Menu

Sucha skóra na łokciach, kolanach i dłoniach to objaw niedostatecznego nawilżenia skóry. Wybierz dobry balsam i zniweluj ten defekt!

neck 1211231 640Skóra naszego ciała, tak samo jak twarz, potrzebuje regularnego nawilżania.

Niestety bardzo często o tym zapominamy, narażając newralgiczne partie na suchość, szorstkość, a nawet podrażnienia.

Sprawdź, jakie korzyści niesie nawadnianie skóry i zapewnij jej odpowiednią troskę dobrym balsamem do ciała marki Garnier, który jest dedykowany szczególnie do suchej skóry na łokciach.

 

 Dlaczego skóra staje się sucha?

Skóra ciała zbudowana jest z trzech głównych warstw - naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Każda z nich odpowiada za konkretne funkcje. Wystarczy, że jedna ze struktur nie pracuje prawidłowo, a już jest to podłożem do zaburzeń w wyglądzie skóry. Szczególną rolę w tej kwestii odgrywa naskórek pokryty płaszczem hydro-lipidowym. Jako najbardziej zewnętrzna warstwa chroni wnętrze skóry przed dostaniem się do środka szkodliwych substancji i zanieczyszczeń, dodatkowo zapewniając odpowiedni stopień nawilżenia. W momencie gdy naskórek zostaje uszkodzony, wszystkie szkodliwe czynniki, których w powietrzu i kosmetykach jest bardzo dużo, dostają się do środka. Doprowadza to do zaburzeń procesów i sprawia, że woda mimowolnie paruje, przyczyniając się do suchości i podrażnień.

Newralgiczne partie skóry

Stopień suchości skóry jest zależny od indywidualnych predyspozycji, a także kondycji skóry, która albo skutecznie odpiera szkodliwe czynniki, albo jest wobec nich bezbronna. Niektóre kobiety, które nie dbają o ciało, mogą mieć skórę w lepszej kondycji, niż te troszczące się o nią nieustannie. Czasami również przesuszona skóra tylko w konkretnych partiach robi się szorstka, a są to najczęściej dłonie, łokcie i kolana. Te newralgiczne partie wymagają jeszcze większego nawilżenia niż skóra całego ciała. Jego brak może sprawić, że łokcie, dłonie i kolana nie tylko będą przesuszone, ale także mogą pojawić się na nich podrażnienia i białe naloty, jako złuszczony naskórek.

Suche łokcie, kolana, dłonie - przyczyny

Łokcie, dłonie i kolana to części ciała, które są narażone na wysuszenie znacznie bardziej niż reszta ciała. Wynika to z różnic, jakie można dostrzec w budowie skóry tych partii. Mimo, że są one zbudowane z trzech warstw (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna), to można dostrzec pewne różnice. Otóż na łokciach, kolanach i dłoniach jest minimalna ilość gruczołów potowych, które w głównej mierze odpowiadają także za nawilżenie. Przez to skóra w tych miejscach potrzebuje znacznego nawilżenia, gdyż szybko się wysusza, staje szorstka i biała. W przypadku dłoni, skłonność do przesuszania się wynika z częstego kontaktu z wodą. Co prawda mycie rąk jako działanie higieniczne jest wymagane, jednak woda znacznie wysusza, doprowadzając skórę na dłoniach do szorstkości.

Nawilżająca pielęgnacja suchej skóry

O skórę ciała należy dbać zawsze. Wówczas unikniesz podrażnień i nadmiernej szorstkości. Systematyczna pielęgnacja pomoże Ci utrzymać ciało wraz z jego newralgicznymi częściami w zdrowej kondycji. Najlepszym sposobem jest regularne nawilżanie skóry dobrym balsamem do ciała. Wystarczy, że po każdej kąpieli nabalsamujesz skórę, a dłonie dodatkowo po każdorazowym kontakcie z wodą. Więcej informacji o tym dlaczego skóra staje się sucha i jak z tym walczyć znajdziesz na stronie Garnier - suche łokcie, kolana i dłonie.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us