Menu

Dzień Dziecka z Arką Noego

  • Autor 

arkanoego03061600005Arka Noego to taki klasyk, że na koncerty idzie się "w ciemno". Idą dzieci z rodzinami, idą i wierzący i niewierzący, bo przekazywanie treści ewangelicznych w tym wypadku to sama radość, a te treści,  które płyną w piosenkach dzieci, wraz z zespołem nota bene "Luxtorpeda" przemawiają do każdego, bo traktują o dobroci, o miłości do bliźniego, o takim przeżywaniu własnego życia, aby było ono w zgodzie z moralnością, i z pewnymi nieprzemijającymi zasadami danymi nie tylko od Boga, ale stworzonymi przez ludzi, w celu dobrego gospodarowania danym nam światem.
Koncert był darmowy, a więc należało mieć tylko wejściówki, po to by organizator panował nad porządkiem. Przyszły dzieci małe wraz z rodzicami i te trochę większe, pilnujące się same.arkanoego03061600019Część widowni od razu przeniosła się pod scenę, część słuchała w oddaleniu, a to, co wyprawiały dzieciaki, słysząc znane radosne piosenki po prostu trzeba było zobaczyć.

Od tańczenia, w pojedynkę, poprzez grupowe kółeczka, po wspólne podskakiwanie i tarzanie się po posadzce - radość była niezwykła, Bo przecież na scenie większość występujących to takie same dzieci.

Świetnie można było bawić się obserwując zespół, w którym dzieci oprócz doskonałego zgrania wokalnego, po prostu bawią się, rozmawiają ze sobą poszturchują się, wymieniają jakieś zdania ale w momencie, kiedy trzeba zaśpiewać czasem tylko refren, natychmiast zapanowuje porządek, buźki przysuwają się do mikrofonów i z głośników płyną doskonale zgrane dźwięki.

arkanoego03061600048Wszystkie najbardziej znane od czasu, kiedy w telewizji zagościł program Ziarno, piosenki śpiewane były i przez małych artystów i przez publiczność. To jedna z niewielu tego typu imprez dla najmłodszych, która pod sceną skupia właśnie adresatów. Zespół potrafi skoncentrować na sobie uwagę i przekazać w zabawowy sposób wiele ważnych dla małych słuchaczy treści. 

Na Nasz Rynek zaprasza Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, które jak co roku organizuje moc atrakcji dla najmłodszych, które potrwają kilka popołudniowych godzin.Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us