Menu
reklama
reklama
reklama

Religia krwi


religiakrwinewsDwóch, wcale z sobą niespokrewnionych jaworznian, postanowiła spróbować swoich sił w literaturze. Nie jest to działalność szczególnie zaskakująca – Zbigniew Adamczyk od dawna para się dziennikarstwem, a Piotr Mamcarz wydał, całkiem nieźle przyjęty, tomik poezji „Dreny”.

Ich powieść nie ma jednak nic wspólnego ani z poezją, ani z dziennikarstwem. Jest miksem  kryminału, horroru, a przede wszystkim political fiction z elementami, bo jakżeby inaczej – erotyki. Jest to powieść akcji, więc spodziewać się można mnóstwa brutalnych epizodów, suspensu, lecz jednocześnie pojawiają się strony ukazujące czystą, rodzącą się dopiero miłość i  wspaniałą, męską przyjaźń. Wszystko oparte na faktach z niedawnej historii, chociaż przefiltrowanej przez zaskakującą wyobraźnię autorów, którym nie brakuje dosadności sformułowań i ciętego dowcipu. Powieść napisana żywym i bogatym językiem, który wciąga do lektury od pierwszego zdania.Co więcej – autorzy większość akcji umieszczają w Jaworznie, choć ich bohaterowie wędrują po całym niemal świecie – aż po Wzgórze Synaj. Ukazała się na razie w wydawnictwie e-bookowo i tam można ją zakupić ( www.e-bookowo.pl/proza/religia-krwi.html  ). Być może za jakiś czas pojawi się wydanie papierowe, a może nawet zostanie sfilmowana? O czym marzą sobie po cichu, bo pomarzyć dobra rzecz, obaj autorzy.

religiakrwia

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us