Menu
reklama
reklama

Relacje (517)

Letni Festiwal Rocka w ramach Aktywnych Dzielnic

dzielniceplanty150718 1Niedzielne popołudnie na plantach tym razem zagospodarowane zostało muzyką rockową i w szerokim zakresie popularną.

Mimo, że mecz niestety wygrał z doskonałym programem zaprezentowanym przez trzy zespoły, to jednak nieco osób pojawiło się przed sceną i nie zdradzali ani oznak zniecierpliwienia, ani żalu za telewizorem.

Odbiór był autentyczny i to zauważyli muzycy, którzy dali z siebie wszystko.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice - Dąbrowa Narodowa

dzelnicedabrowa140718 39Dąbrowa Narodowa a dokładnie teren Ochotniczej Straży Pożarnej i Klubu Strażak były miejscem kolejnego festynu z cyklu Aktywne dzielnice.


Mimo meczu, który zapewne był wielką pokusą, aby pozostać  domu, już o 16 wielu dąbrowian zajęło miejsca przed sceną i na przygotowanych ławkach przy biesiadnych stołach i obserwowali wydarzenia.

A było sporo atrakcji począwszy od dmuchanego zamku, zabaw ze strażakami i sikawka, rzutów do celu, strzelania z łuków, malowania buziek, konkursów, quizów, po występy  wokalne na scenie i taneczne ana placu przed remizą.

dzelnicedabrowa140718 73W konkursach liczyła się wiedza, co bardzo podobało się i biorącym udział i kibicom. Klub Strażak przygotował zgadywankę na temat Unii Europejskiej.

Odpowiedzi na pytania wcale nie były łatwe i oczywiste, ale rodziny, które zgłosiły się do rywalizacji świetnie sobie w większości poradziły.

Nagrody rozdał prezydent Pan Paweł Silbert i Pani Monika Bryl, Jego zastępca.

Artystycznie popołudnie ubarwili: Ania Koper z towarzyszeniem Dariusza Feca, Grupa Roztańczeni z instruktorką, Panią Judytą Fidzińską, zespoły Mini Stars, Stars Junior i Inside z Klubu Podłęże pod wodzą Pani Anety Szczyrzycy, Zespół Paradise oraz zespół Śpiewaczy Dąbrowianki.
Cały czas w przerwach przestrzeń muzyczną zajmował Pan Dariusz Fec śpiewając znane przeboje.


 

Czytaj dalej...

Pin Up Girls w Byczyńskim Nordic Walking

niordicbyczyna140718 6W Byczynie przedsmak tego, co będzie się działo za tydzień. Już 21 lipca wyruszy Trzeci wakacyjny Rajd Nordic Walking. Będzie to impreza charytatywna, o czym informują plakaty rozwieszone z tej okazji.

A 14 lipca odbył  się w skromnym, acz bardzo energicznym gronie rajd w stylu Pin Up. To hasło przyciągnęło gównie panie, które w większości zdobyły się na gest ubrania się  stroje z epoki lat 40, 50 ubiegłego wieku.

Wesoło, z odwagą przed padającym co chwilę drobnym, acz niestety jak zwykle mokrym deszczem, ekipa wyruszyła w ośmiokilometrową trasę pomiędzy Byczyną, Grodziskiem i Jeziorkami.
A my mam zdjęcia ze startu i rozgrzewki.


Czytaj dalej...

Rocznica Grunwaldu jak co roku w Szczakowej

grunwaldszczakowa2018 67„Te zaś chorągwie, te zbroje zwleczone w triumfie nieście. Niech w państwa stolicy, świętym przybytku będą zawieszone, niech na ich widok zadrżą hołdownicy. Szczernią je wieki, zaginą ich szczątki, lecz nikt nie zgładzi dnia tego pamiątki".

Tymi słowy po uroczystej mszy świętej w kościele w Szczakowej rozpoczęto uroczystości rocznicowe Bitwy Pod Grunwaldem, które odbyły się w niedzielę, 8 lipca w Szczakowej.

