Menu
reklama
Breaking news 2

Breaking news 2 (244)

Jakie pompy hydrauliczne wybrać?
mojejaworznojakiepompyhydraulicznewybracObecny przemysł nie może obejść się bez takiego elementu jak pompy hydrauliczne. Dlatego też, jeśli chce się kupić i używać hydrauliki siłowej, koniecznie trzeba zadbać o to, aby posiadać do tego określony rodzaj pompy.

Problemem dla osób niezaznajomionych z branżą może być to, że będzie to wybór niemożliwy do podjęcia.
Warto więc przynajmniej cząstkowo zapoznać się z tym, jakie są na rynku modele pomp.

Pomoc firmy Fluiconnecto

Wybierając i projektując układ maszyn przemysłowych z udziałem hydrauliki przemysłowej, z całą pewnością skorzysta się z usług specjalistyczny firm. Jedną z nich jest firma Fluiconnecto. Zajmuje się ona sprzedażą, obsługą i serwisowanie układów hydrauliki siłowej, w takich dziedzinach jak górnictwo, transport morski, czy też wydobycie ropy lub gazu. I choć w ofercie Fluiconnecto znajdują się wszystkie niezbędne elementy do szeroko rozumianej hydrauliki siłowej, a także wiedza na temat tego, jak ich użyć, to jednak klient również musi odpowiedni zakres wiedzy posiadać.

Do czego służy pompa hydrauliczna?

Na samym wstępie warto widzieć, do czego w ogóle pompa hydrauliczna służy. Cały przemysł hydrauliki siłowej opiera się na zasadzie przepływu cieczy roboczej. To jej ciśnienie i tzw. energia hydrauliczna odpowiada za działanie poszczególnych maszyn i silników hydraulicznych. Energia hydrauliczna nie bierze się jednak z powietrza, lecz jest zamieniana z energii kinetycznej, która podawana jest z zewnątrz. A zamiany tej dokonują oczywiście pompy hydrauliczne.

Jakie są rodzaje pomp hydraulicznych?

Oczywiście na rynku nie występuje tylko jeden, uniwersalny rodzaj pompy hydraulicznej. Standaryzacja w tym wypadku oznaczałaby spadek efektywności, ponieważ różne zastosowania wymagają stosowania różnych rodzajów pomp. Przykładowo w sprężarkach próżniowych lub powietrza, idealnie sprawdzają się pompy łopatkowe, a jeśli chodzi o napędy hydrauliczne, pompy wielotłoczkowe nie mają sobie równych. Czym się jednak charakteryzują poszczególne modele pomp hydraulicznych? Wersja łopatkowa przykładowo jest wersją pompy wyporowej. Dzięki działaniu na ciecz łopatek wirnika następuje jej wypieranie w górę systemu. Zupełnie innym modelem jest pompa wielotłoczkowa, która swoje działanie opiera na pochylonej tarczy lub też na mimośrodowym obrotowym pierścieniu. Cechą charakterystyczną modelu wielotłoczkowego jest stała wydajność i niezwykle duża trwałość. Oprócz tych dwóch modeli wymienić można jeszcze nieco starsze, choć nadal powszechnie używane technologie w postaci pompy zębatkowej, opierającej swoje działanie na zazębiających się kołach zębatych, oraz pompę śrubową, która do działania wykorzystuje śrubę ślimakową.
mojejaworznojakiepompyhydraulicznewybraca

Czytaj dalej...

Jak Polacy radzą sobie z bólem?
klinikaleczeniaboluwarszawaCzy wiesz, że to właśnie Polacy uskarżają się na ból o różnym natężeniu i różnego pochodzenia, biorąc pod uwagę mieszkańców całej Unii Europejskiej?

