Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu
reklama
reklama

Relacje (486)

Akcja WF na 100 % zakończona kolejnym sukcesem aktywnej młodzieży

wfnastoproc18 132Dzisiejsze lecznictwo stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wydłuża się czas życia ludzi, którzy mogą liczyć na stosowanie wobec ich schorzeń najbardziej wyrafinowanych i nowoczesnych metod terapii, mimo, że stan opieki zdrowotnej z pewnością nie jest zadowalający.

Państwo nie może sobie poradzić z kolejkami w przychodniach, pacjenci narzekają na drożyznę, zarówno w dostępie do lekarzy, jak i samych dysponowanych im leków.

Czytaj dalej...

Aktywne jaworznianki - ważne, majątkowe sprawy Pań

aktjaworzn180518 1 2To było jedno z ciekawszych do tej pory spotkań aktywnych jaworznianek.

Pomysłodawczyniami cyklu Aktywne Jaworznianki są Patrycja Kłósek oraz Karolina Boborowska. W inicjatywę spotkań włączyła się również Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Dotyczyło nie tylko pań, które rozwijają swój biznes, które są aktywne na gruncie zawodowym, ale Pań wszystkich, prowadzących domowe gospodarstwa, czy będących żonami, matkami, dziećmi swoich rodziców.

Czytaj dalej...

Finał XVIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych


paraolimp0518 90To już koniec czterodniowego święta. Święta Godności osób z niepełnosprawnościami. Ta Jaworznicka, po raz 18 realizowana inicjatywa spotyka się z bardzo dobrym i empatycznym przyjęciem jaworznian.

Kiedy rozpoczynano Dni Godności, we wtorek, 15 maja, przypadkowi przechodnie na rynku zatrzymywali się i z aprobatą wypowiadali o udanych próbach integracji środowisk w mieście.

Byli i tacy, którzy po raz pierwszy spotkali się z korowodem i zabawą dzieci i dorosłych na płycie rynku, przekonując się że niepełnosprawność, czy nabyta, czy wrodzona nie powinna być w jakimkolwiek, nawet najmniejszym stopniu determinantą mówiącą o wartości człowieka, który ma w życiu trudniej egzystować.

Czytaj dalej...

Witajcie w naszej bajce - śpiewali nauczyciele - aktorzy dla dzieci

gnigodnosci2dz 2018 122Bajki wpadły do jednej książeczki, pomieszały się, ich bohaterowie znaleźli się w zupełnie nieznanych im miejscach i wyniknął z tego niezły ambaras.

Czerwony kapturek i krasnoludki, Jaś i Małgosia i groźny wilk, do tego czarownica, i mnóstwo zabawy i nieoczekiwanych sytuacji, ale i dużo strachu, który na koniec rozwiał się, a wszystko dobrze się skończyło.

Taką wspaniałą bajkę zobaczyły dzieci na scenie MDK w trakcie drugiego dnia Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Inscenizację przygotowali i przedstawili wyłącznie nauczyciele i wychowawczy jaworznickich placówek mających w zadaniach integrację dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. To było wielkie przeżycie dla milusińskich, zobaczyć swoich wspaniałych opiekunów, jako doskonałych aktorów, na scenie. Gra wręcz brawurowa, a ponieważ publiczność dziecięca jest najbardziej wymagającą i surową publicznością nie było miejsca na prowizorkę, na improwizację. Postacie były autentyczne, a gra aktorska szczera, bez cienia zawstydzenia, czy zakłopotania. Brawo Państwo nauczyciele, wychowawcy.

Zanim jednak bajka bajek zagościła na scenie, musiało dojść do wielkiego nagradzania dzieci w konkursach, jakie zostały zorganizowane dla nich.

Czytaj dalej...

Rolkowanie z powerem na Sosinie - dla Hospicjum!

rolkowaniemaj18 131Na wezwanie do rollkowania na Sosinie w szczytnym celu pomocy dla Jaworznickiego Hospicjum Homo Homini odpowiedziało niemal 200 osób. wraz z tymi, którzy pomagali i przyglądali się imprezie, wraz z organizatorami teren wokół pola namiotowego opanowało niemal ćwierć tysiąca osób, które poświęciły swoje sobotnie przedpołudnie aby wspomóc zarówno materialnie, jak i mentalnie, duchowo, wszystkich, którzy docierają już do kresu ziemskiej wędrówki.
10 zalecanych okrążeń, z których każde miało około 1000 metrów przebyli niemal wszyscy, ale byli tacy, którzy na tym nie poprzestali i jeździli dalej - dwa, trzy okrążenia więcej. Każdy z biorących udział otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. ale największą nagrodą była satysfakcja z oddanego serca.
Zapraszamy do wielkiej galerii z rolkowania 2018 na Sosinie.

