Menu

Wielkie zainteresowanie programem 500 PLUS

  • Autor 


piecsetplus020416i018Media w całym kraju pełne są relacji z pierwszych godzin funkcjonowania programu 500 PLUS - programu prawa i Sprawiedliwości, która to partia zdecydowała się na unikalny w skali nie tylko całego kraju krok ku społeczeństwu, ku rodzinie, ku wartościom, których dziś nam bardzo potrzeba. Społeczeństwo starzeje się, jest to właściwie ostatni dzwonek, aby spowodować, że młode rodziny będą chciały mieć więcej dzieci.
To ważne w kraju, w którym system zatrudnienia i powiązany z nim system emerytalny są powiązane ze sobą nierozerwalnie. Kiedy zaczyna brakować obywateli w wieku młodym, produkcyjnym, istnieje obawa, ze malejąca liczba pracujących, nie udźwignie ciężaru utrzymania seniorów.


piecsetplus020416i001Program bardzo obrazowo mówiąc jest zachętą do takiego ulokowania środków dla rodziny, aby można było bądź to stwarzać dzieciom lepsze warunki wychowawcze, aby te kształciły się i zasilały kadry pracujących, ale przede wszystkim jest przyczynkiem do odmłodzenia populacji.
Partia Prawo i Sprawiedliwość nie bała się przeforsować rozwiązań zupełnie pionierskich w naszym kraju.
Oczywiście, przeciwników po drugiej stronie sceny politycznej znajduje się, lecz kiedy prześledzi się ich argumenty, można łatwo dojść do wniosku, że to argumenty populistyczne i chybione. Poza tym, przez wile lat sprawowania władzy dzisiejsza opozycja a wcześniejsi rządzący nie zrobili dla rodzin pod tym względem wiele ? wypowiadają się członkowie PIS
Ważne dla powodzenia programu jest zrozumienie, że pieniądze przeznaczone dla rodzin nie mają charakteru zapomóg - dystrybucja tych należy do instytucji zajmujących się pomocą społeczną.
te pieniądze to inwestycja w rodzinę, w młodzież, a dzieci.
Jednym z pytań zadawanych twórcom programu jest sprawa wykorzystania pieniędzy przez ich adresatów. Istnieje obawa że pewne środowiska nie przeznaczą pieniędzy dla dzieci, ale na przykład na alkohol.
piecsetplus020416i006Na to jest recepta. Rodzinom zagrożonym takim scenariuszem, będzie się przyglądała pomoc społeczna i w wypadku niestosownego wykorzystania dofinansowania, zostanie zmieniona forma pomocy z finansowej na rzeczową, oczywiście równą, należnej sumie ? wyjaśnia Poseł, Pan Dariusz Starzycki.
W Jaworznie w sobotnie przedpołudnie została, jak w innych miastach przeprowadzona kolejna akcja informacyjna dotycząca programu, w które wzięli udział w różnych miejscach członkowie i sympatycy prawa i sprawiedliwości wręczając przechodniom broszury informacyjne.
Na ulicach można było spotkać, i zadać pytania Posłowi na sejm Panu Dariuszowi Starzyckiemu. Była  Zastępca Prezydenta Pani Monika Bryl, radni: Pani Renata Gacek i Pan Janusza Papuga, członkowie Przyjaźni Jaworznickiej wraz z Prezesem Łukaszem Curyło.
Nam udało się zrobić kilka zdjęć w biurze PIS oraz na rynku i na targowisku Manhattan.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us