Menu

Walne zebranie OSP Osiedle Stałe. Pani Monika Bryl nową druhną

  • Autor 

ospost200216027To już czwarte spotkanie ze strażakami ochotnikami w tym roku. Rok rozliczeń, składania sprawozdań, zdawania relacji z działalności i oczywiście rok planów oraz wyboru nowych władz.

W Osiedlu Stałym czekało na Druhów prawdziwie robocze miejsce - stanowisko pracy codziennej, czyli wielki garaż, który jest tymczasową siedzibą jednostki. Tylko jedną czwartą powierzchni garażu zajął potężny bojowy wóz. Pozostała część została należycie wysprzątana i zagospodarowana stołami, tak, aby wszyscy druhowie mogli wygodnie wysłuchać i głosować nad ich zatwierdzeniem.

Zebranie niezwykle fachowo, sprawnie poprowadził Prezes dh. Józef Skulich, który zaprezentował działalność jednostki za rok 2015.

ospost200216009Członków jednostka posiada 45, w tym 38 zwyczajnych, pięciu honorowych i dwóch wspierających.

Działalność Straży oczywiście nie polega wyłącznie na gaszeniu pożarów toteż nie dziwi skład OSP w ujęciu drużyn i zespołów. Są to Kobieca Drużyna Pożarnicza, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - chłopięca i dziewczęca, Orkiestra, zespół artystyczny oraz zespół sportowy.

Działalność ratowniczo szkoleniowa OSP polegała ana uczestnictwu w 45 akcjach, w tym 12 pożarach, oraz w zabezpieczaniu imprez organizowanych przez miasto, oraz innych działaniach należnych takim zespołom.

ospost200216014Najbardziej spektakularną chwilą w zebraniu było przyjęcie w skład jednostki nowej druhny. Jak tradycja nakazuje została nią pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Druhowie są dumni z takiej osoby w swoim gronie, toteż przyjęli Ją z należytym szacunkiem i honorami.

Pani Monika Bryl powiedziała, że będzie godnie reprezentować jednostkę oraz wspierać ją swoją osobą i autorytetem Prezydenta. Szczególnie już jako druhna jest dumna z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której młodzi druhowie posiadają piękne stroje organizacyjne, jakich jeszcze w Jaworznie wcześniej nie widzieliśmy. Zaangażowanie młodych strażaków będzie na pewno służyło rozwojowi ochotniczych straży w Jaworznie.

W skład jednostki zostali również przyjęci: Grzegorz Tepling V-ce Prezes Partner Finanse. Tadeusz Dubiański V-ce Prezes SKOK. Antoni Stadnicki Profesor Nauk Medycznych.

Na kolejny okres sprawozdawczy zarząd OSP Osiedle Stałe będzie wyglądał następująco

Prezes dh. Józef Skulich,

V-ce Prezes Naczelnik dh. Jarosław Nelec,

V-ce Prezes dh. Paweł Góralczyk,

zastępca naczelnika dh. Marcin Nelec,

skarbnik dh. Katarzyna Bartyzel,

Sekretarz - dh. Tomasz STańczyk

gospodarz dh. Mateusz Zacharski,

członek zarządu Rafał Gryckiewicz, i Przemysław Czerwiec.

Komisja Rewizyjna: przewodniczący Jarosław Kaps, członkowie Robert Rola i Bartosz Długajczyk

Życzymy druhom udanych akcji, ale.. najlepiej gdyby tych, od których ma zależeć życie ludzkie było jak najmniej.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us