Po mszy świętej, jej uczestnicy przeszli pod pomnik Grunwaldzki, aby tam złożyć kwiaty, po czym przeszli w barwnym pochodzie pod Dom Kultury w Szczakowej. Tam na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna oraz w ramach akcji Aktywne Dzielnice oddali się zabawie i historycznym wspomnieniom.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice z Orkiestrą Archetti

dzielnicearchetti 1 3Niedzielne popołudnie na plantach wpisało się w program "Aktywne Dzielnice" realizowany w tym roku w różnych obszarach Jaworzna.
Gospodarzem była Orkiestra Archetti, która trzygodzinny program sceniczny oparła o muzykę klasyczną, musical i folklor, czyli reprezentacyjne dziedziny jakie w siedzibie orkiestry w Jeleniu rozwijają się i są coraz szerzej prezentowane na różnego rodzaju wydarzeniach miejskich i nie tylko.
Delikatną przeszkodą, zdawała się być pogoda - nieco chłodu i "wiszące" nad centrum chmury spowodowały, że część osób, do których adresowane było popołudnie nie ryzykowała z przyjściem na planty, czego teraz zapewne żałują, bowiem chłód nie zaszkodził nawet instrumentom, a dzieci nie narzekały bawiąc się w najlepsze, a deszcz szczęśliwie ominął to miejsce i wszystko mogło potoczyć się zgodnie z planem.

Czytaj dalej...

Byk Byczyński po raz drugi

byczynskibyk2018 194Byczyński Byk to nie tylko festyn, nie tylko jednorazowe wydarzenie zorganizowane na rynku. To duża inicjatywa mająca ambicje być regularną, coroczną, rozwijającą się imprezą. Byk Byczyński to cały dzień atrakcji oraz podsumowanie akcji prowadzonych wcześniej, a także prezentacja tego, co w Byczynie w dziedzinach sportowych i artystycznych dzieje się na co dzień.

Wkład w organizację ma prezydent Miasta, Pan Paweł Silbert jak patron honorowy, oraz Pani Anna Lichota jedna z najbardziej aktywnych ale i lubianych w mieście radnych Rady Miejskiej.

Czytaj dalej...

Zawody wędkarskie Drużyn Pożarniczych OSP

zawodystrazepoz1 1W niedzielę, 30 czerwca na stawach Łęg należących do koła nr 106 Polskiego Związku Wędkarskiego przy OSP Dąbrowa Narodowa, odbyły się zawody wędkarskie drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Jako że podległy Urzędowi Miejskiemu Wydział Zarządzania Kryzysowego ściśle współpracuje i koordynuje działania Ochotniczych Straży Pożarnych na wyznaczonych obszarach strategicznych, tenże wydział jak co roku również ma prawo wystawić swoją drużynę wędkarzy.

Czytaj dalej...

Boisko którego będą nam zazdrościć - inauguracja

otwarcieboiska290618 97Zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego boiska, które powstało w sąsiedztwie stadionu Victoria przy ulicy Krakowskiej. W tym tygodniu urzędnicy z Wydziału Inwestycji Miejskich odebrali obiekt. Boisko wygląda imponująco.

Już dzisiaj, obiekt przeszedł pierwszą poważną, sportową próbę generalną. Młodzi piłkarze rozegrali mistrzostwa, a po rozgrywkach nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu dla mieszkańców Jaworzna.

Czytaj dalej...

Krople. W Sieci. Kolejna wystawa fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 


wystawanitkikrople 9Krople. W sieci. Ale można te dwa tytuły połączyć - "Krople w Sieci" bo zdjęcia przeplatają się ze sobą raz ukazując nam skomplikowane sploty nitek, stwarzające wrażenie zatrzymanych wątku i osnowy podczas procesu tkania, raz krople rosy, szadzi...

Ale wyjaśnienie jest proste - oto zobrazowane detale instalacji instalacji artystycznych na jednej z wystaw, a raz widzimy kropelki topniejącego szronu w makroskopowych okolicznościach minimalnej przyrody.


W sieci - zręczne operowanie głębią ostrości, ciekawe wypełnienie, zagospodarowanie kadru stworzyło całość, na którą patrząc, ma się wrażenie niekończących się linii, wybiegających daleko poza obraz, ale mających jakąś wspólna cechę.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us