Menu
reklama
Breaking news 2

Breaking news 2 (228)

Czego się wystrzegać w trakcie wprowadzania robotyzacji przemysłowej do firmy?
robotyfirmaCzy obecnie można uznać robotyzację przemysłową za standard firm produkcyjnych?

Zdania mogą być podzielone, co nie zmienia faktu, że jej powszechność stała się faktem. Natomiast jeśli zostanie w nieodpowiedni sposób wdrożona, to będzie mowa nie tylko o zmarnowaniu czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.

Polskie przedsiębiorstwa decydujące się na ten ruch wciąż są jeszcze w tyle za fabrykami z Niemiec, czy Chin, przez to znacznie częściej zdarza się im popełnić błędy. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka z nich wraz z propozycjami ich eliminacji. Partnerem artykułu jest lider optymalizacji i automatyzacji produkcji Fanuc.

fot: Sabine Peters https://www.kredite.org

Brak określonego celu biznesowego

Właściciel firmy chcący wprowadzić w poczet swojej hali/hal produkcyjnych odpowiednią maszynerię, powinien wiedzieć, co dzięki temu osiągnie. Motywacje mogą być następujące:

 • zwiększenie wydajności,
 • redukcję kosztów,
 • zapewnienie większego bezpieczeństwa fizycznym pracownikom.

Kluczowy jest zatem określony cel biznesowy. Nieuzasadniona i kosztowna inwestycja w postaci kupna robotów oraz sprzętu przemysłowego będąca jedynie kaprysem technologicznym sama z siebie brzmi abstrakcyjnie, nie wspominając o niepotrzebnym uszczupleniu firmowego kapitału.

robotyfirma 2fot: Sabine Peters https://www.kredite.orgBagatelizowanie analizy technicznejBez konsultacji z firmowym technologiem dotyczącej przeprowadzenia analizy technicznej danych stanowisk produkcyjnych przeprowadzenie tak rozbudowanego procesu, jak automatyzacja procesów produkcyjnych nie będzie rozsądnym posunięciem. Mowa o człowieku z doświadczeniem i wiedzą dotyczącą ról poszczególnych maszyn w przedsiębiorstwie. Taka analiza powinna zawierać właściwe plany na wykorzystanie robotów, koncepcję ich zainstalowania i określony budżet, który firma jest w stanie udostępnić.

Nieprzeprowadzanie testów

Co jednak po planach, koncepcjach i budżecie, gdy nieprzeprowadzone zostaną testy wykazujące, że wspomniane składowe mają rację bytu? Długość trwania testów zależna jest od tego, jak kompleksowe one będą, natomiast absolutnym minimum jest zagospodarowanie przynajmniej kilku tygodni, maksimum – parę miesięcy. Warto wspomnieć o w opinii wielu właścicieli firm najtrudniejszym procesie związanym z automatyzacją, czyli włączenie jej do produkcji o charakterze seryjnym. Ilość koniecznych modernizacji wymaga dużej grupy ludzi zdolnych do nadzorowania przebiegu poszczególnych zadań.

Czytaj dalej...

Myślisz o zmianie strony internetowej? Sprawdź czy to dobry moment
mac 459196 960 720Strona internetowa - całkiem atrakcyjna i dopracowana w każdym szczególe - to z pewnością powód do zadowolenia. Jednak może się okazać, że takim stanem rzeczy będziemy cieszyć się jedynie przez chwilę. Dlaczego? Otóż moda na konkretny design stron szybko przemija, równie szybko zmieniają się wytyczne w zakresie optymalizacji. Może zatem się okazać, że pora wprowadzić zmiany na stronie internetowej - o ile nie chcemy pozostać w tyle i oczekujemy, że nasza strona będzie kluczowym narzędziem dla osiągnięcia sukcesu.

Możesz wiele zyskać, ale i stracić

Jak twierdzą specjaliści z eactive.pl, sygnałów zwiastujących, że potrzebna jest nam nowa strona internetowa, jest całkiem sporo, na szczęście ich identyfikacja nie jest trudna. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Podstawowe czynniki determinujące płynność działania strony oraz wpływające na to, jak strona będzie postrzegana przez użytkowników, to przede wszystkim:

Wygląd, który nie przyciąga uwagi

Nieatrakcyjny, przestarzały wygląd strony odstrasza użytkowników i zniechęca potencjalnych klientów. Firma w takim przypadku postrzegana jest jako nienadążająca za tym, co nowe i na czasie. Co więcej, przestarzała strona może generować problemy z prawidłowym wyświetlaniem się, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Nieprawidłowe zarządzanie stroną

Uaktualnianie treści na stronie czy też zmiany jej układu powinny przebiegać sprawnie i płynnie. Niewłaściwe zarządzanie stroną może w tym przypadku spowodować konieczność jej "wyłączenia" na czas wprowadzania wszelkich zmian, co będzie z pewnością negatywnie odebrane przez użytkowników.

