Menu

Gródek najpiękniej wygląda w niedzielę. Wtedy na spacer

  • Autor 


grod705160516001Całymi rodzinami można chodzić po wytyczonych ścieżkach, i choć zakazu wchodzenia w las nie ma, lepiej nie zbliżać się do krawędzi zbocza nad byłym kamieniołomem. Jest stromo, niebezpiecznie  a podłoże może się osunąć. Śmierć gotowa. I niech to będzie przestrogą. Wystarczy widoków dla wszystkich z i z bezpiecznych miejsc.
A miejsca są urokliwe, choć możemy je zwiedzić w jeden dzień, ba w kilka godzin, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tu wracać w różnych porach roku i obserwować zmiany w przyrodzie.
Od łąk, poprzez kamieniste ścieżki i gęste leśne tereny, po rozległe połacie poniżej nas. Z góry możemy obserwować charakterystyczne punkty Jaworzna - Grodzisko, osiedle bloków przy ul Św Wojciecha, albo najwyżej położony budynek bloku socjalnego na Północnej.
grod705160516002Schodów jest mnóstwo, prowadzących w dół, nad wodę. Woda jak w Adriatyku - przejrzysta, hiperrealistycznie zielona. Jej klarowność można docenić wpatrując się z góry, kiedy to do zauważenia są cienie ryb pływających tam leniwie.
Niedzielny spacer wskazany w tym miejscu, można odetchnąć od miejskiego zgiełku, wsłuchując się w ptasie trele. To miejsce staje się już niemal tradycyjnym miejscem obserwacji rozgwieżdżonego nieba nocą. I mimo tego, że jednak w naszej aglomeracji świetlnego hałasu jest bardzo dużo, to romantyzm tam jest gwarantowany.

A jeszcze tak niedawno, bo 11 lat temu kręcono tutaj film! Polski Western  z udziałem Bogusława Lindy, Katarzyny Figury i Vala Kilmera oraz kilku innych bardzo znanych polskich aktorów!

Zapraszamy do artykułu sprzed lat - TUTAJ - Westernowy zakątek Jaworzna - bywał tu sam Val Kilmer!? - odświeżamy temat  

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us