Menu
reklama
reklama

Zapowiedzi (11)

Rajd Czterech Pór Roku - lato 2018

czteryporylip18Już dziś zapraszamy na kolejną VI edycję naszego Rajdu Stowarzyszenia Cztery Pory Roku Lato 2018.
Miejscem zbiórki będzie tradycyjna galeria Galena lecz tym razem będziemy się zbierać na Jaworznickich Plantach obok Galeny. Zapisy rozpoczną się na naszych stanowiskach od godz 9 30 a sam start o godz 11 00.
Jeśli chodzi
o zakończenie wydarzenia i samą linię mety będzie ona znajdować się na Stadionie Azotani.

Trasę przejazdu udostępnimy w terminie późniejszym, lecz tym razem będą wyznaczone dwie trasy jedna dla naszych pociech a druga dla starszych uczestników naszego Rajdu.

Czytaj dalej...

Zapraszamy na "Święto Rodziny"

swietorodziny18 plPrzed nami III edycja "Święta Rodziny", czyli niezwykłego przedsięwzięcia z ofertą skierowaną do całych rodzin. W sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja odbędzie się wydarzenie, podczas którego rodziny aktywnie i ciekawie spędzą czas. Wspólna zabawa rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00. Na dwa dni park na Podłężu zamieni się w wielki plac rodzinnych gier i zabaw.

Sobota, 26 maja br., Park Podłęże, godz. 16:00

Całość terenu na którym będzie się odbywać "Święto Rodziny" zostanie podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać będzie można z różnorodnych atrakcji. Pierwszego dnia dzieci i rodziny wezmą udział w podróży "Dookoła Świata". Najmłodsi odwiedzą trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto będą mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności.

Czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z poetką Krystyną Baran

wierszets0518aW ramach Saloniku Literackiego serdecznie zapraszamy 11 maja na godz. 17.00, na spotkanie autorskie z Krystyną Baran, której debiutancki tomik poezji pt. "Prześwit" ukazał się na rynku wydawniczym w marcu 2017 r. Autorka, jaworznianka, z wykształcenia ekonomistka, fascynuje się pięknem i bogactwem języka polskiego. Jej wiersze "Ja" oraz "Inaczej" opublikował w 2016 r. Magazyn Świąteczny Gazety Wyborczej.

Tomik "Prześwit" zawiera 34 wiersze, których źródłem jest uważne przypatrywanie się światu i sobie w świecie oraz pragnienie zbliżenia się do tajemnicy.

Nie tylko kosmos jest tajemnicą. Jest nią także człowiek, drzewo, motyl, wiatr, dusza i życie. Moment zachwytu, zdziwienia, potrzeba wyrażenia zadawnionego bólu lub wdzięczności sprawiają, że to, co wydawało się oczywiste, codzienne, nabiera głębszego znaczenia i staje się rozświetlone.

Poezja jest potrzebą wewnętrzną, podzieleniem się swoimi obserwacjami i refleksjami, łagodzi chaos wewnętrzny i zewnętrzny, ofiarowując harmonię na podobieństwo harmonii wszechświata. Poezja zawiera w sobie poczucie wspólnoty, bo mimo różnych losów łączy nas tajemnica życia.

Czytaj dalej...

Noc Muzeów w ŚCWIS - Pamięci górników KWK Wujek

kwkwujeknocmuz18Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zaprasza na NOC MUZEÓW

Noc Muzeów w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, Katowice)


19 maja 2018 r.