Monitoruj liczbę odrzuceń

Jeśli osoby wchodzące na naszą stronę nie przeglądają jej, a odrzucają i zamykają już "na starcie", oznacza to, że jest ona dla nich po prostu nieatrakcyjna.

Wersja mobilna to podstawa

Aktualizacja strony internetowej polegać będzie także na przygotowaniu szablonu, który będzie automatycznie dostosowywał się do rozdzielczości danego urządzenia. Alternatywnym rozwiązaniem będzie stworzenie dedykowanej wersji mobilnej. Strona nieprzystosowana do tabletów i smartfonów zdecydowanie zawęża grono potencjalnych użytkowników, bo to właśnie na urządzeniach mobilnych najczęściej korzystamy z internetu.

Czas

Wolno ładująca się witryna to jeden z najlepszych sposobów, aby zniechęcić, a nawet zirytować użytkowników. Dlatego warto sprawdzić szybkość strony za pomocą narzędzi dostępnych w sieci.

Pozycjonowanie a strona internetowa

Nasza nowa strona internetowa powinna być atrakcyjna dla użytkowników, ale także dla... wyszukiwarki. Dlatego, aby poprawić pozycję w jej rankingu, nie można zapomnieć o temacie, jakim jest pozycjonowanie stron. Aktualizacja strony internetowej to dobry moment, aby podjąć tę kwestię - najlepiej korzystając z pomocy profesjonalistów.

Zmiany na stronie internetowej powinny mieć na celu jej uproszczenie, nadanie jej nowoczesnego, zgodnego z obowiązującymi trendami w zakresie web design, charakteru. Aktualizacja powinna pozwolić użytkownikom na łatwe, intuicyjne poruszanie się po stronie, która z kolei powinna zapadać im w pamięć. Tutaj liczy się każdy szczegół - unikatowe logo firmy, układ strony, a nawet dobrana czcionka.

mac 459196 960 720a

Czytaj dalej...

Pożyczka dla nowego przedsiębiorstwa
pozyczkao1Właściwe rozpoczęcie działalności gospodarczej jest nierozłącznie związane z inwestycją dużej ilości pieniędzy. Przy tym nie wszyscy właściciele firm będą mieć do dyspozycji taki kapitał. Dlatego szansy na odpowiednie wdrożenie się w rynek dopatrują się w pożyczce bankowej.

W jaki sposób mogą oni ją uzyskać? Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć pośrednik finansowy Expander.


Pierwsze kroki

Etap kreowania kształtu przedsiębiorstwa mimo, że wymagający jest dopiero pierwszym z długotrwałego i wymagającego procesu budowy firmy. Mowa tu przecież o sporym ryzyku, konieczności wstrzelenia się w potrzeby konsumentów, aby można było mówić o odpowiednim wyniku finansowym pozwalającym zarówno na utrzymanie się, jak i gromadzenie kapitału.

Według danych statystycznych ¾ młodych biznesów ogłasza upadłość po upływie maksymalnie 24 miesięcy. Nie należy traktować tego jedynie w charakterze przestrogi dla osób zainteresowanych otworzeniem własnej firmy i samych banków, a możliwości wyciągnięcia wniosków.

Dostępne oferty kredytowe dla przedsiębiorców

Ludzie chcący uzyskać kredyt dla nowych firm mogą się z początku rozczarować skromną ilością dostępnych ofert. Jedną z nich przy tym będącą korzystniejszą jest ta dotycząca finansowania przedsiębiorstwa od pierwszego dnia jego działalności. Druga tyczy się działalności istniejących na rynku od przynajmniej 6, a najlepiej 12 miesięcy, które to dla banku są bardziej atrakcyjne i pewniejsze.
pozyczkao2
Sumy oferowane przez instytucje finansowe wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Przy czym omawiane propozycje bankowe funkcjonują na znacznie gorszych warunkach niż tych charakterystycznych dla tradycyjnych kredytów konsumenckich. Wszystko z powodu wysokich oprocentowania i krótszych okresów spłaty.

Warunki do uzyskania kredytu

Przed podjęciem decyzji co do wniosku potencjalnego kredytobiorcy bank musi przeanalizować jego sytuację finansową. Aby zapewnić sobie większe szanse, warto na początku mieć przygotowany plan biznesowy. Skrupulatne zajęcie się tym dokumentem powinno obejmować umieszczenie w nim analiz rynkowych, perspektyw i ewentualnych zagrożeń. Przyda się również posiadanie planu budżetowego, uwzględniającego zarówno dochody, jak i koszty utrzymania przedsiębiorstwa. Kluczowe będzie pokazanie bankowi, że otrzymane pieniądze nie zostaną w żadnym razie wykorzystane w nieumiejętny sposób.

Czytaj dalej...