Czy rzeczywiście dolegliwości bólowe aż tak bardzo nam doskwierają, a może nie potrafimy sobie skutecznie z nim radzić? Co ciekawe, tylko 36% osób, które odczuwają ból, reagują natychmiast w celu zwalczenia tej dysfunkcji. Większość robi to dopiero w stadium zaawansowanym, kiedy dolegliwość jest na tyle nasilona, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Kondycja zdrowotna Polaków

Według ekspertów, zdrowie statystycznego mieszkańca Polski ulega pogorszeniu, przez co ból pojawia się coraz częściej i jest coraz silniejszy. Tylko 58% Polaków potwierdza, że cieszy się dobrym zdrowiem i na co dzień nie towarzyszy im ból. Dla porównania, w tej samej kwestii pozytywnie wypowiada się ponad 82% Irlandczyków.

Odczuwanie bólu

Nawet 30% obywateli Polski deklaruje, że silny ból odczuwa przynajmniej raz w miesiącu, jednak klinika leczenia bólu jest odwiedzana jedynie przez 5% z nich. Przykre dolegliwości najczęściej pojawiają się jako efekt chorób przewlekłych, ale też nagłych urazów.

Jako jeden z najmniej znośnych uznawany jest przez Polaków ból zęba, ból brzucha oraz migrenowe bóle głowy. Patrząc zaś na częstotliwość jego występowania, najczęściej wymieniamy dolegliwości bólowe związane z wadami postawy czy nadwyrężeniem kręgosłupa i zmianami zwyrodnieniowymi.

Dlaczego Polaków boli?

Rzesza naukowców od lat zajmuje się badaniem tego zjawiska. Wiadomo na pewno, że na stan naszego zdrowia i tak częste uskarżanie się na ból znaczenia nie ma położenie geograficzne Polski ani też klimat, w którym funkcjonujemy. Specjaliści, których miejscem pracy jest przychodnia leczenia bólu, potwierdzają zaś, że mieszkańcy naszego kraju zbyt rzadko odwiedzają lekarzy. O chorobach dowiadujemy się zazwyczaj w ich zaawansowanym stadium, bagatelizujemy też jeszcze słaby, pojawiający się rzadko ból, a o pomoc prosimy dopiero wtedy, gdy przypadłość jest już rozwinięta.

Co więcej, nie stosujemy profilaktyki przeciwbólowej, ale zwalczamy ból, kiedy ten się już pojawi. Nie szukamy jego przyczyny, ale pozbywamy się objawów doraźnie poprzez sięganie po łatwo dostępne tabletki przeciwbólowe.

Gdzie szukać pomocy?

Ból jest najczęściej jednym z pierwszych objawów przypadłości chorobowych. To oznaka, że pacjent powinien zwrócić się do medyka danej specjalizacji. Pamiętajmy, że pomoc nie zawsze zostanie udzielona przez lekarza pierwszego kontaktu, chociaż ten znajduje się w pierwszej linii diagnostyki.

Uznaje się, że w przypadku występowania bólu czas ma ogromne znaczenie. W pierwszym stadium pomocne okazują się nieinwazyjne sposoby jego zwalczania, w tym rehabilitacja i potwierdzi to każdy lekarz. Terapia konopna, domowe sposoby z zakresu ziołolecznictwa, a nawet odpoczynek czy wzmocnienie organizmu i kondycji fizycznej to kolejne, które mogą dawać nadzieję na uśmierzenie bólu. Oczywiście, należy zdać sobie sprawę, że wybór konkretnej terapii jest zależny od źródła bólu, jego nasilenia oraz ogólnego stanu zdrowia indywidualnego pacjenta. W żadnym przypadku nie można mówić o jednej, uniwersalnej metodzie zwalczania dolegliwości bólowych.

Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie internetowej: Cannabi Clinic - Klinika leczenia bólu.

klinikaleczeniaboluwarszawa1

Czytaj dalej...

Wypoczynek w luksusowym hoteluspadladwojgJest wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Wakacje to doskonała okazja do odpoczęcia od codzienności poza domowym zaciszem. Znalezienie się w nowym miejscu działa niczym orzeźwiający drink. Na pobyt w hotelu ze SPA warto zdecydować się niezależnie od tego, czy ma to być tylko weekend czy dłuższy urlop.

