Menu

Złoty medal dla Dyrektora Józefa Kurka i brązowy dla Pani Ewy Zalewskiej

  • Autor 

Józef Kurek1 marca ? Światowy Dzień Obrony Cywilnej
     
 Z przyjemnością informujemy o nadaniu przez Ministra Obrony Narodowej dla dr n. med. Józefa Kurka, Dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie, Złotego Medalu Za Zasługi dla Obronności Kraju.
Medal ten został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966. Nadaje się go m.in. osobom, które swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju. Uroczystość odbyła się 3 marca 2016 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Złote, srebrne i brązowe medale ?Za Zasługi dla Obronności Kraju? wręczył wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

 

      Dr Józef Kurek pełni funkcję Dyrektora Szpitala nieprzerwanie od ponad 10 lat. Jest pasjonatem nowoczesnych metod zarządzania i konsekwencji w działaniach. W swojej pracy zawodowej ? jest czynnym chirurgiem - wdraża również nowoczesne metody leczenia i techniki operacyjne, dzięki czemu Szpital w Jaworznie jest postrzegany jako jeden z bardziej prężnych ośrodków chirurgicznych województwa śląskiego.
   Dzięki jego pracy nie tylko mieszkańcy miasta Jaworzna uzyskali dostęp do świadczeń chirurgicznych, których do tej pory nie było w jaworznickim szpitalu. Z dużym powodzeniem leczeni są tutaj chorzy ze schorzeniami onkologicznymi, a także pacjenci po ciężkich urazach wielonarządowych. Uzyskane wyniki leczenia prezentowane na wielu zjazdach naukowych przez zespół lekarzy Oddziału Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej
i Onkologicznej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie nie odbiegają od wyników prezentowanych przez renomowane Ośrodki.

         Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju został nadany pani Ewie Zalewskiej.
Pani Zalewska jest zatrudniona w tutejszym Szpitalu na stanowisku Inspektora ds. Obronności. Od 1994 roku wzorowo realizuje zadania Obrony Cywilnej oraz zadania obronne w zakładzie pracy.

    Serdecznie gratulujemy Dyrektorowi oraz pani Ewie Zalewskiej tego zaszczytnego wyróżnienia. Składamy życzenia wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, powodzenia w ich osiąganiu oraz dalszych sukcesów i rozwoju kariery, spełnia planów zawodowych
i marzeń osobistych.


Pracownicy
SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego
w Jaworznie

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us