Drewniane zabawki to dobry wybór
drewniane zabawki
Drewniane zabawki to, z całą pewnością zabawki, w które warto inwestować! Posiadają one cały szereg zalet, a przecież warto przywiązywać uwagę do jakości oraz wykonania dziecięcych zabawek. W końcu są to elementy, którymi dzieci bawią się przez cały dzień. Warto więc zadbać o ich bezpieczeństwo.

tamaja pl drewniane zabawkiDrewniane zabawki- jakie posiadają zalety?

Przede wszystkim są to zabawki i akcesoria szczególnie trwałe. Drewno praktycznie od zawsze kojarzone jest z wytrzymałością, wysoką jakością oraz solidnością wykonania. Zabawki drewniane mogą więc zachować odpowiednią formę nawet przez wiele długich lat. Są to też zabawki ponadczasowe, ponieważ produkowane były od wielu wieków i nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść z mody. Zabawkami z drewna bawili się dziadkowie oraz rodzice. Zabawki wykonane z drewna są także bardzo bezpieczne, nawet dla dzieci, które wszystko wkładają do buzi.

Warto jednak sprawdzić, jakimi ewentualnie farbami pokryte są zabawki. W przypadku tych wysokojakościowych zazwyczaj jest to farba całkowicie bezpieczna dla organizmu. Dlatego drewniane zabawki mogą być gryzione i wkładane do ust nawet przez najmłodsze pociechy.

Gdzie kupić drewniane zabawki wysokiej jakości?

Z całą pewnością w tym przypadku warto udać się do specjalnego sklepu, który oferuje zabawki drewniane przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Bardzo często takie zabawki są oryginalne i kosztują nieco więcej. To dlatego warto kupować je jedynie w wyspecjalizowanych sklepach, aby mieć pewność, iż faktycznie płaci się za jakość.

Ciekawych ofert można szukać także bezpośrednio u producentów. Czasami znaleźć można także sklepy, które oferują wykonanie takiej zabawki na zamówienie. Naturalnie wiąże się to z większymi kosztami, ale dzięki temu uzyskać można naprawdę oryginalny dodatek, jakiego nie będzie miał nikt inny, co już samo w sobie jest wspaniałe!

zabawki z drewna tamajaNa jakie zabawki należy się zdecydować?

Na pewno doskonałym wyborem będą klocki wykonane z drewna. Jest to wybór naprawdę na długie lata, ponieważ takich klocków praktycznie nie da się zniszczyć. Można kupować je na kilogramy albo w postaci gotowych zestawów, z których można stworzyć konkretne projekty.

Oczywiście fajną alternatywą są także samochodziki drewniane. Są to bardzo proste modele, które doskonale podbiją dziecięce serca. W końcu w tym przypadku prostota i funkcjonalność są kluczowe! Warto wybierać modele w różnych kolorach.

Wśród drewnianych zabawek wskazać można także te najbardziej rozwijające typu liczydło, czy gotowe zestawy nawiązujące do danych roli społecznych. Na przykład prawdziwym hitem są drewniane kuchenki oraz wszelkiego rodzaju elementy do gotowania. Tak pięknie wykonane elementy dają naprawdę ogrom radości i są niezastąpioną rozrywką dla kilkuletnich dzieci. Na pewno to też dobry wybór na prezent.

Dla jakich dzieci klocki drewniane będą dobrym wyborem?

Drewno jest surowcem naturalnym, dzięki czemu może być używane już nawet przez najmłodsze dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę także na to, jaka została użyta farba oraz, czy zabawka nie posiada żadnych dodatkowych elementów, które mogą zostać połknięte.

Jeśli chodzi konkretnie o klocki oraz samochody to na pewno dobrze jest odczekać kilka lat i pozwolić na zabawę dopiero 3-4 letnim dzieciom. Zazwyczaj to wtedy maluchy zaczynają interesować się konstrukcjami.

Źródło wiedzy: https://www.tamaja.pl/kategoria/zabawkidrewniane zabawkia

Czytaj dalej...

Soczysta pieczeń z indyka – dwa proste i smakowite pomysły
barbecue 1239146 1920 1200Pochodzący z Ameryki Północnej indyk to dostojny ptak, powszechnie ceniony za swoje słynące z wysokiej jakości mięso.

Szczególnie lubiane jest ono przez sportowców i kulturystów, ze względu na wysoką zawartość pełnowartościowego białka, w połączeniu z niewielkimi ilościami tłuszczów.

Wielu rodziców małych dzieci decyduje się właśnie na nie jako na pierwsze mięso w jadłospisie pociech.

Konsumenci mniej wymagający pod względem diety też bardzo cenią indyka, chwaląc jego delikatność i soczystość.

Przedstawiamy Państwu dwa przepisy na pieczeń z indyka, które pozwolą wydobyć z niego to, co najlepsze.

Pieczony filet z indyka w pikantnej marynacie

Nieskomplikowana w przygotowaniu pieczeń, podkreślająca kruche indycze mięso nutami ostrych przypraw.

