Menu
reklama

Nordic Walking - malowniczy rajd już po raz piąty!

  • Autor 

nordic180616058W sobotę, 18 czerwca w pięknej słonecznej aurze, po raz piąty wystartował Jaworznicki Rajd Nordic Walking.

Do zabawy, której celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integracja osób w różnym wieku, przystąpiło blisko 500 zawodników. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy przemaszerowali malowniczymi terenami GEOsfery, zahaczając o Chrząstówkę, Dobra i Warpie.

Zawodnicy mieli do pokonania jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia uczestnicy mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. sześcio- oraz dziewięciokilometrowym.

nordic180616019Choć rajd miał charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwali wykwalifikowani instruktorzy, którzy udzielali cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking. Czas umilał zespół Marka Długopolskiego.

W rajdzie wzięli udział między innymi zastępca prezydenta Monika Bryl oraz pomysłodawca i inicjator imprezy - poseł Dariusz Starzycki.

Na starcie zjawili się również pracownicy Urzędu Miejskiego, w tym, wspierającej finansowo, merytorycznie i obsługą, całe przedsięwzięcie, Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych.

nordic180616008Na wszystkich uczestników imprezy czekały stoiska z darmowymi owocami i zdrowymi przekąskami oraz stanowisko, na którym można było wykonać bezpłatne badania m.in. poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego.

Osoby zainteresowane otrzymały materiały informacyjne na temat cukrzycy. Ponadto prowadzona była nauka samobadania piersi na fantomie.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami. Zorganizowano również konkurs niespodziankę dla wszystkich uczestników rajdu z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, jakimi były rowery i hulajnogi.

nordic180616152Na mecie rajdu każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłosili się w dniu zawodów otrzymali tylko dyplom ukończenia.

Osoby, które przyniosły medale z czterech poprzednich edycji rajdu, otrzymały nagrodę niespodziankę.

W tym roku po raz pierwszy - z inicjatywy Moniki Bryl, Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna - uczestnicy otrzymali zdrową niespodziankę w postaci słoiczka miodu.

Zapraszamy do obszernej GALERII Z RAJDU.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us