W każdym przypadku można liczyć na wiele korzyści płynących z takiego rozwiązania. Oferta obiektów hotelowych jest szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jest to doskonały sposób na efektywny wypoczynek. Samo nic nierobienie typu leżenie na plażowym leżaku czy przed ekranem telewizora nie zapewni pełnego relaksu i zregenerowania sił.

Hotel ze SPA sposobem na doskonały wypoczynek

Hotele ze Spa cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób pragnących się w pełni zrelaksować i wypocząć. Przybywają do nich każdego roku tysiące przepracowanych i zestresowanych osób, które szukają ukojenia dla ciała i umysłu. Nowoczesne zabiegi SPA są w stanie spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Ośrodki Wellness&SPA oferują szereg usług związanych z odnową biologiczną. Do dyspozycji jest cała masa zabiegów relaksujących i pielęgnacyjnych – zarówno dla pań, jak i panów. Mogą korzystać z nich nie tylko młode, ale też starsze osoby.

Po pobycie w takim luksusowym hotelu ze SPA można spodziewać się poprawy wyglądu, zdrowia i kondycji. W dowolnej chwili można skorzystać z licznych atrakcji takich jak aromaterapia, masaże, zabiegi kosmetyczne, basen, jacuzzi itd. Idealnym wyborem będzie ośrodek hotelowy, który może pochwalić się nie tylko nowoczesną infrastrukturą, eleganckim wystrojem, dobrym wyposażaniem, profesjonalną obsługą i smaczną kuchnią, ale też pięknymi krajobrazami. Powinno znaleźć się w nich zarówno coś dla ciała, jak i umysłu.

Będąc w hotelu ze SPA, nie zapomnij o skorzystaniu z sauny

Luksusowy hotel ze SPA to miejsce, gdzie do dyspozycji jest strefa saun. Korzystanie z sauny wpływa korzystnie zarówno na zdrowie, jak również na urodę i samopoczucie. Okazuje się, że zwiększa to odporność organizmu, przez co zmniejsza się ryzyko złapania przeziębienia. Łatwiej jest też organizmowi rozprawić się z atakującymi nas z każdej strony wirusami i bakteriami. Dzięki saunie możliwe jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych w nas toksyn. Jest to możliwe dzięki intensywnemu poceniu się, gdyż wraz z potem przez skórę wychodzą różnego typu zanieczyszczenia.

Po wizycie w saunie można spodziewać się napływu energii i lepszego samopoczucia. W dłuższej perspektywie organizm zaczyna coraz lepiej funkcjonować. Sauna to również skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Sauna sprzyja redukcji niedoskonałości skóry. Staje się ona gładsza i przyjemniejsza w dotyku, a jej koloryt wyrównuje się. Przez dobrze oczyszczone i otwarte pory lepiej przenikają substancje aktywne z kosmetyków. Po wyjściu z sauny można poczuć się zrelaksowanym dzięki rozluźnieniu mięśni i zwalczeniu negatywnych skutków stresu.

Publikacja powstała we współpracy z bristolbusko.pl - hotelem ze strefą SPA.

 

spadladwojga

Czytaj dalej...

Nowoczesne meble do kuchni - jak stworzyć naturalne i przyjemne wnętrze?
brazowa kuchnia marroneKuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy czas najczęściej rano - podczas szybkiego śniadania z rodziną i popołudniu - gdy przygotowujemy kolację i rozmawiamy z bliskimi o minionym dniu.

Kuchnia jest to więc nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków, ale także spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Jak zaaranżować tego typu wnętrze? Oczywiście w zgodzie z naturą!


marsala Nowoczesne meble drewniane

Wydaje Ci się, że nowoczesność nie idzie w parze z naturalnymi tworzywami, takimi jak drewno? Jesteś w błędzie! Nowoczesna kuchnia, bez dodatków drewnianych wydaje się sterylna i mało przytulna. To naturalne elementy i desenie nadają jej wyjątkowego uroku.

Nowoczesna kuchnia, powinna być utrzymana w minimalistycznym stylu, pochowaj więc różnego rodzaju pojemniczki, deski i naczynia. Dzięki temu zyskasz prostą i funkcjonalną przestrzeń, której urok wiązać się będzie z nietypowym połączeniem drewna, kamienia, szkła i innych materiałów.

