Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2573
Menu

OSP Długoszyn odbyła zebranie walne

  • Autor 

ospdlugoszyn0316010Data na godle Jednostki Straży Pożarnej wskazuje rok 1894, a więc to już od 112 lat strażacy z Długoszyna służą lokalnej społeczności swoim poświęceniem. 5 marca jako ostatnia jednostka w Jaworznie odbyła zebranie sprawozdawczo wyborcze, które podsumowało ubiegły okres działalności i wybrało władze na kolejna kadencję.
W roku sprawozdawczym 2015 odbyło się 6 posiedzeń zarządu i 2 inne zebrania jednostki. Jak zwykle zorganizowane kilka tradycyjnych wydarzeń wśród których były: Kolęda Strażacka, Walne Zebranie Sprawozdawcze, Dzień Strażaka. Prowadzono działalność prewencyjną, i edukacyjną. Wśród wyjazdów znalazło się 9 akcji związanych z pożarami oraz 32 akcje dotyczące innych zagrożeń.


Ciekawym elementem sprawozdania jest wskazanie wyróżniających się druhów i wyliczenie ile razy uczestniczyli oni w akcjach i tak Dąbrowski Łukasz wziął udział aż w 38 z nich, Czech Karolina - 38, Warchala Joanna - 35, Gregorczyk Marek -36, Chowaniec Krzysztof- 20, Nieużyła Andrzej - 20, Starczyk Paweł - 24, Urbanek Mariusz- 18.
ospdlugoszyn0316007To imponujące dorobki poszczególnych strażaków, którzy swój czas poświęcają swojej dzielnicy.
Całemu zebraniu przysłuchiwał się Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, który zabierając głos zapowiedział wydatną pomoc miasta dla jednostki zarówno jeśli chodzi o bieżące remonty jak i o zakup samochodu, którego spodziewają się już w tym roku.
Z ramienia rady Miejskiej przybyli Radni Jerzy Nieużyła i Grzegorz Piętak.
Po spełnieniu standardowych procedur odbył się wybór nowego zarządu. W skład weszli dotychczasowi druhowie:
Karolina Czech, Paweł Czech, Jarosław Dąbrowski, Łukasz Dąrowski, Mariusz Kopciak, Andrzej Nieużyła, Seweryn Nowak. Prezesem został ponownie druh Mariusz Kopciak.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us