 

Czytaj dalej...

III Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

konkpiospatriot18el 34W bardzo uroczystym nastroju i w zrozumieniu uczestników, a większość z nich to dzieci - uczniowie szkół podstawowych, przebiegł w Klubie Relax III Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
To wartościowe przedsięwzięcie mobilizuje sporą liczbę uczniów, którzy pod okiem swoich instruktorów przygotowują się do zaśpiewania pieśni mówiących o patriotyzmie, o miłości do ojczyzny, ale i takich, które niegdyś mobilizowały do walki, do przeciwstawienia się najeźdźcy, zaborcy, czy wrogowi.
Podczas kilkugodzinnych przesłuchań jury w składzie Dominika Kawiorska – przewodnicząca, Jan Michalik, Marcin Miliński, zapoznało się z dziesiątkami interpretacji, spośród których musiało wybrać najlepsze. Zadanie nie było łatwe, bo poziom, jak zauważyli członkowie jury był bardzo wyrównany, ale i zdarzały się prawdziwe perełki.
Nam udało się byc na pierwszej części przesłuchań , stąd powstała mała galeria zdjęć, do zobaczenia których zapraszamy.
Koncert finałowy odbędzie się 18 maja o godz. 17.00, a zaprezentowane na niej zostaną piosenki przez I, II i III miejsca.
Poniżej również zamieszczamy protokół jury


PROTOKÓŁ
III KONKURSU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej oddział w Jaworznie
eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna
JURY KONKURSU:
Dominika Kawiorska – przewodnicząca
Jan Michalik
Marcin Miliński

W III Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej wzięły udział 22 podmioty wykonawcze,
w tym: 2 chóry, 6 zespołów, 14 solistów.
W sumie 117 uczestników, przygotowanych przez 14 instruktorów.
Po przesłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych, Jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
KATEGORIA WIEKOWA:
7-11 LAT:
I Miejsce:
„Szkolna Gromadka z 1b” z Zespołu Szkół nr 3/ SP 10, instr. Małgorzata Kokoszka.
II Miejsce:
Julia Faruga ze Szkoły Podstawowej nr 3, instr. Barbara Sroka.
II Miejsce:
Zespół „Lajkonik” ze Szkoły Podstawowej nr 16, instr. Beata Kuśnierczyk- Łaźnia, Dominika Goławska.
III Miejsce:
Martyna Lichocka ze Szkoły Podstawowej nr 20, instr. Marta Adamczyk.
Wyróżnienie:
„Tercet wokalny” ze Szkoły Podstawowej nr 18, instr. Irena Skakuj.
Martyna Piechowicz z Zespołu Szkół nr 3/ SP 10, instr. Aneta Kowalczyk.
Amelia Kluza ze Szkoły Podstawowej nr 20, instr. Marta Adamczyk.
„Urwani z choinki” ze Szkoły Podstawowej nr 15, instr. Bożena Gredka.
Kacper Kaszuba ze Szkoły Podstawowej nr 7, instr. Piotr Krawczyk.
KATEGORIA WIEKOWA: 11-16 LAT:
I Miejsce:
Emilia Bara ze Szkoły Podstawowej nr 7, instr. Piotr Krawczyk.
II Miejsce:
Zespół Wokalny „Akcent” ze Szkoły Podstawowej nr 22, instr. Angelika Listowska.
III Miejsce:
Aleksandra Bojko ze Szkoły Podstawowej nr 15, instr. Bożena Gredka.
III Miejsce:
Joanna Pach ze Szkoły Podstawowej nr 7, instr. Aneta Wilczyńska.
Wyróżnienie:
Adriana Jagusiak ze Szkoły Podstawowej nr 7, instr. Aneta Wilczyńska.
Aleksandra Senio ze Szkoły Podstawowej nr 22, instr. Angelika Listowska.
Patrycja Słowińska ze Szkoły Podstawowej nr 22, instr. Angelika Listowska.
Honorata Garlej ze Szkoły Podstawowej nr 7, instr. Piotr Krawczyk.
KATEGORIA WIEKOWA: POWYŻEJ 16 LAT:
I Miejsce:
Chór „Minstrel” z Młodzieżowego Domu Kultury, instr. Zygmunt Kobiałka.
II Miejsce:
Natalia Świętosławska z II Liceum Ogólnokształcącego, instr. Anna Adamus.
III Miejsce:
Aleksandra Jelonek z II Liceum Ogólnokształcącego, instr. Anna Adamus.
III miejsce:
Chór „Sokół” z Miejskiego centrum Kultury i Sportu, inst. Irena Skakuj.
Wyróżnienie:
Zespół Śpiewaczy „Jaworznianki”, instr. Anna Jachimczyk.
PODPISY CZŁONKÓW JURY:
Dominika Kawiorska, Jan Michalik, Marcin Miliński
__________________