 • Poziom trudności: łatwe
 • Liczba porcji z podanych składników: około 3
 • Danie obiadowe

Składniki:

 • 0,5 kg filetu z piersi indyka
 • 3 łyżki oliwy
 • 0,5 łyżeczki soli
 • 2 ząbki czosnku
 • 1,5 łyżeczki ostrej papryki
 • łyżeczka słodkiej papryki
 • łyżeczka mielonego czarnego pieprzu
 • 0,5 łyżeczki curry

Przygotowanie:

 1. Mięso umyć i osuszyć
 2. Pozostałe składniki połączyć w misce i dokładnie wymieszać
 3. Natrzeć indyka marynatą, zawinąć w folię spożywczą i wstawić na kilka godzin (albo na noc) do lodówki
 4. Rozgrzać piekarnik do 190°C, przełożyć mięso do naczynia żaroodpornego i piec przez 30-45 minut
 5. Bezpośrednio przed podaniem pozwolić pieczeni postać przez kilka minut w temperaturze pokojowej i pokroić w plastry

Glazurowana pierś z indyka

Efektowne, nieco czasochłonne ale satysfakcjonujące danie, kuszące błyszczącą skórką i bogatym aromatem.

 • Poziom trudności: przeciętne
 • Liczba porcji z podanych składników: około 4
 • Danie obiadowe, odświętne

Składniki:

 • 0,6-0,8 kg piersi z indyka
 • 4 łyżki masła
 • 1 marchewka
 • 1 cebula
 • 2 łyżki miodu gryczanego
 • 1 łyżka ostrej musztardy
 • 1/4 szklanki sherry
 • 0,5 l rosołu drobiowego
 • sól
 • pieprz biały

Przygotowanie:

 1. Pierś z indyka opłukać, osuszyć i oprószyć solą oraz białym pieprzem
 2. Sklarować masło i oblać nim mięso
 3. W naczyniu żaroodpornym wstawić mięso na 35 min do piekarnika nagrzanego do 220°C. W trakcie pieczenia przewrócić je parokrotnie i polewać sosem
 4. Umytą marchew oraz obraną cebulę pokroić w kostkę
 5. Wymieszać miód z musztardą
 6. Na 10 min przed końcem pieczenia posmarować mięso miodem z musztardą i dodać marchew z cebulą do sosu. Po tym zabiegu nie przewracać piersi
 7. Po skończonym pieczeniu wyjąć indyka i nie narażając go na wychłodzenie dodać do sosu sherry i rosół
 8. Połowę sosu odparować, jeśli zajdzie taka potrzeba – doprawić solą i pieprzem, przecedzić i podać w sosjerce

Mamy nadzieję że dwa powyższe przepisy skuszą Państwa do sięgnięcia po smaczne i zdrowe mięso indycze. Bez względu na to, który z nich Państwo wybiorą, nam pozostaje jedno: życzyć smacznego!

Wingsofquality.eu
Przepisy kulinarne zostały dostarczone przez portal Wingsofquality.eu - źródło informacji o mięsie indyczym.

 

barbecue 123911200

Czytaj dalej...

Szkoła Tańca "Sukces" zaprasza...


szkolatancasukces

SZKOŁA TAŃCA SUKCES W JAWORZNIE
Zaprasza mamy, córki, siostry, babcie na:

LATINO SOLO DLA PAŃ POCZĄTKUJĄCYCH ‼️

taniec 1

- Połączenie zajęć ruchowych z rytmami gorących tańców latynoskich
- Idealne dla pań, które nie mogą skorzystać z kursów tańca w parach
- To aktywnie i interesująco spędzony czas w gronie znajomych niezależnie od wieku
- To praca nad swoją sylwetką oraz doświadczanie pozytywnych reakcji , wynikających z samej formy ruchu i artystycznej strony tańca i muzyki
- Na koniec dnia to również czas na rozładowanie emocji

DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH "LATINEK"!!!
Zapraszamy do zapisów :501105134, 503115175 lub kontakt@sukces-jaworzno.pl
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła Tańca SUKCES w Jaworznie
Zaprasza na KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO
dla par dorosłych 40+,50+,60+....

taniec 2

- Dołącz do grona naszych kursantów, którzy pod okiem cierpliwego instruktora doskonalą swoje umiejętności
- Po trzech miesiącach nauki dołącz do naszego Klubu Dorosłego Miłośnika Tańca
- Spędź miło i efektywnie czas ze swoją drugą połową
- Zaproś swoich znajomych- i znajdźcie w tańcu wspólną pasję
- Szalej z nami na naszych wieczorkach tanecznych
Zapraszamy do zapisów :
501105134, 503115175 lub kontakt@sukces-jaworzno.pl

P. S.

Jeśli się boisz lub wstydzisz, to pomyśl sobie, że inni kursanci też się boją lub wstydzą, a my zapewniamy, że nasz instruktor wie, że się boisz lub wstydzisz, więc stanie na głowie, żebyś z każdym dniem coraz mniej się bał i wstydził ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA TAŃCA SUKCES W JAWORZNIE rozpoczyna
NABÓR CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
na zajęcia tańca towarzyskiego!!!

