Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu
reklama
reklama
reklama

Baptiste Herbin i pięć innych saksofonów w ostatnim dniu Jav Music Festival

 

javfest2017 4 29Sześć saksofonów na jednej scenie grających jednocześnie w utworach swoje partie, to niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, że dzień wcześniej na scenie festiwalu Jav Music, zagrało saksofonów pięć!

Wyjaśniamy - trzy z nich w rękach Jerzego Główczewskiego, Marka Podkowy i Mariusza Mączki to stały skład sekcji w Orkiestrze eM Band.

Trzy pozostałe należały do gwiazd wieczoru, czyli do Baptiste Herbina z Francji, i zaproszonych do udziału w koncercie dwóch znanych już w szerokiej Polsce i w szerokiej Europie Wojciecha Lichtańskiego i Mateusza Śliwy.

Czytaj dalej...

Five Sax skradł serca jaworznianek - dziewczyny piszczały!


javfest2017 3 42To był trzeci koncert, szkoda, bo dziś już ostatni, Festiwalu Jav Music, który w sobotę na widowni zgromadził komplet publiczności.

Byli i ci, którzy już raz widzieli ten program byli i tacy, którzy zachęceni wcześniejszymi zapowiedziami i recenzjami zechcieli zobaczyć na jaworznickiej scenie naszego sąsiada - jaworznianina Michała Knota wraz z międzynarodowa ekipą zespołu Five Sax, czyli pięciu saksofonów.

Chłopcy spotkali się studiując w dalekich krajach i postanowili stworzyć coś w rodzaju show - połączenia muzyki z choreografią , kabaretem, lekka komedią muzyczną, żartem scenicznym.

Czytaj dalej...

Jak żyć po takim koncercie, Panie, jak żyć? BartolomeyBittmann w Jaworznie


javfest2017 2 60Orzeczenie jest zgodne. To koncert, który przebił w zasadzie wszystko, co wcześniej w Jaworznie w muzyce się działo.

Owszem, można było na nim nie być, bo nie każdy ma zawsze czas, każdy ma jakieś własne plany, ale kiedy tu i ówdzie można było usłyszeć, po pytaniu, "czy wybierasz się na koncert", odpowiedzi - nie, bo ja w takiej muzyce nie gustuję, albo nie, bo cóż może pokazać dwóch gości na scenie, to dziś wiadomo, że z osobą, która w ten sposób podchodzi do możliwości zobaczenia, usłyszenia i przeżycia czegoś dotąd nieznanego, nie ma sensu w ogóle więcej rozmawiać na tematy dotyczące muzyki.

W zasadzie na żadne tematy, bo jak można z góry przewidywać że coś się nie będzie podobało.

Czytaj dalej...

Pół na pół - zapraszamy na spektakl

 

polnapolzapowpl

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym...Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

 

21 października o 19:00
Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno
ul. Inwalidów Wojennych 2, 43-603 Jaworzno

Bilety do nabycia na stronie:

Czytaj dalej...

Anna Maria Jopek zaśpiewa w Jaworznie

800px Ania Maria Jopek


ZAPRASZAMY NA KONCERT
ANNY MARII JOPEK!

 

 

 


12 listopada 2017, niedziela - Jaworzno, 19:00

Centrum Kultury Teatr Sztuk
w Jaworznie
(ul. A. Mickiewicza 2)
Bilety: Teatr Sztuk w Jaworznie

 

Anna Maria Jopek Fot. Robert Roy Nałęcz WIKIPEDIA

 

 

Czytaj dalej...

Spotkania Teatralne po raz 26

 

spotkteatr2017Zapraszamy na XXVI Spotkania Teatralne, które będa miały miejsce od 12 do 16 października 2017 r. Tym razem proponujemy premiery Teatru Sztuk, występy zaprzyjaźnionych grup teatralnych. Jak zwykle nie zabraknie aktorów z najwyższej półki. W ramach spotkań odbęda się również warsztaty teatralne.

12 października (czwartek) godz.18.00, bilety 15 zł
„Kto tam?” - spektakl teatralno – dźwiękowy w wykonaniu grupy „Nazwa in progress”
reżyseria: Paweł Sowa
scenariusz: Anna Tokarska
muzyka, udźwiękowienie: Michał Hrobak

„Bohomazowe drzewo” - wariacje młodych adeptów sztuki teatralnej na smacznych kąskach Williama Szekspira
scenariusz i reżyseria: Kamil Bzyku Bzukała

„Jeszcze nie umieramy, czyli rzecz o niespełnionych” - pokaz warsztatowy w formie tragifarsy z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, w wykonaniu grupy "Pięć twarzy Krzysia”
scenariusz: Rafał Kumor
reżyseria: Anna Gamrot

Czytaj dalej...

Moja Historia Dzielnicy - JELEŃ


jejenwystawa1709Jaworznickie Wodociągi Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy Moja Historia Dzielnicy.
Zostaną na niej zaprezentowane archiwalne i współczesne zdjęcia dzielnicy Jeleń-Łęg. Zobaczycie jak przed laty wyglądały miejsca, które wszyscy znacie, a niektórzy z Państwa pamiętają jeszcze od dzieciństwa.
Otwarcie wystawy nastąpi 28 września w Domu Kultury w Jeleniu przy ul. Wiosny Ludów 1 o godz. 17.
Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek i upominek – sadzonka klonu jawora, jednego z symboli naszego miasta.
Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej...