Spójrz na kuchnię MARSALA, marki Halupczok. Jest inspirowana naturą, dzięki czemu pomimo nowoczesnego designu wydaje się przytulna i ciepła. Oprócz motywu jodełki znajdziesz w niej też inne nawiązania do natury, mianowicie marmur. Cała kuchnia prezentuje się tak dobrze, dzięki dyskretnym podświetleniom, uwypuklającym fakturę zastosowanych materiałów. Odwiedź salon Halupczok w Gliwicach i przekonaj się na własne oczy!

grazia

 

Meble drewniane białe

Spodobał Cię się marmur, jednak ciemny brąz to nie Twój kolor? Marzysz o białej, nowoczesnej kuchni? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, spójrz na kuchnię GRAZIA, marki Halupczok, która urzeka swą prostotą i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Biała kuchnia w nowoczesnym stylu ma być nie tylko piękna, ale też funkcjonalna. Posiada więc drewniany regał, który pomaga zapanować nad kulinarnym rozgardiaszem, a także mobilny barek schowany w blacie wyspy kuchennej. Naturalne materiały, połączone z łagodną bielą, podkreślają nietuzinkowość takiego rozwiązania. Całość jest więc przykładem przestrzeni pełnej wyrazu i klasy. Odwiedź salon Halupczok w Gliwicach i daj się oczarować!

toscana

 Czarne meble kuchenne

Jeżeli jesteś miłośnikiem raczej awangardowej i wyrazistej aranżacji to Twoje serce podbije kuchnia Halupczok TOSCANA. Meble w ciemnej kolorystyce nadadzą wnętrzu tajemniczości, a Tobie inspiracji do coraz odważniejszych, kulinarnych pomysłów. Czarne meble kuchenne świetnie będą pasować do modernistycznych przestrzeni, a także eleganckich, męskich mieszkań. Kolorystyka tej kuchni jest na pewno unikatowa, egzotyczny fornir wygląda ciekawie, ale też przytulnie. Podświetlane witryny dodają mu uroku i ułatwiają użytkowanie.

Masz pytania? Odwiedź salon w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 192 bądź wyślij e-mail na adres: gliwice@meble-halupczok.pl.

Czytaj dalej...

Typy uzależnień. Czy każde uzależnienie jest tak samo groźne?typyuzaleznien.czykazdeuzaleznieniejesttaksamogrozneUzależnienie to choroba ośrodkowego układu nerwowego polegająca na silnej potrzebie ciągłego wykonywania jakiejś czynności lub przyjmowania określonej substancji.

Uzależnienie nigdy nie dotyczy jednej osoby, a całego otoczenia - rodziny, najbliższych, znajomych.

Nałóg, czegokolwiek, by nie dotyczył, ma destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne oraz zachowanie uzależnionego.


Uzależnienie to choroba, która może dotknąć każdego

Często bagatelizujemy zagrożenia związane z uzależnieniami, powtarzając sobie, że nas ten problem nie dotyczy. Wydaje nam się, że nałóg dotyka osoby z marginesu społecznego czy patologię. Widząc alkoholika czy narkomana, często podświadomie oceniamy. Niestety, wiele osób ma tendencję do powtarzania krzywdzących stereotypów na temat osób uzależnionych. Tymczasem musimy zdać sobie sprawę z tego, że nałogi dlatego są tak groźne, bo mogą dotknąć każdego i trudno jest się przed nimi uchronić. W dodatku istotną cechą mechanizmów działania uzależnienia jest fakt, że uzależniony nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu, nie dopuszcza do świadomości myśli, że ma z czymś problem. Świadomość skali problemu zwykle przychodzi zbyt późno.

Jak powstaje uzależnienie?