- Klub Maluszka (rocznik 2015)
- Poziom 1, grupa młodsza (roczniki 2013,2014)
- Poziom 1, grupa starsza (roczniki 2012-2008)

taniec 3jpg

SZKOŁA Z KILKUNASTOLETNIM DOŚWIADCZENIEM ORAZ WIELOMA SUKCESAMI KRAJOWYMI I MIĘDZYNARODOWYMI.
Zapraszamy do zapisów :
501105134, 503115175 lub kontakt@sukces-jaworzno.pl

DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH MISTRZÓW ‼️

Nasza strona na Facebooku - https://www.facebook.com/sukces.jaworzno

szkolatancasukces1

Czytaj dalej...

Pani Maria Materla kandydatką do sejmu z Jaworznadefilada 150819 1 8
Zjednoczona prawica ogłosiła listę osób kandydujących do sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Jedną z osób, które reprezentować będą nasze miasto jest Pani Maria Materla, członkini prawa i sprawiedliwości, radna Sejmiku Śląskiego, a w Jaworznie pełniąca funkcję Pełnomocnika Prezydenta Jaworzna do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Pani Maria Materla kandyduje z miejsca nr 5

Gratulujemy i życzymy sukcesu wyborczego.

Pozostałymi kandydatami z Jaworzna są Pan Marcin Kozik z Solidarnej Polski, zajmujący miejsce 6 na liście, oraz Pan Łukasz Curyło z Prawa i Sprawiedliwości na miejscu 18.

 

defilada 150819 1 9

Czytaj dalej...

Mohoric najlepszy w Bukowinie, Sivakov zwycięzcą Tour de Pologne
tdp final19

Matej Mohoric (Bahrain Merida) w wielkim stylu wygrał siódmy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej CARREFOUR został Pavel Sivakov (Team Ineos).

Ostatni etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour to 153 kilometry trudnej trasy z pięcioma Górskimi Premiami TAURON I kategorii. Zawodnicy mieli do pokonania dwie duże rundy o długości 59,6 km oraz jedną mniejszą o długości 33,8 km. Na trasie znajdowały się także trzy Lotne Premie LOTTO.

Przed siódmym etapem liderem wyścigu był Duńczyk Jonas Vangegaard (Team Jumbo – Visma). W klasyfikacji generalnej miał zaledwie cztery sekundy przewagi nad Sivakovem i sześć sekund nad Hindleyem. Polscy kibice wierzyli, że w walkę o końcowe zwycięstwo włączy się Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który tracił do lidera 20 sekund. Obok walki o klasyfikację generalną trwała rywalizacja między Tomaszem Marczyńskim (Lotto Soudal) i Simonem Geschke (CCC Team) o zwycięstwo w klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON.

Od samego startu w peletonie było nerwowo, a po kilku nieudanych próbach ataków z przodu uformowała się kilkunastoosobowa ucieczka, która wypracowała trzy minuty przewagi. Pierwszą górską premię Ściana HARNAŚ wygrał Geschke, na Lotnej Premii w Szaflarach triumfował Matej Mohoric. Kolejne dwie górskie premie – Ściana BUKOVINA i HARNAŚ – padły łupem Marczyńskiego, który w tym momencie był liderem klasyfikacji górskiej.

Przed drugą lotną premią w Szaflarach zaatakował Matej Mohoric. Wygrał premię, wypracował minutę przewagi i samotnie pokonywał kolejne wzniesienia i kolejne górskie premie, a także lotną premię w Jurgowie. Za jego plecami trwały ataki kolarzy walczących o końcową klasyfikację, jednak żaden nie przyniósł powodzenia. Osłabł Tomasz Marczyński, a ponieważ Simon Geschke punktował na kolejnych górskich premiach to kolarz CCC Team zwyciężył w tej klasyfikacji.

Mohoric utrzymał przewagę do samego końca i w wielkim stylu wjechał na metę w Bukowinie Tatrzańskiej. Drugie miejsce zajął Neilson Powless z Team Jumbo – Visma, a trzecie Gianluca Brambilla z Trek-Segafredo. Piąty finiszował Paweł Poljański z Bora – Hansgrohe.

Na piętnastej pozycji dojechał Pavel Sivakov i to kolarz grupy Team Ineos triumfował w klasyfikacji generalnej CARREFOUR. Dotychczasowy lider Duńczyk Jonas Vangegaard z Team Jumbo – Visma stracił ponad czternaście minut. Drugie miejsce w całym wyścigu zajął Jai Hindley (Team Sunweb) ze stratą dwóch sekund do zwycięzcy. Trzeci był Diego Ulissi (UAE Team Emirates).

