Menu

Ulica Polowa już w remoncie

  • Autor polowa220616001Rozpoczęły się prace na ul. Polowej

Rewitalizację ulicy Polowej zapowiadaliśmy już początkiem listopada 2015 roku, kiedy to rozpoczęła się wymiana instalacji wodociągowej u wszystkich mieszkańców tej ulicy. Pisaliśmy wtedy o planowanym kompleksowym remoncie nawierzchni jezdni oraz chodników, które MZDiM przeprowadzić miał po pracach MPWiK.

Już niebawem zarówno jezdnia jak i ciągi piesze zyskają nową nawierzchnię ? mówi Emilia Tura, rzecznik MZDiM Jaworzno ? Kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze prace w terenie.

Najpierw zerwane zostały stare płyty chodnikowe z prawej strony ulicy, a w tej chwili trwają prace związane z montażem krawężników. Zniszczone płyty chodnikowe zastąpi kostka betonowa, a na całej długości jezdni wykonana zostanie nakładka asfaltowa. Po lewej stronie drogi natomiast, w miejscach, w których zamiast chodników są urządzone pobocza, zamontowane zostaną krawężniki najazdowe, a teren zostanie uporządkowany ? dodaje.

To dobre wiadomości dla mieszkańców tej ulicy, którzy cierpliwie czekali na poprawę infrastruktury drogowej w sąsiedztwie swoich domów.

Niedługo pokażemy zdjęcia nowej Polowej... a dziś stan bieżący.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us