Menu

18 pielgrzymka młodzieżowa Grupy Złotej na Jasną Górę

  • Autor  MJ

grupazlota0816043Grupa złota, czyli parafialna grupa skupiająca pielgrzymów i osoby, które wspólnie z wiarą na ustach idą przez życie, po raz osiemnasty wyruszyła na Jasną Górę.
Z pieśnią na ustach, po mszy świętej, koncelebrowanej przez jaworznickich duszpasterzy, część pielgrzymów wyszła spod kolegiaty w Jaworznie, aby wkrótce znaleźć się w Szczakowej i potem dalej iść do Olkusza.
Wygłaszający homilię, ksiądz Eugeniusz Cebulski powiedział do pielgrzymów, że ich marsz zaplanowany na kilka dni jest niejako kontynuacją wydarzenia, które przed kilkoma dniami skończyło się. Wspomniał o Światowych Dniach Młodzieży i o przesłaniu, jakie pozostawił w Polsce Papież Franciszek.

grupazlota0816088Przesłaniu do młodych ludzi, aby z odwagą kroczyli w życie nie zapominając o starszych, o Bogu i o odpowiedzialności, jaka na nich ciąży wobec przeszłych i przyszłych pokoleń, własnych rodzin i całego kraju.
grupazlota0816060Poświęceni, wyposażeni w niezbędny sprzęt na noclegi już mieli za sobą pierwszą trudną wiadomość - zepsuł się samochód mający wieźć sprzęt. Ale, jak powiedział jeden z księży, kiedy na początku zdarza się coś złego, nieoczekiwanie, należy się podziewać, że w dalszym ciągu pojawią się cuda.
Pielgrzymów odprowadziła z ramienia Miasta, Pani Monika Bryl, zastępca Prezydenta oraz Pan Maciej Stanek - w imieniu posła na Sejm, Pana Dariusza Starzyckiego.
Przybyła również Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Pani Maria Materla. Oni to życzyli grupie dobrej pogody i wielu łask doznanych podczas niełatwej drogi do miejsca kultu Matki Boskiej Jasnogórskiej.
Na czele kolumny przez pierwsze kilkaset metrów szedł Proboszcza, ksiądz Eugeniusz Cebulski. W okolicach siedziby MPWiK, osoby towarzyszące wróciły do swoich zajęć zawodowych, a pątnicy po dojściu do Geosfery przeszli pod kładką w bezdroża, aby pokonywać kolejne kilometry.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us