Zwycięzcą klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON został Simon Geschke (CCC Team), Najlepszym Sprinterem LOTOS Marc Sarreau (Groupama-FDJ), a Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO Charles Planet (Team Novo Nordisk). Najlepszym Polakiem LOTOS został Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który w klasyfikacji generalnej był dziewiąty. Najlepszą drużyną 76. Tour de Pologne UCI World Tour został Team Ineos.

Matej Mohoric (Bahrain Merida) Od samego początku byłem skupiony na ucieczce. Czułem się dobrze i postanowiłem się oderwać – widziałem, że tempo nie było wystarczające i grupa zaczynała nas doganiać. Myślałem, że ktoś do mnie dołączy, ale musiałem jechać sam. Udało się utrzymać przewagę do samej mety.

Pavel Sivakov (Team Ineos) Wczoraj był trudny i nerwowy etap. Dziś kontrolowaliśmy sytuację, wiedzieliśmy, że będziemy walczyć o koszulkę. Zespół spisał się świetnie, bardzo mi pomógł. Mamy silny, mocny skład. Teraz skupię się na mistrzostwach świata.

Rafał Majka (Bora – Hansgrohe) Myślę, że mamy się z czego cieszyć. Dla mnie to świetne przygotowanie do Vuelty. Wygraliśmy dwa etapy, mamy dwóch zawodników w czołowej dziesiątce. Oczywiście chciałoby się więcej, ale taki jest sport, a my każdego dnia możemy się czegoś nauczyć.

Czytaj dalej...

PASCAL ACKERMANN ZWYCIĘŻA W KRAKOWIE


 

 TDP Istage 10 960

Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) wygrał pierwszy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour Kraków – Kraków. Niemiecki sprinter wyprzedził na finiszu Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Fabio Jacobsena (Deceuninck – Quick-Step) i został pierwszym liderem wyścigu.

TDP Istage 27 96076 Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczął się na Rynku Głównym w Krakowie. Po uroczystym otwarciu wyścigu i starcie honorowym kolarze wyruszyli na trasę pierwszego etapu liczącego 132 kilometry. Niedługo po starcie od peletonu oderwało się trzech kolarzy – Jakub Kaczmarek i Adrian Kurek z Reprezentacji Polski oraz Charles Planet (Team Novo Nordisk). Pierwszą Lotną Premię LOTTO wygrał Adrian Kurek, ale chwilę później miał groźny upadek, co przekreśliło jego szanse na dalszą walkę o czołowe pozycje.

 

Kaczmarek i Planet kontynuowali ucieczkę zwyciężając na kolejnych premiach. Planet wygrał Premie Górskie TAURON IV kategorii w Lanckoronie, Witanowicach i Kaszowie, a Kaczmarek triumfował na Lotnych Premiach LOTTO w Czernichowie i Krakowie. Dzięki temu obaj zapewnili sobie prowadzenie w klasyfikacjach – Planet w klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON, a Kaczmarek w klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO.

TDP Istage 14 960Peleton kontrolował przewagę ucieczki, a na czele mocno pracował Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe). W efekcie główna grupa doścignęła uciekinierów i na rundach w Krakowie wszyscy jechali razem. Finisz w al. Focha tradycyjnie należał do sprinterów. Na ostatniej prostej doszło do zaciętego pojedynku Ackermanna z Gavirią. Ostatecznie minimalnie szybszy okazał się Niemiec, który wygrał w Krakowie po raz drugi z rzędu. Ackermann został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR, a także klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS.

Najszybszy z Polaków na pierwszym etapie Paweł Franczak z Reprezentacji Polski był ósmy. W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu jest Jakub Kaczmarek, dzięki bonifikatom uzyskanym na lotnych premiach. Jest on także zdobywcą Premii Najlepszy Polak LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika. W klasyfikacji drużynowej prowadzi UAE Team Emirates.

TDP Istage 32 960Pacal Ackermann (Bora-Hansgrohe) Kibice w Polsce są niesamowici. Tylu ludzi na trasie na mecie. Zwyciężyć tu i to jadąc w drużynie z trzema polskimi kolarzami to coś wspaniałego. To był szybki i nerwowy finisz. Widziałem, że Gaviria zaatakował, ale czułem się dziś mocny i wygrałem. Mam nadzieję, że utrzymamy koszulkę jak najdłużej.

 Jakub Kaczmarek (Reprezentacja Polski) Staramy się pokazywać na etapach z dobrej strony, zabierać się w ucieczki i walczyć na premiach. Generalnie pokazywać reprezentację z jak najlepszej strony. Na następnych etapach zrobimy wszystko, aby to kontynuować i powalczyć także w klasyfikacji generalnej.