Niektórzy ludzie mają genetyczne predyspozycje do popadania w nałóg (więcej na ten temat w artykule: Kogo najczęściej dotyka alkoholizm?). Nie jest to jednak regułą, ponieważ w nałóg popadają również osoby, które nie wykazują skłonności genetycznych. Takie osoby, na przykład piją alkohol lub zażywają narkotyki po to, aby pozbyć się stresu. Po zażyciu określonej substancji w mózgu zaczyna wydzielać się dopamina, która daje uczucie przyjemności. Organizm uczy się niejako, że dane działanie łączy się z przyjemnymi doznaniami i włącza je do układu nagrody. Tak oto powstaje uzależnienie, nad którym nie mamy już kontroli.

Jakie typu uzależnień wyróżniamy?

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje uzależnień:

Uzależnienie fizyczne (fizjologiczne)

Uzależnienie fizyczne, zwane również fizjologicznym, to typ uzależnienia związany z silną potrzebą dostarczania organizmowi określonej substancji. Jej brak powoduje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych, do których zaliczyć można m.in. bóle głowy, wymioty, biegunkę, bezsenność, rozdrażnienie, drgawki, wzmożoną potliwość. Kluczowym elementem uzależnienia fizycznego jest zjawisko tolerancji. Otrzymując cały czas tę samą dawkę substancji, organizm zaczyna się do niej przyzwyczajać i domagać się większych ilości dla osiągnięcia tego samego stanu.

Uzależnienie psychiczne

Uzależnienie psychiczne, zwane również psychologicznym, oznacza silną potrzebę wykonywania określonej czynności czy też zażywania danej substancji, ale bez objawów uzależnienia fizycznego. Ta forma uzależnienia bazuje na szybkiej poprawie samopoczucia, nastroju. Kluczowym elementem uzależnienia psychicznego jest więc uzyskanie pożądanych stanów emocjonalnych. W sytuacjach dyskomfortu psychicznego chorzy nie szukają innych rozwiązań, a jedynie dążą do szybkiej ulgi poprzez wykonanie określonej czynności. Ten rodzaj uzależnienia powoduje osłabienie woli. Oznacza to, że uzależniony nie jest w stanie sam zaprzestać wykonywania określonych czynności.

Uzależnienie społeczne

Uzależnienie społeczne (socjologiczne) związane jest z powtarzaniem określonych zachowań lub używaniem danej substancji pod wpływem panującej mody. Uzależnienie to wynika z silnej potrzeby poczucia przynależności jednostki do określonych grup lub kręgów społecznych. Bardzo często ta chęć przystosowania związana jest z poczuciem osamotnienia, odrzucenia.

Czy każde z typów uzależnienia jest tak samo groźne?

Choć z pozoru może się wydawać, że uzależnienie psychiczne jest łagodniejsze niż uzależnienie fizyczne, to jednak każdy typ uzależnienia jest tak samo groźną chorobą. Bez względu na to, czy borykamy się z chorobą alkoholową, uzależnieniem od narkotyków, seksu, hazardu, dopalaczy, zakupów czy leków każde z nich prowadzi do koncentrowania się życia wokół tego, co jest bezpośrednią przyczyną.

Jak walczyć z uzależnieniem?

Podstawową formą leczenia uzależnienia jest terapia prowadzona w ośrodku leczenia uzależnień takim jak ten w Krakowie. Terapia uzależnień zwykle zaczyna się od kilkutygodniowego intensywnego programu terapeutycznego. Najlepsze efekty prowadzi terapia realizowana w warunkach stacjonarnych ze względu na stałą opiekę nad pacjentem. Podczas pobytu w placówce pacjent poznaje mechanizmy nałogu, jednocześnie ucząc się go pokonywać.
typyuzaleznien.czykazdeuzaleznieniejest taksamogrozne

Czytaj dalej...

Medycyna estetyczna – skuteczne i bezpieczne zabiegi upiększające
averie woodard 4nulm juyfo unsplash 1600
Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. To doskonała propozycja dla tych osób, które chcą cieszyć się wspaniałymi efektami bez ryzyka!

 

Poprawianie urody bardzo często kojarzy się z inwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej. Warto jednak wskazać, że obecnie tego typu procedury wcale nie są konieczne, aby cieszyć się młodym wyglądem na dłuższy czas. Alternatywa to medycyna estetyczna Ruda Śląska to jedno z miast, gdzie można skorzystać z tego typu zabiegów. Czym dokładni jest medycyna estetyczna? W jakich przypadkach może nam pomóc? Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna – co to jest?

