa okazja do podniesienia swojego ego i radości z życia, poprzez aktywność fizyczną nadarza się w Centrum Kultury "Archetti" w Jeleniu.

Rusza grupa aerobiku prowadzona przez niezwykłą instruktorkę - Panią Dominikę Jasińską, pełną wdzięku i pomysłów, mającą w zanadrzu ogromną dawkę zapału i zainteresowania dla swoich "podopiecznych".

W każdy poniedziałek i każdą środę o godzinie 19 będą odbywać się zajęcia dla Pań od 20 - 40 lat.

Jak mówi Pani Dominika, w czasach, kiedy wszystkie kobiety chcą być szczupłe, smukłe i mieć dobrą kondycję, tylko aktywność fizyczna gwarantuje sukces.

Ale musi to być aktywność regularna, pod kontrolą.
Zajęcia będą dostosowane do wieku i możliwości pań, tak, aby każda z nich poczuła w sobie moc bycia jeszcze bardziej atrakcyjną.
 
Zapisy przyjmowane są pod nr telefonu 32-762-91-44
Koszt jednorazowych zajęć to tylko 10 zł

Czytaj dalej...

Jazz Club Muzeum - ma już 5 lat!

jazz5latCzas leci bardzo szybko Ani się nie obejrzeliśmy i 60 miesięcy przeszło, a w każdym z nich jakieś doskonałe wydarzenie. Zapewne będą wspomnienia podczas trzech urodzinowych wieczorów. Zapowiedź wygląda nieco lakonicznie, ale można wierzyć na słowo - będzie naprawdę jubileuszowo,  czyli głośno, kolorowo i nader muzycznie.

Plan na wekend urodzinowy przedstawia się następująco.
Zaczynamy w piątek fajnymi promocjami i ofertami specjalnymi - to tak na rozgrzewkę przed sobotą.
W sobotę promocji ciąg dalszy a do tego 3 koncerty i jam session. To wszystko przeplatane niespodziankami i super zabawą.

A zagrają (w kolejności) All Life Of Shame, Mandat oraz duet gitarowo - skrzypcowy Dominik Wojciechowski i Sebastian Smoleń.
Będzie więc rockowo i trochę jazzowo.
Na koniec jam session.

W niedzielę mocny akcent kończący tegoroczny jubileusz - koncert zespołu Electric Shepherd czyli wielkie gwiazdy jazzu: Marek Stryszowski, Bernard Maseli, Krzysztof Ścierański oraz Artur Malik.
Koncert niedzielny jest biletowany, natomiast na sobotnie koncerty wstęp wolny.
Zapraszamy!!!

Czytaj dalej...

Chcesz zostać wolontariuszem? To bardzo proste!

 

wolowntmops2018 CustomPomogę, bo mogę!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie poszukuje wolontariuszy. Szukamy osób, które będą nieodpłatnie udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży z rodzin zastępczych. Nasi podopieczni to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, a najczęściej zgłaszanymi nam problemami są trudności z nauką matematyki, języków obcych oraz języka polskiego.

wyrównywaniu braków edukacyjnych.

Nie szukamy osób wybitnych w nauce. Wystarczy nam, by wolontariusze czuli się pewnie w wybranym przez siebie przedmiocie szkolnym. Dużo bardziej zależy nam na chęci pomagania, zaangażowaniu, cierpliwości i konsekwencji. Nie musisz mieć samych szóstek, aby nam pomagać! Często potrzebujemy wsparcia na bardzo podstawowym poziomie i pomocy w

Czytaj dalej...

Gordon Haskell znów w Jaworznie

gordonhaskell0918Uwaga, uwaga! Gratka dla fanów Orkiestry eM Band Jaworzno, Jerzego Główczewskiego, zespołu King Crimson i samego Gordona Haskella!

 

Zapraszamy 30 września do Młodzieżowego Domu Kultury o godz. 19.00


Bezpłatne wejściówki można odbierać / zamawiać w klubie Relax przy ul. Szczakowskiej 35

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice na Borach. Kolejna impreza dla mieszkańców z Archetti w roli głownej!

 

aktdzieln0918Aktywne dzielnice w rękach Archetti - Centrum Kultury.
Będzie barwnie, wesoło i optymistycznie

 

Kwartet smyczkowy „Archetti” rozpocznie kolejną imprezę z cyklu „Aktywne Dzielnice”, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 na Borach. Jak pamiętamy, dzielnicowa społeczność z satysfakcją przyjęła zagospodarowany przez Centrum Kultury Archetti sierpniowy festyn w usytuowanym obok parku.
Również tym razem postaraliśmy się, aby przygotowane atrakcje skierowane były do i malutkich, i starszych, i dorosłych, czyli po prostu do całych rodzin.

Oprócz koncertu smyczkowego, zaproponujemy pokazy pierwszej pomocy, dynamiczne wspólne ćwiczenia w rytmie aerobiku, zabawę z chusta Klanza. Na scenie wystąpią Borowiacy, a punktem spinającym całość będą konkurencje sprawnościowe i konkursy wiedzy dla rodzin, których uwieńczeniem będzie nagrodzenie biorących w nich udział rodzin.

Zapraszamy i życzymy wspólnej wspaniałej zabawy.
Sobota, 29 września, Teren Szkoły Podstawowej na Borach, godzina 16.00

 

 

Czytaj dalej...

Nowa wystawa czasowa w Muzeum Miasta Jaworzna.


szkolnictwo 2018 plakat 1 960Przedstawiamy wystawę czasową
„Witaj Szkoło! 200 lat historii szkolnej edukacji w Jaworznie”,
która upamiętnia rocznicę założenia pierwszych szkół.

