Menu

Dożynki na Manhattanie na ludowo

  • Autor 

 

dozynki260816034Tradycyjnie w ramach działalności Stowarzyszenia Kupców Manhattan, i w tym roku zarząd tego gremium zorganizował dożynki, które były podsumowaniem roku pracy, podobnie jak u rolników. Wiele stoisk kupieckich oferuje płody rolne i pewnie gdyby ich nie było wśród stoisk, o wiele mniej osób odwiedzałoby czerwone zadaszenia na Podłężu.
Dożynki, jak zwyczaj nakazuje, związane były z prezentacją tematyczną, z degustacją potraw i tegorocznych dóbr, ale najważniejszą częścią wydarzenia było poświęcenie chleba i warzyw przez księdza. Dokonał tego Ksiądz Dariusz z Podłęża. On też rozpoczął krojenie chleba wypieczonego z tegorocznej mąki.dozynki260816059Zaproszeni zostali Poseł na Sejm, Pan Dariusz Starzycki oraz Prezydent miasta z zastępcami, jednak inne obowiązki spowodowały, że reprezentowali ich Pan Maciej Stanek - Dyrektor Biura Poselskiego oraz Pan Łukasz Kolarczyk, naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego.

 

Oni to zabrali głos w imieniu Posła I prezydenta, dziękując handlowcom za pracę, za działania na rzecz miasta i społeczności kupieckiej oraz życzyli kolejnych dobrych wyników w pracy które będą owocowały szczęściem osobistym.

Muzycznie całość ubarwiły jaworznickie gospodynie, które wraz z kapelą w składzie saksofon, harmonia, trąbka, bęben, na początku zaśpiewały pieśń "Serdeczna Matko", a potem przyśpiewywały do degustacji posiłków. Redakcja portalu MojeJaworzno dziękuje za zaproszenie na to wydarzenie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us