Medycyną estetyczną nazywa się dział medycyny, który skupiony jest na poprawie estetyki wyglądu pacjentów. W tym przypadku chodzi nie tylko o usunięcie zmarszczek czy wyszczuplenie sylwetki, ale także o zabiegi, które mają na celu zlikwidowanie defektów urody, które nierzadko powodują kompleksy. Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosuje się najczęściej specjalne specyfiki oraz urządzenia, które pozwalają na uzyskanie skuteczniejszych efektów niż zwykłe kosmetyki, a przy tym są to procedury bezpieczniejsze niż chirurgia plastyczna?

Kiedy warto wybrać medycynę estetyczną?

Zasadniczo, medycyna estetyczna może pomóc pacjentom w wielu przypadkach – zmarszczki, przebarwienia, blizny, trądzik, brak jędrności skóry, nadmiar kilogramów, wypadanie włosów to tylko niektóre z nich. Zabiegi te działają także profilaktycznie, na przykład przeciwstarzeniowo. Szeroka gama zabiegów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej:

 • botoks i kwas hialuronowy – usuwanie zmarszczek

 • wampirzy lifting Katowice – osocze bogatopłytkowe

 • wszczepianie nici liftingujących

 • mezoterapia igłowa

 • modelowanie i powiększanie ust Chorzów

 • peelingi medyczne – kwasowe

 • zabiegi na ciało – endermologia, lipoliza, kriolipoliza i inne

Pełną ofertę gabinetów medycyny estetycznej można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów.

Czytaj dalej...

Szukasz pomysłu na dobry zawód? Wybierz się na kurs spawacza!
kyle levesque tb gybm8kpc unsplash 1600Zapotrzebowanie na dobrych specjalistów stale jest bardzo duże. Dotyczy to także tych osób, które posiadają kurs spawacza i uprawnienia do pracy w tym zawodzie.

W ogłoszeniach o pracę bardzo często można spotkać się z ofertami dla spawaczy.

Dotyczy to nie tylko firm polskich, ale również tych z innych krajów, gdzie także zapotrzebowanie na tych fachowców jest bardzo duże.

Wobec tego wtedy, gdy zależy Ci na uzyskaniu dobrego fachu, warto wybrać się na kurs spawacza w Gliwicach - https://kursyalfa.pl/kursy-spawalnicze/

Kursy spawacza – kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie

Podczas kursów spawacza uczestnicy dowiadują się wszystkiego, co potrzebne jest do podjęcia pracy w tym właśnie zawodzie. Kursy te składają się zarówno z części teoretycznej, która przekazuje kluczowe informacje, jak również z części praktycznej, która obejmuje ćwiczenia ze spawania pod okiem doświadczonych specjalistów.

Kursy spawaczy prowadzone są w następującym zakresie w zależności od metod:

 • 111 – spawanie elektrodą otuloną – MMA

 • 114 – spawanie elektrodą proszkową: bez gazu

 • 131 – spawanie aluminium MIG

 • 135 – spawanie półautomatycznego stali drutem litym – MAG

 • 136 – spawanie elektrodą proszkową: w osłonie gazu aktywnego

 • 137 – spawanie elektrodą proszkową: w osłonie gazu obojętnego

 • 141 – spawanie w osłonie argonu – TIG

 • 311 – spawanie gazowe

 • cięcie acetylenowo-tlenowe – cięcie gazowe

Kursy prowadzone są zarówno w zakresie podstawowym, jak również zaawansowanym w powyższych metodach. Po ich zakończeniu można ubiegać się o uprawnienia na spawacza – w tym celu konieczne jest wzięcie udziału w egzaminie sprawdzającym posiadaną wiedzę i umiejętności. Uprawnienia, które można uzyskać po kursie spawacza, pozostają ważne na okres 3 lat.

Gdzie zapisać się na kurs spawacza?

