Menu
reklama
reklama
reklama

Archetti i Aktywne Dzielnice - niesamowita zabawa wśród kolorów i indiańskich rytmów

 

dzielnicearchetti110818 1280 172Zdanie wypowiedziane nie tak dawno na Plantach, kiedy to Archetti - Centrum Kultury przygotowało popołudnie Kultury, że ta instytucja wyjątkowo, doskonale, niezrównanie przygotowuje imprezy dla szerokiego kręgu odbiorców, dla mieszkańców Jaworzna, nie jest zdaniem wypowiedzianym bez podstaw, a gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to zostały one rozwiane na Imprezie z cyklu "Aktywne Dzielnice" w sobotę, 11 sierpnia.

Impreza ruszyła jeszcze parę minut przez godziną 16, kiedy to do rywalizacji przystąpiły rodzinne drużyny mające za zadania zbudować indiański namiot z przygotowanych dla nich materiałów deseczek, materiału, ozdobić go aby stwarzał wrażenie prawdziwego domu, w którym można zamieszkać i w którym tętni rodzinne życie. Potem należało upodobnić się do prawdziwych Indian konstruując barwne pióropusze, a potem należało czekać na ocenę jury.

Czytaj dalej...

Hawaje w centrum Jaworzna.Park Wodny otwarty!

parkwodnykaisie 39Takiego show chyba nikt się nie spodziewał, kiedy ogłaszano otwarcie parku wodnego na jaworznickich plantach.

Show, muzyka, hawajskie klimaty, nieco golizny ale absolutnie w granicach uznanych za przyzwoite, świetne zabawy, konkursy, napitki i przekąski, i woda.

Dużo dużo wody, która dostawała się tam gdzie rzadko dostaje się w godzinach południowych, w godzinach pracy zwłaszcza urzędników, których obecność tutaj była ze wszech miar usprawiedliwiona, wszak to za ich przyczyną, dzięki ich ogromnemu wysiłkowi przy pisaniu projektu, bronieniu go, czyli ogólnie mówiąc, przy zabieganiu o pieniądze, powstał najbardziej kolorowy zakątek miasta w samym jego centrum.

Otwarcie było tylko początkiem, Kolejne etapy będą odbywać się w kolejnych dniach, ale to, co mieszkańcy otrzymali dziś, czyli w piątkowe samo południe, to mnóstwo radości i po raz kolejny dowód na wyjątkowość naszego miasta, które w każdej dziedzinie ma do zaproponowania mieszkańcom zarówno standardowe dobra, jak i ponadprzeciętna jakość życia, codzienności.

Zapraszamy do ogromnej galerii z otwarcia parku wodnego, bo żadne słowa nie opiszą tego, co działo się tam, a co jest zapowiedzią kolejnych szalonych letnich dni.

Czytaj dalej...

Ruszyła pielgrzymka Grupy Złotej na Jasną Górę

pielgrzymka 80818 62O 7.30 msza święta, a kilka minut po ósmej wymarsz w stronę Szczakowej, jak zwykle ulicą Świętego Wojciecha.

Tak rozpoczęła się kolejna pielgrzymka grupy Złotej na Jasną Górę.

Kilkadziesiąt osób u progu niezwykle upalnego okresu, zdecydowało się poświęcić kilka swoich dni pięknemu celowi, jakim jest dialog z Bogiem, świętością, modlitwa oraz nabranie bożego wsparcia na następny rok.

Pierwsze kilkaset metrów przeszli w towarzystwie Zastępcy Prezydenta Jaworzna Pani Moniki Bryl i Dyrektora Biura Poselskiego Pana Dariusza Starzyckiego, Macieja Stanka.

Czytaj dalej...

Tour de Pologne w Jaworznie - Start IV etapu

tdp2018rynek 166Jaworzno to miasto, w którym jak w żadnym innym przygotowano start etapu Tour de Pologne, i to nie po raz pierwszy, tak, jakby to była meta. Tak mówił reporter TDP na rynku w Jaworznie, a jego słowa odbiły się echem w całej Polsce, dzięki transmisjom z tego, co działo się na naszym rynku.

To niecodzienne wydarzenie, które rozpoczęło się już w godzinach rannych, kiedy to technicy, służby telewizyjne rozkładali swój sprzęt, aby całość mogła ruszyć około 10, a kolarze wystartować punktualnie o 12. Dzisiejszy, najdłuższy etap prowadził do Szczyrku, gdzie, jak już dziś wiemy, zwyciężył Michał Kwiatkowski wskakując tym samym na miejsce pierwsze w klasyfikacji generalnej.

Czytaj dalej...

Popołudnie z Kulturą - Archetti na plantach

archettiplanty50818 209Popołudnie Kultury w niedzielę, 5 sierpnia na jaworznickich plantach zorganizowane zostało już po raz drugi przez Centrum Kultury Archetti.