Zaduszki jazzowe - jesienna tradycja eM Bandu już 2 listopada

 

zaduszkjazz17pl2 listopada 2017 roku podczas Zaduszek Jazzowych 2017 wystąpi Duet Myrczek & Tomaszewski. Tworzą go młodzi, ale uznani już w Polsce i na świecie muzycy jazzowi: wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski.

Wojciech Myrczek jest laureatem wielu prestiżowych nagród (I miejsce oraz nagroda publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013, Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011”, I miejsce w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" w 2007 roku).

W swojej karierze współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia”. Występował m.in. na festiwalach "The Hague Jazz" (Holandia), "BlueBoat" (Niemcy), Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty czy Green Town of Jazz w Zielonej Górze.

Czytaj dalej...

Tauron zbuduje kopalnię - Premier Beata Szydło w Jaworznie

taurongrzegorz960 140Jaworzno pozbyło się starej,kopalni, która przez dziesięciolecia egzystowała w jego centrum. Nie poszliśmy jednak za innymi miastami, które całkowicie pozbyły sie rpzemysłyu ciężkiego ze swojego tereny. Na pewno wielki udział mają w tym pracownicy i zarządzający Zakładem Sobieski. Determinacja i wiara w wielkość przemysłu wydobywczego zaowocowała.
Kopalnie, wydaje się były zawsze, ewentualnie już ich nie ma. W dzisiejszych czasach myśl o tym, że może powstać nowa, nowoczesna kopalnia, napawa powątpiewaniem.
A jednak. W Jaworznie powstanie nowa kopalnia, nowy szyb, który da zatrudnienie wielu osobom, oraz paliwo dla energetyki.
Szyb "Grzegorz" powstanie w Byczynie, a 18 września odbyło się uroczyste wytyczenie jego osi.
Z tej okazji nasze miasto odwiedziła Pani premier, Beata Szydło oraz wraz z nią ministrowie i władze spółek, które będą współpracować przy powstawaniu tej największej wydobywczej obecnie inwestycji w kraju.
To jeden z wielu przykładów wysokiej, coraz wyższej pozycji Jaworzna w rozwoju, w dążeniu do nowoczesności.
Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową dotyczącą tego wydarzenia.

Czytaj dalej...

Po raz kolejny uczczono lotników polskich

 

chwalebnedzieje2017 2Kiedy spytać przeciętnego Polaka o jego wiedzę na temat lotnictwa polskiego, lotnictwa wojskowego zapewne potrafi wymienić z czasów II Wojny Światowej nazwę Dywizjonu 303 i ewentualnie jakieś epizody z walk nad Afryką. Jaworznianin zapewne będzie mówił o Karolu Pniaku, który w naszym mieście jest znany i jego pamięć jest szanowana.

Bardziej interesujący się wydarzeniami w Jaworznie, przypomni sobie, że co roku w Sanktuarium na Osiedlu Stałym odbywa się we wrzeniu uroczystość pod nazwą „Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego”, a w samym kościele istnieje kaplica poświęcona lotnikom, z galerią tablic upamiętniających bohaterskich pilotów, oraz z urnami z ziemi z miejsc gdzie latali Polacy.

Czytaj dalej...

Charytatywnie dla Hospicjum zagrał Józef Skrzek


skrzekhospicjum0917 54Koncert charytatywny dla jaworznickiego Hospicjum Homo Homini miał w tym roku zupełnie innych charakter niż dotychczas co rok we wrześniu.

Tym razem na rynku, w plenerze, kiedy to wydawało się że może się z powodu deszczu nie udać, padać przestało, w jednej chwili jakby cieplej się zrobiło, jakby wiatr ustał i okazało się że publiczność zapełniła widownię, a Józef Skrzek ze swoją córką Elżbietą i profesorem Henrykiem Janem Batorem stworzyli niepowtarzalną atmosferę zbudowaną przez pieśni sławiące Najwyższego Pana i oddaniu się pod Jego opiekę.

Czytaj dalej...

Akcja Wisła - 70 rocznica. Obchody w Jaworznie

akcjawisla17 77Obóz przejściowy pracy dla podejrzanych o antypaństwowość Ukraińców tworzony na gruncie wcześniejszego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Niemiecki obóz został wykorzystany do osadzania jeńców wojennych ale praktycznie osadzano nim osoby niewygodne dla władz komunistycznych - mężczyzn, ale i kobiety i dzieci.

Byli tu osadzeni Niemcy Ślązacy, Polacy i folksdojcze. bez wyroków sądowych bez sankcji prokuratorskich.

Tu straciło życie siedem tysięcy ludzi. To stawia go na pierwszym, niechlubnym miejscu wśród wszystkich komunistycznych obozów w Polsce.

Czytaj dalej...

Aktywne jaworznianki - po raz pierwszy!

aktywnejaworznianki 40Dla Pań, o Paniach, albo już aktywnych, albo tych, które aktywne pragną być, ale najpierw pragną dowiedzieć się czegoś o pokonywaniu trudności, o zmianie drogi życiowej w taki sposób, aby mogła ona bardziej niż dotychczas usatysfakcjonować, albo po porstu zmienić się, bo dotychczasowe osiągnięcia nie wystarczają

Aktywne Jaworznianki to seria spotkań, na pomysł których wpadły dwie... oczywiście jaworznianki, Panie Patrycja Kłósek i Karolina Boborowska. W zorganizowaniu spotkania pomogła Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us