Menu

Ochrona samochodu ? dobrze, szybko, tanio? To możliwe!

  • Autor  reklama

depositphotos 23668151 xsUbezpieczanie samochodu kojarzy się wielu osobom z uciążliwą papierologią, chodzeniem od agenta do agenta i rosnącymi cenami OC.

W dodatku niektórzy sądzą, że OC to wszystko na co ich teraz stać.

Tak wcale być nie musi - wszystkie formalności związane z ochroną pojazdu  możesz załatwić szybko, sprawnie, rzetelnie i przede wszystkim tanio.

 

Najlepsze OC czyli najtańsze

Polisa OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to specyficzne ubezpieczenie, które nie tylko jest obowiązkowe, ale też regulowane przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że sama ochrona ma dokładnie taki sam zakres i działa tak samo, niezależnie od tego, w jakim towarzystwie została kupiona. Sami ubezpieczyciele mogą jedynie samodzielnie regulować ceny polis. Dlatego też, kiedy wybierasz dla siebie OC, kieruj się wyłącznie wysokością składki. Im niższa, tym lepsza. Cena OC nie ma wpływu na parametry ochrony .!

Aby znaleźć najtańsze obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu musisz sprawdzić oferty poszczególnych ubezpieczycieli. Na polskim rynku jest obecnie kilkadziesiąt towarzystw, tak więc sprawdzanie cen u każdego z nich zajęłoby sporo czasu. Dlatego warto zainteresować się porównywarkami ubezpieczeń, jedną z nich jest np.: ubezpieczamy-auto.pl . Jest to darmowe narzędzia dostępne w internecie, które pomoże Ci wyszukać i porównać ze sobą wiele różnych polis. Działanie porównywarki jest bardzo proste i polega na zebraniu niezbędnych danych, przesłaniu ich do centrali towarzystw, a potem na odpowiednim poukładaniu otrzymanych wyników. To ile zajmie Ci udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, uzależnione jest od konstrukcji danego kalkulatora i jego dokładności.

Uwaga!

Jeśli musisz uzupełnić tylko kilka informacji w formularzu to pamiętaj, że przedstawione ceny będą jedynie orientacyjne. Im pytań jest więcej i są one bardziej szczegółowe (oczywiście w odpowiednich granicach) tym oferta będzie przeliczona dokładniej. Najtańsze ubezpieczenie najłatwiej kupić więc za pośrednictwem porównywarki, która będzie w swojej ofercie posiadać możliwie jak najwięcej towarzystw i przedstawi Ci wiele różnych ofert od każdego z nich.

Polisa dodatkowa

Znalazłeś niedrogie OC? Zastanów się jeszcze nad dobraniem do niego polisy dodatkowej. O ile assistance w podstawowej wersji dostępne jest już bezpłatnie do niemal każdego ubezpieczenia obowiązkowego, o tyle jego rozszerzona wersja będzie płatna. Zastanów się jednak, czy nie warto dopłacić np. 50 zł do ubezpieczenia auta, by później nie martwić się nieprzewidzianym unieruchomieniem pojazdu.

  • Rozszerzona wersja ASS może przydać się osobom, które bardzo często używają samochodu lub też jeżdżą nim na dalekie trasy. Taka opcja pomocy nie tylko zagwarantuje odholowanie pojazdu w razie awarii, kolizji lub wypadku, ale także zakwaterowanie na czas naprawy pojazdu, pomoc tłumacza, czy też samochód zastępczy.

  • Ochrona opon, to zagwarantowane odholowanie pojazdu do najbliższego wulkanizatora, a z kolei ubezpieczenie szyb zapewnia wymianę stłuczonych elementów na nowe (jedynie przy szybie czołowej, konieczna będzie niewielka dopłata ze strony właściciela).

  • NNW zagwarantuje wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu dla kierowcy i pasażerów danego pojazdu, gdy zostaną oni poszkodowani w wyniku zdarzenia drogowego.

Dobre ubezpieczenie OC to podstawa. Odpowiednio dobrze dobrana polisa nie tylko Cię nie zrujnuje, ale będzie dla Ciebie bardzo pomocna. Zastanów się tylko co może być Ci potrzebne i również za pomocą wybranej przez siebie porównywarki znajdź taką ochronę, aby najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom.

 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us