17.00-23.00

17.00 i 18.00 Zwiedzanie miejsc związanych z pacyfikacją KWK „Wujek”. Po kopalni oprowadzą górnicy, uczestnicy historycznego strajku. Zwiedzający zobaczą m.in:

• łaźnię łańcuszkową, w której odbyły się Msze święte odprawione przez ks. Henryka Bolczyka

• plac przy kotłowni, gdzie zginęli górnicy, zastrzeleni przez pluton specjalny ZOMO

• przyszybowy punkt opatrunkowy, w którym udzielano pomocy rannym górnikom

• Stację Ratownictwa Górniczego, gdzie złożono ciała zastrzelonych górników

 Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja telefoniczna: 32 601 21 08

 Zwiedzających zapraszamy do Muzeum Izby Pamięci Kopalni „Wujek” (wstęp wolny bez zapisów):

17.00-23.00 Zwiedzanie Muzeum – Izby Pamięci Kopalni „Wujek”, oprowadzać będą uczestnicy strajku w kopalni „Wujek” w grudniu 1981 r.

Pokazy Filmów:

18.00 i 19.00 Życiorysy z bliznami, reż. Agnieszka Świdzińska

21.00 Dziewięciu z „Wujka” - pokaz trzyminutowych filmów o każdym z zastrzelonych górników, reż. Wojciech Królikowski

Wystawa

Anna Walentynowicz. Legenda „Solidarności” 1929-2010, ekspozycja przedstawia życie i działalność jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet współtworzących „Solidarność”.

Podziemna drukarnia ‘80

100 bezpłatnych koszulek na 100-lecie odzyskania niepodległości z unikalną grafiką wykonaną metodą sitodrukową!

 

Atrakcje dla najmłodszych

• Kącik gier planszowych i karcianych: Kolejka, Znaj Znak

• Kącik dla najmłodszych (kolorowanki, puzzle)

23.00 Zakończenie

Czytaj dalej...

Danny Bryant - moc muzyki z wysp

dannybryantUrodzony w 1980 roku w Hertfordshire w Anglii Danny Bryant zajmuje się profesjonalnie muzyką od 18 roku życia. Grywał na tych samych scenach, co Buddy Guy, Carlos Santana, Mick Taylor i Joe Cocker. Od 2011 roku jest związany z niemiecką wytwórnią Jazzhaus Records, dla której w 2013 roku wydał podwójny album CD/DVD „Night Life – Live in Holland”. Wydany we wrześniu 2014 roku album „Temperature Rising”, był jedną z najczęściej ściąganych z sieci bluesowych produkcji tego roku. Podczas trasy promującej krążek, Bryant zmuszony był udać się na pięciotygodniowe tournee po Stanach Zjednoczonych, w charakterze zastępcy – lidera zespołu Walter’a Trout’a, który dochodził do siebie po przeszczepie wątroby. Do studia powrócił w sierpniu 2015, by jak to określił zarejestrować album, który chciał stworzyć odkąd skończył 15 lat. Cel był prosty – wynająć świetne studio, pozyskać świetnych muzyków i nagrać na tzw. setkę rockowego killera z obciążoną bluesowym ładunkiem gitarą. Powstała płyta „Blood Money”, zarejestrowana z gościnnym udziałem Waltera Trouta i Berniego Marsdena, ukazała się 29 stycznia 2016 roku. Prawie rok później artysta zarejestrował płytę, która była spełnieniem jego dziecięcych marzeń – koncertowe nagranie z towarzyszeniem dziewięcioosobowego big bandu. Podwójny album „BIG Live in Europe”, który ukazał się w lipcu 2017, zawiera największe przeboje z jego trzech ostatnich studyjnych płyt, przearanżowane pod kątem maksymalnego wykorzystania nowego, wzbogaconego instrumentarium. Bryant kontynuuje współpracę koncertową z big bandem, który okazjonalnie wzbogaca tradycyjną formułę jego trio (co również będzie miało miejsce podczas wybranych koncertów polskiej trasy w maju 2018). Na 20 kwietnia 2018 zaplanowano premierę najnowszego studyjnego wydawnictwa zatytułowanego „Revelation” (poniżej klip wideo z singlem Sister Decline zapowiadającym płytę). Z tej okazji pojawienia się nowej płyty, artysta będzie koncertować w Polsce w maju i czerwcu tego roku, szczegółowa rozpiska trasy już wkrótce.
“[Danny Bryant to] Fanstastyczny gitarzysta, który, biorąc Fendera Stratocastera w swoje ręce, sprawia, że ten intrument naprawdę śpiewa” Joe Bonamassa
“To, co go wyróżnia, to pasja i uczucie. Gra Danny’ego porywa intensywnością i pośpiechem.” Walter Trout
Danny Bryant – gitara, śpiew
Alex Philipps – bas
Dave Raeburn – perkusja