W 1818 roku działalność rozpoczęło pięć pierwszych szkół w: Jaworznie, Ciężkowicach, Byczynie, Jeleniu i Szczakowej. Nauczanie było obowiązkowe, powszechne i bezpłatne.

Otwarcie wystawy odbędzie się 26 września 2018 r. o godz. 10. Wstęp bezpłatny.

Wystawę można oglądać od 12 września do 26 października 2018 roku w galerii antresola.

Muzeum czynne jest wtorek, środa, piątek w godz. 9 - 16; czwartek 9 - 17, sobota 9 - 14.

Cena biletu: normalny - 5 zł, ulgowy 3 zł, grupa do 30 osób (2,50 zł za osobę).

Zapraszamy!

Czytaj dalej...

Strefa piosenki - Spotkanie w krainie łagodności

krainalagodnosci 1Już 27 września w Centrum Kultury Archetti w sali kominkowej odbędzie się koncert piosenki łagodnej i poezji śpiewanej.

W programie usłyszymy ballady, ale i dynamiczne, energiczne utwory pochodzące z kilku dziesięcioleci istnienia nurtu Krainy łagodności i piosenki z tekstem, jak w latach 70, 80 XX wieku określano utwory śpiewane na festiwalach studenckich, turystycznych żeglarskich.

Tym razem goście usłyszą piosenki między innymi takich autorów jak Edward Stachura, Paweł Orkisz, Andrzej Sikorowski, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka.

Centrum Kultury Archetti
Sala Kominkowa
27 września
godzina 17.00
Zapraszamy

Czytaj dalej...

Klub fotograficzny - zapraszamy amatorów fotopstrykania

Klub Fotograficzny 960Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia klubu fotograficznego w Centrum Kultury „Archetti” W Jeleniu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 10 września o godzinie 16. 30. Celem Spotkań i działalności będzie:

 • - Poznawanie zasad fotografowania, optyki, kompozycji, barw,

 • - Poznawanie sprzętu i ustawień – co to jest migawka, przysłona, balans bieli, ekspozycja i wszelkie inne terminy związane z fotografowaniem i jak je wykorzystać w praktyce.

 • - Poznawanie aspektów prawa autorskiego, prawa prasowego, i ich wykorzystania w codziennej pracy fotografa amatora.

 • - Wspólne sesje fotograficzne w plenerze, martwa natura, natura ożywiona, przyroda, architektura, krajobraz

 • - Wystawy prac uczestników klubu.

  Jak szanować czyjeś prace fotograficzne i jak szanować własny wysiłek włożony w fotografowanie

  Czekamy na osoby:

 • od około 15 roku życia, posiadające aparat fotograficzny - zaawansowaną hybrydę, albo lustrzankę, bądź bezlusterkowiec.
 • posiadające komputer z nawet prostym oprogramowaniem do edycji zdjęć
 • słowem, jak fotografować, aby robić to niebanalnie, ciekawie, dobrze.

  Oferta, z racji charakteru i ograniczonej liczby miejsc, skierowana jest do osób niezajmujących się profesjonalnie, lub w ramach wykonywanego zawodu, fotografowaniem.

W programie działalności klubu – wspólne fotografowanie Jaworzna, udział w miejskich wydarzeniach kulturalnych, społecznych i rozrywkowych, organizowanie wystaw uczestników klubu w Centrum Kultury Archetti.

Przyjdź, na pierwsze spotkanie, posłuchaj, porozmawiaj – może znajdziesz swoje miejsce właśnie tutaj.

 

 

Czytaj dalej...

Strefa piosenki - może i Ty znajdziesz w sobie talent

Strefa piosenki 960Klub „Strefa piosenki”

Zapraszamy młodzież i dorosłych na zajęcia klubu „Strefa Piosenki” w Centrum Kultury „Archetti” W Jeleniu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 12 września o godzinie 16. 30.

Zaproszenie kierujemy do osób, które lubią śpiewać, grają amatorsko na gitarze najchętniej akustycznej, lubią wspólnie spędzać czas przy polskiej piosence, a szczególnie żeglarskiej, turystycznej, kabaretowej, poezji śpiewanej, piosenkach bardów również tych z lat 70, 80, 90.

Regularnie będziemy spotykać się na popołudniach i wieczorach z piosenką, poznawać stare i nowe czasem zapomniane przeboje z kręgu tak zwanej krainy łagodności, szant.

To w Jaworznie zupełnie nowa inicjatywa, mająca na celu oderwanie młodzieży ale i dorosłych od elektroniki, od telefonów, laptopów, komputerów, telewizorów.

Mamy w planie dużo śpiewać, a może nawet brać udział w przeglądach, konkursach piosenki, organizowanych w mieście, w regionie, ale przede wszystkim dobrze się bawić i organizować spotkania z piosenką dla mieszkańców miasta. Osoby które czuja w sobie zew muzyki zapraszamy z gitarami, tamburynami, fletami i innymi akustycznym instrumentami.

Nie trzeba znać nut – wystarczy kilka chwytów, słuch muzyczny i chęć świetnej zabawy w rytmie najwspanialszych piosenek.

Tych, którzy śpiewać nie umieją również zapraszamy – warto będzie posłuchać, przypomnieć sobie stare czas, albo poznać, co nowego w piosence piszczy :)

Zapraszamy również tych, którzy piszą teksty, być może powstaną z nich nowe, przeboje!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us