Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu

Dzień Strażaka w Dąbrowie Narodowej

  • Autor 

dzstrazaka0516dabnar00018W sobotę, 28 maja w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Narodowej odbyły się uroczystości Dnia Strażaka. Wprawdzie ten dzień pod Patronatem Świętego Floriana przypada na 4 maja, ale ponieważ 4 maja obchodzone były miejskie wydarzenia, zdecydowano się połączyć Dąbrowie Dzień Strażaka z festynem, i tak od godzinie 14 w tamtejszym Kościele odbyła się msza święta w intencji wszystkich oddanych pięknej służbie pożarniczej.

Na ołtarzu stanęła figurka patrona, a po mszy świętej, jej uczestnicy w pochodzie, niosąc ją przeszli do remizy.

 


dzstrazaka0516dabnar00047Tutaj najpierw odbyła się oficjalna część obchodów, podczas której zostali uhonorowani wyróżniający się strażacy.

Szczególnym wyróżnieniem zostali zaszczyceni dwaj panowie Druh Ireneusz Duszyk oraz Pan Leszek Stryjski.

Otrzymali oni medale za Zasługi dla pożarnictwa w związku z udziałem w ratowaniu miejsca i ludzi po wybuchu na Osiedlu Stałym. Dzięki nim wiele mienia ocalało, a mieszkańcy bloku poczuli się bezpieczniej.

Druh Ireneusz Duszyk został odznaczony Druim Złotym Medlaem, a Pan Leszek Stryjski, Srebrnym.

Laudację w związku z przyznaniem medali odczytał Pan Janusz Skulich, oficer Państwowej Straży Pożarnej, były dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

dzstrazaka0516dabnar00036Stawiając za wzór postępowanie odznaczonych gratulował i wyraził nadzieję, że takich osób i takich czynów będzie więcej, że każdy, kto zostanie postawiony w sytuacji wymagającej działania uczyni to z poświęceniem.

Jak zwykle podczas strażackiego święta wyróżnieni zostają druhowie, którzy w straży pracują i działają na rzecz środowiska lokalnego. Kolejni odznaczeni to:

Złotym medalem za zasługi dla Pożarnictwa - dh Tomasz Deńca i dh Fryderyk Jeż, Srebrnym medalem dh Wojciech Łukaszewski, Brązowym Medalem dh Natalia Maciejkowicz, dh Piotr Rutkowski, dh Paweł Góralczyk.

Przyznano również odznaki Wzorowy Strażak, które wręczono dh. Marcie Terenowicz i dh. Mariuszowi Guji, oraz zasłużony dla Oddziału Miejskiego OSP Andrzejowi Kozakiewiczowi i Jackowi Gębali.

dzstrazaka0516dabnar00053Brązową odznakę MDP otrzymał Jakub Jaromin a srebrną, Oskar Ślusarczyk.

Wielu druhów zostało odznaczonych za wysługę lat w OSP.

Po przyznaniu odznaczeń głos zabrała prezydent Pani Monika Bryl, która gratulując Strażakom wyraziła wielki podziw dla ich odwagi, bohaterstwa i poświęcenia, życząc jak najmniej trudnych wyjazdów i akcji i jak najwięcej dobrych dla społeczności działań.

Przypomnijmy, że Pani Monika Bryl niedawno, bo w lutym tego roku została przyjęta w poczet jednostki na Osiedlu Stałym, jako Druhna, jak nakazuje tradycja wobec władających miastem.

dzstrazaka0516dabnar00063Po zakończeniu oficjalnych czynności druhowie druhny i mieszkańcy dzielnicy oddal się festynowemu świętowaniu. Dzieci uszczęśliwione zostały szeregiem zabawowych atrakcji, a dorośli mogli obserwować zmagania w zawodach specjalnie przygotowanych na ten dzień.

Na scenie wystąpiły Dąbrowianki, a do tańca w godzinach wieczornych grał Dariusz Fec, który zawsze w takich wypadkach jest rewelacyjnym wodzirejem i muzykiem.

A my ze swej strony również życzymy Strażakom bezpiecznej służby i wspaniałych osiągnięć.

ZAPRASZAMY DO >>GALERII Z UROCZYSTOŚCI<<


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us