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs spawacza mogą zapoznać się już teraz z dostępnymi ofertami zaprezentowanymi na stronach internetowych ośrodków szkoleniowych. Na stronach ośrodków znaleźć można dokładne informacje dotyczące programów kursów przeznaczonych dla spawaczy, a także informacje związane z aktualnymi terminami prowadzenia kursów i ich cenami.

ie.
Czytaj dalej...

Szczyt sezonu zachorowań na grypę przed nami – to ostatni moment na szczepienie
ogpolgrypa

Ostatnio w Polsce zaczęły pojawiać się ogniska ptasiej grypy, która dotyczy głównie zwierząt. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy wirus grypy ptaków może zmienić swoje cechy i jest zagrożeniem dla życia człowieka. Jak podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny wirus grypy, który ostatnio zaatakował stada drobiu hodowlanego jest wysoce zjadliwy dla drobiu, ale nie patogenny dla ludzi. Przed nami jednak szczyt sezonu zachorowań na grypę, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają szczepienia przeciw grypie, by mieć pewność, że unikniemy ryzyka zachorowania.

Pandemia grypy występuje w wyniku tak zwanego skoku antygenowego, wtedy gdy zaczyna rozwijać się zupełnie nowy typ wirusa grypy, przeciw któremu system układu odpornościowego u ludzi nie wypracował jeszcze barier ochrony. W powstaniu wirusa pandemicznego grypy zawsze biorą udział szczepy zwierzęcych wirusów grypy. Oznacza to, że wirus ptasiej grypy w sezonie zachorowań u ludzi może połączyć się z ludzkim wirusem w organizmie zwierzęcym świni co doprowadza do powstania nowego wirusa pandemicznego.

szczepienieW tym sezonie na grypę i choroby grypopodobne zachorowało już blisko 1,8 mln osób, hospitalizacji wymagało ponad 4 tys. z nich. Szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom grypy. Wirus grypy bardzo często mutuje, dlatego każdego roku wytwarzana jest nowa szczepionka, która ma za zadanie chronić organizm. Szczepionka „ucząc” organizm walczyć z wirusem wzmacnia układ odpornościowy. Skuteczność szczepień u zdrowych osób poniżej 65 roku życia sięga 70-89%. Czy można się jeszcze się zaszczepić? Jak najbardziej, bo w praktyce szczyt zachorowań w Polsce przypada na styczeń – marzec. Szczepionki są nadal dostępne w aptekach i posiadają 50% refundacji dla pacjentów powyżej 65 roku życia.

Zawsze należy pamiętać o wykonaniu szczepienia przeciwko grypie sezonowej przed sezonem grypowym lub w trakcie jego trwania, co zminimalizuje ryzyko zakażenia się wirusami grypy i uchroni przed wystąpieniem groźnych powikłań choroby. Nie jest jeszcze za późno, aby wykonać szczepienie nawet w styczniu. Odporność zyskujemy już po tygodniu” – tłumaczy prof. dr hab. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Zachorowanie na grypę wiąże się z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju powikłań, które potrafią być bardzo niebezpieczne. Do najczęstszych należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Istnieje również ryzyko powikłań neurologicznych: zapalenie mózgu oraz zapalenie opon mózgowych, których następstwa mogą być nieodwracalne. Mimo to grypa jest ciągle lekceważona przez społeczeństwo.

Eksperci z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przypominają, że szczepienia najskuteczniej chronią przed wirusami grypy, ale również zmniejszają liczbę kosztownych hospitalizacji, szczególnie wśród osób starszych.

-----------------------------------

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest inicjatywą społeczną niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami. Organizatorem Społecznej Kampanii Informacyjnej powstałej w ramach Programu jest Fundacja Nadzieja dla Zdrowia. Działania skierowane są do środowiska medycznego, opinii publicznej, samorządu oraz do pracodawców. Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne. W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zaangażowali się również eksperci medyczni, liderzy opinii, ludzie nauki, kultury oraz biznesu. Więcej informacji na stronie www.opzg.pl.

Czytaj dalej...