Czytaj dalej...

III Koncert Charytatywny na rzecz Domu Dziecka w Jaworznie - wielka rzecz!

konccharytat0518 226Po raz trzeci koncert dla Domu Dziecka Zorganizowany przez Stowarzyszenie "Jaworzno to My", odbył się niedługo przed wakacjami, A to dlatego, że to najwyższy czas, aby przygotować się do okresu ferii.

Niestety nie wszyscy mają własne środki, aby spożytkować je na letni odpoczynek, a na pewno nie jest w z tym łatwo mieszkańcom - wychowankom Domów dziecka, które z pewnością nie posiadają szczególnie wielkich budżetów.


O tym wie Stowarzyszenie "Jaworzno To My", które wpadło na pomysł, aby zebrać środki, mogące sfinansować wakacje dla dzieci.

Czytaj dalej...

XVIII Dni Godności osób Niepełnosprawnych zainaugurowane

dnigodnosci2018dz 1 15Zabawowo, kolorowo i śpiewnie rozpoczęły się już po raz 18 Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie.

Na inaugurację tego wydarzenia przybyły przede wszystkim niezliczone tłumy dzieciaków z Jaworznickich szkół i przedszkoli, oraz instytucji mających w swojej misji integrację środowisk osób dotkniętych różnymi niedyspozycjami, z osobami funkcjonującymi bez takich problemów.

Wśród nich jednak trudno czasem odróżnić niepełnosprawnych, wszak zostają oni przyjmowani i zaakceptowania w grupach jak zupełnie zdrowi. To zasługa długoletniej pracy instytucji miejskich, które starają się udowodnić, że niepełnosprawność wcale nie jest taką wielką przeszkodą, aby funkcjonować w każdym środowisku.

Czytaj dalej...

Doroczne święto Strażaków

dzienstrazaka2018 5Wśród dźwięków hymnu Państwowego orkiestry Tauron Wytwarzanie, rozpoczęło się w Jednostce Państwowej Straży pożarnej świętowanie Dnia Strażaka.

To najważniejsze święto tej formacji mundurowej, podczas której dokonuje się podsumowań ubiegłego okresu działalności, nadaje odznaczenia Państwowe i branżowe, oraz wspólnie czci się dokonania, alei pamięć tych, którzy w służbie dodali zdrowie i życie.

Na zaproszenie Komendanta PSP w Jaworznie, bryg. Dariusza Kleszcza na uroczystą zmianę służb przybyli Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert wraz z zastępcami Panią Moniką Bryl i Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Wicewojewoda Śląski Pan Mariusz Trepka oraz Śląski Komendant Wojewódzki PSP Pa Jacek Kleszczewski. W imieniu Posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego przybył Dyrektor Biura Poselskiego Pan Maciej Stanek.

dzienstrazaka2018 48Z ramienia Rady Miejskiej udział wziął Pan Wiesław Więckowski - przewodniczący RM oraz radni i szefowie wydziałów Urzędu Miejskiego oraz jednostek organizacyjnych i osoby wspierające formację.

Zaproszeni goście gratulowali osiągnięć, sukcesów, awansów oraz dobrych akcji ratowniczych oraz tych, które wspomagają działalność miasta, miejskich instytucji i przyczyniają się do pomyślności mieszkańców.

Wyróżnieni strażacy przyjęli odznaczenia przyznane przez różne szczeble strażackiej hierarchii, a po zakończonej uroczystości wszyscy zostali uraczeni wyśmienitą strażacką grochówką.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us