Menu

Rękaw kanalizacyjny w Szczakowej

  • Autor  MPWiK


rekawkanalszczakWielkimi krokami zmierza ku końcowi przebudowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Szczakowa. Inwestycja obejmująca wymianę ponad 3,5 km sieci, została już zrealizowana w ulicach: Kolejarzy, Kościuszki, Topolowej, Daszyńskiego, Ariańskiej, Parkowej, Cichej, Boya Żeleńskiego, Ogrodowej, Ariańskiej, Parkowej, Szklarskiej, Wróblewskiego. Pozostał ostatni etap w ulicy Jagiellońskiej.
Na powyższych ulicach trwają prace asfaltowe oraz porządkowe. Do realizacji pozostał jednak układ kanalizacyjny w ulicy Jagiellońskiej. Około 400 metrów, które w związku na dość mocne natężenie ruchu, będzie wykonywane metodą tzw. żywicznego rękawa.   
Metoda ta, nie po raz pierwszy jest przez nas wykorzystywana. Przyspiesza ona prace i niweluje spory zakres związany z rozkopaniem i odtwarzaniem nawierzchni  ? wyjaśnia rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.
Wartość zadania, którego zakończenie zaplanowano na lipiec 2016, wyniesie ponad 2,6 mln zł, z czego 266 tys. zł pochodzić będzie ze środków WFOŚIGW w Katowicach.
Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us