Menu

Magia Kolorów - szalchetne przedsięwzięcie

  • Autor 

magiakol16a1Regionalny Konkurs Plastyczny ?Magia Kolorów?, którego organizatorem od ośmiu lat jest Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie przy współudziale Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego i Miejskiego Centrum Kultury i Sportu  w Jaworznie, jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych intelektualnie ? uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska.
Tematyka poszczególnych edycji konkursu jest poświęcona ogólnopolskim obchodom roku znanych Polaków, m.in.: Chopina, Miłosza, Korczaka, Tuwima, Kolberga, Jana Pawła II.


MAGIA KOLORÓW 2016 / 2017

1. Tytuł: VIII EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO MAGIA KOLORÓW ? ROK HENRYKA SIENKIEWICZA
2. Data rozpoczęcia i zakończenia: od 20.10.2016 r. do 31.03.2017 r.
3. Miejsce:
- Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, ul. Rynek Główny 17, wystawa w terminie: 20.09.2016 r. ? 12.10.2016 r., wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 21.09.2016 r. o godz. 10.00.
- Biblioteka Śląska, Dział Integracyjno ? Terapeutycznym w Katowicach, ul. Ligonia 7, wystawa w terminie: 05.12.2016 r. ? 31.01.2017 r. (wernisaż odbędzie się dnia 08.12.2016 r.)
- Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7, wystawa w terminie: 01.03.2017 r. ? 31.03.2017 r.

patr med mojajaworzno 600Opis:
Konkurs posiada walory nie tylko artystyczne, ale również edukacyjne. Przybliża osobom niepełnosprawnym intelektualnie postacie znanych i zasłużonych Polaków i jednocześnie stwarza możliwość zaistnienia grupie narażonej na izolację społeczną w świecie ludzi pełnosprawnych. Głównym celem konkursu jest podejmowanie działań rozwijających umiejętności plastyczne osób niepełnosprawnych intelektualnie podczas zajęć terapeutycznych, wyłonienie spośród uczestników śląskich Warsztatów najbardziej utalentowanych twórców, prezentacja prac podczas wystaw pokonkursowych, przybliżenie społeczeństwu sztukę osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Tegoroczna edycja Magii Kolorów odbywająca się pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego i Prezydenta Miasta Jaworzna, jest poświęcona obchodom roku Henryka Sienkiewicza ? pisarza, laureata Nagrody Nobla. Uczestnicy konkursu w swoich pracach odkryją Afrykę na nowo, tak jak to zrobił H. Sienkiewicz w powieści ,,W pustyni i w puszczy?. Uczynią to tworząc obrazy pełne kolorów i nastrojów afrykańskich.

Konkurs cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników śląskich Warsztatów, rokrocznie średnio 100 prac podlega ocenie. Wszystkie prace konkursowe oceniane są przez grono profesjonalistów ze świata kultury i sztuki. Każdą edycję konkursu obejmują patronatem artystycznym Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach, Biblioteka Śląska w Katowicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzieł bardzo ciekawych, zakasujących i niepowtarzalnych.
magiakol16plak

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us