Menu

DNI JAWORZNA! - Do zobaczenia za rok!

  • Autor 

 

strefakibica120616004No i stało się. Dni Jaworzna zakończyły się mocnym, discopolowym akcentem, który to przyciągnął pod scenę sporo osób gustujących w tym, rodzaju muzyki.  Trudno opisywać wrażenia, jakie zespoły pozostawiły po sobie, bo niestety nie jest to ulubiona muzyka piszącego te słowa, nie jest to również muzyka rozumiana i znana przezeń.
Więc pozostańmy na informacji, że ku uciesze słuchaczy i organizatorów koncerty się udały. Ale z relacji naocznych świadków artyści występujący w Jaworznie, bądź co bądź gwiazdy, też mieli swoje życzenia co do fotografowania ich wizerunków z pewnych pozycji. Toteż nie nalegaliśmy. Udało się zrobić kilka zdjęć kabaretowi Otto, który jak zwykle profesjonalny, z wdziękiem i z wielkim taktem nieznoszącym ani niecenzuralnych słów, ani niestosownych aluzji, potrafił zabawić i starymi, i kilkoma nowymi przebojami.strefakibica120616109Ciekawie również zaprezentowała się grupa Avanti ? dwie zgrabne dziewczyny - która zaprezentowała przeboje włoskie spod znaku Italo Disco, czyli stylu, który miał niebagatelny wpływ na powstanie u nas trendu discopolowego.

Największą jednak atrakcją była Strefa Kibica, w której kilkaset osób mogło obejrzeć mecz Polska Irlandia, na szczęście dla nas wygrany.

Stąd można uznać że ten punkt Dni Jaworzna był dobrze przeprowadzony. Jak na zamówienie.

strefakibica120616044Atmosfera w wielkim namiocie była iście stadionowa, nie brakowało śpiewów, okrzyków, czegoś w rodzaju fali, czy też dźwięków wuwuzeli i innych trąbek. Nawet słabo zorientowani w zasadach piłki nożnej dali się ponieść emocjom.
Wśród kibiców znaleźliśmy prezydenta Jaworzna, Pana Pawła Silberta, Panią Monikę Bryl - Jego zastępcę, oraz osoby znane choćby z działalności na niwie kultury i sportu.

Atrakcja była obecność wielkiej postaci Polskiego sportu w wydaniu radiowym i telewizyjnym Andrzeja Zydorowicza.
On to podczas przerwy analizował gę polskiej drużyny oraz tłumaczył błędy, jakie zdarzyły się naszym piłkarzom.
strefakibica120616051Znany doskonale głos, świetny akcent i dykcja, bezbłędna znajomość polskiej piłki przywołały w pamięci najlepsze lata polskiego sportu.

Pan Andrzej zaprezentował specjalny egzemplarz piłki, z podpisami piłkarzy naszej reprezentacji, która to piłka zostanie wręczona Papieżowi Franciszkowi podczas jego pobytu w Polsce za kilka tygodni.

Niestety w przeciwieństwie do lat ubiegłych nie ma specjalnie czego opisywać w sposób kwiecisty i z polotem, więc pozostańmy przy zdjęciach W GALERII, które pokazują jak jaworznianie bawili się oglądając mecz.
Teraz życzmy sobie, aby i kolejne mecze były wygrane.

 

Poniżej kilka zdjęć z występów zespołu OTTO i Avanti, a pod TYM LINKIEM STREFA KIBICA ->
https://dl.dropboxusercontent.com/u/55931251/strafakibica/IMG_0174-3.jpg
w całej okazałości na dużych rozmiarów zdjęciu - można policzyć ile osób było na meczu!

 


DZIEŃ PIERWSZY
dnijaw16 1 0616068Dni Jaworzna w trakcie - w zasadzie w połowie, bo w tym roku to dwa dni są zarezerwowane na święto miasta. Niestety tylko jeden akcent ściśle jaworznicki tym razem znalazł się w programie. Ewa i Kasia Goławskie zaśpiewały cztery piosenki na stadionie Azotanii około godziny 20 w sobotę. reszta zespołów to regularne koncerty, czyli IRA, Koniec świata, Urszula oraz Gooral.
Publiczności od sceną mnóstwo tylko na wielkich gwiazdach, czyli na zespole IRA oraz na Urszuli. pozostali wykonawcy standardowo -  musieli zadowolić się garstkami, jak na rozmach imprezy, czyli kilkudziesięciu fanów zagorzałych i drugie tylko osób które po prostu przyszły się pobawić. Reszta w oddali, Przy stolikach i stoiskach z piwem oraz przy urządzeniach rozrywkowych.