 Paweł Franczak (Reprezentacja Polski) Ten finisz znam bardzo dobrze – ciasno, trochę nerwowo. Nie było pociągów, trzeba było przeskakiwać z koła na koło. Wygrał najlepszy, a ja cieszę się z ósmego miejsca. Przed startem wiedzieliśmy, że chcemy być w ucieczce i zdobyć koszulkę, a ja miałem czekać na końcówkę. Plan został więc wykonany.

 Charles Planet (Team Novo Nordisk) Zdobycie tej koszulki to dla mnie powód do dumy. Chcemy pokazywać się w tym wyścigu, a tym samym przekazywać naszą ideę i dawać nadzieję chorym na cukrzycę. Dziś chcieliśmy być w ucieczce i to się udało. Będę walczył, żeby utrzymać koszulkę jak najdłużej.

 Klasyfikacja Generalna CARREFOUR        Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)

Najlepszy Góral TAURON                            Charles Planet (Team Novo Nordisk)

Najlepszy Sprinter LOTOS                           Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)

Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO           Jakub Kaczmarek (Reprezentacja Polski)

Najlepszy Polak LOTOS                                Jakub Kaczmarek (Reprezentacja Polski)

Klasyfikacja drużynowa                               UAE Team Emirates

Czytaj dalej...

STARTUJE 76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR - pobierz aplikację

tdp19 001 1
W sobotę 3 sierpnia z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze pokonają siedem etapów, ponad 1075 kilometrów, a losy klasyfikacji generalnej rozstrzygną się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W piątek w Krakowie odbyła się konferencja prasowa oraz oficjalna prezentacja ekip.

- Myślę, że przed nami wspaniały wyścig. Mamy ciekawą i zróżnicowaną trasę, mieszankę etapów płaskich, pagórkowatych i górskich. Dzięki temu możemy liczyć na zaciętą walkę od startu do mety. Mamy na starcie znakomitych kolarzy, którzy powinni stworzyć fantastyczne widowisko. W tym roku nawiązujemy do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także stulecia Powstań Śląskich, więc pojawią się także akcenty historyczne - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W konferencji prasowej w Novotel Kraków City West uczestniczyli Czesław Lang, a także czołowi kolarze startujący w wyścigu: Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), zwycięzca dwóch etapów TdP w 2016 roku, Ion Izagirre (Astana Pro Team), zwycięzca Tour de Pologne w 2015 roku, Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team), najlepszy młodzieżowiec tegorocznego Giro d’Italia, John Degenkolb (Trek – Segafredo), zwycięzca etapu TdP w 2012 roku, Michał Gołaś (Team Ineos), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski) i Jakub Mareczko (CCC Team). Podczas konferencji ogłoszono także powołanie w najbliższych dniach Stowarzyszenia Kolarzy Zawodowych w Polsce.

tdp19 001 2

Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) – Pamiętam Tour de Pologne w 2016 roku, kiedy wygrałem dwa etapy. Teraz wracam po trzech latach. To naprawdę fajny wyścig i zobaczymy jak się potoczy. Początek jest nieco łatwiejszy, bo mamy płaskie etapy. Spróbujemy powalczyć o etapowe zwycięstwo, a potem pokazać się z jak najlepszej strony na górskich odcinkach.

 

Ion Izagirre (Astana Pro Team) – Bardzo lubię, wręcz kocham ten wyścig. Bardzo mi odpowiada i zobaczymy na co nas stać. Jestem w dobrej formie, ale pamiętajmy, że nie ścigałem się od Giro d’Italia. Mamy świetną drużynę, a Miguel Angel Lopez powinien walczyć w klasyfikacji generalnej.

Miguel Angel Lopez (Astana Pro Team) – To mój pierwszy start w Polsce. Szykuję się na dobry wyścig, choć nie rywalizowałem po Giro. Myślę, że to Ion będzie centralną postacią, a ja postaram się mu pomóc. Z tak świetnymi kolegami trzeba walczyć dzień po dniu na każdym etapie tak, aby w górach móc wygrać etap.

 

John Degenkolb (Trek – Segafredo) – W 2012 wygrałem siódmy etap Tour de Pologne właśnie w Krakowie, skąd wystartujemy. To był szalony sprint, na ostatnim kilometrze szalała ulewa, ale udało mi się zwyciężyć. Cieszę się, że wracam do Polski, bo mam z nią związane piękne wspomnienia. Myślę, że na dwóch pierwszy etapach możemy się spodziewać sprinterskiej walki.

tdp19 001 3

Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski) – Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, wygrać etap, zbierać punkty w klasyfikacji górskiej i najaktywniejszego kolarza. Klasyfikacja generalna to bardzo wysoki poziom, ale zwycięstwo etapowe jest możliwe. Dla mnie to piętnasty start w Tour de Pologne, za każdym razem widzę tysiące wspaniałych kibiców, to naprawdę wyjątkowy wyścig.

Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) – Bardzo się cieszę, że jestem z powrotem na Tour de Pologne. Mamy silny zespół, myślę, że Bjorg Lambrecht, wicemistrz świata młodzieżowców z ubiegłego roku powinien walczyć w klasyfikacji generalnej. Cała ekipa mocno trenowała i wierzę, że wszyscy jesteśmy w dobrej formie.

 tdp19 001 4

Michał Gołaś (Team Ineos) – W każdym wyścigu, w którym startujemy skupiamy się na walce o klasyfikację generalną. Mamy silną drużynę z Pavlem Sivakovem, który był w dziesiątce na Giro d’Italia. Jest mistrz Wielkiej Brytanii Ben Swift, sami ambitni zawodnicy, więc na pewno będzie nas widać. A plan do wykonania jest taki, jak przed rokiem.

 

Jakub Mareczko (CCC Team) – Dla mnie to pierwszy start w Tour de Pologne, zobaczymy jak ułoży się wyścig. Mamy silny zespół, który powinien powalczyć na etapach i pokazać się z dobrej strony. Na pewno damy z siebie wszystko.

O godzinie 18 na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się oficjalna prezentacja ekip. W 76. Tour de Pologne wystartuje osiemnaście drużyn UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami.

 

KLASYFIKACJE

 1. Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę na Rynku Głównym w Krakowie. W tegorocznym wyścigu kolarze będą rywalizowali w następujących klasyfikacjach:
 • Klasyfikacja Generalna CARREFOUR
 • Najlepszy Góral TAURON
 • Najlepszy Sprinter LOTOS
 • Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO

a także Premii Najlepszy Polak LOTOS.

Sponsorem Głównym Tour de Pologne jest Carrefour Polska - Naszą ambicją jako sieci dużej dystrybucji jest stać się liderem transformacji żywieniowej dla wszystkich. W Polsce sukcesywnie pracujemy nad tym, aby Carrefour kojarzył się ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, a wsparcie Tour de Pologne -  największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju jest spójne z tym dążeniem – mówi Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digital, IT, E-commerce i Usług Finansowych Carrefour Polska. – W trakcie całego Tour de Pologne będziemy przybliżać nasze konkretne działania, które podejmujemy jako sieć, aby zachęcić Polaków do lepszego jedzenia i lepszego życia oraz wspólnie z kibicami będziemy gorąco dopingować zawodników. W Miasteczkach Kibica Carrefour na trasie czekać będzie mnóstwo atrakcji – dodaje Michał Sacha.

TRANSMISJE TELEWIZYJNE

Transmisje ze wszystkich etapów 76. Tour de Pologne UCI World Tour przeprowadzi Telewizja Polska. Wyścig będzie można oglądać na żywo w TVP SPORT oraz TVP 1, a także na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Transmisje Telewizji Polskiej będą dostępne także na stronie tourdepologne.pl oraz w aplikacji mobilnej Tour de Pologne. 76. Tour de Pologne będzie także transmitowany przez Eurosport w Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Szczegółowy plan transmisji z każdego etapu znajduje się na stronie internetowej wyścigu:

1 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-1/#lightbox-8

2 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-2/#lightbox-8

3 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-3/#lightbox-8

4 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-4/#lightbox-8

5 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-5/#lightbox-8

6 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-6/#lightbox-8

7 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-7/#lightbox-8

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z 76. Tour de Pologne UCI World Tour wystąpią utrudnienia w ruchu oraz zmiany w komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wyścigu:

1 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-1/#lightbox-9

2 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-2/#lightbox-9

3 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-3/#lightbox-9

4 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-4/#lightbox-9

5 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-5/#lightbox-9

6 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-6/#lightbox-9

7 etap: http://www.tourdepologne.pl/etap-7/#lightbox-9

SOCIAL MEDIA

Facebook https://www.facebook.com/tourdepologne
You Tube https://www.youtube.com/user/TourdePologne2011
Instagram https://www.instagram.com/tourdepologne/
Twitter https://www.instagram.com/tourdepologne/

OFICJALNA APLIKACJA

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cavalli.app&hl=pl

https://apps.apple.com/pl/app/tour-de-pologne-official/id896904527?l=pl

KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE

W sobotę 3 sierpnia w Krakowie rozpocznie się Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To największe wydarzenie kolarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich. Parada oraz wyścigi odbywają się w wybranych miastach etapowych Tour de Pologne UCI World Tour. Szczegóły znajdują się na stronie minitourdepologne.pl.

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

9 sierpnia w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. W tym roku uczestnicy pokonają trasę o długości 60 kilometrów i będą rywalizować na tych samych podjazdach, na których później powalczą zawodowcy podczas królewskiego etapu 76. Tour de Pologne. W tym roku Tour de Pologne Amatorów wspiera Ryszarda Szurkowskiego, który przechodzi rehabilitację po wypadku i walczy o powrót do zdrowia. Część wpisowego będzie przeznaczona na pomoc w rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego. Szczegóły znajdują się na stronie tourdepolognematorow.pl.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us