Tym razem dopisała pogoda, dopisała publiczność wśród której najwięcej dla siebie znalazły dzieci, choć i dorośli mogli cały czas obserwować wydarzenia i nie nudzić się, bo ciekawych zdarzeń było wystarczająco dużo.

Zarówno dzieci, jak ich rodzice zaciekawieni byli zapowiadanym przez nas wcześniej eksperymentem z cieczą nienewtonowską.

Czytaj dalej...

Koncert finałowy warsztatów muzycznych Poluzone na rynku

poluzone2018a 172W sobotni wieczór na Rynku odbył się koncert finałowy czwartych warsztatów dla młodych muzyków, zdolnych, obiecujących, którzy często swoją przyszłość wiążą z występami na scenie, ze śpiewaniem, czy też grą na różnych instrumentach.
Wiedzę zdobywają przez kilka dni podczas których członkowie doskonałej grupy Poluzjanci dzielą się z nimi wiedzą i doświadczeniem.

Każdy dzień trudnych często ćwiczeń i zmagań z własnymi słabościami kończył się wspólnym koncertem.
Koncert finałowy w tym roku to 35 piosenek w wykonaniu solistów duetów i różnych innych kombinacji składów osobowych.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z sobotniego długiego wieczoru na rynku.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice - upalne Ciężkowice

ciezkowicedzielnice40818 2Mimo ogromnego upału, jednego z najmocniejszych tego lata, w Ciężkowicach na terenie szkoły podstawowej bawiono się w najlepsze. Ci, którzy nie skorzystali z kąpielisk, albo na nich nie byli tego dnia, mogli schłodzić się przy kurtynie wodnej, co było doskonałą namiastka letniego pluskania się w wodzie.

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli skorzystać z zabaw, gier, konkursów w tym strzelania z łuku, warsztatowych zajęć zumby, rywalizowano w konkursie rysunku ulicznego, uczestniczono w zajęciach fitness. Czas umilały śpiewem Ciężkowianki, a na boisku ustawiono namioty i malowano twarze dzieciom, tworzono kolorowe tatuaże, puszczano latawce.

Czytaj dalej...

Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego

godzinaw10818 156Inscenizacja sceny, jakich setki, tysiące rozgrywały się na ulicach Warszawy, kiedy to naród polski, mieszkańcy Stolicy, postanowił przeciwstawić się niemieckiej okupacji naprawdę robiła wrażenie.

To nie zabawa w wojnę, w strzelankę, to prawdziwa walka o każdy centymetr Warszawy, o nadzieję, o wolność. Niestety nie stał się cud nad Wisłą po raz drugi.

Powstanie skazane było na niepowodzenie, nie dało się zwyciężyć z przytłaczającymi siłami Niemców, ale nikt nie przypuszczał, że jego następstwem, oprócz śmierci samych powstańców w ogromnej liczbie zginęło około 180 tysięcy ludności cywilnej w tym około 33 tysiące dzieci w przeciągu kilku miesięcy.

Czytaj dalej...

Letni Festiwal Rocka - koncerty 29 lipca

lfr2018 II 49Trzy zespoły, jak zwykle w niedzielne popołudnia wystąpiły na scenie klubu Relax w ramach II Letniego Festiwalu Rocka.
I to rzeczywiście był wieczór rockowy, choć oczywiście odmiany w ramach tej kategorii różniły się znacznie między sobą. Pierwszy to Full Light, który intensywnie koncertuje o tworzy oraz nagrywa nowe utwory.
Skład stanowią mieszkańcy Piekar Śląskich - Dariusz Badora, Grzegorz Badora, Konrad Pałka, Krzysztof Ludyga, Adam Skrzypiec i Jan Książek.
Zaprezentowane w Jaworznie utwory nawiązywały do klasycznego rocka stanowiąc dobre rozpoczęcie wieczoru.

Czytaj dalej...

Aktywne dzielnice w Jeziorkach

dzielnicejeziorki 31Jak to w weekend - tym razem w Jeziorkach w Klubie Kasztan przygotowano atrakcje dla tych, którzy nie spędzają czasu przed telewizorem, ale chcą i potrafią się pobawić w gronie bliskich, znajomych, przyjaciół.

Były jak zwykle gry, zabawy zarówno umysłowe, jak i zręcznościowe, ale największymi atrakcjami cieszyły się tym razem pieczone ziemniaki przygotowane przez gospodarzy oraz wyborny smalec i chleb upieczony według receptur, które pamiętają dziś nieco starsi jaworznianie - tak 50 Plus.

Najbardziej aktywni i posiadający wiedzę uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, a my zrobiliśmy kilka zdjęć z popołudnia.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us