Fakt faktem, na pewno w tym roku zestawem imprez zainteresowało się więcej mieszkańców niż w latach ubiegłych. Widać nie sprawdziła się, albo miała za mało czasu na sprawdzenie się, koncepcja Dni Jaworzna polegająca na takiej organizacji tego czasu, która pozwala na pokazanie wszystkiego, co najlepsze w miejskiej kulturze i rozrywce. Taką koncepcję porzucono i postanowiono pójść za komercją.
dnijaw16 1 0616003Dla prezentacji naszych orkiestr Rozrywkowej i Kameralnej, dla koncertów zespołów rockowych, plastyków, muzyków, poetów, rękodzielników i wszystkich zarażonych pasją tworzenia mieszkańców, działających w różnych instytucjach, czy własnym sumptem, miejsce będzie się musiało znaleźć gdzie indziej i kiedy indziej.

Co na stadionie? Wystarczy po jednym zdaniu - to mniej więcej proporcjonalnie do możliwości jakie zostały stworzone dziennikarzom aby zdołali pstryknąć parę zdjęć.
IRA - po staremu - zagrała własne utwory najbardziej znane, oraz kilka coverów, które zaprezentowali inni, poza Arturem Gadowskim, członkowie grupy. To taki ukłon w stronę młodych, ambitnych, dobrze zapowiadających się muzyków, aby i oni mieli podczas koncertu swoje ?pięć minut?
dnijaw16 1 0616082Koniec Świata - znalazła się spora grupka kilkudziesięciu fanów, którzy słowo w słowo śpiewali utwory płynące ze sceny. Dobra alternatywa dla maltretującej umysł, sieczki płynącej z rozgłośni radiowych najczęściej słuchanych.

Siostry Goławskie, jak wcześniej - jedyny jaworznicki rzec można podwójny akcent, bo zarówno nasze dziewczyny jak i jedna z piosenek to bardzo jaworznickie zjawiska.

Jaworznianki, o czym chyba nie za bardzo wiedział, znaczy nie przygotował się do swojej roli, prezenter wielkiej stacji radiowej, prowadzący dość markotnie koncerty, zaśpiewały piosenkę również jaworznianki, czyli Basi Trzetrzelewskiej, do której teledysk został niedawno nagrany i po montażu za kilkanaście dni powinien mieć swoją premierę internetową.

dnijaw16 1 0616108Ewa i  Kasia jak zwykle urocze i pełne wigoru i świeżości. Pozdrawiamy!

Największa gwiazda czyli Urszula chyba zaskoczyła doskonałą forma i głosem kompletnie niezmienionym od hooo, hooo ilu lat. Nie będziemy artystce wypominać wieku. Doskonale przygotowany i zrealizowany koncert i doskonałe potraktowanie fotoreporterów pod sceną. Ot, intruzów się po prostu wyprasza.

No i na koniec Gooral, który zadziwia umiejętnością przenoszenia w klimaty podhalańskie, ludowe, góralskie za pomocą zupełnie niepodhalańskiej niegóralskiej muzyki. Brawa za wyjątkowo artystyczne podejście do tematu.

dnijaw16 1 0616143Na uwagę zasługuje działalność wolontariuszy, którzy do puszek zbierali środki na leczenie Małego Tymonka, chorego na nowotwór. Przykre to, ale zbiórka szła kiepsko. Mało osób potrafiło sobie odmówić szklanki piwa, dla dzieciaka.

Dziś dzień drugi, a my TYM LINKIEM STREFA KIBICA, która zapewne ?przytnie się? od czasu do czasu w wypadku zmasowanych odwiedzin internautów.

Prosimy o wyrozumiałość, i próby odświeżania strony. Jeśli to nie pomoże zapraszamy za kilka chwil.

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us