www.delta.art.pl
www.dannybryant.com

Bilety w przedsprzedaży w cenie 35 złotych dostępne w klubie.
Bilety w dniu koncertu w cenie 40 złotych.

Czytaj dalej...

Grafen I Gentle Blow w Jazz Clubie

Zapraszamy na koncerty dwóch zespołów - czwartek, 10 maja

grafengentleblow

Czytaj dalej...

Zagra dla jaworznian. Na akordeonie! Na bosaka! Na majówce!

koncertgramdlawasJaworznicka Inicjatywa Narodowa organizuje koncert, który odbędzie się 20 maja (niedziela), o godz. 17.00, w parku na Podłężu.

Wystąpi Witek Muzyk Ulicy, a nazywają go Akordeonistą, który chodzi boso.


Człowiek zaraża niezwykłym optymizmem i pogodnym uosobieniem. Tym razem zagra dla Jaworzna i podzieli się z mieszkańcami swoją twórczością, która, jak sam mówi, jest jego życiem. Witek przyznaje, że przeżył wszystko, co śpiewa. Pewnie właśnie dzięki temu jego piosenki są tak szczere i emocjonalne.

WSTĘP CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Warto już dziś zaplanować sobie tę majową niedzielę i wraz z rodziną wybrać się do parku. Oprócz koncertu zaplanowanych jest mnóstwo innych atrakcji związanych z nadchodzącą majówką na Podłężu – kiedy będziecie zasłuchani w niezwykłą muzykę, wasze dzieci będą mogły pomalować samochód, czy poskakać na dmuchanym zamku.
Zaplanowano także pokazy strzeleckie i loterię z nagrodami. Do tego przez cały czas dostępne będą ciepłe posiłki.

Jaworznicka Inicjatywa Narodowa zaprasza!

Czytaj dalej...

ISO MIASTA 2 - konkurs fotograficzny - natura Jaworzna

 

konkfotomuz0418Rusza kolejna, II edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Muzeum Miasta Jaworzna – „ISO miasta”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Tym razem tematem przewodnim będzie miasto Jaworzno i jego natura. „Jaka jest natura Jaworzna?” – tak brzmi pytanie konkursowe skierowane do uczestników naszego konkursu. W odpowiedzi oczekujemy fotografii, z których wyłonione zostaną trzy najlepsze, i dla ich autorów zostaną wręczone nagrody.

Fotografie konkursowe, wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową, można nadsyłać do 31 maja 2018 roku na e-maila: marcin.jania@muzeum.jaw.pl.

Zwycięzców poznamy początkiem czerwca. Całość przedsięwzięcia zakończy wystawa prac konkursowych, która będzie miała miejsce w Muzeum Miasta Jaworzna na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej szczegółów na www.muzeum.jaw.pl/isomiasta
na stronie http://www.muzeum.jaw.pl/

Zapraszamy także do polubienia podstrony na Facebooku:
https://www.facebook.com/ISO-Miasta-Konkurs-fotograficzny-…/

 

Czytaj dalej...

Andropauza - jak sobie z tym radzić bez psychicznych rewelacji

andropauza30418 Custom7 maja gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. "Andropauza" odwiedzą Jaworzno!

Spektakl odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury o godz.18;

Bilety do nabycia w MDK oraz online na stronie:

https://www.kupbilecik.pl/impreza-23468-andropauza.3.jaworzno.html

A o czym opowiada spektakl "Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować?"

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us