Menu
reklama

Święto Rodziny w Jaworznie - piękna pogoda, radość dzieciaków

  • Autor 

 

swrodzg2220516035I tak, pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie święto Rodziny w Jaworznie dobiegło końca. Setki, a może i tysiące osób - całych rodzin przewinęło się przez wielki plac zabaw urządzony w okolicach hali widowiskowo sportowej. W godzinach popołudniowych, (o wcześniejszych pisaliśmy kilka godzin wcześniej - poniżej) trwały rozpoczęte przed południem konkursy, atrakcje i zabawy. Dzieci na pewno będą miały kolejne okazje do zabaw, bowiem już niedługo przecież coroczna impreza z okazji Ich dnia, na naszym Rynku, przygotowywana przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. Co do Rodzinnego święta, to z pewnością za rok będzie jeszcze ciekawsze i bogatsze, bowiem już dziś pojawiły się propozycje kolejnych stoisk i atrakcji, które mogłyby być zrealizowane.

 

swrodzg3220516027Na zakończenie na scenie wystąpił zespół New Life'm, który był zwieńczeniem odbywającego się równolegle do święta Rodziny Marszu dla Życia i Rodziny. Dziś New Life'm przyjechał z Agnieszką Musiał, w składzie Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski i Piotr Jankowski, Robert Cudzich.

Z początku dość skromna liczba osób ustawiła się pod sceną, ale z biegiem czasu coraz więcej, zwłaszcza młodych dołączało i kiedy trzeba było żegnać się, dopiero nastąpiło ożywienie z prośbą o bisy.

Do głosu doszedł ksiądz Gut, który wygłosił wiele ciepłych słów, słów otuchy i pełnych energii, po to, aby w końcu pożegnać się ostatnim utworem i rozejść do domów.

GALERIA - ZAPRASZAMY  została uzupełniona o zdjęcia z samego wieczora.

 

 gkrpajaworznoPOPOŁUDNIE
swrodzg2220516050Popołudniowe harce na placu pod halą w trakcie jaworznickiego Święta Rodziny obejmowały cały parking i cały plac łącznie ze wszystkimi traktami pieszymi.

Już około południa zakończyła się impreza rysownicza, a Pani Prezydent Monika Bryl, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia,  wręczyła nagrody biorącym udział w akcji szkołom, przedszkolom i placówkom wychowawczym, dziękując za organizację malowania, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która to komisja przygotowała również inne atrakcje dnia.

swrodzg2220516035Całe rodziny z dziećmi miały co robić, bo począwszy od znakowania rowerów i sprawdzania wiedzy o własnym zdrowiu, poprzez różnego rodzaju sprawnościowe potyczki i intelektualne rozrywki, a na scenicznych występach zaproszonych gości kończąc.

Duże zainteresowanie wzbudził Polsatowski Wujek Hipcio, czyli Andrzej Afanasjew, który zawodowo bawił dzieci ucząc przy okazji najprawdziwszych czarów.

Cały plac parkingowy pokryty został dmuchanymi i innymi plenerowymi zabawkami, które całe rodziny oblegały od samego początku imprezy.

 

 


swrodzg2220516060Każda z instytucji przygotowała jakieś punkty programu, a jednymi z ciekawszych były biblioteczne i muzealne. Dyrektor Muzeum wraz z jaworznickim Bractwem Rycerskim prezentował uzbrojenie odzież i zwyczaje rycerzy, a Biblioteka postanowiła zorganizować czytanie, w którym Jaworznickie VIPy mogły wykazać się dykcją i pięknym akcentem oraz dramatyzmem odczytywanych bajek.

W tej części programu wzięli udział Pan Prezydent Paweł Silbert, oraz jego Zastępca Pani Monika Bryl, Poseł na Sejm, Pan Dariusz Starzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Wiesław Więckowski.

swrodzg2220516086Pod samym wejściem do hali policjanci wraz ze strażnikami miejskimi znakowali rowery.

Z tej darmowej okazji mógł skorzystać kto tylko chciał zabezpieczyć w jakiś sposób swój jednoślad w razie kradzieży. Oznakowanie roweru potencjalnie odstrasza złodzieja i utrudnia pozbycie się pojazdu w nielegalnym obiegu.

Zapraszamy na drugą tym razem jeszcze bardziej obszerną GALERIĘ z popołudniowego rodzinnego świętowania w Mieście.

GALERIA - ZAPRASZAMY

A poniżej relacja z przedpołudnia


swrodziny 1 220516026Święto Rodziny w Jaworznie ruszyło z pełnym impetem już od godzin porannych, kiedy to rozpoczęły się przygotowania zarówno na arenie święta, czyli w otoczeniu Hali Widowiskowo Sportowej, jak i w kuluarach, czyli w Urzędzie Miejskim oraz w jednostkach miejskich. 300 balonów w ciągu 30 minut zostało nadmuchanych i spiętych w girlandy. Tak wielkie tempo należy przypisać sprzężeniu sił przez członków Gminnej Komisji rozwiązywania problemów Alkoholowych.
Potem cała akcja przeniosła się już na parking i pod halę, gdzie już od 10 w imprezie rysunkowej biorą udział dzieci. Namalowane obrazki zostaną wywieszone po zakończeniu na elewacji hali.

 

swrodziny 1 220516008Ciekawostką przygotowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji jest specjalny automat napełniający za jednym razem 25 kubków z wodą 

Jak mówi Rzecznik prasowy MPWiK, Pan Sławomir Grucel, jest to konstrukcja autorska pracowników przedsiębiorstwa, a dziś następuje jej premiera. jak pójdzie wszystko w praktyce? Będzie można przekonać się, przychodząc do stoiska z wodą.

A my zapraszamy do pierwszej galerii, w której mamay mnóstwo zdjęć z przygotowań oraz z właśnie konkursu rysunkowego.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us