Menu

Projekt przegłosowany - na gorąco wypowiedź Posła na Sejm, Pana Dariusza Starzyckiego

  • Autor 


dstarzyckiposelkartaProjekt Rodzina 500+ to wyraz troski polskiego państwa o stan wspólnoty, o demografię w naszym kraju. Polska zajmuje 216 miejsce na 224 kraje świata pod względem dzietności. Jeśli nie zatroszczymy się o sytuację ludnościową, nie dogonimy krajów UE pod względem gospodarczym. Projekt to realne wsparcie dla rodzin. Te słowa padają ze wszystkich środowisk realnie myślących o przyszłości naszego kraju, o społeczeństwo, o to, aby za kilka, kilkanaście lat nie wystąpiła sytuacja permanentnego starzenia się naszego społeczeństwa.
Po głosowaniu nad projektem w sejmie, po długiej burzliwej dyskusji, w której nie brakło mocnych słów z obu stron sceny politycznej, ustawa została przegłosowana i w najbliższym czasie rodziny, którym została dedykowana otrzymają wsparcie.

dstarzyckia1Jak podkreśla Pan Poseł Dariusz Starzycki, program Rodzina 500+ jest wsparciem zachęcającym Polaków do powiększania swoich rodzin oraz do stwarzania warunków w swoich domach do przyjścia na świat dzieci.
Dzień 11 lutego to tak naprawdę wielkie święto polskiej rodziny, wielki dzień dla milionów ludzi. jeszcze nigdy żaden rząd, w ciągu historii nie przeforsował tak znaczącej i konkretnej pomocy dla rodziny.
Dziś opozycja mówi, że ma jeszcze lepszy program, ale te zapewnienia są mało wiarygodne -  kontynuuje Pan Poseł.
Dzisiejsza opozycja miała osiem lat nieskrępowanych rządów i mogła przeforsować kilka tak ważnych dla społeczeństwa projektów. Niestety nie zrobiono nic, a dzisiejsze poirytowanie potęguje fakt, że rodziny z wielką nadzieją przyjęły najpierw obietnicę przed wyborami, a dziś jej realizację i to w ciągu zaledwie 85 dni od powstania rządu.
To niebywała sprawność w funkcjonowaniu i dowód na prawdziwą troskę o obywateli w tym tych najmłodszych ? kończy Pan Poseł.

dstarzycki500glosOpozycja krytykując program stawia mało sensowne zarzuty o to, że istnieją rodziny które nie dostaną tych pięciuset złotych, a im się też należy. Otóż należy się tym rodzinom, które zostały ujęte w programie. Z dużą dozą humoru podszedł do sprawy argumentacji stawianej przez opozycję jeden z posłów PIS, stawiając pytanie o to, czy przypadkiem nie można by płacić również na wszystkie planowane dzieci.

Aby wesprzeć samotne matki, czy też rodziny biedne, są inne programy, bądź działalność instytucji opieki społecznej. Aby zrozumieć intencje programu, należy raczej porzucić tłumaczenie, że pieniądze są przyznawane na dzieci.
Owszem liczba dzieci jest pewnym wskaźnikiem, ale są to pieniądze dla rodzin, które rokują rozwój i zwiększenie dzietności. Jeżeli słyszymy zarzuty opozycji, o wykluczeniu na przykład samotnych matek, to są to zarzuty wybitnie prowokacyjne.
Bo jakby na nie odpowiedzieć, można narazić się na krytykę, że nie ma się sumienia, ale przecież to rzecz nader realna, że samotna matka słabo rokuje na posiadanie kolejnego dziecka.
I to nie jest ani drwina, ani kpina, ani brak współczucia, tylko realna sytuacja. A wsparcie dostanie zapewne z innej puli. Przecież ten program to nie koniec działalności PIS w kierunku dobrych zmian

To znamienne i bardzo krzepiące, że został uczyniony pierwszy krok w podejściu Państwa do społeczeństwa. Krok empatyczny, wspomagający, a nie narażający na eskalację biedy i niemocy wobec choćby fiskalizmu Państwa i lekceważenia potrzeb społeczeństwa przez ostatnie osiem lat  - padają słowa uznania za strony rodzin i środowisk prorodzinnych.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us