Będzie nowy budynek w rynkubudzet0120nazdw2
Dziś, 13 stycznia, radni dokonali zmian w uchwale budżetowej, efektem czego będzie możliwe zapewnienie wkładu własnego do projektu, dzięki któremu w budynku byłej organistówki przy Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny powstanie Centrum Usług Społecznych.
Jak widać na tabeli do głosowania, niektórzy radni, niby obywatelscy, nie poparli tego pomysłu, który jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach.
Budynek będzie stanowił piękne dopełnienie północno zachodniej pierzei rynku.

budzet0120nazdw

Czytaj dalej...

Skuteczne metody na wybór firmy odśnieżającej dachy
odsniezanie dachowNigdy nie wiesz, kiedy zima Cię zaskoczy, czy będzie to jesienny październik, świąteczny grudzień czy już wiosenny marzec.

Sypnęło mocno śniegiem, a Ty zmagasz się z problemem zalegającego śniegu na dachu.

Możesz usunąć go samodzielnie, co jest jednak niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak też osób, które znajdują się w pobliżu budynku.

Znacznie lepszym pomysłem jest zlecenie tego zadania profesjonalistom. Jak znaleźć i wybrać najlepszą firmę odśnieżającą dachy?


Szukaj tam, gdzie firmy się reklamują

Kiedyś była to prasa i ulotki, czasami też zdarzały się plakaty. Potem pojawiły się duże billboardy, aż w końcu reklama znalazła się w Internecie i tam funkcjonuje dzisiaj bardzo dobrze, może nawet najlepiej. Wybór firmy odśnieżającej dachy rozpocznij wiec od zapoznania się z ofertami tych usługodawców, którzy reklamują się w Internecie, oznacza to, że podążają za zmianami i dostosowują się do aktualnych nawyków społeczeństwa. Zapoznaj się ze stronami firm, które oferują podobne usługi w Twojej okolicy. Wiele firm decyduje się na odśnieżanie nie tylko w obrębie jednego miasta, ale nawet województwa. To oznacza, że dojazd do klienta nie jest dla nich żadnym problemem. Strona internetowa powinna przedstawiać zakres usług firmy, a także zasięg, w jakim wykonuje swoją pracę. Ponadto powinna też przedstawiać profil firmy.

Porównaj doświadczenie i zakres usług

Wybór firmy odśnieżającej dachy nie powinien być przypadkowy, dlatego warto jest zainteresować się usługodawcami jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Firma oferująca takie usługi powinna cechować się doświadczeniem, które nie zawsze potwierdza długi czas funkcjonowania w branży. Bardzo często firma jest młoda, jednak zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Właśnie czasem młodość, której towarzyszy nowoczesność jest największym atutem firmy. Tak jest w przypadku firmy Komplex Breuer, która pomimo swojej młodości może pochwalić się niezwykle prężnym rozwojem i wykwalifikowanym zespołem.

Interesuje Cię usługa odśnieżania dachów, ale zwróć też uwagę, jaki jest zakres usług danej firmy. Komplex Breuer specjalizuje się nie tylko w odśnieżaniu, ale też sprzątaniu placów, dezynfekcji, sprzątaniu po remontach oraz usługach ogrodniczych. Oznacza to, że oprócz odśnieżania zimą będziesz mógł skorzystać z pomocy również latem, a wiedza i umiejętności pracowników są szerokie, co pomaga im realizować bardziej wymagające zlecenia.

Nie wiesz? Zapytaj!

Jeżeli masz wątpliwości, czy wybrana przez Ciebie firma dobrze poradzi sobie z odśnieżeniem Twojego dachu, to po prostu skontaktuj się z obsługą klienta i poproś o więcej informacji na temat marki i samej usługi. Dobrym sposobem na wybór firmy odśnieżającej dachy jest też skorzystanie z opinii jej dotychczasowych klientów. Efekty pracy są najlepszą rekomendacją, a klienci najlepszą i najbardziej wiarygodną reklamą.

Zobacz więcej na: https://www.komplex-breuer.pl/odsniezanie/

 

 

 

 

odsniezanie dachow1

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us