Menu

SHANTA REI - Już 24 listopada w Klubie Relax

  • Autor shanta rei 2019 1200


Po wielu latach na lądzie tęsknota za morską falą daje o sobie znać.

jakże inaczej wspomnieć oceaniczne przygody, jak nie przy piosence i złotej zawartości szklanicy.
Za falą wyrażoną muzyką, przaśną pieśnią, drewnianym pudłem gitary czy też banjo, tęskni każdy kto choć raz spotkał się z melodiami kubryku.
Zapraszamy przyjaciół na wieczór poświęcony pieśni żeglarskiej, szantom i morskiej bryzie.

Spotykamy się 24 listopada, o godzinie 18.00 w Klubie Relax, przy ulicy Szczakowskiej 35b.

Utwory, które zaśpiewamy będą w większości piosenkami o tematyce żeglarskiej. Będą to największe przeboje pochodzące zarówno z festiwali, jak i z morskich czy jeziorowych szlaków.
Będą i piosenki autorskie traktujące o morzu.

Od Alexa:
Kiedy w czasach szkolnych i studenckich zapragnąłem śpiewać ten gatunek zrazu po bardziej lub mniej udanych próbach literackich, poetyckich w innych tematykach, po wzięciu do ręki gitary zaczęły pojawiać się pomysły piosenek poświęconych właśnie pływaniu. Powstało ich kilka, może kilkanaście. Kilka z nich zaśpiewałem na paru festiwalach, między innymi w Danielce, OTGPS w Szklarskiej Porębie, czy na Piostur Gorol Song w Andrychowie. Z małym powodzeniem spowodowanym chyba tym, że brakło zespołu, dzięki któremu wszystko to mogło zabrzmieć dużo lepiej.

Szantowo turystyczna "działka" nazywa się SHANTA REI - to nazwa, która świtała mi już w głowie u zarania przygody z piosenką. Ale nie było dobrych wiatrów więc czekała. Aż dziw bierze, że nikt nie wpadł na ten pomysł, bo przecież zawierają się w tej nazwie elementy i sensu stricte szantowe, i nawiązania do płynięcia - przemijania - zgodnie z filozofią Heraklita, i do reji na statku, czyli do części omasztowania. Tak więc niezastrzeżona nazwa czekała i doczekała się i zamustrowała na pokładzie.

Było nas trzech - Artur Jurek i ja. Niedawno Jurek oddalił się do królestwa wiecznej żeglugi. Artur sekunduje szantom, a ja...
Dziś po długich namysłach postanowiłem z powrotem wziąć do ręki gitarę, odświeżyć pamięć i powołać do życia kapelę która będzie śpiewała Szanty, ale i piosenki turystyczne, studenckie z nurtu bardziej kabaretowego, satyrycznego.
W skład zespołu wchodzą młodzi ludzie: Marysia Migas, Marta Stępniewska, Artur Jakóbik, Wojtek Mruk, Remigiusz Majcher, Janek Duda i Alex.

Jeśli chodzi o granie to na pewno będzie ono zarówno, co jednak nie wyklucza zabawy w zupełnie innych składach, albo wręcz w pojedynkę.

Publiczność prosimy o wspólne śpiewanie !
shanta rei 2019

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us